Kaip auginti bazilikus namuose ant palangės iš sėklų

Bazilikas yra vertinga žolelė, turinti aštrų skonį. Jis naudojamas ne tik kaip kvapnus įvairių patiekalų prieskonis, bet ir kaip vaistinis augalas, turintis priešuždegiminių, baktericidinių, tonizuojančių ir kitų naudingų savybių. Augalas yra termofilinis, todėl jo auginimo atvirame lauke laikotarpis yra tik 3–4 mėnesiai. Jei visus metus ant stalo turėsite šviežių žolelių, pagalvokite, kaip namuose ant palangės auginti bazilikus.

Namuose auginamos bazilikų veislės

Augindami bazilikus namuose ant palangės, galite pasirinkti bet kokią veislę. Tačiau reikia atsiminti, kad mažų lapų ir per mažo dydžio veislės auga greičiau ir reikalauja mažiau darbo. Violetiniams bazilikams ir kitoms aukštoms veislėms reikia daugiau laiko ir atidžiai laikytis laikymo sąlygų.

auginti bazilikus

Populiariausi tarp namų sodininkų yra šios veislės:

  • Violetinė.
  • Citrinos.
  • Gvazdikėlių kvapas.
  • Markizas.
  • Nykštukas.
  • Jerevanas.

Violetinė yra stambialapė baziliko veislė, pasiekianti 50 cm aukštį.Lapai yra purpurinės arba purpurinės spalvos. Augalas yra labai dekoratyvus ir turi ryškiausią aromatą.

namie

Citrina yra mažų lapų aukštaūgė veislė. Lapai yra šviesiai žalios spalvos, pailgi, o paviršiuje yra mažų žiedlapių. Turi sodrų citrinos kvapą.

Gvazdikėlių kvapas yra dekoratyvi žaliųjų bazilikų veislė. Krūmas yra sferinis. Lapai turi gvazdikėlių kvapą su prisilietimu prie laurų.

Markis yra mažo lapkočio kompaktiškas krūmas vidutinio ankstyvojo nokinimo laikotarpiu. Lapai turi aštrų kvapą.

Nykštukė yra miniatiūrinė veislė, pasiekianti 10-20 cm aukštį, kartais ji būna žalia ir violetinė. Turi aštrų ir aštrų skonį. Dekoratyvinis įvoris, sferinis.

Jerevanas yra mažai auganti mažalapė raudonos spalvos baziliko veislė. Turi pipirų skonio su arbatos natomis.

aukšta įvairovė

Iškrovimo būdai

Yra keletas būdų, kaip pasodinti prieskonį. Greičiausias ir mažiausiai laiko atimantis produktas yra persodinti gatavą augalą iš daržo. Tam imami jauni ūgliai ir dedami į puodą kartu su žemės gabalėliu. Reikėtų pažymėti, kad tokio augalo vaisinis laikotarpis yra trumpiausias, nes žydėjimo laikotarpis prasidės netrukus ir jį reikės atnaujinti.

Baziliko auginimas sėklomis yra daug darbo reikalaujantis ir daug laiko reikalaujantis metodas. Pagrindinis šio metodo pranašumas yra įvorės tarnavimo laikas. Tinkamomis sąlygomis ir tinkamai prižiūrint, jaunus žalumynus galima skinti visus metus.

dekoratyvinis krūmas

Gali augalų bazilikas 1-2 sėklos dideliame puode arba pasėkite keliasdešimt sėklų į bendrą negilų indą. Maždaug per pusantro mėnesio, kai daigai pasiekia 5–7 cm aukštį, juos galima sodinti į atskirus vazonus.

Dirvožemio parinkimas

Nusprendę dėl sodinimo būdo, galite pradėti ruošti dirvą.

sodinukai pasiekė

Augalas išsiskiria dideliais sulaikymo sąlygų, įskaitant dirvožemio kokybę, reikalavimais. Kad bazilikas gerai jaustųsi ant palangės, dirva, kurioje jie augs, turi būti derlinga, lengva ir leisti orui bei drėgmei gerai praeiti. Norėdami tai padaryti, lygiomis dalimis galite paimti universalų kambarinių augalų ir sodo dirvožemį, kuris prieš naudojimą turi būti apdorotas kenkėjais. Iš dirvos iš parduotuvės nereikia išankstinio apdorojimo, nes gamintojai tuo pasirūpina iš anksto.

Taip pat tinka vermikomposto mišinys su kokoso substratu santykiu 1: 2 arba su dirvožemiu naminiams augalams santykiu 1: 4.

Svarbu atsiminti, kad drenažo sluoksnis yra būtina baziliko sąlyga. Norėdami tai padaryti, indo dugne turi būti pilamas 2-3 cm aukščio išplėstinio molio, akmenukų ar putplasčio sluoksnis.

didelis tikslumas

Bazilikų auginimo bakas

Prieš sodindami sėklas, turite pasirinkti tinkamą konteinerį pagal pasirinktą sodinimo būdą. Jei tikimasi toliau skinti sodinukus, pradiniame etape tai padarys bet kokie maži puodai ir puodeliai ar 7–10 cm aukščio dėžutė.

Jei planuojate baziliką auginti puode be persodinimo, tada konteinerio tūris turėtų būti 1,5–2 litrai, o aukštis - ne mažesnis kaip 15 cm. Bet kokiame inde, kuriame auginate aštrius prieskonius namuose, turėtų būti įrengtos drenažo angos.

augančio baziliko

Išankstinis sėklos paruošimas

Daigų daiginimas iš sėklų ant palangės gali užtrukti keletą savaičių. Taip yra dėl to, kad šio aštraus augalo sėklos turi tankų apvalkalą, kuriame yra eterinių aliejų. Norėdami paspartinti sodinukų atsiradimą, turite atlikti šiuos veiksmus.

Prieš sėją baziliko sėklas reikia mirkyti šiltame vandenyje 1–2 dienas. Vanduo turi būti keičiamas kas 8–12 valandų. Po to sėklos 2 valandas gali būti laikomos šviesiai rausvame kalio permanganato tirpale, kad būtų išvengta galimo grybelinės infekcijos vystymosi. Po šio laiko sėklos išdžiovinamos ant audinio ar servetėlės ​​ir sėjamos.

grybelinės infekcijos

Sėkite baziliko sėklas

Auginant bazilikus namuose, reikia atsiminti, kad nuo teisingo sodinimo priklauso ir augalo sveikata, jo augimas bei derliaus kokybė. Šio aštraus augalo sėklos yra mažos, todėl jų nereikia giliai užkasti. Optimalus įterpimo gylis yra 1 cm. Atstumas tarp būsimų augalų turėtų būti 10–15 cm. Jei sėklos pasėjamos į bendrą indą vėlesniam skynimui, tada tarp jų reikia palikti bent 2 cm laisvos vietos iš eilės ir 5–7 cm tarp eilių. persodindami nesužalokite jaunų šaknų.

Sėklos dedamos į gerai sudrėkintą dirvą. Po pasodinimo indas turi būti uždengtas lipnia plėvele, stiklu ar plastikiniu maišeliu, kad būtų sukurtas šiltnamio efektas, ir pastatytas tamsioje, šiltoje vietoje, vengiant būti šalia atvirų angų. Dangtis pašalinamas kartą per dieną kelioms minutėms, kad būtų išvengta pelėsio. Tai atliekama prieš ūglių atsiradimą, po kurio prieglauda visiškai pašalinama.

sėti sėklas

Sėklų daiginimo sąlygos

Bazilikas netoleruoja žemos temperatūros, todėl optimalios sėklų daigumo sąlygos yra + 25 ... + 28 ° C. Prieš daiginimą nereikia papildomai sudrėkinti dirvožemio; prireikus galite tik šiek tiek purkšti paviršių iš purškimo butelio. Esant būtinoms sąlygoms, jauni baziliko ūgliai pasirodys per 5–7 dienas.

Po pirmųjų ūglių atsiradimo indai perkeliami į gerai apšviestą, nuo grimzlės apsaugotą vietą. Oro temperatūra kambaryje turi būti + 20 ... + 25 ° С. Temperatūrai nukritus žemiau šio lygio, augalas pradeda sulėtėti vystymosi metu ir praranda aromatą.

bazilikas negali pakęsti

Baziliką geriau auginti natūralioje šviesoje šiltuoju metų laiku, kai dienos šviesos valandos trunka mažiausiai 12 valandų. Apšvietimui žiemą turėsite naudoti papildomus dirbtinius šaltinius, pavyzdžiui, fitolampas. Jie įjungiami 3–4 valandoms vakare, 25–30 cm atstumu nuo augalų viršūnių. Debesuotomis dienomis šias lempas galima palikti visą dieną.

Kai daigai užauga iki 5–7 cm, jei reikia, juos reikia retinti ir uždengti 2–3 cm dirvožemiu, kad daigai mažiau ištemptų ir koja sustiprėtų.

pirmieji ūgliai

Bazilikų priežiūros taisyklės namuose

Kad bazilikas gerai augtų, būtų kvapnus ir sultingas, jam reikia nuolatinio vidutinio drėkinimo. Karštais laikotarpiais laistykite augalą kiekvieną dieną ryte. Taip pat žalumynus visą dieną galite purkšti purškimo buteliu. Svarbu atsiminti, kad dirvožemis neturi būti drėgnas, kad būtų išvengta sustingusio vandens ir šaknų puvinio.

Rudens-žiemos laikotarpiu baziliką pakanka laistyti 2 kartus per savaitę.

kvapnus ir sultingas

Siekiant geresnio oro pralaidumo, dirvožemis induose su augalais yra atlaisvinamas kartą per 2-3 dienas. Atlikite tai, kai krūmas pasiekia didelį dydį. Nesubrendusiems ūgliams ši procedūra nėra atliekama siekiant išvengti dar nesuformuotos šaknų sistemos pažeidimo.

Norint gerai augti, būtina augalus šerti organinėmis trąšomis kartą per 2 savaites. Tam puikiai tinka universalios trąšos, kurių pagrindą sudaro kompostas ar humatas.

geresnis kvėpavimas

Derliaus nuėmimas

Pirmuosius bazilikų žalumynus galima gauti praėjus 1–1,5 mėnesio po sėklų pasėjimo. Norint, kad augalas namuose ant palangės būtų vešlus ir gerai šakotas, reikia reguliariai nupinti 1-2 šoninius lapus. Pirmą kartą tai galima padaryti, kai ant krūmo pasirodo 4 suaugę lapai. Kai augalas turi 6-8 lapus, prisekite jo viršūnę, taip užtikrindami šoninių ūglių vystymąsi. Ši procedūra atliekama kas 2-3 savaites. Šoniniai ūgliai taip pat suspaudžiami augimo vietoje už trečiosios lapų poros.

Ant kiekvieno augalo turėtų būti palikta mažiausiai 4 apatiniai lapai, nes vėliau jų ašyse susiformuos nauji ūgliai. Jei juos nupjaunate, augalas bus linkęs augti į viršų, o ne į plotį, o gražus sodrus krūmas neveiks. Be to, jo derlius žymiai sumažės.

pirmieji žalumynai

Kai pasirodo pirmieji pumpurai, jie iš karto pašalinami kartu su dviem apatiniais lapais. Jei to nepadarysite, bazilikas praras savo skonį, taps kietas ir netinkamas maistui.

Augantis bazilikas iš auginių

Yra dar vienas įdomus būdas auginti bazilikus ant langų namuose. Jį sudaro: iš parduotuvėje nupirkto ar atvirame lauke augančio sodo suaugusio krūmo, šoninis kotelis yra atskirtas ir dedamas į indą su vandeniu. Svarbiausia, kad kotelis būtų šviežias ir neturi laiko prarasti savo elastingumo. Vandenį reikia keisti kiekvieną dieną. Po 1-2 savaičių pasirodys šaknys ir augalą reikės sodinti į puodą.

pirmieji pumpurai

Šis metodas yra patogus tiems, kurie nori auginti bazilikus balkone, negaišdami daug laiko ir pastangų. Pirmąjį derlių tokiu sodinimo būdu galima gauti per 7–10 dienų, tačiau augalas gyvens ne ilgiau kaip 4 mėnesius.

augalas gyvens

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas