Petražolių, geriausių veislių, atviroje žemėje, aprašymas ir savybės

Žalumynai sode auginami siekiant pagardinti kasdienius patiekalus, kad padažas būtų aštresnis, salotos skanesnės. Pasodinkite petražoles vasarnamiuose gana paplitę daržovių sodai. Prieskonis auginamas visuose regionuose, nes jis yra nepretenzingas jo priežiūrai, nebijo žemos temperatūros. Be specifinio aromato ir skonio, žolelėje yra daug elementų, naudingų žmogaus sveikatai. Norėdami auginti daržovių augalą, turite žinoti petražolių veisles, jų vystymosi ypatumus.

Augalo savybė

Aštrus prieskoninis augalas priklauso dvimetėms kultūroms. Pirmaisiais metais formuojami lapai ir stiebas, taip pat šaknis vartojimui, antraisiais - augalo sėklos. Skėčiui priklausanti daržovė auginama dviem pagrindinėmis rūšimis. Tie, kurie suteikia kvapnius lapus, ir kiti, kurie sudaro šakninę daržovę, naudojamą kulinarijos ir medicinos tikslams. Kai kurios petražolių rūšys sukuria stiprią garbanotų lapų rozetę. Jie naudojami papuošti salotas, užkandžius.

dvejų metų pasėliai

Daugiamečiai kultūrai būdingi:

 • mėsinga šaknis, kurios šerdis yra 20-30 centimetrų ilgio;
 • vertikalių ūglių išsišakojimas;
 • blizgus lakšto plokštės paviršius;
 • atsparumas žemai temperatūrai, sausrai;
 • nepretenzinga priežiūra.

Petražolės yra aštrus prieskoninis augalas. Daugelis žmonių klausia, ar tai daržovė, ar ne.

Daugeliu atžvilgių petražolės laikomos daržovėmis, nes auginamos tiek dėl kvapnių lapų, tiek dėl gelsvų šakniavaisių.

lakšto plokštė

Lapinių petražolių veislės

Tarp petražolių rūšių paplitęs lapas. Jis auginamas visur. Ji subręsta net regionuose, kuriuose yra šaltas klimatas, jei pasirinksite veisles, kurių ankstyvas nokinimas. Maskvos regionui tinka tiek sezono vidurio, tiek vėlyvojo laikotarpio egzemplioriai. Jie turės laiko žiemai duoti turtingą žalumynų derlių.

Lapinės daržovių veislės garsėja sultingumu, lapų ryškumu, ūgliais. Norisi pasigrožėti šia žaluma, kai šakelės papuoš šventinį stalą. Tai naudinga tiems, kuriuos vargina aukštas kraujospūdis, širdies edema. Kaip diuretikas vaistažolių užpilai padeda esant inkstų disfunkcijai. Kosmetologijoje lapinės petražolės yra naudojamos strazdanoms pašalinti. Žolelių nuovirai valo veido odą nuo spuogų, demodikozės.

lapinių petražolių

Bogatyras

Dideli tamsiai žali lapai turi šios veislės petražolių rozetę. Augalas skiriasi:

 • atspalvio tolerancija;
 • atsparumas šlapiam puvimui, sklerotinija;
 • didelis išėjimas 25–40 centimetrų aukščio;
 • ryškus aromatas;
 • nepretenzinga priežiūra;
 • didelis derlius - iki 3 kilogramų žalumos viename kvadratiniame metre.

Jie augina žolę atvirame lauke, sezono metu surenka kelis derlius sultingų ūglių. Norint pasiekti techninę brandą, daržovei reikia 60–65 dienų po sudygimo. Jūs galite sodinti veislę žiemą.

ryškus aromatas

Karnavalas

Lapinių žolelių veislė su didele lapų rozete sukuria šventę žalumoje sode. Augalo lapai yra tamsios spalvos su giliais išpjovomis, turi lygų paviršių ir gerai kvepia. Veislės pranašumai yra jos gebėjimas sudaryti didelį kiekį žaliosios masės. Greitai parduodami žalumynai su puikiu pateikimu kekėse.

Po pjovimo augalas greitai atsigauna.

Veislė sėjama derlinguose dirvožemiuose, kuriuose pralaidumas vandeniui ir orui yra geras. Atlaisvindami dirvą, reguliariai ravėdami, retindami, žolę galite nuimti per 90 dienų.

lapų rozetė

Garbanotas

Lapinių petražolių rūšis atstovauja garbanų įvairovė. Be puikaus aštraus skonio, žalumynai gali būti daržo puošmena. Garbanoti lapai su tankiu rozetė atrodo dekoratyviai. Po pjaustymo jie naudojami kaip salotų, atostogų patiekalų dekoravimas. Tankūs lapai ilgą laiką išsaugo šviežią, patrauklią išvaizdą, neišblunka.

garbanos įvairovė

Aster

Čekų selekcininkų sukurtas garbanotas petražoles rekomenduojama auginti tiek vasarnamiuose, tiek ūkio plantacijose.

Astra petražolės skiriasi:

 • pakelta lapų rozetė;
 • dideli lapai, subtilūs, stipriai gofruoti;
 • nevalgoma šaknis, kieta;
 • techninės brandos pradžia per 55–60 dienų;
 • derlius iki 5 kilogramų.

Aštrus prieskoninis augalas gali būti auginamas tiek lauke, tiek lauke.

stipriai gofruotas

Kvapnus

Šios veislės garbanotos petražolės išsiskiria ankstyva subrendimu. Augalas su iškilusia tankiu šviesiai žalių lapų rozetu turi storus ilgus petioles. Žolelė išsiskiria stipriu aštriu aromatu. Iš vieno krūmo galima nupjauti iki 40 gramų žaliosios masės, gerai apšviečiant - iki 100 gramų.

Petražolės išsiskiria tuo, kad po pjaustymo greitai susikaupia ryškūs žalumynai. Surinktą derlių jie naudoja marinatams, marinatams kaip prieskonį.

sandarus lizdas

Esmeralda

Esmeralda garbanoti lapai yra vertinami už jų sugebėjimą suformuoti tankią virš 20 centimetrų aukščio rozetę. Norint pasiekti techninę brandą, kultūrai reikia 65–70 dienų.

Geriausias petražolių sėjos laikas yra balandžio pabaiga - gegužės pradžia. Tokiu atveju daržovė turės laiko kelis kartus per sezoną pamaloninti žalumynais. Lapų pasirengimą vartoti lemia petioles, kurių lapai yra 10–12 centimetrų, aukštis. Žalumynai žiemai ruošiami jaunystės periodu. Iš vieno krūmo galite nupjauti iki 50 gramų žolės. Derlius iš 1 kvadratinio metro siekia 1,2 kilogramo.

derlius marinuoti agurkai

Bravo

Rusijos garbanotos petražolės „Bravo“ yra nepretenzingos priežiūros, o po 65 dienų stalui suteikia sultingų žalumynų. Rozetės su garbanotais lapais grožis derinamas su subtiliu augalo kvapu.

Norėdami išsaugoti daržovių krūmo vientisumą, būtina supjaustyti petioles su lapais prie pagrindo. Tada pasveikimas vyks greičiau, o aštrios žolės derlius padidės.

palieka prie pagrindo

Vėjas

Ryškus petražolių, turinčių tankią galvą su stipriai gofruotais lapais, atstovas yra veislė Breeze. Cilindriniai augalo žievelės pasiekia 25–35 centimetrų aukštį. Stačią lapų išleidimo angą galima pakelti iki 0,5 metro. Sodo lovą puošia tamsiai žali blizgantys lapai su banguotais kraštais ir dantytomis plunksnomis.

Subtilūs žolelių žalumynai tinkami virti, tinkami perdirbti. Jo aromatas papuoš marinatus ir marinatus.

Dėl storo sutrumpinto žiedkočio petražolės ilgą laiką išlaiko šviežumą, toleruoja transportavimą. Tinkamai laikant, žoleles galima vartoti šviežias iki savaitės.

gofruoti lapai

Glorija

Nuo daigumo iki petražolių brandinimo - 60–65 dienos. Augalo rozetėje susidaro iki 20-25 lapų, tamsiai žalių, kvapnių, didelėmis plokštelės dalimis. Pjaunant petioles, greitai formuojasi šoniniai ūgliai, todėl vartojimui geriau paimti ūglius iš išorės.

Iškirpti pagal poreikį, kai stiebas pasiekia bent 10 centimetrų aukštį. Žaliosios masės derlius siekia 1,5 kilogramo kvadratiniame metre.

Veislė tinka sodinti balandžio mėnesį ir prieš žiemą, spalio – lapkričio mėnesiais.

formuojasi augalai

Rialto

Petražolės iš Nyderlandų selekcijos „Rialto“ priklauso vėlyvajam nokinimui, nes techninei brandai pasiekti reikia 95–105 dienų.

Augalo bruožas yra jo atsparumas ligoms. Daržovių pasėliuose lapai retai pagelsta, net ir esant stipriai sausrai. Jie ilgą laiką išlieka ryškiai žali, glotnūs, švelnūs. Po pjovimo greitai auga atgal.

Žolė auginama visą sezoną, sėjama pavasarį, vasarą ir prieš žiemą. Svarbiausia yra paruošti vietą kvapniai žolei derlingoje dirvoje. Šiltuoju metų laiku daržovė sodinama į drėgną dirvą, o rudenį - į sausas sėklas. Kad daigai atsirastų greičiau, sodinukai juos uždengia plėvele.

reiškia vėlyvą brendimą

Titanas

Viena iš produktyviausių lapinių petražolių veislių yra titanas iš Olandijos. Daržovių pasėliai turi vidutinį nokinimo periodą - iki 70 dienų po sudygimo.

Petražolės skiriasi:

 • vertikalus išleidimo angos išdėstymas;
 • daugybė tamsiai žalio tono lapų;
 • didelis lapo paviršius;
 • subtilus skonis kartu su išliekančiu aštriu aromatu;
 • galimybė po apdorojimo išlaikyti ryškią spalvą.

Prieskoninėms kultūroms tinka purus ir derlingas dirvožemis. Žolė duoda gausų derlių reguliariai retindama, ravėdami, laistydami ir purindami.

lapinių petražolių

Stoties vagonas

Daržovių augalas priklauso vėlyvai prinokusiai rūšiai, nes jis bręsta nuo 90 iki 149 dienų, priklausomai nuo oro sąlygų ir klimato sąlygų.

Suformavus pusiau vertikalią rozetę su dideliais tamsiai žaliais lapais, galite nupjauti žolę vartojimui. Po pjovimo krūmas greitai papildomas jaunais petioles.

Universali daržovė suteikia žalumynų masę, sveriančią iki 60–80 gramų iš vieno krūmo. Be žalių lapų, iš augalo taip pat gaunamos sultingos, švelnios šaknys, todėl jis klasifikuojamas kaip universali rūšis.

žali lapai

Sumuštinis

Skaniausias produktas vasarą - sumuštinių petražolės. Veislė subręsta per 65–80 dienų, intensyviai augant žalumynams.

Atsižvelgiant į sultingumą ir neįprastą vėžiagyvių kvapą su pusiau vertikalia lapų rože, salotų, sumuštinių, pagrindinių patiekalų papuošimui būtina naudoti aštrų prieskoninį žolelį. Lapuose ir vidutinio storio petioose yra daug vitaminų ir naudingų mikroelementų. Surinkite žalumynus, kai jie bręsta visą vasarą. Ūgliai ilgą laiką išlieka švieži. Juos visiškai pašalinti galima tik per pirmąsias šalnas. Daržovės garsėja tuo, kad žaliuoja iki 4,2 kilogramo kvadratiniame metre.

žievės kvapas

Italijos milžinas

Viena iš ankstyviausių daržovių rūšių prieskoninių žolelių užaugina per 60 dienų. Galingos augalų lapų rozetės iki 60 centimetrų aukščio. Dideli kvapnūs lapai, kuriuos nupjauna vasaros gyventojas, švieži ilgiau nei savaitę. Apie Italijos milžiną galime pasakyti, kad tai yra viena iš šalčiui atsparių veislių. Galima sodinti lapkritį prieš žiemą. Tamsūs žalumynai pjaustomi nuo balandžio iki rugpjūčio. Masės kiekis svyruoja nuo 2,5 iki 3 kilogramų kvadratiniame metre.

Italijos milžinas

Mooskrause

Vokiečių selekcininkai pradžiugino sodininkus anksti prinokusiomis petražolėmis. Žirnių pjaustymas lapais paprastai atliekamas per 1,5 - mažiau nei 2 mėnesius po sudygimo. Aštri kultūra išsiskiria atsparumu šalčiui ir sausrai. Geriausia daržovę auginti šiltnamyje, norint gauti didelį žolės derlių. Augalas naudingas dėl savo turtingos mineralinių druskų ir vitaminų sudėties. Jis gali būti vartojamas šviežias.

Mažų, žalių lapų bruožas yra jų sugebėjimas ilgą laiką išlikti šviežiems, neišblukti, nepakeisti ryškios spalvos. Jų gofruoti kraštai taps sodo lovos puošmena.

veisėjai patenkinti

Karoliukai

Petražolės subręsta per 55–60 dienų nuo daigumo ir tinkamos maistui. Augalas su pusiau pakeltų žalių lapų rozetė pasiekia 40 centimetrų aukštį. Plonų žievelių su vidutinio dydžio lapais švelnumas ir aromatas yra nuostabus. Veislė garsėja tuo, kad ją galima naudoti įvairiai - iš 1 kvadratinio metro sodo derlius gali išaugti iki 2 kilogramų. Lapai užšaldomi, džiovinami, pridedant prieskonių sriuboms, padažams, žuvies ir mėsos patiekalams. Tuo pat metu petražolės išlaiko savo naudingas savybes ir nesikeičiantį aromatą.

tinkamumas maistui

Populiariausios šakninių petražolių veislės, naudojamos lauke

Petražolės auginamos ne tik siekiant žalumynų, bet ir norint gauti švelnias, sultingas šaknis, turinčias didelę maistinę vertę. Tokių augalų rūšių želdynai yra nedideli, jie yra atšiaurūs ir nėra tokie sodrūs kaip lapinių prieskonių.

Tarp geriausių šaknų petražolių veislės šaknys turi sultingą minkštimą, saldžiai aštrų skonį.

sultingos šaknys

Lapas

Paprastame daržovių augale viskas atitenka maistui: ir vidutinio dydžio lapais, ir šaknimi. Veislė subręsta per 70–80 dienų. Sėklos dažnai naudojamos auginti balkone, bute. Kultūra garsėja tamsiai žaliais išpjaustytais lapais ir maža gelsva šaknimi. Nuėmus daržovę, pasėlis konservuotas, užšaldytas. Prieskonis šaldytuve išlieka šviežias iki 1-2 savaičių.

lapo dydis

Berlynas

Be garbanotų lapų, vokiškos veislės prieskonis taip pat suteikia sultingas kūgines šaknis, sveriančias iki 70 gramų. Jis išsiskiria 20 centimetrų ilgio šaknine daržove, baltu minkštimu, maloniu skoniu, nepakartojamu aromatu.

Berlyno auginimo sezonas yra 90–110 dienų. Vaisiai naudojami konservuotam ir šviežiam vartojimui. Supjaustyti gabalėliais, jie užšaldomi arba džiovinami. Šakninė daržovė gali pagerinti sriubų, žuvies ir mėsos patiekalų skonį.

naudoti konservuotuose

Berlyno šaknis

Vartojimui šviežia ir konservuota forma auginamos daržovių kultūros - Belinsky šaknies petražolės. Aštrių žolelių auginimo privalumai yra šie:

 • veislės atsparumas įtrūkimams;
 • aukšta laikymo kokybė;
 • sultingos grietinėlės šaknies daržovės minkštimas, sveriantis iki 110 gramų;
 • geros komercinės savybės.

Šakninės petražolės subręsta per 140–180 dienų, jei auginamos atvirose lovose. Iš kvadratinio metro galima surinkti iki 6 kilogramų vertingo maistingo produkto.

daržovių derlius

Erelis

Šios veislės šakniavaisinės petražolės taip pat tinkamos gaminti pirmos klasės žalumynus ir traškias šaknines daržoves, kurių gylis siekia 30 centimetrų. Olandijoje buvo auginama daržovė. Jos rozetė yra tankiai lapuota su tamsiai žaliomis išpjaustytomis plokštelėmis, o šaknis lygi, balta, puikaus skonio ir išliekančio aromato.

„Eagles“ yra perdirbamos ir požeminės, ir antžeminės augalo dalys. Jei skėčio prieskonio sėklas pasodinsite gegužę, tada per 115–125 dienas gausite vaisių derlių, kurių svoris ne didesnis kaip 2 kilogramai.

Augalo bruožas yra greitas ūglių atsigavimas po pjovimo. Pažymėtas veislės atsparumas šalčiui ir karščiui.

pirmos klasės žaluma

Kaip tinkamai naudoti petražolių šaknį

Daugelis vasaros gyventojų nežino, kaip tinkamai naudoti petražolių šaknų derlių, kokie yra jo pranašumai.

Kaip ir lapai, augalo šaknis:

 • marinuoti;
 • virtas;
 • pridedama prie salotų tarkuota forma;
 • sezono konservai žiemai.

Norėdami tinkamai paruošti žolelių šakniavaisius, jie pašalinami iš dirvožemio, kruopščiai nuplaunami. Prieš virdami, nuimkite nuo vaisių odelę.

trinamas

Augalo šaknis naudinga:

 • vyrų Urogenitalinės sistemos ligos;
 • hipertenzija, širdies ligos;
 • žarnyno sutrikimai;
 • edema kaip diuretikas;
 • žindymo problemos;
 • padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje.

Nuplaukite galvą šakninės daržovės nuoviru, atlaisvinant pleiskanas. Nuolatinis jo naudojimas stiprina plaukus, pašalina trapumą.

Užpilas paruošiamas ištirpinant 2 šaukštus šaknies miltelių stiklinėje karšto vandens. Gėrimas ruošiamas 30 minučių. Jį galima ištirpinti šaltame vandenyje, tačiau reikia primygtinai reikalauti 14 valandų. Per mėnesį išgerkite 100 gramų vaistų. Gėrimas padės išvalyti kraują nuo cholesterolio, sustiprins kraujagysles, širdį. Be to, padidės efektyvumas, padidės imunitetas.

Kraujo gliukozė

Šaknis žiemą džiovinamas. Supjaustę vaisius į 4 mm kubelius, jie dedami po baldakimu arba gerai vėdinamoje patalpoje, apsaugant juos nuo tiesioginių saulės spindulių.

Jei pageidaujama, džiovintos lazdelės sumalamos į miltelius maišytuve ir laikomos stikliniame inde, pridedant prieskonių prie įvairių patiekalų ar ruošiant užpilus.

Šviežias šaknis geriausia dėti į žemę 5-6 laipsnių šilumos temperatūroje.

milteliai maišytuve

Sušalusios šaknys nuimamos žiemai. Norėdami tai padaryti, minkštimas supjaustomas į apskritimus arba praeinamas per mėsmalę, išdėstomas maišuose ir siunčiamas į kamerą.

Galite paruošti nuovirus iš šakninių daržovių ir jas užšaldyti. Verta nuvalyti veidą gydomosiomis kubelėmis, tonizuojančią odą, ją nuvalyti.

supjaustyti į apskritimus

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas