Kaip namuose galite auginti agrastus iš sėklų

Beveik kiekvienas sodo sklypo savininkas užsiima agrastų auginimu. Ir tam yra priežasčių, visų pirma, uogos išsiskiria naudingomis savybėmis, turi puikų skonį, taip pat pasižymi ankstyva subrendimu ir dideliu derlingumu. Tačiau norint gauti sveiką augalą, reikia pasistengti nuo sodinimo momento. Toliau mes jums pasakysime, kaip tinkamai auginti agrastus iš sėklų.

Ar agrastus galima auginti iš sėklų?

Tie, kurie nori namuose auginti agrastus iš sėklų, turėtų žinoti, kad yra atvejų, kai „kūdikis“ neturi visų motininio augalo veislės savybių.

Tam tikrų motininio augalo savybių praradimas augale atsiranda dėl to, kad jis turi savybę kryžmai apdulkinti. Dėl to žiedadulkių perkėlimo iš vienos veislės augalų į kitos rūšies augalus procesas lemia tai, kad daigai įgyja naujų savybių, kurios ne visada būna teigiamos.

Be to, dauguma veislių dabar yra hibridai, kurie selekcijos metu įgijo ir jiems būdingų, ir tėvų požymių. Šie sodinukai ilgainiui gali įgyti pirminių augalų savybes.

Geriausiai tinka veislės

Selekcininkai stengiasi užtikrinti, kad agrastų skonis pagerėtų kokybiškai, o pats krūmas nėra toks dygliuotas, nes tai apsunkina derliaus nuėmimą.

Jei mes kalbėsime apie labiausiai paplitusias agrastų veisles, verta pabrėžti šiuos dalykus:

  1. Rusų veislė - nurodo ankstyvą brendimą ir išsiskiria dideliu augimu. Gamina gerą derlių. Uogos yra ovalios ir tamsiai raudonos spalvos. Svoris yra maždaug 4 gramai. Vienas krūmas duoda iki 6 kilogramų vaisių.
  2. Malachitas yra vidutinio brandumo veislė. Ūgliai taip pat yra aukšti. Iš vieno krūmo nuimama nuo 6 iki 7 kilogramų uogų. Agrastas turi apvalią uogą ir yra žalios spalvos. Ši veislė yra saldaus skonio, tačiau yra šiek tiek rūgštus, o tai nesugadina bendro uogų įspūdžio.
  3. Data - ši veislė priklauso vėlyvajam brendimui. Krūmas auga aukštai ir gerai duoda vaisius. Taigi iš suaugusio augalo galite surinkti iki 12 kilogramų uogų, o vienos uogos svoris svyruos apie 20 gramų. Šios veislės skonis yra saldus ir rūgštus.

agrastų sėklos

Pagrindiniai auginimo principai

Norėdami auginti agrastus iš sėklų, turite laikytis tam tikrų žemės ūkio technologijų taisyklių.Be to, mes siūlome išsamiau pažiūrėti į kiekvieną iš jų.

Sėklų paruošimas

Prinokusios uogos surenkamos, iš jų išimamos sėklos, kurios kruopščiai nuplaunamos šiltame vandenyje, kad neliktų minkštimo. Tada sėklos klojamos ant švaraus, sauso audinio, kad išdžiūtų.

Iškrovimo vietos parinkimas ir paruošimas

Sėjai paruošiami konteineriai, kurių dugne klojamas drenažo sluoksnis akmenukų ar keramzito. Agrastų sodinimui jis paruošiamas iš derlingo dirvožemio, upių smėlio ir organinių medžiagų (mėšlo).

medvilninis padas

Sėjama sėkla

Sėklos turi būti paskleistos ant dirvos paviršiaus maždaug per 5 centimetrus viena nuo kitos. Verta juos šiek tiek pagilinti, pabarstyti žemės liekanomis ant viršaus maždaug puse centimetro

Tara su dirvožemiu laistoma ir uždengiama folija viršuje. Agrastai laikomi + 3 + 5 laipsnių temperatūroje.

Kitą pavasarį vazonai dedami į žemę sodo sklype. Tai turėtų būti daroma tik tada, kai daigai turi du lapus.

Tolesnė agrastų priežiūra

Sodinimas nėra viskas, ko reikia pasėliui gauti. Taigi, tolesnė agrastų priežiūra taip pat turėtų būti teisinga, apie kurią sužinosite vėliau.

jauni sodinukai

Žemės dirbimas

Stabiliam agrastų vystymuisi, taip pat kultūrai, kuri neša vaisius, verta sistemingai kasti ar dirvą purenti. Arimo gylis ir stiprumas priklauso tik nuo dirvos struktūros. Taigi tankus dirvožemis turi būti kasamas kastuvu, o purus dirvožemis yra pakankamai "purus" naudojant sodo taktą.

Krūmo šaknys yra arti dirvos paviršiaus, todėl perdirbimas, kuris atliekamas šalia karūnos, turėtų būti atliekamas kuo atidžiau. Atsipalaidavimo metu leidžiama liesti tik viršutinį dirvožemio sluoksnį, gilinant ne daugiau kaip 7 centimetrus. Kalbant apie perimetrą aplink krūmą, galite drąsiau dirbti žemę.

Ne mažiau svarbu laiku pašalinti piktžoles, kurios provokuoja didelę drėgmę krūmo apačioje, ir tai yra tinkamos sąlygos įvairioms ligoms atsirasti.

dideli vaisiai

Viršutinis padažas ir laistymas

Agrastės daugelį metų neša vaisius, iš dirvožemio paimdamos daug maistinių medžiagų, todėl būtina kasmet naudoti įvairias trąšas. Pavasarį kiekvienam krūmui reikia pusės kibiro komposto, 50 g superfosfato, 25 g amonio sulfato ir kalio sulfato. Jei krūmai yra dideli ir duoda gerą derlių, norma padidinama dvigubai.

Trąšos turi būti dedamos aplink perimetrą, būtent tose vietose, kur yra augalų šaknys; apleidus šias vietas, dirva atsilaisvina. Pirmą kartą tręšiama iškart po to, kai kultūra žydi, tada, praėjus 2–3 savaitėms, tręšiama naudojant mėšlo tirpalą santykiu 1: 5.

Genėti krūmą

Kai kurie žmonės mano, kad auginant agrastus krūmai nėra tokie svarbūs, vis dėlto ši nuomonė klaidinga. Taigi, pirmasis genėjimas prisideda prie krūmo pagrindo formavimosi: daugiamečiai šakos perpjaunamos per pusę, pašalinami ir šaknų ūgliai.

šakų genėjimas

Nuo ketvirtų metų krūmai genimi, siekiant pašalinti sustorėjimą. Kaip šios procedūros dalis pašalinami silpni ir sausi ūgliai. Seni ūgliai genimi nuo krūmų, kuriems sukako 3–6 metai.

Apsauga nuo šalčio

Augalas negali būti vadinamas įnoringu ir net po sniego sluoksniu agrastų šaknys bus apsaugotos. Nepaisant to, patyrę sodininkai rekomenduoja kultūrą gydyti vaistais prieš prasidedant šaltam orui, nes tai neleis susirgti ir padės gerai duoti vaisių, kai ateis laikas.

Nuėmus derlių ir nukritus lapijai, augalų šiukšlės pašalinamos be trikdžių. Toliau agrastai perdirbami su Bordo skysčiu.Toliau reikia iškasti dirvą šalia kamieno, kad vabzdžiai negalėtų pataikyti į agrastus. Po to, kai kultūrą reikia maitinti.

prieglauda žiemai

Ligos ir kenkėjų kontrolės metodai

Agrastas kartais užpuola kandys, pjuvenos ar amaros. Gynimui nuo tokių išpuolių naudojami „Karbofos“, pelenų kastos ar biologiniai agentai. Apdorojimas atliekamas pavasarį. Jei iškyla poreikis, purškimas dar kartą atliekamas po žydėjimo.

Kita augalų problema yra miltligė, kurią atpažįsta pilkos dėmės ant lapų. Norint kovoti su šia liga, tinka kepimo sodos ir geležies sulfato tirpalas. Toks apdorojimas atliekamas iškart, kai tik nustatoma problema.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas