10 geriausių šaltalankių sulčių receptų per sulčiaspaudę namuose žiemai, su virinimu ir be virimo

Namuose nesunku paruošti aromatingas šaltalankių sultis žiemai. Tai taps vitaminų šaltiniu, kurio organizmui reikia šaltuoju metų laiku. Svarbiausia žinoti gamybos proceso technologiją ir laikymo metodus. Yra daugybė receptų, kurių dėka gėrimui gali būti suteiktas ypatingas skonis ir aromatas.

Šaltalankių sulčių paruošimo ypatybės

Šaltalankiai yra unikalus augalas. Yra keletas būdų, kaip iš jo pasigaminti nektaro. Jo gamybos ypatumai apima:

  • naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas uogas;
  • dirbti tik su indais, pagamintais iš emalio, stiklo, galite naudoti gaminius, pagamintus iš molio ar medžio;
  • Paruoštą gėrimą laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

šaltalankių sultys

Svarbu: negalima naudoti metalinių indų. Jame greitai sunaikinami vitaminai.

Pagrindinio ingrediento pasirinkimas ir paruošimas

Prieš savarankiškai rinkdami šaltalankių uogas, turėtumėte žinoti, kad augalas turi keletą veislių. Ankstyvos brendimo veislės skinamos nuo rugpjūčio vidurio. Vėlyvas - rugsėjo – spalio mėnesiais, po pirmųjų šalnų.

sąlygos žiemai

Derliaus nuėmimui geriausiai tinka uogos, nuimtos prasidėjus šalnoms. Jie neturėtų tapti liekni. Turėtumėte pasirinkti sodrius oranžinės spalvos elastingus vaisius. Klijuoti, susiraukšlėję - neveiks. Tai, kad ant uogos nėra juodų taškų, rodo, kad ji yra reikiamo brandumo.

Uoga turėtų būti apdorota kuo greičiau po skynimo, prieš pradedant skystį. Jis turi būti sutvarkytas, išvalytas nuo šiukšlių, nuplaunamas. Patartina užpilti verdančiu vandeniu virš uogos ir leisti vandeniui nutekėti.

pagrindinis ingredientas

Šaltalankių sulčių gaminimo namuose receptai

Yra daugybė galimybių pasigaminti gėrimą namuose. Kiekvienas pasirenka tą, kuris tam tikromis sąlygomis pasirodo lengvesnis ar greitesnis.

Lengvas būdas žiemai

Paprastas šaltalankių nektaro derliaus nuėmimo būdas yra nenaudojamas specialių prietaisų. Uoga sumalama medine mentele emalio dubenyje. Tada jis išdėstomas sūrio audinyje, o nektaras išspaudžiamas. Jis turi būti virinamas 10 minučių be virinimo, supakuotas į stiklainius, nepridedant cukraus.

Virimo receptai

Per sulčiaspaudę su cukrumi

Norėdami gaminti šaltalankių gėrimą sulčiaspaudėje su cukrumi, bet koks uogų kiekis dedamas į suspaudimo dubenį ir gaunama koncentruota kompozicija. Atskirai reikia pagaminti sirupą, remiantis litro vandens sunaudojimu 1 kilogramui cukraus. Sumaišykite karštą skystą ir koncentruotą kompoziciją santykiu 1 litras sirupo per 2,5 kilogramo uogų ekstrakto. Po to nedelsdami išpilkite stiklainius ir uždarykite dangčius.

sulčiaspaudė su cukrumi

Jokio virimo ar virimo

Norėdami paruošti šaltalankių sultis be virimo ir virimo, išlaikydami daugiausiai vitaminų ir naudingų savybių, turite laikytis paprastų taisyklių.

Uogos sudedamos į maišytuvo dubenį ir smulkiai sumalamos. Cukraus pridedama 400 gramų vienam gautos masės kilogramui ir 2 žiupsneliai citrinos rūgšties. Išmaišykite, išspauskite nektarą per sietą. Gėrimas yra paruoštas ir paruoštas pilti į skardines.

verda ir verda

Be cukraus

Iš paruoštų uogų išspauskite sultis rankomis. Naudokite tik medinius ar fajansinius indus. Pyragą užpilkite šiltu vandeniu, kurio norma yra 0,4 litro 1 kilogramui sveikų uogų, po 30 minučių dar kartą suspauskite. Sumaišykite sultis su gautu vandeniu ir kaitinkite nevirinant. Supilkite sultis į stiklainius ir pasterizuokite jas 15-20 minučių.

keramika

Į sulčiaspaudę

Sulčiaspaudė yra specialus prietaisas, leidžiantis pagaminti be galo daug skanių gėrimų be didelių sunkumų. Norėdami gauti sulčių iš šaltalankių naudodami sulčiaspaudę, už 1 kilogramą uogų turėsite paruošti 200 gramų cukraus. Įdėkite komponentus į prietaiso dubenį, supilkite nektarą iš prietaiso tiesiai į stiklainius ir uždarykite.

 ypatingi sunkumai

Multicooker'yje

Šaltalankių nektaras yra gaminamas daugialypėje viryklėje „sriubos“ režimu. Po 10 minučių virimo galite apversti jį ant skardinių. Į prietaiso dubenį prieš pat virimą įpilamas cukrus, kurio norima 100 gramų vienam litrui gatavo gėrimo.

susukite bankus

Koncentruotos šaltalankių sultys

Daugelis žmonių mano, kad šaltalankių sultys yra sveikesnės be pridėtinio cukraus ir vandens. Norėdami jį paruošti, jums reikia tik pačios uogos. Skystis išspaudžiamas trintuvu arba rankiniu būdu. Po to jis turi būti supiltas į karštus sterilius stiklainius ir uždarytas. Toks produktas paprastai vadinamas koncentruotu šaltalankių gėrimu.

Galite įvairinti įprastą kompoziciją, pridėdami prie jos įvairių komponentų. Jie šaltalankiams suteiks švelnų skonį, išlygins uogos rūgštingumą. Kaip papildomą elementą galima naudoti:

  • morkos;
  • obuoliai;
  • moliūgas;
  • medus;
  • mėtų lapai;

koncentruoto gėrimo

Su medumi

Šaltalankių sultys su medumi ruošiamos sumaišant šaltalankių ekstraktą (3 puodelius), medų (2 šaukštus), mėtų lapelių nuovirą (0,5 puodelio), vandenį (1 puodelį). Gerai sumaišytas kokteilis laikomas šaldytuve. Jei jis užvirinamas ir virinamas taip, kad nevirtų 8 minutes, tada jis bus idealiai laikomas stiklainiuose visą žiemą.

mėtų lapai

Su obuoliu

Paėmę 1 obuolį 100 gramų šaltalankių uogų, galite išspausti sultys iš šaltalankių su obuoliu. Sumaišykite jį su vandeniu lygiomis dalimis, įpilkite 10 gramų cukraus. Gautą masę užvirkite ir uždarykite į sterilizuotus stiklainius.

lygiomis dalimis

Su moliūgu

Šaltalankių sultis su moliūgu galite virti taip. 0,5 litro uogų ekstrakto reikės 2,5 litro išspausto moliūgų nektaro. Norėdami jį paruošti iš daržovių, geriau naudoti sulčiaspaudę. Sumaišykite gautas mases, įpilkite cukraus pagal skonį. Virkite 5 minutes ir nedelsdami supilkite į stiklainius.

moliūgų nektaras

Sirupe

Gamindami šaltalankių sirupą, galite gauti puikų produktą žiemai. Jame gausu visų vitaminų ir mineralų. Jis gali būti naudojamas tiesiog skiedžiant vandeniu, kaip vaisių gėrimas. Dažnai sirupas yra saldžių maisto produktų, tokių kaip pyragai ar ritiniai, komponentas.

0,5 kilogramo šaltalankių ekstrakto reikia tokio paties kiekio cukraus. Įkaitinkite gėrimą kaule, įpilkite cukraus. Laikykite ant ugnies, kol cukrus visiškai ištirps, bet masės nevirkite. Supilkite į sterilizuotus stiklainius. Laikyti šaldytuve.

vitaminai ir mineralai

Iš šaldytų šaltalankių

Šaldytas uogas lengva paruošti sezono metu.Tam nuluptos uogos dedamos į šaltą. Geriausia tai padaryti mažomis porcijomis, kad produktas būtų lygus ir kvapnus. Sultant sultis svarbiausia leisti uogoms atitirpti. Pirmiausia - viršutinėje šaldytuvo lentynoje, paskui - kambaryje. Po to sultys iš jo ruošiamos bet kokiu būdu.

pasidaro lygus

Šaltalankių sulčių laikymo sąlygos

Šaltalankių sultis galima laikyti daugybe būdų. Viskas priklauso nuo to, kaip ji bus paruošta. Jei receptas apima skardinių sterilizavimą, jų apvyniojimą ir produkto paruošimą iš anksto, tada tokios sultys laikysis metus. Pagrindinė sąlyga - užtikrins saugojimo vietoje stabilias sąlygas - vėsą, tamsą ir grimzlės nebuvimą.

Jei pagal receptą sultys nebuvo išvirtos, geriausia jas laikyti šaldytuve ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Be to, jis supakuotas į maišus ar specialius konteinerius ir iki metų užšaldytas šaldiklyje. Po atitirpinimo šaltalankių sultys išlaiko visas naudingas savybes ir vitaminus.

skardinių sterilizavimas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas