Abrikosų veislės „Triumph Severny“ aprašymas ir selekcijos, sodinimo bei priežiūros istorija

Abrikosų veislė „Northern Triumph“ priklauso šalčiams atsparioms rūšims, ji auga ir neša vaisius tiek Vidurio ruože, tiek šiauriniuose regionuose. Abrikosai yra atsparūs šaltam orui, jie nebijo ilgų žiemų. Jis taip pat atkakliai toleruoja ligas. Jį augino selekcininkai, auginantys šiaurę. Šioje medžiagoje galite susipažinti su vaisių savybėmis.

Veislės aprašymas

„Triumph Severny“ veislė yra populiari tarp sodininkų dėl didelio derlingumo ir žemos temperatūros tolerancijos. Abrikosų medžio auginimą Rusijos šiaurėje palengvina jo savybės.

Triumfas šiaurėje

Veisimo istorija

Veislę sukūrė biologas A. N. Venyaminovas. 1938 m., kirsdamas pietus abrikosų raudonai kramtyti ir šiaurės Transbaikalio vaizdas. „Triumph North“ buvo veisiamas Centriniame Juodosios Žemės regione, o po dvidešimties metų, paskiepijus ant šakų ir sodinukų, veislė pateko į masinį pasiskirstymą.

Veislės ypatybės

Augalas skiriasi aukščiu, jo ilgis siekia keturis metrus. Abrikosas turi šakotą karūną ir didelius žalumynus, ant kurių kraštų matomi gumbai. Šakos yra didelės, storos, vidutiniškai išsišakojusios. Vieno vaisiaus svoris svyruoja tarp 60–100 gramų. Vaisiai išsiskiria ovalia asimetriška forma, brandžios formos - rausvai gelsvos spalvos ir tankios aksominės odos. Sėklos yra oranžinės spalvos.

veisimo istorija

Derliaus nuėmimas

Vaisiai pradeda sunokti liepą ir neša vaisius iki rugpjūčio pabaigos. Pradinis derlius yra mažas, ne daugiau kaip penki kilogramai. Tačiau po 3-4 metų abrikosų medis visiškai duoda derlių - iki 60 kilogramų egzemplioriuje.

Abrikosų veislė „Northern Triumph“ daro įspūdį savo skoniu. Vaisiai valgomi žali, džiovinami, skinami žiemai. Ypač pirmenybė teikiama vaisių sėkloms, jos turi ryškų migdolų skonį. Branduoliai naudojami piktybiniams navikams gydyti, naudojami kremo, įdarų, jogurto ruošimui.

rugpjūčio pabaiga

Kaip jau buvo minėta veislės aprašyme, vaisiai yra atsparūs kraštutinėms temperatūroms, todėl jie puikiai toleruoja gabenimą. Geriau vaisius vežti techninės brandos metu, kai minkštimas vis dar kietas, tačiau jie jau įgavo tinkamą spalvą.

Derliaus nuėmimą rekomenduojama atlikti grynu oru, kai drėgmė iš žolių jau išgaravo, nes derliaus nuėmimo metu šaltas snapas gali pakenkti vaisių skoniui.

vaisių skonis

Sodinti ir palikti

Kaip ir bet kuri kita veislė, „Northern Triumph“ yra termofilinė ir reikalauja ypatingos priežiūros. Jis turėtų būti sodinamas šviesioje, vėjo nepraleidžiančioje vietoje. Geriau tai padaryti pastato pietų kryptimi.Ši rūšis yra derlinga, todėl jai nereikia daug apdulkinamų medžių.

Rūpindamiesi veisle, turite atsižvelgti į didelį jos derlių - tokius medžius reikia kasmet šerti. Kaulavaisių kultūrai taip pat nepriimtini dirvožemiai, kuriuose rūgštinė aplinka ir artimas požeminis vanduo.

metinis šėrimas

Reikalavimai daigams

Daigai turėtų būti atidžiai pasirinkti rinkoje. Verta įsigyti augalą su uždara šaknų sistema, nes tai leidžia jį išsaugoti palankiomis sąlygomis. Jei šaknis atidaryta, laikykitės transportavimo ir laikymo sąlygų; neturėtų būti leidžiama atvėsti ar išdžiūti. Geriausias laikas išlaipinti yra balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje.

vežimo sąlygos

Viršutinis padažas

Abrikosus reikia maitinti. Šiems tikslams galite naudoti kalio ir azoto trąšas, mėšlą ar superfosfatą. Viršutinis padažas turėtų būti atliekamas prieš žydėjimą, po to, kai kiaušidės nukrinta.

Laistymo ypatybės

Norint maksimaliai išplėsti šaknies sistemą ir sudaryti patogias sąlygas jauno medžio augimui, jis turi būti intensyviai laistomas visą pavasario ir vasaros laikotarpį.

naudokite kalį

Genėjimas

Viena pagrindinių taisyklių abrikosų medžio priežiūra genėti po pasodinimo. Procedūrą geriau atlikti pavasarį, tam reikia pašalinti sergančius ūglius ir sulaužytas šakas, kurios gali trukdyti normaliam kultūros augimui.

Ligos ir kenkėjai

Abrikosų medžiui pavojingiausios yra tokios ligos kaip klasterosporozė ir moniliozė.

po nusileidimo

Klasterosporiazė

Kitas pavadinimas yra perforuotas taškymas. Ligos gali būti atpažįstamos pagal lapus: ant jų atsiranda dėmės, kurios po kurio laiko virsta skylutėmis. Norėdami kovoti su patologija, naudojamas vario sulfatas arba Bordo skystis. Šimtas gramų pasirinkto produkto praskiedžiamas dešimtyje litrų vandens, medžiai purškiami pavasarį, prieš žydėjimo laikotarpį.

perforuota vieta

Moniliozė

Kitas pavadinimas yra vaisių puvinys. Ligą atpažinti nėra sunku, nes su patologija keičiasi vaisių spalva, jie pasidaro rudi, su kreminiais grybų sporų taškais. Liga plinta gana greitai ir paveikia kitus medžius.

Norint sumažinti ligos riziką, būtina laikyti kamieną švarų ir balinti jį kiekvieną rudenį. Naudinga sumaišyti kalkes su vario sulfatu. Kai lietus nuplauna, pagrindinė dalis turėtų būti dar kartą balinta.

vaisių puvinys

Kovai su vaisių puviniu naudojamas Bordeaux skystis ir cheminė medžiaga Horus. Pirmuoju atveju šimtas gramų kalkių ir vitriolio praskiedžiami dešimtyje litrų vandens, tada visi medžiai purškiami. „Horus“ insekticidas praskiedžiamas pagal instrukcijas ant pakuotės, purškiamas iki žydėjimo, tada procedūra kartojama kas savaitę.

Šiaurės triumfas taip pat yra linkęs į šių kenkėjų išpuolius:

jautrūs išpuoliams

  • amarų - sunaikinti 0,3% karbofoso tirpalu;
  • gudobelės drugelis - kovai naudojamas Bordo skystis;
  • slyvų kotelis - sunaikintas cheminės medžiagos Entobacterin.

Šiaurinio triumfo auginimas nereikalauja daug pastangų, jums tiesiog reikia pasirinkti tinkamą sodinuką ir sodinti jį į geros kokybės dirvą. Laikydamiesi tam tikrų rūpinimosi augalu taisyklių, gausite didelį aromatinių ir saldžių vaisių derlių.

procentinis tirpalas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas