Kaip ir kada sėti žirnius kaip žaliąjį mėšlą, kokiems pasėliams jis tinkamas

Kaip natūralus žalias mėšlas žirniai laikomi geriausia organine trąša dirvožemio sudėčiai atkurti. Vienmečio augalo pagalba per trumpą laiką galima pagerinti dirvožemio prisotinimą mineralais, o nepretenzingas auginimas nesukelia poreikio išleisti energiją rūpinantis augalu. Norint prisotinti dirvožemį naudingais elementais ir atkurti jo savybes, rekomenduojama sužinoti apie kultūros kaip žaliojo mėšlo naudojimo taisykles ir ypatumus.

Žirnių, kaip siderato, nauda

Pagrindinis ankštinių žaliojo mėšlo pranašumas yra jo veiksmingumas atkuriant dirvožemio kokybę. Augalas pasižymi intensyviu augimu, kurio našumas yra vienas geriausių tarp kitų žaliųjų mėšlų. Pagal augimo greitį ji užima pirmą vietą tarp ankštinių augalų.

natūralus žalias mėšlas

Ankštinės rūšys turi savybę kaupti azotą ir kitas maistines medžiagas, o po to lengvai jas atiduoti dirvožemiui, todėl jos būna derlingesnės. Svarstomas pranašumas gerinant dirvožemio kokybę:

 • augimo tempas;
 • atsparumas šalčiui;
 • sodinamosios medžiagos pigumas;
 • galimybė gauti skanių vaisių ir tuo pačiu pagerinti dirvožemio kokybę;
 • derliaus nuėmimo lengvumas, tokiam darbui nereikia specialių prietaisų;
 • geras rezultatas padidinant dirvožemio derlingumą;
 • galimybė greitai pagerinti dirvožemio kokybę;
 • nepretenzingas auginimas.

dirvožemio kokybė

Žalieji žirniai ne tik praturtina dirvą, bet ir sumažina piktžolių skaičių bei padeda išvengti patogeninių bakterijų. Augalas priklauso puikių medingųjų augalų grupei, padedančiai pritraukti naudingus vabzdžius, kurie yra natūralūs sodo kenkėjų priešai.

Kaip jie veikia dirvožemį?

Augant sodo kultūrai, dirva natūraliai atsilaisvina, todėl vanduo ir oras geriau įsiskverbia į žemę. Ateityje sodinant kitus sodo augalus, bus geresnis jų augimas, todėl jie nuleis šaknis per jau esančius oro kanalus.

sodo kultūra

Pasodinus ankštinius augalus, papildoma dirvožemio maistinė vertė, tai prisideda prie dirvožemio prisotinimo azotu, kaliu, fosforu ir daugeliu kitų mikroelementų. Žirnių šaknys apsaugo dirvožemį nuo erozijos ir blokuoja piktžolių augimą.

Kada ir kur sodinti žirnius žaliam mėšlui?

Sėti žaliąjį mėšlą galima visą sezoną, įskaitant prieš sodinant pagrindinį derlių ir nuėmus derlių. Pavasaris laikomas geriausiu laiku sodinti.Galimybė atlikti darbus nustatoma atsižvelgiant į regioną; žirnius galima sėti, kai nėra stipraus šalčio pavojaus. Daugelyje Rusijos regionų atvira lauko sėja atliekama gegužę. Po 2 savaičių nuo pirmojo pasodinimo sėklos papildomos, o tai prailgina augalo augimo laiką.

dirvožemio vertės

Augalas mėgsta dirvą po naktinukų, todėl rekomenduojama jį sodinti vietoje ankstesnio bulvių ar pomidorų augimo. Nerekomenduojama ankštinių augalų sodinti du kartus toje pačioje vietoje. Sėklos gali būti sodinamos sausai, tačiau didelis daigumas stebimas mirkymas vandenyje 4 valandas.

Žirniai sėjami į 5 cm gylį, tarp jų paliekami 2–3 cm, tarp eilių - 25 cm., 1 m gylyje.2 turėtų būti apie 100 žirnių. Reikėtų laikytis šių taisyklių:

rekomenduojama sodinti

 • laistymas atliekamas tik sausros metu;
 • iki daigumo momento rekomenduojama traukti tinklą, nes paukščiai mėgsta valgyti sėklas;
 • sodinimo vieta turi būti periodiškai išvaloma nuo piktžolių;
 • ūgliams reikia papildomos paramos geresniam augimui.

Norint išvengti žirnių ligų, sodinimo vietoje rekomenduojama sėti garstyčias arba bazilikus, tokie augalai atstumia daugumą ankštinių augalų kenkėjų.

šventė paukščiams

Kokiems augalams jis tinka?

Lovose po žirniais gerai įsitvirtina javai ir naktiniai javai. Dažniausiai žirniai namų daržuose naudojami pomidorams ir bulvėms auginti. Sodinant ankštinius augalus rekomenduojama sodinti baltuosius kopūstus ir žiedinius kopūstus. Augalas greitai pereina į poilsio laiką, todėl gali būti šienaujamas žaliai, kai suyra, ilgi ūgliai ir išsivysčiusi augalo šaknų sistema prisideda prie dirvožemio prisotinimo maistinėmis medžiagomis, kurių reikia kitų augalų augimui.

nakvišų pasėliai

Kada ir kaip pašalinti šoninius žirnius?

Siderat žirniai auga tol, kol ateina laikas pasėti pagrindinį sodo derlių. Visiškas brendimas įvyksta per 12 savaičių, kai kurioms rūšims tam reikia 16 savaičių. Yra keletas augalų valymo galimybių:

sodo kultūra

 • paprastas būdas yra tiesiog iškasti vietą, kurioje žalias mėšlas yra įterptas į dirvą, o pagrindinis pasėlis yra ant viršaus;
 • naudoti plokščią pjaustytuvą, kurio pagalba žaliojo mėšlo stiebai supjaustomi pora centimetrų giliau nei dirvožemio lygis, po to pasodinamas daržovių pasėlis, nupjautos viršūnės naudojamos dirvožemio mulčiavimui;
 • šalia pagrindinio pasėlio padaromos skylės, o žirniai auga kartu su augalu, kai tik ankštinių augalų daigeliai sudygsta 5 cm, ūgliai nupjaunami žirklėmis ir dedami ant krūtinės.

Paskutinis metodas yra sunkus, tačiau efektyvus. Norėdami gauti natūralių trąšų, žirnių stiebus galima pjaustyti ir mirkyti verdančiame vandenyje 10 dienų. Šis produktas yra vertingas azoto ir kalio šaltinis.

apipjaustytas žirklėmis

Kokioms ligoms ir kenkėjams tai padeda?

Žirniai veiksmingi nuo vielinių kirmėlių. Ši lerva atsiranda rūgščiame dirvožemyje ir kelia grėsmę bulvių pasėliams. Vielinis kirminas netoleruoja kaimynystės su ankštiniais augalais, todėl augalas laikomas efektyvia kovos su tokiu kenkėju priemone.

Sodinti žirnius padeda susidoroti su šaknine svogūnų erke. Ankštinių augalų sodinimo vieta pritraukia daug naudingų vabzdžių, nes augalas pasižymi puikiomis medingosiomis savybėmis.

rūgštus dirvožemis

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas