Geriausių šparaginių pupelių veislių aprašymas, naudingos savybės ir žala

Šparagų pupelės yra įprastas ankštinis augalas, kuriam būdingas švelnus minkštimas ir kietų pluoštų trūkumas ant ankščių. Ankščių forma yra ilgesnė nei kitų veislių, o kieti pupelių lukštai apsaugo pupeles nuo kenkėjų ir išorės pažeidimų. Metinis augalas įgijo didelį populiarumą dėl savo savybių ir aktyviai auginamas vasarnamiuose ir namų ūkio sklypuose.

Nauda ir žala

Tarp daugelio pupelių veislių šparagai išsiskiria daugybe vertingų savybių ir maistine verte. Visi sveikos mitybos šalininkai tikrai žino apie šparagų pupelių naudą ir žalą. Produkto sudėtyje yra angliavandenių, ląstelienos ir vitaminų komplekso, kuris teigiamai veikia organizmą. Visų pirma, reguliariai vartojant pupeles:

juodų akių žirneliai

 • padeda aktyviai kovoti su žarnyno infekcijomis;
 • užpildo ląsteles deguonimi;
 • stabilizuoja hormonus;
 • kontroliuoja virškinimo trakto darbą;
 • sumažina cukraus kiekį kraujyje.

Dietologai pataria į racioną įtraukti pupeles, nes tai leidžia paįvairinti įprastą racioną ir nepriaugti perteklinio svorio.

Vartojant saikingai, šparagų pupelės nekenkia kūnui, nes praktiškai neturi kontraindikacijų. Norėdami gauti ypač naudingų gaminio savybių, nereikia ja piktnaudžiauti, o esant skrandžio ligoms ir gastritui pirmiausia pasikonsultuoti su specialistu. Dietologas išsamiai paaiškins, kaip šparagų pupelės yra naudingos ir kiek jų galima vartoti atsižvelgiant į sveikatos būklę.

naudingos savybės

Augančios savybės

Pupelių sodinimo laikas svetainėje tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų. Pietiniuose regionuose galite pradėti sėti gegužės pradžioje. Vėsesnėse vietose geriau palaukti, kol pasibaigs šaltis. Tinkamam ir aktyviam augalų augimui svarbu, kad dirva gerai sušiltų. Krūmai vystosi esant aukštesnei nei 15 laipsnių vidutinei temperatūrai. Netikėtų šalčių atveju turėtumėte naudoti dengiamąją medžiagą, o su jos pagalba dirbtinai sudaryti šiltnamio sąlygas.

auginimo ypatybės

Prieš sodindami, turite paruošti lovą.Pirmiausia reikia gerai iškasti dirvą, išvalyti nuo ankstesnių pasėlių likučių ir įpilti mineralinių ar organinių trąšų. Pupelių sėklos dedamos į maždaug 5 cm gylį, paliekant 10-20 cm atstumą tarp krūmų, o 30-50 cm atstumą tarp eilučių. Aktyviam augimui ir vaisiui auginti būtina laikytis erdvės izoliacijos.

Pažeidus šią taisyklę, kelių krūmų šaknų sistemos persipins viena su kita, o tai gali sukelti augalų mirtį ir kiekybinį derliaus sumažėjimą. Kad krūmai neužšaltų kritus temperatūrai, o lapai ir žiedai nenukristų, galite uždengti sodinukus plėveline medžiaga, padedančia išlaikyti drėgmę ir šilumą.

Pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis auginant pasėlius, yra reguliarus laistymas, purinimas, piktžolių apžiūra ir kenkėjų kontrolė. Augalų ligos ar pažeistų pavojingų vabzdžių atveju verta žemę apdoroti insekticidinėmis trąšomis, o pažeistas krūmų dalis sunaikinti. Norint išvengti kenkėjų atsiradimo, verta tinkamai tręšti net ir sėjant sėklas.

gerai iškasti

Derliaus nuėmimas

Surinkite ankštis, kol jos sukietės. Kadangi ankštinių augalų vaisiai prinokę netolygiai, turėtumėte vizualiai apžiūrėti krūmus ir periodiškai nupjauti prinokusius vaisius. Kai kurių pupelių veisles galima skinti ankstyvoje vystymosi stadijoje, kai ankštys dar žalios.

Vaisius rekomenduojama skinti pirmoje dienos pusėje, kai ankštys yra vidutiniškai prisotintos drėgmės ir pjaustant nesudrūksta.

Jei derlių imsite vėliau, vaisiai turės laiko gerai išdžiūti, o kai kurios pupelės gali lengvai nukristi į sodą. Jei prinokę ankštys nebus nuimtos laiku, yra tikimybė, kad jos pradės sprogti ir pasėlių kiekis pastebimai sumažės. Kai grūdai patenka į žemę, jie greitai supūti ir sukelti pavojingų kenkėjų atsiradimą, dėl to dar nepažeista augalų dalis gali būti pažeista.

prinokti netolygiai

Veislių klasifikavimas

Yra daugybė šparagų pupelių veislių, kurios skiriasi skoniu, išvaizda ir auginimo ypatumais. Pagal krūmo formą kultūra yra padalinta į krūmą ir laipiojimą. Krūmo pupelės yra mažai augantys, iki 60 cm aukščio augalai, davę vaisius net žemoje temperatūroje ir subrendę anksti. Laipiojančios rūšys atrodo kaip vynmedžių pynimas iki 5 m ilgio.

Pagrindinis skirtumas tarp vijoklinių veislių yra ilgas auginimo sezonas, todėl šios pupelių veislės nėra tinkamos atvirame žemės plote, kuriame vėsus klimatas (pavyzdžiui, Maskvos regione).

Ankstyvosios ankštinių augalų veislės be pluoštų ir su minkštais ankštimis yra tinkamos auginti vasarnamiuose. Tarp šių veislių yra paklausos Kenijos, violetinės ir žaliosios pupelės. Kenijos pupelės turi tamsiai žalias ankštis su saldžiosiomis pupelėmis. Žalia ir purpurinė veislės turi pailgas ankštis ir yra tinkamos užšaldyti ar konservuoti.

skonio savybės

Žaliosios pupelės

Selekcininkai nuolat kuria naujas pupelių rūšis, o tai leidžia pasirinkti geriausią variantą atsižvelgiant į atmosferos, dirvožemio sąlygas ir kitus auginimo kriterijus. Susipažinus su populiarių veislių ypatybėmis, bus galima parinkti geriausias ir daug derlingų šparagų pupelių veisles. Renkantis svarbu atkreipti dėmesį į tokias savybes kaip auginimo sezonas, dydis, priežiūros reikalavimai, ilgalaikio laikymo talpa ir paruošimo būdai.

Blau Hilde

Blau Hilde garsėja dideliu ir stabiliu derlingumu. Augalo krūmų aukštis siekia 5 m, ankščių ilgis - iki 25 cm. Pupelių įvairovei aktyviam augimui reikalingas gausus laistymas ir šėrimas. Pagrindinės veislės savybės yra alyvinis-rausvas grūdų atspalvis, grybų aromatas, suderinamumas su kitomis daržovių kultūromis.„Blau Hilde“ pupelės prisotina dirvą azotu, apsaugo nuo šaknų pažeidimo vieliniu ir pievų kandžiu. Veislė gali atlaikyti įprastas ligas, o tai labai supaprastina pasėlių auginimo procesą.

Blau Hilde

Berlotto

Ankstyva prinokusi, nepretenzinga veislė, paplitusi iš Italijos. Berlotto pupelės yra vertinamos už jų naudingąsias savybes. Jame yra daug baltymų ir jis tinkamas dietinei mitybai. Prinokusios pupelės yra didelės ir plačios, ant paviršiaus yra bordo spalvos dryželiai. Pradiniame nokinimo etape angų vožtuvai yra sodriai žalios spalvos, be standžių pluoštų ir septų. Berlotto pupelės yra saldaus skonio. Laikoma, kad pupelės yra aromatingiausios ir turtingo skonio neišsimokusio nokinimo metu.

platinimas iš Italijos

Aliejaus karalius

Šparagų pupelių aliejaus karalius priklauso ankstyvam subrendimui, nes jis subręsta per 50 dienų po pasodinimo. Geltonos ankštys neturi pluošto ir yra ryškiai geltonos. „Aliejaus karaliaus“ veislės pupelės įgijo didelį populiarumą kulinarijos srityje ir yra naudojamos virimui tiek šviežios, tiek konservuotos. Veislės savybė reikalauja aukšto atsparumo kenkėjams ir ligoms, gebėjimo aktyviai augti be reguliaraus laistymo.

Aliejaus karalius

„Sachs 615“

Mėgstama daugelio sodininkų veislė, todėl pirmąjį derlių galite nuimti per 45–50 dienų po pasodinimo. Atvirame lauke krūmai užauga iki 40 cm. Nepaisant krūmų kompaktiškumo, veislė pasižymi dideliu derliumi. Žali ankštiniai be pluošto turi tankią struktūrą. Vožtuvų forma yra išlenkta. Sachs pupelės turi cukraus skonį, kuris leidžia jas naudoti įvairiuose patiekaluose. „Golden Sachs“ sudėtyje yra turtingo vitaminų komplekso, kuris teigiamai veikia organizmą.

leidžia kolekcionuoti

Violetinė karalienė

Krūmų augalas, kurio vidutinis nokinimo laikotarpis. Pagrindinis išorinis skirtumas yra tamsiai violetinė spalva, kuri termiškai apdorojant virsta žalia spalva. Didžiausias krūmų aukštis siekia 60 cm. Veislė garsėja dideliu derlingumu, atsparumu ligoms ir maloniomis skonio savybėmis. Vidutinis ankščių su pupelėmis ilgis yra 20 cm. „Purple Queen“ veislė idealiai tinka konservuoti.

tamsiai purpurinis atspalvis

Saldi drąsa

Veislė yra kompaktiška ir auginama iki 40 cm aukščio krūmuose. „Sweet Courage“ priklauso ankstyvojo brandinimo rūšiai. Nuo sėklų daigumo pradžios iki pirmųjų vaisių rinkimo momento tai trunka nuo 40 iki 50 dienų. Ankštys yra šiek tiek išlenktos, cilindro formos. Pupelių spalva yra giliai geltona. Vaisiai gali užaugti iki 16 cm ilgio.Dauguma ankščių bręsta iš karto, o tai leidžia vienu metu surinkti didžiąją dalį derliaus.

auginami krūmais

Auksinis nektaras

Tai priklauso garbanotam tipui, kuris subręsta per 70 dienų. Geltono atspalvio ankštyse yra siauros cilindrinės pupelės, kurios užauga iki 25 cm. Dėl sunkaus vaisiaus svorio augalui reikalinga keliaraištis ir atrama. Auksinio nektaro veislė dažnai naudojama konservavimui arba šviežia gaminant įvairius patiekalus. Tinka auginti kaip dekoratyvinį augalą dėl ilgų, lenktų ankščių.

yra pupelių

Kranas

Pupelės „Zhuravushka“ yra ankstyvos nokinimo daržovių veislė. Pirmieji vaisiai subręsta praėjus 50 dienų nuo pirmųjų ūglių atsiradimo. Krūmo augalas yra mažas, iki 50 cm. Maksimalus ankščių ilgis yra 13 cm, plotis - iki 1 cm. Pupelės yra išlenktos, sodrios žalios spalvos, skonis panašus į šparagų ūglius. Veislė tinkama ilgai laikyti, konservuojant ar užšaldant.

vaisiai sunoksta

Pantera

Vienas iš labiausiai paplitusių vasarnamių veislių šparaginių pupelių... Augalo krūmai yra žemi - iki 40 cm aukščio.Visas nokinimo laikotarpis yra 65 dienos. Panther pupelės sodinamos 12 cm tarp krūmų ir maždaug 40 cm tarp eilių. Šio tipo ankštiniams augalams reikia šilto dirvožemio. Ankštys bręsta tolygiai, todėl derlių lengviau nuimti. Geltonose pupelėse trūksta kietų pluoštų ir pergamento sluoksnio. Ištiestų linijų ilgis siekia 15 cm. Pagrindiniai privalumai yra didelis ir stabilus derlius, atsparumas kenkėjams ir ligoms, įskaitant bakteriozę ir antracnozę.

kenkėjai ir ligos

Bergoldas

Vidutinio ankstyvumo krūmai, pasižymintys dideliu derlingumu ir augalų kompaktiškumu. Brandinimo laikotarpis nuo pirmųjų ūglių iki derliaus nuėmimo yra 60 dienų. Ankščių spalva yra gelsvai gelsva, forma išlenkta, ilgis iki 14 cm., Vidinės sėklos yra ovalios formos, be pergamento sluoksnio. Pagrindinis „Bergold“ tikslas yra užšaldymas ir sterilus konservavimas ilgalaikiam saugojimui. Šią pupelę rekomenduojama sėti pašildžius dirvą iki aukštesnės kaip 15 laipsnių temperatūros, kad būtų išvengta sėklos žūties.

augalų kompaktiškumas

Vigna grafienė

Ypatinga ankštinių šeimos įvairovė, priklausanti garbanų kategorijai. Krūmai užauga iki kelių metrų ilgio, ankščių plotis siekia 1,5 cm, ankščių ilgis gali būti iki 1 m. Vigna grafienės veislės auginimo ypatumai yra keli. Dėl termofiliškumo geriau sėti šiltnamio sąlygomis, o ne atviroje žemėje. Sodinant daigais, sodmenis į žemę galima perkelti tik tada, kai žemė sušyla aukščiau nei 20 laipsnių. Augalams reikalinga parama, nes sunkūs vaisiai gali pakreipti stiebus. Vigna grafienės rūšiai auginti rekomenduojama pasirinkti vietas, gerai apšviestas saulės.

garbanų kategorija

Mėlynasis ežeras

Ankstyvo prinokimo šparagų pupelių rūšis su vijokliniais augalais. Vidutinis krūmų aukštis yra 1,5 m. Vaisiai subręsta po 50 dienų nuo pasodinimo atvirame lauke. Ankštys užauga iki 16 cm ilgio, turi giliai žalią spalvą, lygų ir lygų paviršių.

Augalas atsparus įprastoms ligoms, temperatūros pokyčiams ir nepalankioms klimato sąlygoms. Veislė rodo didelį derlių renkantis sodinti saulėtose vietose, saugomose nuo skersvėjų ir lengvos, gerai nusausintos dirvos. Mėlynojo ežero pupelės tinkamos šaldyti ir virti sriubas ir mėsos patiekalus.

užauga ilgio

Neringa

Ankstyva veislė buvo reikalinga tarp sodininkų, davusių vaisius praėjus 55 dienoms po sėjos į žemę. Apvalaus skerspjūvio ilgos ankštys yra mažo skersmens ir užauga iki 16 cm., Lapai yra mėsingos struktūros, neturi pergamento sluoksnio, pertvarų ir standžių pluoštų. Neringoje vaisiai auginami tuo pačiu metu, todėl vienu metu galima nuimti gausų derlių. Dėl geros tolerancijos temperatūros pokyčiams ir atsparumo ligoms veislė tinkama auginti visuose regionuose.

nešančių vaisių

„Pencil Pod“ vaškas

Šparagų veislė, kurią sukūrė italų selekcininkai, brandina 60–65 dienas po sėjos. Kompaktiškus krūmus, kurių aukštis iki 40 cm, vasaros gyventojai vertina dėl didelio derlingumo ir atsparumo pavojingiems kenkėjams. Prinokę ankštys yra šviesiai geltonos spalvos ir būdingos neįprasto skonio, tinkamumo ilgalaikiam laikymui ir transportavimui dėka jų tankios sienos. Vaisiai išlieka sultingi ir ilgą laiką nepraranda savo išvaizdos, net po užšaldymo ir terminio apdorojimo. Pupelės išsiskiria blizgiu paviršiumi ir sodriu juodu atspalviu.

šparagų veislė

Maskuoklis

Iš Prancūzijos platinamas „Mascotte“ auginamas kompaktiškuose krūmuose. Pirmieji vaisiai sunoksta praėjus 50 dienų po sėjos į žemę. Veislė ypač vertinama dėl ankščių turtingumo ir traškumo, dėl to, kad nėra kietų pluoštų ir pergamento poskonio.Galite pasodinti mažus krūmus ne tik į atvirą dirvą, bet ir į atskirą konteinerį, skirtą auginti namuose. Augindami pupeles namuose, visus metus galite turėti šviežių vaisių. „Mascotte“ pupelių privalumai yra didelis derlius, ilgos ankštys ir paprastas priežiūra.

kompaktiškos įvorės

Kentukio mėlynasis stulpas

Amerikietiška veislė šparagų pupelių, kurios yra sultingos ir saldaus skonio. Vaisiai subręsta per 60–65 dienas ir užauga dideliais kiekiais, laikantis pagrindinių žemės ūkio metodų. Augalo krūmai yra aukšti, nes vijokliniai vynmedžiai užauga iki 2,5 m. Dėl didelio aukščio rekomenduojama pririšti sodinukus, kad jie nesulūžtų. Žaliųjų ankščių ilgis yra 20 cm. Pagrindinės savybės yra atsparumas nepalankioms klimato sąlygoms, paprastas auginimas ir gausus derlius.

saldus skonis

Aukso kasykla

Krūminės šparagų pupelės su saldžiais vaisiais. Augalas laikomas ankstyvu brendimu, nes auginimo sezonas trunka ne ilgiau kaip 55 dienas. Stačiai krūmai išsiskiria gausia lapija, ankštys rišamos kekėmis, o tai žymiai padidina derliaus kiekį. Iš vieno augalo krūmo galima gauti apie 800 g pupelių. Dėl saldaus skonio aukso kasykla tapo populiari kulinarijos srityje. Pupelių naudojimas suteikia įvairovės daugeliui patiekalų.

daug patiekalų

Fakiras

Vidurio sezono šparagų pupelės, kurių ankščių ilgis yra didesnis nei 50 cm, o skersmuo - apie 1 cm, pupelių minkštimas yra sultingas ir švelnus. "Fakir" veislė priklauso garbanų kategorijai. Vynmedžių ilgis siekia 3 m. Augalui auginti reikia naudoti atramas, nes sunkūs vaisiai gali sulaužyti stiebus. Ankštinių veislių „Fakir“ veisė Rusijos selekcininkai ir turėjo visas būtinas savybes auginti šiauriniuose regionuose. Pupelės vertinamos už didelį atsparumą ligoms ir pastovų derlių.

ankšties ilgis

Spagečiai

Veislė nepaprastu pavadinimu „Spagečiai“ yra Vigna grupės porūšis ir priklauso ankstyvajam brendimui. Vaisiai sunoksta praėjus 2 mėnesiams po sėklos pasodinimo. Iš kiekvieno laipiojančių pupelių krūmo, laikantis pagrindinių priežiūros taisyklių, galima surinkti apie 5 kg derliaus. Ankščių ilgis siekia 55 cm, skersmuo - iki 1 cm. Pagrindinė skiriamoji savybė yra sultingos ankštys be žievelių ir kietos vidinės pertvaros tarp pupelių. Vaisiams trūksta būdingo pupelių skonio, kuris leidžia juos naudoti ruošiant įvairius patiekalus.

yra porūšis

„Fortex“

Prancūzijos selekcininkų sukurta veislė „Fortex“ turi ryškų aromatą, malonų skonį, subtilų minkštimą ir pailgas ankštis. Vaisiuose nėra septų, o vožtuvai yra labai minkšti ir nespaudžia pupelių. Pagrindinės teigiamos savybės yra greitas virimas ir turtinga maistinių komponentų sudėtis. Ankščių ilgis yra 20–30 cm, auginimo sezonas su tinkama priežiūra trunka apie 80 dienų, todėl „Fortex“ priklauso vėlyvųjų nokinimo kategorijai. Patyrusiems sodininkams patariama auginti šią veislę šiltnamio sąlygomis arba atvirame lauke pietinėse teritorijose.

ryškus aromatas

Raudoni ankštiniai šparagai

Raudoni ankštiniai šparagai yra energingas, vijoklinis augalas, turintis daug ilgų purpurinių ankščių. Dėl neįprasto atspalvio pupelės vasaros gyventojai dažnai naudojamos dekoratyviniais tikslais. Vaisiaus ilgis siekia 80 cm Pupelės turi aukštą skonio savybes ir yra aktyviai naudojamos kulinarijos srityje įvairiems patiekalams gaminti.

gausiai žalumynai

Šparagai Yardlong

Klasikinė veislė, kurią daugelis sodininkų augina savo vasarnamiuose. Laipiojimo krūmai užauga iki 4 m aukščio, todėl jiems reikia keliaraiščio ant patikimų atramų. Didžiausias šparaginių pupelių ankščių ilgis siekia 80 cm. Pasėlis vertinamas už paprastumą jo priežiūroje, pastovų aukštą derlių, apsaugą nuo kenkėjų ir ligų.Aktyvus nokinimo laikotarpis yra apie 80 dienų, todėl veislę galima klasifikuoti kaip vėlyvą nokinimą. Šparaguose geriau sodinti šparagus Yardlong, nes trumpos ir vėsios vasaros sąlygomis vaisiai neturės laiko visiškai prinokti.

daug sodininkų

Bona

Tai šilumą mėgstanti vidurio sezono veislė, kurios auginimo sezonas yra 75–80 dienų. Augalo krūmai išsiskiria stipriais stiebais ir kompaktiškumu (aukštis iki 40 cm). Šviesiai žalios ankštys yra tiesios ir mėsingos, neturi kietų pluoštų, esančių viršutinėje pasėlio dalyje. Veislė tinkama ilgalaikiam saugojimui konservuojant.

Nerekomenduojama užšaldyti Bona pupelių, nes kyla pavojus prarasti skonio savybes. Šią veislę geriau auginti gerai apšviestose ir šildomose vietose. Optimalios temperatūros sąlygos greitam ir tinkamam augimui yra + 20 ... + 25 laipsniai.

augimo sezonas

Pupelių melodija

Alpinizmo kultūros melodija ankstyvame nokinimo etape užima didelį derlių. Laikotarpis nuo pirmųjų ūglių atsiradimo iki pirmųjų vaisių rinkimo yra 45–50 dienų. Pupelių ilgis yra 24-25 cm, forma yra xiphoid, spalva yra tamsiai žalia, struktūra yra be pergamento sluoksnio ir vidinių pluoštų. Krūmų augimui būtina suteikti tvirtą atramą.

Pagrindiniai privalumai yra lengvas toleravimas sausrai ir žemai temperatūrai, todėl šparagų pupeles galima auginti regionuose, kuriuose vyrauja vėsus klimatas. Aukštos skonio savybės leidžia jas naudoti gaminant maistą ir suteikia įvairovės pažįstamų patiekalų skoniui.

brendimo etapai

Karamelė

Turtingo ir saldaus skonio „Caramel“ savininkė sulaukė didelės paklausos tarp šiuolaikinių sodininkų. Be neįprastų skonio savybių, privalumai yra ankstyvas nokinimas (55 dienos nuo pirmųjų ūglių sudygimo iki derliaus nuėmimo), dideli krūmai (45–60 cm), atsparumas ligoms. Ši veislė gali būti auginama nuo gegužės iki liepos, kad vaisiai turėtų laiko visiškai subrandinti. Sodinti yra tinkamos lovos, esančios nuolat apšviestoje vietoje, apsaugotoje nuo skersvėjų ir stipraus vėjo, su lengvu derlingu dirvožemiu.

didelė paklausa

Pragaro Rem

Puikiai gaunamos garbanotos šparaginės pupelės, išsiskiriančios neįprastu grybų aromatu iš daugybės produktų. Grūdai yra rausvos spalvos. Vaisiai auga sultingi ir švelnūs. Indai su „Ad Rem“ įvairove sukuria įspūdį, kaip naudojami tikri grybai.

Ši veislė yra mėgstama daugelio vasaros gyventojų ne tik dėl savo skonio savybių, bet ir dėl nepretenzingo priežiūros ir atsparumo įvairioms temperatūroms. Reguliariai laistydami krūmus ir užtikrindami gerą apšvietimą, gausite didelį derlių po 50–60 dienų po pasodinimo.

plati įvairovė

Flamingo

Ankstyvų prinokusių krūmų veislė, suteikianti pirmuosius vaisius po 55–60 dienų nuo pirmųjų ūglių atsiradimo. Kiekviename augale yra apie 10 15 cm ilgio, ryškiai raudonos spalvos ankščių, be vidinių pluoštų ir pergamento sluoksnio. Sėklos yra šviesios su rausvais dryželiais. Veislė turi gerą derlių, kai auginama bet kokiomis klimato sąlygomis. Prinokę vaisiai yra tinkami užšaldyti, konservuoti ir vartoti šviežius. Leidžiamas sėklinis kultūros auginimo būdas (sėjama į atskirus konteinerius gegužės pradžioje, o persodinama į atvirą žemę - po mėnesio).

pirmieji ūgliai

Laura

Ankstyva šparagų pupelių veislė, pasižyminti dideliu derlingumu ir turtingomis skonio savybėmis. Auginant šią ankštinių šeimos įvairovę, galima gauti švelnių ir cukrinių pupelių, kurios ilgą laiką saugomos neprarandant savo pirminių savybių. Lauros vaisiai sunoksta dideliu mastu, todėl juos lengva nuimti.

Praktiškai kolekcijos trukmė neviršija dviejų savaičių. Ankštys užauga iki 12 cm ilgio, turi cilindro formą ir gelsvą atspalvį.Vaisiaus viduje nėra septa ir akivaizdžių skaidulų.

rausvos dėmės

Susižavėjimas

Enchantress pupelių nokinimo laikotarpis yra 45-50 dienų. Norėdami išlaisvinti lovas kitam sodinimui, sezono pradžioje galite auginti derlių. Derliaus rodiklis siekia 3,2 kg vienam žemės kvadratui. Veislės vertę lemia geras toleravimas sausrai ir žemai temperatūrai, atsparumas pavojingiems kenkėjams, skonio savybių išsaugojimas po terminio apdorojimo ar užšalimo. Ragana naudojama ruošiant įvairius patiekalus, nes suteikia jiems neįprastą aromatą ir prisotina juos vitaminų kompleksu.

geras tolerancija

Nugalėtojas

Klasikinė pluošto pluošto įvairovė su žaliomis plokščiomis pupelėmis. Kultūra brandina ilgą laiką, o pirmuosius vaisius galima skinti tik praėjus 3 mėnesiams po pasodinimo. Geriau auginti Winner pupeles šiltnamio sąlygomis, kad augalai nemirtų dėl žemos temperatūros. Jei norite sodinti krūmus atvirame grunte, turėtumėte naudotis sodinukų technika.

Aktyviam ir tinkamam augimui reikalinga maždaug 23 laipsnių temperatūra, nuolatinis teritorijos apšvietimas, lovų valymas nuo piktžolių ir reguliarus laistymas. „Winner“ ankštinių augalų ypatumas yra tas, kad kultūra turi ne tik maistą, bet ir dekoratyvinę paskirtį.

plokščios pupelės

Violetinė ledi

Įspūdinga išvaizda yra pagrindinė raudonos ledi veislės savybė. Augalas yra papuoštas dideliais sodriais violetiniais žiedynais. Laipiojimo įvorės yra iki 1,5 m aukščio ir dažnai naudojamos kaip dekoracijos. Ankštys yra 15 cm ilgio ir yra formos kaip pailgi vamzdžiai. Veislė laikoma ankstyva subrendimu, nes ji subręsta praėjus 55–60 dienų nuo pirmųjų ūglių sudygimo. Baltosios pupelės turi aukštą skonį ir yra naudojamos kaip daugelio patiekalų ingredientas.

Violetinė ledi

Harmonija

Tarpukariu „Harmony“ veislė subręsta 65–85 dienas po pasodinimo. Pirmuosius ūglius galima pamatyti per savaitę. Vidutinis augalų aukštis yra 3–3,5 m, todėl norint išsaugoti stiebus būtina patikima atrama ir surišimas. Pupelės turi suapvalintą šiek tiek išlenktą formą ir geltoną atspalvį. Ankščių viduje nėra septa ar pergamento.

Sėklos pradeda aktyviai sudygti ir duoti pirmuosius ūglius, jei aplinkos temperatūra yra 10–12 laipsnių. Harmonijos pupelėms reikia vidutinio dirvožemio drėgmės, tačiau jos sunkiai toleruoja vandens perteklių.

po savaitės

Ispaniškai balta

Milžiniška ankštinių šeimos įvairovė su baltais vaisiais vadinama ispaniškomis baltosiomis pupelėmis. Nepaisant pavadinimo, veislė labai išpopuliarėjo Prancūzijoje ir Italijoje. Tarp daugybės pranašumų verta paminėti ne tik didelį jo dydį, bet ir kultūros nepretenzingumą aplinkinėms sąlygoms, sugebėjimą ištverti trumpą sausrą ir atsparumą kenkėjams, kurie dažnai būna dirvožemyje. Ispaniškos baltosios šparagų pupelės yra supakuotos su pluoštu, todėl dažnas jų vartojimas daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui.

vaisiai vadinami

Scapula

Pupelės Pečių ašmenys turi sultingus vaisius, turinčius ryškų skonį. Šioje rūšyje yra daug baltymų, angliavandenių, skaidulų, mineralų ir vitaminų. Visi komponentai daro teigiamą poveikį sveikatai dažnai vartojant produktą. Kultūra nepraranda savo naudingų savybių ir skonio po terminio apdorojimo, užšaldymo ir konservavimo. Produkto savybės leidžia jį palikti ilgalaikiam saugojimui.

ryškus skonis

Auksinė grandinėlė

Nepretenzinga vijoklinė veislė, demonstruojanti aukštą derlių. Laikotarpis nuo sėklų sodinimo iki derliaus nuėmimo yra 65–70 dienų. Krūmų aukštis siekia 1,5–2 m, todėl augant reikia palaikymo. Auksinio karolio sėklos yra vertinamos dėl maistinių savybių ir vitaminų sudėties. Net neprinokusias pupeles galima valgyti kaip garnyrą prie patiekalų.Be to, kultūra tinkama užšaldyti ir marinuoti.

derliaus rodiklis

Geltonas kaklas

Geltonojo kaklo veislė, plačiai paplitusi daugelyje regionų, yra kompaktiški krūmai, kurių aukštis 30–40 cm. Augimo sezonas nuo sėjos dienos yra ne ilgesnis kaip 65 dienos, tinkamai prižiūrint. Vaisiai yra krūmų viršuje. Šviesiai geltonos pupelės užauga iki 12 cm ilgio ir yra ankštyse be vidinių septų. Kultūra garsėja savo maistinėmis savybėmis ir puikiu skoniu.

kompaktiškos įvorės

Šparaginių pupelių kepimo ypatybės

Norėdami gauti kuo daugiau naudos iš savo pupelių, svarbu laikytis kelių taisyklių, kai jas naudojate gamindami maistą. Šparaginės pupelės turi būti nuluptos iš šoninių pluoštų, nes jos gali suteikti nemalonų poskonį. Vaisių lupimas prasideda nuo centrinės dalies, apsauginiai pluoštai pašalinami per visą ankšties ilgį.

Prieš tiesioginį paruošimą produktą reikia valyti virintu vandeniu, kad būtų sunaikinti nešvarumai, toksiškos medžiagos ir visos bakterijos, kurios kaupiasi paviršiuje. Jei kepsite vaisius keptuvėje arba ilgą laiką laikysite juos karštame vandenyje, galėsite visiškai atsikratyti kenksmingo komponento - fenazino. Šparagų pupeles galima virti, marinuoti, kepti arba valgyti šviežias, tik jas išvirus. Kai kurių augalų veislių nerekomenduojama marinuoti ir konservuoti dėl maistinės vertės ir naudingų savybių praradimo rizikos.

šparagų pupelės

Pupelės gali būti naudojamos kaip sriubų, pagrindinių patiekalų ar daržovių salotų ingredientas. Saldžiosios veislės dažnai naudojamos kaip pyrago įdaras. Virtos derliaus ankštys gali būti pagardintos grietine ar karštu česnako padažu ir patiekiamos kaip atskiras patiekalas. Didžiausia ankštinių šeimos nauda bus tada, kai vaisiai garinami ant vielinės lentynos, veikiami vandens vonios.

Kad šparagines pupeles visada galėtumėte virti, nuėmus derlių, jas užšaldykite. Dėl šalčio produktas nepraranda natūralių savybių, vitaminų ir mineralų sudėties.

Be to, kulinariniam naudojimui nereikia išankstinio atitirpinimo. Išėmę pupeles iš šaldytuvo, pakanka jas sudėti į verdantį skystį ir maždaug 5 minutes palaukti, kol visiškai išvirs. Jei vaisiai per daug eksponuojami verdančiu vandeniu, tada pupelės pradės aktyviai gaminti kancerogenus, kurie gali neigiamai paveikti sveikatą. Jei ruošiate maistą daugialypėje terpėje, pupeles turite mirkyti šaltame vandenyje 2–3 valandas, kad iš paviršiaus pašalintumėte nuodingas medžiagas.

sriubų ingredientas

Atsiliepimai
 1. Tamara
  8.08.2018 13:42

  Labai informatyvi ir naudinga informacija, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad pupelės, kaip ir kiti ankštiniai, turi pupeles, o ne ankštis, todėl protingiau nevartoti termino šparaginės pupelės.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas