Augantis ir besirūpinantis čiobreliais lauke

Augantis šliaužiantis čiobrelis yra procesas, kuris neturi sudėtingų stadijų. Norint gauti teigiamą rezultatą, pakanka žinoti sodinimo ir rūpinimosi augalu taisykles. Šliaužiantis čiobrelis ar čiobrelis yra vienas iš nuostabių floros atstovų. Kultūra naudojama ne tik kraštovaizdžio dizaine, bet ir vertinama dėl daugybės teigiamų savybių.

Šliaužiančio čiobrelio specifika

Augalo ypatybės yra jo naudingos savybės. Medicinos specialistai pataria vartoti čiobrelius šiomis ligomis:

 • karščiavimas;
 • pilvo pūtimas ir žarnyno spazmai;
 • neurozė;
 • neuralgija.

šliaužiantis čiobrelis

Kultūra naudojama kaip antikonvulsantas ir dezinfekavimo priemonė. Reguliarus vartojimas atkuria žarnyno mikroflorą. Dėl to virškinimo traktas normalizuojamas. Čiobreliai taip pat turi diuretikų poveikį.

Antžeminė kultūros dalis turi gydomųjų savybių. Augalo kompozicijoje gausu naudingų medžiagų. Čiobrelių sudėtyje yra:

 • rūgštys: ursolinės, tiruninės, chininės, oleonolinės, kavos ir chlorogeniškos;
 • augalų polifenoliai;
 • derva;
 • eterinis aliejus;
 • kartumas;
 • taninai.

taninai

Čiobreliai dažnai sodinami šalia bitynų, nes jie laikomi puikiu medaus augalu. Kultūra turi nuostabų aromatą ir unikalų skonį. Dėl savo kvapo daugelis kvepalų augalų naudoja kvepalus.

Derinys su kitais augalais

Čiobreliai yra tikras radinys grupiniam sodinimui. Leidžia jums sukurti foną, kuriame augalai su tekstūruotais lapais atrodys naudingi. Čiobreliai papildo bendrą vaizdą. Jei žmogus sodina geltonas gėles, norėdami sukurti kontrastą, rinkitės šliaužiančius čiobrelius.

kiti augalai

Galingas kultūros aromatas pritraukia daugybę vabzdžių, kurie apdulkina augalą. Šią funkciją sodininkai jau seniai pastebėjo ir naudokite ją kaip mažą triuką. Jie sodina čiobrelius šalia agurkų lovų. Bites traukia kvapas ir jos apdulkina kitas daržovių kultūras, norėdamos padėti augintojams.

Tipai ir veislės

Čiobreliai yra sugedęs krūmas, kuris išsiskiria dėl trumpo ūgio. Augalo aukštis neviršija 15 cm. Šliaužiantis čiobrelis gavo savo vardą dėl savo savybės šliaužti palei žemę, sudarydamas sodrų gėlių ir žalumos kilimą. Ryškiai violetinio atspalvio gėlės renkamos kapitatuose žiedynuose.

vabzdžių skaičius

Sodininkai, norėdami papuošti vasarnamį, dažnai pasirenka šliaužiančius čiobrelius. Dėl žydėjimo savitumo visą vasarą ypatybė naudojama kraštovaizdžio dizaine. Dažniausiai žmonės pasirenka šias veisles:

 • Donos slėnis - kultūra auga tiek, kad atrodo kaip rausvų gėlių kilimas.
 • Kolchis - augalas žemai plinta ant žemės, sudarydamas mažas alyvines gėles.
 • Sidabrinė karalienė - nuo kitų čiobrelių veislių skiriasi pilka lapų spalva, įrėminta baltu apvadu.

Pastaruoju atveju žiedynai yra labai tankiai išdėstyti. Gėlės dažytos levandų atspalviu.

priemiesčio zona

Šliaužiantis čiobrelis yra viena iš čiobrelių veislių, tarp kurių taip pat galite rasti:

 1. Įprasta. Kultūros augimas svyruoja nuo 5 iki 10 cm .Šakos su mažais lapais apačioje atrodo kaip pūkuotos. Augalo gėlių spalva keičiasi nuo baltos iki šviesiai violetinės.
 2. Citrinų kvapas. Galima sodinti tiek ankstyvą pavasarį, tiek rudenį. Čiobrelių pavadinimas susiformavo dėl subtilaus aromato, kuriame yra citrinų natos. Jauni lapai yra geltonos spalvos. Skirkite veisles:
 • Bertramas Andersonas - su žaliais lapais, pažymėtais geltonomis dėmėmis.
 • Aurea - turi ryškiai geltoną spalvą.
 1. Anksti. Augalo žydėjimas prasideda ilgai prieš kitų gėlių atsiradimą. Deja, kultūra nyksta greičiau nei kitos. Šalis užsiima tokių veislių auginimu:
 • netikras pūkuotas čiobrelis - žali lapai, kurių gale yra per didelis brendimas, šiek tiek aštrūs;
 • Nepilnavertis - maži lapai taip pat yra padengti vyniotiniu, augalas lėtai auga.

žali lapai

Čiobrelių dauginimas

Naują kultūrą galite gauti keliais būdais - auginiais, sėkla ir dalijant krūmą. Pastarasis variantas laikomas vienu lengviausių, bet tuo pačiu ir traumuojančiu augalui. Sveikas krūmas iškasamas, o šaknis pašalinama iš dirvožemio. Padalintas į keletą dalių, kurios iškart sodinamos atvirame žemės plote.

Ne mažiau populiarus yra kultūros dauginimo būdas naudojant auginius. Čiobrelių šakelės ruošiamos pavasarį arba rudenį. Sodinti tinka tie, kurie buvo nupjauti iš visaverčio augalo. Prieš sodinant, apatinė dalis nuvaloma nuo lapų ir pasodinama į drėgną dirvą, kad paspartėtų augimo procesas. Čiobreliai įsišaknija greitai ir nereikalauja daug žmogaus pastangų.

keliais būdais

Čiobrelių sodinimas lauke

Norint užauginti augalą savo sode ir gauti purų kilimą, nereikia daug pastangų. Kultūra yra tikras bordiūrų, gėlių lovų ir uolėtų kalvų papuošimas. Dekoratyviniai čiobrelių lapai yra labai gražūs ir gali papildyti bendrą vaizdą nepaprastu aromatu. Tai užpildo sodą subtiliu kvapu, suteikdama atmosferai paslaptį.

Visiškam kultūros vystymuisi būtina sudaryti specialias sąlygas. Jei viskas bus padaryta teisingai, čiobreliai džiugins akį gausiais žydėjimais ir prisotins naudingomis medžiagomis. Gėlių lovos, skirtos čiobreliams auginti, turėtų būti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei trūksta šviesos, augalo krūmai praranda savo vaizdą. Pavėsyje stiebai ištveria ir tampa ploni, kultūros gėlės tampa mažesnės ir išnyks anksčiau laiko.

pūkuotas kilimas

Sodinti namuose

Prieš sodinant čiobrelius, dirva paruošiama. Žemė turėtų būti šviesi ir leisti gerai praleisti drėgmę. Skatinamas neutralus rūgštingumas. Dirvožemis turi būti geras derlingumas.

Rudenį iškasamas viršutinis dirvožemio sluoksnis ir įpilama kalkių. Jis turėtų būti sausas ir kruopščiai sumaišytas su žeme. Tada paruošiamas augalo substratas, kurį sudaro supuvę lapai, upės smėlis, juodas dirvožemis ir humusas. Prieš pasėjant pasėlį žemė praturtinama organinėmis medžiagomis, praėjusių metų mėšlu ar organinėmis trąšomis.

namie

Išlaipinimas atliekamas dviem būdais:

 • sėklos;
 • sodinukai.

Čiobrelių sėklos sėjamos į atvirą dirvą pavasarį, kai oras ir žemė šiek tiek sušyla. Sodinamąją medžiagą rekomenduojama sėti ne žemesnėje kaip +13 ° C oro temperatūroje. Iškaskite gėlynus ir sumaišykite žemę su paruoštu substratu ir išlyginkite. Įpilkite sėklų, pabarstykite plonu upės smėlio ir vandens sluoksniu.

Kai tik pasirodo pirmieji augalo ūgliai ir jie pasiekia 3 cm aukštį, jie pradedami sodinti. Ši sąlyga yra būtina, kad čiobrelis galėtų visiškai augti ir vystytis. Tarp kiekvieno krūmo turėtų būti ne mažiau kaip 30 cm Jei tinkamos sąlygos, čiobrelis jus džiugins sparčiu augimu.

nusileido formoje

Atviroje žemėje čiobreliai sodinami sodinukų pavidalu. Dygliams gauti naudojamos sėklos, kurios dedamos į specialiai tam skirtas talpas. Sodinimo kultūra vykdoma vasario viduryje.

Augalų priežiūra

Daugiamečiam pasėliui nereikia sudėtingų žemės ūkio metodų. Viskas, ko reikalaujama iš žmogaus, yra pasirinkti tinkamą vietą ir ją paruošti. Ateityje bus laikomasi drėkinimo ir tręšimo režimo. Nepamirškite ir piktžolių tvarkymo.

reikalaujama iš asmens

Laistyti

Sodinukai yra nuolat ravimi, kad piktžolės netrukdytų derliui augti. Po laistymo dirvožemis turi būti atlaisvintas, kad nesusidarytų dirvos pluta. Čiobrelių nereikėtų pilti, tačiau nerekomenduojama laikyti dirvožemio sauso. Būtina atmesti galimybę išdžiovinti dirvą, ji turėtų būti minkšta, o ne drėgna. Nepaisant sugebėjimo atlaikyti šaltą žiemą, lengva danga netrukdys kultūrai.

trukdė augti

Viršutinis padažas

Čiobreliai gali būti palikti be tvarsčių, tačiau, jei įmanoma, procedūra atliekama. Ankstyvą pavasarį pridedamas karbamidas, o pjaustant žalumynus - naudokite azofoską. Jei čiobreliai auga antrus metus, į žemę įpilama mineralinių trąšų ar devyniraugių. Kultūra gerai reaguoja į medžio pelenus, periodiškai naudojant sumažėja rūgštingumas. Čiobreliai labai nemėgsta šviežio mėšlo.

procedūra atliekama

Ligos ir kenkėjai

Tinkamas sodinimas ir būtina priežiūra atmeta augalų ligų vystymąsi. Sodinimas atvirame lauke yra apsėstas tokių kenkėjų kultūrai:

 • pievos kandis;
 • smėlio spalvos slenkstis;
 • weevil;
 • amarų.

Insekticidai padeda atsikratyti vabzdžių. Dažniausiai augalas kenčia nuo grybelio. Laimei, kultūrą galima išgydyti ir atkurti pradinę išvaizdą. Gydymas - minimalus laistymas, piktžolių pašalinimas, saulės spinduliai.

augalų ligos

Derliaus nuėmimas

Pagal tradiciją yra įprasta čiobrelius rinkti ant Trejybės. Žmonės tiki, kad būtent šią dieną jis turi didžiausių jėgų. Žalumynai turi būti nuimami žydėjimo laikotarpiu. Labiausiai lapinės šakelės supjaustomos aštriu peiliu. Jokiu būdu kultūra neturėtų būti nutraukta, kad nepažeistumėte.

Tada šakelės džiovinamos, kaip ir visos žolelės. Jie išdėstomi ant natūralaus audinio juostelių arba surišami kekėmis po lubomis. Tinkamiausia vieta džiovinti yra namo palėpė. Kai augalas yra sausas, jis gali būti naudojamas pagal paskirtį - papuošti kambarį ir gaminti sveikus gėrimus.

rinkti ant Trejybės

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas