Vyšnių veislės „Odrinka“ aprašymas ir savybės, sodinimas ir priežiūra

Vyšnių veislės Odrinka įsimylėjo ne tik vasaros gyventojus, bet ir profesionalius sodininkus. Jis išsiskiria padidėjusiu atsparumu šalčiui, atsparumu sausrai ir tinkamomis vaisių savybėmis. Augalas buvo sėkmingai auginamas soduose maždaug šimtmetį. Per šį laiką vyšnios išplėtė savo buveinę, patikrintos laiko ir neprarado savo populiarumo.

Kaip veislė veisiama

Iš pradžių Odrinka buvo auginama kaip pietinis medis. XIX amžiuje garsusis selekcininkas I. V. Michurinas galvojo, kaip vyšnias perkelti į sunkesnes klimato sąlygas. Tačiau jo eksperimentai buvo nesėkmingi. Tačiau po kurio laiko idėją įkūnijo Leningrade gyvenantis mokslininkas F. K. Teterevas. Kaip pagrindą jis pasirinko tankiąsias „Zorka“ ir „Krasnaya“ veisles, kurias naudojant buvo gauta moderni „Odrinka“. Į valstybės registrą ji pateko 2004 m. Veislė tinkama auginti vidutinės zonos klimato sąlygomis.

Nuotrauka ir aprašymas

Nuotrauka ir trumpas „Odrinka“ aprašymas suteikia trumpą idėją ne tik apie patį medį, bet ir apie uogas, jų skonio ypatybes, taip pat leidžia mums suformuluoti pagrindinius vyšnių privalumus ir trūkumus.

Bendras aprašymas

Odrinka auginama visuose regionuose, išskyrus šiaurę. Vidutinio aukščio medis su kompaktiška, o ne sustorėjusia karūna. Mažos gėlės renkamos žiedynuose po 3-4 gabalėlius. Derlius nokinamas vėlai. Jis pradeda duoti vaisius praėjus 5 metams po sodinuko pasodinimo. Dėl saldžiosios vyšnios reikia pasodinti apdulkintojų veislę netoliese.

prinokusi vyšnia

Privalumai

Dėl nuopelnų Odrinka laimėjo sodininkų meilę ir nepraranda populiarumo. Jo privalumai:

 • atsparumas patogenams;
 • padidėjęs atsparumas grybelinėms ligoms;
 • stabilus vaisius;
 • padidėjęs atsparumas šalčiui;
 • tinkamumas auginti vidurinėje juostoje.

trūkumai

Vyšnia neturi reikšmingų trūkumų. Sodininkai išskiria tik mažus uogų dydžius ir svorį, dėl to jie beveik netinkami didmeninei ar mažmeninei prekybai.

uogų šaka

Bud

Odrinkos inkstai yra maži, kūgio formos.Jie toleruoja pasikartojančias pavasario šalnas ir ankstesnį rudens atvėsimą.

Lapas ir gėlė

Vyšnios lapai yra generatyvinio tipo, kiaušiniški, mažo dydžio, šakelės nukreiptos į šoną. Žiedyne yra daugiausia 4 mažos gėlės. Korola yra lėkštės formos, žiedlapiai yra balti.

Vaisiui

Vaisiai pasižymi specifinėmis savybėmis, išskiriančiomis juos iš kitų panašių veislių.

juoda vyšnia

Svoris

„Odrinka“ vyšnių masė siekia 5 g, didžiausias rodiklis - 7 g.

Ūgis

Odrinka veislės vaisių aukštis yra apie 2,5 cm.

Plotis

Vyšnios užauga iki 2,4 cm pločio.

Storis

Kaului Odrinka vaisiuose skiriama iki 6% viso tūrio, visa kita patenka į minkštimą.

vyšnios medis

Spalva

Prinokusios vyšnios įgauna gražią purpurinę spalvą, o jų sultys yra raudonos.

Medelis

Odrinkos vapsva yra maža, padalinta į 2 liaukas.

Kaulai

Vaisiuose esantis akmuo yra mažas, užima ne daugiau kaip 6% tūrio ir yra lengvai atskirtas nuo sultingos minkštimo.

bendrosios savybės

Veislė priklauso vėlyvam brendimui, žydėjimas taip pat ateina vėlai. Saldžiosios vyšnios yra derlingos, todėl šalia jų reikia apdulkinimo veislių. Ant puokštės šakelių susidaro kiaušidės.

didelė vyšnia

Skonio savybės

Degustuotojai Odrinkos skonį įvertino 4,7 balo.

Maistinių medžiagų kiekis

Odrinka vaisiuose yra:

 • sausosios medžiagos - 17,5%;
 • cukrūs - 11,2%;
 • rūgštys - 0,43%;
 • askorbo rūgštis - 15 mg / 100 g.

Vaisiai taip pat aprūpinami vitaminais A, B1, B2, B6, B3, B9, C, E, P. Į vyšnių sudėtį įeina mineralai:

vyšnių čempionas

 • kalio;
 • kalcio;
 • fosforas;
 • magnio;
 • natrio;
 • chloras;
 • siera;
 • cinkas;
 • varis.

Medžio aukštis ir augimo greitis

Odrinkos medžio augimo greitis yra vidutinis. Didžiausias jo aukštis siekia 3–4 m., Vainikas nėra per daug sutirštėjęs, piramidės formos.

Žydėjimo ir nokinimo laikotarpis

Odrinka priklauso vėlyvosioms saldžiųjų vyšnių veislėms, jos žydėjimas taip pat atsiranda su vėlavimu, kai kitos veislės jau pradeda formuoti kiaušides. Pumpurai renkami keliais gabalėliais žiedynuose, žiedlapiai yra balti.

vyšnių kompotas

Išeiga

Iš suaugusio Odrinka medžio vidutiniškai pašalinama iki 77 centnerių / ha prinokusių vaisių. Remiantis žemės ūkio technologijos taisyklėmis, rekordinis derlius buvo 221 kg / ha.

Gabenamumas

Tankūs minkštimai ir tvirta oda leidžia lengvai gabenti nuimtą vyšnių derlių dideliais atstumais ir net kurį laiką laikyti.

Sausros tolerancija

Odrinka pasižymi dideliu atsparumu sausrai, jos šaknys giliai įsirėžia į žemę ir nepatiria drėgmės trūkumo. Medžio laistymas atliekamas pagal standartinę šios kultūros schemą. Nejudantis vanduo yra nepriimtinas.

vyšnių riaumojimas

Atsparumas šalčiui

Išskirtinis šios vyšnių veislės bruožas yra didelis atsparumas šalčiui. Nušalimas beveik neatsiranda ant bagažinės. Medis gali užšalti, kai temperatūra nukrenta žemiau -29 ° C. Tokiu atveju prarandama iki 15% žiedpumpurių. Tačiau pavasarinės šalnos daro daug daugiau žalos, sumažindamos derlių iki 30%.

Atsparumas ligoms

Odrinka rizika paveikti ligas yra minimali. Ji padidino atsparumą tokiems negalavimams:

 • klotterosporio liga;
 • kokomikozė;
 • moniliozė.

Didelės drėgmės sąlygomis padidėja grybelinės infekcijos tikimybė, todėl „Odrinka“ vyšnioms reikia laiku atlikti profilaktinį gydymą.

baltais medžiais

Vaisių aplikacija

Saldžiųjų vyšnių derlius tinka visų rūšių perdirbimui tiek asmeniniais, tiek pramoniniais tikslais. Dėl mažo dydžio vaisiai retai parduodami kaip visuma, nors jie turi puikų skonį.

Pagrindiniai dirvožemio reikalavimai

Nepilna priemolio arba priemolio priemolio dirva yra ideali Odrinka auginimui. Vyšnioms auginti netinka smėlingas dirvožemis, durpynai ar pelkės. Jei žemė yra išeikvota, rekomenduojama iš anksto tręšti.

sodinti medžius

Iškrovimo ypatybės

Sodinimas Odrinka turi savo ypatybes, nuo kurių priklauso paties medžio sveikata, taip pat būsimo derliaus kokybė ir kiekis.

Sėjinukų pasirinkimas

Vyšnių sodinukus geriau pirkti patikrintose vietose, medelynuose. Sodinant svetainėje, pirmenybė teikiama 0,8–1,2 m aukščio medžiams. Jaunos vyšnios neturėtų turėti mechaninių pažeidimų, sulaužytų šakų, ligos požymių, pajuodusių vietų, pelėsio.

Šaknų sistema

Odrinka sodinuko šaknys turėtų būti gerai išsivysčiusios, neperdžiūvusios. Neleidžiama jokių mechaninių pažeidimų ar pelėsių.

vyšnių daigai

Bagažinė

Sodindami sode rinkitės vyšnių daigus, kurių pagrindinio laidininko storis yra apie 15 mm. Jos žievėje neturėtų būti deformacijų, dėmių ir įbrėžimų. Prieš perkant patartina apatinę statinės dalį patrinti drėgnu skudurėliu. Jei tamsėjimas tampa pastebimas, tada geriau atsisakyti tokio augalo pirkimo.

Amžius

Vyšnios geriausiai įsišaknija, kurių amžius sodinimo metu yra 1–2 metai.

Skiepijimas

Galutinės vyšnių savybės labai priklauso nuo to, koks poskiepis yra skiepytas. Būtina atkreipti dėmesį ne tik į vaisiaus aprašymą, bet ir į medžio aukštį, vainiko plitimą, atsparumą šalčiui ir priežiūros ypatybes.

vyšnia sode

Sodinimo laikas

Saldžiosios vyšnios sodinamos tiek pavasarį, tiek rudenį. Medis turi turėti laiko įsišaknyti prieš prasidedant stabiliam šaltam orui, todėl sodinimas baigiamas spalio pradžioje. Pavasarį geriau tvarkyti prieš prasidedant pumpurams, tai yra iki balandžio vidurio ar pabaigos.

Svetainės pasirinkimas

Vyšnios sodinamos gerai apšviestoje vietoje, apsaugotoje nuo skersvėjų. Odrinka neturėtų konkuruoti su kaimynais dėl maistinių medžiagų ir drėgmės, todėl patartina jį pašalinti iš obelų, slyvų, kriaušių ir kitų vaisių plantacijų.

Pageidautina nusileisti vakarinėje ar pietinėje aikštelės pusėje. Požeminio vandens lygis neturi artėti daugiau kaip 2 m atstumu nuo dirvos paviršiaus.

Duobės paruošimas

Geriausia iškasti vyšnių sodinimo duobę likus porai mėnesių iki planuojamo sodinimo. Pavasario sodinimui griovelis paruošiamas rudenį. Per tą laiką dirva turi susitraukti. Jei reikia, iš karto ten įterpiamos trąšos jaunoms vyšnioms, kad žiemą jos turėtų laiko suirti ir perkaisti.

Skylės dydis yra 70 x 70 cm, o jos gylis yra apie 0,8 m. Prieš sodinant Odrinka, apačioje suformuojamas nedidelis derlingo dirvožemio mišinio piliakalnis, ant kurio dedamas jaunas augalas, šaknų sistema atsargiai ištiesinama ir padengiama žeme. Po to vyšnios gausiai laistomos, o daugiabriaunis žiedas mulčiuojamas.

pasiruošimas tūpimui

Iškrovimo schema

Atstumas tarp Odrinka ir kaimyninių vaismedžių ar krūmų turėtų būti bent 3,5–4 m.

Apdulkintojai

Apšvietimo žiedadulkės turi būti sodinamos šalia šios vyšnių veislės, kad derlius būtų stabilus ir visas. Geriausi yra tie, kurių žydėjimo laikas yra panašus.

Pavydus

Medis yra mažas, vainiko forma yra piramidės formos. Tai savaime derlingos saldžiųjų vyšnių veislės, turinčios didelį derlių. Vaisiai yra mažo dydžio, tačiau labai saldūs, aromatingi ir skanūs. Ravna yra labai atspari šalčiui ir net žydėjimo laikotarpiu gali atlaikyti net -6 ° C temperatūrą. Nuimtas derlius ilgą laiką išlaiko savo savybes, jis tinkamas gabenti dideliais atstumais.

vyšnios šaka pavydi

Dovana Stepanovui

Vidutinio dydžio medis su piramidės vainiku. Skiriasi atsparumas nepalankioms oro sąlygoms. Saldžiųjų vyšnių vaisiai yra vidutinio dydžio, širdies formos ir brandžiai tamsiai raudoni. Degustuotojai skonį įvertino 4,9 balo iš 5 galimų.

Pasėlis tinkamas transportuoti ir trumpam laikyti, naudojamas visų rūšių perdirbimui. Pati vyšnia pasižymi padidėjusiu atsparumu sausrai ir šalčiui.

Rechitsa

Ši veislė priklauso bigarro grupei. Skiriasi didelis atsparumas šalčiui ir galimybė augti atšiauriame klimate. Vyšnių vaisiai yra maži, tamsiai raudonos spalvos ir labai saldaus skonio. Jis turi padidintą atsparumą įprastoms ligoms.

vyšnių uogos

Tyutchevka

Vidutinio dydžio medis turi labai aukštą atsparumą šalčiui ir atsparumą ligoms. Gamina gausų vidutinių ryškiai raudonų vyšnių derlių. Nuimtas derlius tinkamas užšaldyti, perdirbti, taip pat gabenti dideliais atstumais. Manoma, kad veislė iš dalies apdulkina.

Globos paslaptys

Gausus derlius, turintis norimas prekines ir skonio savybes, gali būti gaunamas tik tinkamai prižiūrint Odrinka vyšnias.

Laistyti

Saldžiosios vyšnios turi būti reguliariai laistomos žydėjimo ir kiaušidžių formavimo metu. Tačiau vasaros laikotarpiu jie stengiasi sumažinti drėkinimo kiekį, kad nokinamas pasėlis nesulūžtų ir ilgiau išlaikytų savo savybes.

laistyti medžius

Viršutinis padažas

Augalą reikėtų pradėti maitinti trečiaisiais gyvenimo metais. Pavasarį tręšiamos dideliu azoto kiekiu, o pasibaigus vyšnių žydėjimui, pridedama superfosfato ir kalio druskos. Sveikai ūkininkaujantys žmonės gali gauti naudos iš organinių trąšų, turinčių panašių maistinių medžiagų.

Srutos

Srutoje yra daug kalio ir azoto, tačiau fosforo yra labai mažai. Trąšas daugiausia sudaro gyvulių šlapimas, jos taip pat galima susidaryti suskaidžius mėšlą. Jis turėtų būti įvedamas tiesiai į beveik vyšnios stiebo apskritimą, o jo skiesti vandeniu nebūtina.

Norint išvengti laisvo azoto praradimo, rekomenduojama įpilti truputį superfosfato.

Kompleksinės trąšos

Vyšnioms šerti aktyviai naudojamos kompleksinės trąšos, pavyzdžiui, nitrofoska arba azofoska. Pageidautina juos pernešti į peri-stiebo ratą rudenį, kad iki pavasario azotas turėtų laiko suskaidyti ir nepakenktų šaknims. Taip pat galite paruošti maistinius mišinius, kad galėtumėte maitintis patys, naudodami keletą naudingų ingredientų. Rudens laikotarpiu jie stengiasi įterpti mažiau azoto, kad neišprovokuotų priešlaikinio ūglių augimo.

tręšti

Pelenai

Medžio pelenuose yra tokie svarbūs vyšnių komponentai kaip kalcis, kalis, natris ir magnis, taip pat kitos medžiagos, kurios prisideda prie normalaus medžio augimo ir vystymosi. Be to, toks maitinimas padeda kovoti su kenkėjais ir patogenais. Pelenus būtina įnešti į periosteolio ratą. Patartina tai padaryti pavasarį, tačiau kai kurie sodininkai taip pat praktikuoja rudens maitinimą.

Karbamidas

Karbamidas priklauso organinėms trąšoms ir jame yra iki 46% azoto. Norėdami patiekti vyšnias, 20–30 g medžiagos ištirpinama 10 litrų vandens ir supilama į periostealinį ratą. Darbas atliekamas praėjus savaitei po žydėjimo laikotarpio pabaigos.

prinokusios vyšnios

Genėjimas

Tinkamas medžių genėjimas ne tik padidina derlių, bet ir sumažina vyšnių ligų riziką. Jie bando suformuoti nedidelio laipsnio karūną. Kiekvienoje pakopoje paliekama iki 4 stiprių ūglių, esančių neryškiu kampu pagrindinio laidininko atžvilgiu. Atstumas tarp pakopų yra 50 cm. Visi ūgliai, turintys ligos požymių, mechaninių pažeidimų, taip pat suskilę, nudžiūvę ar nušalę, turi būti pašalinti.

Pasiruošimas žiemai

Kad Odrinka vyšnia atšiaurią žiemą galėtų ištverti lengviau, ji turi būti tinkamai paruošta.Jei ruduo pasirodė sausas, tada beveik kamieno apskritime esanti dirva gausiai laistoma, kad ji greičiau užšaltų. Tokios priemonės padeda apsaugoti šaknų sistemą nuo užšalimo. Patartina mulčiuoti dirvožemį aplink kamieną durpėmis ar humusu, klojant 15 cm storio sluoksnį.Jaunam augalui statomas rėmas ir virš jo išpilamas agro pluoštas ar virvelė. Žiemą saldžiosios vyšnios kamienas dažnai tampa delikatesu kiškiams ir smulkiems graužikams.

Apsaugos tikslais jis suvyniotas į metalinę tinklelį arba stogo dangos medžiagą.

Ligos ir kenkėjai

Vyšnių Odrinka išsiskiria dideliu atsparumu ligoms ir neigiamu kenkėjų poveikiu, tačiau esant nepalankioms sąlygoms padidėja jų sugadinimo rizika, o augalui reikalinga papildoma apsauga.

Clasterosporium liga

Clasterosporia yra pavojinga grybelinė liga, galinti paveikti visus kaulavaisinius augalus. Vyšnia nėra išimtis. Paveiktos beveik visos antžeminės medžio dalys. Infekcijos požymis yra oranžinių arba raudonų dėmių atsiradimas ant ūglių su juodu ar rudu apvadu. Po kurio laiko dėmės padidėja, o tada visiškai įtrūksta. Iš žaizdų pradeda išsiskirti stora derva. Kartais liga paveikia net vaisius ir lapus.

lapų parazitai

Kovai su grybelinėmis ligomis naudojamas Bordeaux mišinys, kuris laikomas bene veiksmingiausia ir laiko patikrinta priemone. Prevencinė priemonė taip pat yra medžių gydymas geležies vitrioliu, preparatais „Kaptan“, „Horus“, „Tsineb“.

Moniliozė

Tokia grybelinė liga ne tik sumažina derliaus rodiklius, bet ir gali sukelti vyšnių mirtį. Moniliozė paveikia tokias dalis kaip:

 • žiedynai;
 • vaisiai;
 • kiaušidės;
 • šakos.

Vyšnių žiedai ir lapai atrodo dehidratuoti, o laikui bėgant jie visiškai nukrinta. Prevencijos tikslais Odrinka gydoma vario turinčiais preparatais, pavyzdžiui, „Mikosan-V“ arba „Horus“. Sukėlėjas netoleruoja žemos žiemos temperatūros. Baltymai, pridedant vario sulfato, taip pat turi neigiamą poveikį.

savaiminė vyšnia

Juodųjų vyšnių amarija

Juodųjų vyšnių amarai puola medžius nuo pavasario iki rudens ir daro didelę žalą pasėliams. Jis kaupiasi daugiausia vyšnių lapų plokštelės apatinėje pusėje. Dėl kenkėjo poveikio lapai susiraukšlėja ir nukrinta. Susilpnėjęs medis sunkiai gali ištverti žiemą, o rizika užsikrėsti rimtomis ligomis labai padidėja.

Kovojant su juodaisiais amidais ant Odrinka, naudojami tokie vaistai kaip „Iskra“, „Fitoverm“ ar „Commander“. Prevencijos tikslais netoliese sodinami medetkos, krienai, tabakas ir kiti stiprų aromatą turintys augalai.

Lapų ritinėliai

Lapinis kirminas yra vienas pavojingiausių kenkėjų, galintis per trumpą laiką smarkiai sumažinti saldžiųjų vyšnių derlių. Didžiausią pavojų kelia lervos, maitinančios augalų sultis.

Pralaimėjimo ženklas yra tai, kad lapai suvynioti į vamzdelį. Diegiant voratinklį galima rasti jo viduryje.

Jie kovoja su lapų ritiniu, gydydami juos Lepidocid, Dendrobacillin, Atom, Karbofos, Accord, Fastak. Nuo liaudies vaistų yra veiksmingas sliekų nuoviras, tabako užpilas, pomidorų lapų nuoviras, bulvių lapų užpilas.

Vyšnių pypkės bėgikas

Gliuteninis vaga sugeba sunaikinti iki 50% „Odrinka“ vyšnių derliaus. Vamzdynas žiemą praleidžia dirvožemyje, todėl prieš pradedant šaltą orą ypač svarbu iškasti beveik kamieno dirvą. Didelės žalos atveju jie naudojasi insekticidais. Pavojingi ne tik suaugusieji, bet ir vabzdžių lervos, kurios suvalgo taškelius ir mažus pumpurus, taip pat valgo tik susidariusią kiaušidę.

Apdorojimas pavasarį

Odrinka pavasarį apdorojama siekiant užkirsti kelią ligoms ir kenkėjų plitimui.Darbas prasideda, kai tik oras šiek tiek sušyla ir sniegas pradeda tirpti. Saldžiosios vyšnios purškiamos karbamido tirpalu arba naudojamas specialus preparatas „Nitrafen“. Neleisk jam patekti ant augalo pumpurų. Siekiant užkirsti kelią kenkėjams, naudojami insekticidiniai agentai „Confidor“ ir „Actellik“. Vyšnių kamienas turi būti išvalytas, o po to balintas.

skinti uogas

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

„Odrinka“ vyšnių derlius nuimamas birželio arba liepos pradžioje. Laikas gali skirtis atsižvelgiant į auginimo regioną. Nuimtus vaisius ilgą laiką sunku išlaikyti šviežius, todėl jie daugiausia naudojami perdirbimui. Jei sudėsite juos į konteinerį ir šaldytuve, tuomet vyšnias galėsite išsaugoti maždaug 3–5 dienas.

Atsiliepimai

Sodininkai turėjo laiko patirti „Odrinka“ pranašumus ir trūkumus iš asmeninės patirties. Daugelis jų noriai dalijasi įspūdžiais. Ana Dmitrievna, sodininkė-mėgėja: „Aš ilgą laiką svajojau apie vyšnias savo sode. Studijuodamas veislių savybes pasirinkau „Odrinka“ ir „Revna“. Pirmojo derliaus laukiau kelerius metus, tačiau Odrinka viršijo visus mano lūkesčius. Gražiais ir saldžiais vaisiais mėgavosi visa šeima. Veislė vėluoja, todėl norėdama apsisaugoti nuo kenkėjų, reguliariai darau prevencinį purškimą.

prinokusios vyšnios

Naujokas sodininkas Maksimas Ivanovičius: „Aš savo sode pasodinau Odrinka kaip kitos žinomos vyšnių veislės apdulkintojas. Ji pradėjo nešti vaisius tik ketvirtaisiais metais po pasodinimo. Vaisių kokybė labai nustebino: gražūs, sultingi, saldūs ir tankūs. Visos pastangos rūpintis medžiu buvo visiškai pagrįstos “.

Marina Sergeevna, vasaros gyventoja: „Savo svetainėje pasodinau 2 vėlyvųjų vyšnių veislių, iš kurių viena yra Odrinka. Veislės aprašymas pažadėjo gerą atsparumą šalčiui, o tai labai svarbu mano klimatui. Reikia pripažinti, kad saldžiosios vyšnios visiškai atitinka deklaruojamas savybes. Tiesa, vaisiai pasirodė maži, tačiau jų skonis patenkino ir kompensuoja šį nedidelį trūkumą “.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas