Triušių poravimosi amžius ir namų taisyklės pradedantiesiems

Patyrusiam ūkininkui naminių triušių poravimasis yra įprastas gamybos procesas. Savininkas atsižvelgia ne tik į individualias savybes, bet ir į gyvūnų veislės savybes. Norėdami tiksliai nustatyti, kuri pora taps sveikų, gražių kūdikių tėvais, turite turėti ypatingą nuojautą. Subtilaus įvykio sėkmė priklauso nuo augintinio amžiaus, svorio ir net nuo jo prigimties.

Partnerių pasirinkimo ypatybės

Gyvulių augintojai praktikuoja 2 rūšių gyvūnų atranką poravimuisi:

 1. Homogeninis. Ūkininkas pasirenka triušių porą, turinčią tas pačias veislės savybes ir produktyvumą.
 2. Nevienalytis. Šiuo atveju, priešingai, porą sudaro gyvūnai, pasižymintys priešingomis savybėmis. Pavyzdžiui, didelė trumpaplaukė patelė būna su mažu ilgaplaukiu patinu. Veisiant triušius mėsos tikslais, naudojamas nevienalytis poravimasis.

Renkantis augintinius poravimuisi, atsižvelgiama į pūkuotų dailių vyrų amžių. Aukštos kokybės palikuonys dažniausiai gaunami iš 1,5 metų vyrų. Būtent ši augintojų amžiaus kategorija tinka jauniems triušiams.

Kaip pasakyti triušį iš triušio

Išsiaiškinti augintinio lytį nėra sunku. Norėdami tai padaryti, turite įdėti gyvūną ant nugaros ir, paspausdami jį prie stalo, ištirti triušio lytinius organus. Moterims reprodukciniai organai yra suformuoti rausvos kilpos pavidalu, o vyrams reprodukciniai organai turi išlenktą cilindro formą.

Kaip išsirinkti triušius

Poravimuisi pasirenkami tik sveiki asmenys, visiškai subrendę. Patelė, jau sulaukusi 3 mėnesių, sugeba apvaisinti ir nešti jauniklius. Tačiau greičiausiai jaunos triušio patelės palikuonys nebus gyvybingi. Moterys subręsta per 5 mėnesius. Patinai yra pasirengę reprodukcijai tik sulaukę 6,5–7 mėnesių.

poravimosi triušiai

Geriausias poravimosi amžius yra pirmieji 2 metai po gimimo. Šiuo laikotarpiu triušiai atsiveža perspektyviausius vadus, turinčius ryškias veislės savybes. Byla leistina asmenims, turintiems:

 • sveria ne mažiau kaip 3 kg;
 • geras imunitetas;
 • vaisingumas;
 • genetinių anomalijų ir deformacijų nebuvimas;
 • motinos instinktas.

Poravimas vyksta tik stebint kailinių augintinių elgesį ir įpročius.

Kas yra atmetimas

Veisėjai pasirenkami iš pirmųjų 2 jaunų, stiprių gyvūnų vadų. Gražios, spindinčios odos savininkai laikomi perspektyviais gyvūnais. Triušiai turi būti harmoningai pastatyti ir sveiki. Pasiekus brandą, augintiniai dar kartą apžiūrimi ir atmetami.

daug triušių

Asmenims neleidžiama veisti:

 1. Patelės žudo savo jauniklius.
 2. Triušiai, kenčiantys nuo nevaisingumo (mažiau kaip 5 šuniukai viename kraikuje).
 3. Moterys, kuriose poravimasis dažnai būna nesėkmingas.
 4. Tingūs, flegmatiški vyrai.
 5. Triušiai, turintys problemų patelių apvaisinimo metu.

Kaip žinoti, kada atėjo laikas poruoti triušius?

Sveikas patinas yra pasirengęs bet kada poruotis. Jis sugeba skirti dėmesį 4-5 patelėms per dieną. Kai kuriais atvejais šaltis kambaryje gali tapti kliūtimi poravimuisi. Patelė yra pasirengusi veistis laikotarpiu, kuris vadinamas medžiokle. Šiuo metu patelė tampa nervinga, gyvūną kankina dažnas šlapinimasis. Triušio lytiniai organai išsipučia ir įgyja ryškiai rausvą atspalvį. Pagal šiuos ženklus nesunku sužinoti, kada moteris vaikšto ir yra pasiruošusi pasimatymui su džentelmenu.

poravimosi triušiai

Tinkamas poravimosi laikas būna kas 5 dienas ir trunka iki 3 dienų. Prinokę kiaušiniai neišeina iš gyvūno kūno, likdami „budrumo“ būsenoje iki 10 dienų. Ši neįprasta savybė išskiria triušį iš daugumos kitų gyvūnų patelių.

Iki kokio amžiaus triušiai gali atsitikti?

Pirmą kartą patelėms leidžiama poruotis sulaukus 5-6 mėnesių. Iki to laiko brendimas baigiasi jaunais triušiais, gyvūnai įgyja jėgų ir ištvermės. Sulaukę 3 metų triušiai tampa senyvo amžiaus gyvūnais. Kartkartėmis jie atneša vis silpnesnių palikuonių, todėl tokios patelės keičiamos jaunomis.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Lytinė branda vyrams pasireiškia tik 7–8 mėnesiais, tačiau ir jų galimybės visapusiškai daugintis yra ribotos. Veislinio triušio augintojo ištekliai išeikvojami per 3–4 metus.

Poravimosi būdai

Nepaisant savo „meilės“, augintiniai laikosi gamtos įstatymų, todėl tamsiuoju, šaltuoju metų laiku jų aktyvumas mažėja. Žiemą triušiai poruojami dienos metu. Šiomis valandomis oro temperatūra kambaryje šiek tiek pakyla, augintiniai jaučiasi budresni. Pavasarį ir vasarą poravimasis vyksta ryte ar vakare.

poravimosi triušiai

Kad triušis padengtų savininko pasirinktą patelę, individas dedamas šalia džentelmeno. Po trumpo žaidimo gyvūnai poruojasi. Lytiniai santykiai trunka neilgai - tik 2–3 sekundes. Poravimosi pabaigą signalizuoja būdinga laikysena (triušis guli ant šono) ir patino skleidžiami triukšmo garsai.

Padengta patelė išimama iš narvo ir grąžinama į savo butą. Po 5-6 dienų procedūra kartojama. Renginio rezultatas bus žinomas po kelių dienų. Nėščia moteris tampa irzli, ponas jos nebeleidžia.

Gyvulių augintojai praktikuoja 2 ausų grožio veisimo būdus - rankomis ir nemokamai. Patyrę ūkininkai ir veisimo specialistai mieliau gamina naminius gyvūnėlius rankomis. Triušiai laikomi narvuose, vengiant neplanuoto poravimosi. Pasirinkę tinkamą porą, gyvūnams leidžiama poruotis. Taigi, jūs galite maišyti augintinius savo nuožiūra. Šis metodas leidžia išsaugoti gyvūnų veislės ypatybes ir sumažinti palikuonių genetinių anomalijų skaičių.

poravimosi triušiai

Rankinį poravimąsi dažnai praktikuoja namuose auginamų naminių gyvūnėlių savininkai, tačiau pradedantiesiems ūkininkams procedūra nėra tokia paprasta. Triušių veisimui reikalingos žinios apie veislinius grynaveislius gyvūnus. Pradedančiajam sunku iškart pastebėti klaidas, kurios neišvengiamai atsiranda dirbant. Tik patyręs savininkas lengvai atpažįsta vaikščiojančius triušius ir paliesdamas patelės.

Pasirinkęs rankinį naminių gyvūnėlių poravimo būdą, savininkas:

 • išrenka geriausius veislinius gyvūnus;
 • nustato, ar patelė medžioja;
 • suteikia triušiams galimybę poruotis ir registruoja poravimosi rezultatą;
 • jei reikia, pakartoja procedūrą;
 • po 14-16 dienų aptinka nėščias ir vienišas pateles;
 • atmeta augintinius, kurie nesugeba visiškos reprodukcijos.

Natūralios reprodukcijos šalininkai teikia pirmenybę laisvam gyvūnų poravimuisi. Šis metodas naudojamas veisiant triušius duobėje. Spartos sąlygomis vyrui sunku. Triušis nuolat yra tarp patelių ir bet kurią iš jų apvaisina norėdamas.

poravimosi triušiai

Viename džentelmene turėtų būti 10 patelių. Paprastas gyvūnų veisimo būdas prieinamas net pradedantiesiems ūkininkams. Duobėje gyvūnai gali nekontroliuojamai daugintis ir beveik nereikia žmogaus įsikišimo. Tačiau reikia nepamiršti, kad nuolatiniai glaudžiai susiję santykiai lemia palikuonių išsigimimą. Todėl patiną reikia kartas nuo karto pakeisti.

Kaip nustatyti nėštumą

Galite būti įsitikinę įdomia moters padėtimi per 15 dienų po paskutinio poravimosi. Norėdami tai padaryti, turite atidžiai pajusti triušio pilvą. Nėščiajam žirniai - embrionai - yra aiškiai jaučiami.

Palikuonių priežiūra

Jei jaunas, nepatyręs triušis nedalyvauja lizdo sutvarkyme, savininkas turės paimti procesą į savo rankas ir pats pastatyti brakonierių namą. Pagaminta „gimdymo namai“ yra sumontuota narve, apatinė lizdo dalis yra išklota žemyn ir šiaudais.

triušių palikuonys

Po gimimo patelė turi būti persodinta į kitą narvą ir atidžiai ištiriama. Negyvus jauniklius reikia nedelsiant pašalinti. Priešingu atveju triušis gali atsisakyti maitinti palikuonis. Lizdo peržiūra atliekama pirštinėmis, triušis neturėtų užuosti žmogaus kvapo brakonierių namuose. Naujagimiai augintiniai apžiūrimi kasdien ir prireikus pasikonsultuoja su veterinaru.

Sulaukę 20 dienų amžiaus kūdikiai gydomi daigintais grūdais, tarkuotomis morkomis ir granuliuota žole.

Praėjus 45 dienoms po gimimo, triušiai atskiriami nuo motinos ir dedami į atskirus butus. Sulaukę 2 mėnesių triušiai perkeliami į įprastą suaugusių gyvūnų racioną.

Galimos problemos

Pradedančiajam ūkininkui gali atrodyti, kad gimus jaunikliams visi rūpesčiai užmiršti. Deja, viso to nėra.

 1. Kartais džiaugsmingą įvykį nustelbia naujagimių triušių mirtis. Badas gali sukelti nelaimingumą. Šios prielaidos pagrįstumą galima spręsti apie vaikų išvaizdą. Badaujantys triušiai turi apverstą pilvą ir raukšlėtą odą. Norėdami išvengti liūdno įvykio, turite stebėti dietos kokybę ir triušio sveikatą.
 2. Kai kuriais atvejais patelė išmeta iš savo jauniklius. Paprastai agresijos priežastis slypi medžioklės laikotarpio pradžioje. Sekanti poravimas su ausimis džentelmenu gali nuraminti jaunąją motiną.
 3. Ankstyvieji kūdikių bandymai išeiti iš gimtosios lizdo kalba apie palikuonių problemą. Tokiu būdu triušiai ieško maisto sau. Tokiu atveju reikia ištirti moterų pieno liaukas. Tikriausiai triušiui skauda spenelius arba jo visai nėra. Vienintelė išeitis iš sunkios situacijos yra dirbtinis naminių gyvūnėlių šėrimas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas