Paprastas slyvų uogienės gaminimo žiemai receptas

Slyvų medžio vaisiai, kurie džiovintos, vadinamos slyvomis... Paprastai už tai imama vengriška veislė, ji naudojama daugeliui saldainių, įskaitant slyvų uogienę, gaminti. Gaminti slyvų uogienę žiemai - puiki idėja visiems šeimos nariams patiekti skanų produktą visiems metams. Jam pagaminti nereikia daug laiko, tačiau kiekvieną kartą atidarę stiklainį ir mėgaudamiesi nepakartojamu aromatu, visi įsitikinę, kad neišbandė veltui.

Uogienės gaminimo ypatybės

Yra daugybė šio deserto receptų. Kai kurie iš jų yra labai paprasti, kiti - gana sudėtingi. Tačiau neabejojama, kad kiekvienas iš jų padės išvirti tikrai skanų desertą, kuris nepaliks abejingų.

Čia yra keletas patarimų, kurie padės jums pagaminti skanų uogienę:

 1. Slyvas dažnai puola vabzdžiai. Dėl šios priežasties būtina įsitikinti, kad vaisiai yra nepažeisti, jei juos norite virti su sėklomis.
 2. Visus vaisius prieš virimą reikia pradurti dantų krapštuku. Ši procedūra paskatins gerą mirkymą cukraus sirupe ir neleis vaisiams suskilti.
 3. Slyvų uogienė neturėtų būti virta per ilgai, nes jie yra labai švelnūs ir gali virsti koše.
 4. Nerekomenduojama naudoti neprinokusių vaisių, jie tik sugadins būsimą desertą. Tačiau pernokę vaisiai laikymo metu sukels fermentacijos procesą.

Pagrindinio ingrediento paruošimas

Delikatesams gaminti naudojama tik „Vengerka“ veislė. Parenkami tik prinokę vaisiai be sugadinimo požymių. Tada jie kruopščiai nuplaunami šiltame vandenyje ir tada kaulai pašalinami iš jų per nedidelį pjūvį. Jei norite naudoti kapotus vaisius, jie supjaustomi visiškai.

slyvos šokolade

Verdant džiovintų slyvų uogienę, jas taip pat reikėtų gerai nuplauti, tada užpilti verdančiu vandeniu ir palikti pusvalandžiui, kad išbrinktų. Jei juose yra kaulų, tada jie pašalinami garuose.

Slyvų uogienė: 10 receptų

Daugelis namų šeimininkių, pirmą kartą nusprendusios pradėti gaminti uogienes, paskui skundžiasi, kad džiovintos slyvos prarado savo formą ir virto negražia mase ar net sudegė. Bet jei jūs žinote kai kurias paslaptis ir griežtai laikotės recepto, desertas pasirodys patrauklus išvaizda ir nuostabus skonis.

Paprastas „penkių minučių“ receptas žiemai

Ingridientai:

 1. 1 kg šviežių slyvų.
 2. 500 g granuliuoto cukraus.

Vaisiai plaunami šiltame vandenyje, supjaustomi kaulais ir dedami į puodą. Ant viršaus pilamas cukrus, indas atidėtas sultims išgauti 24 valandas.

slyvos ant stalo

Kitą dieną indai su būsimu delikatesu dedami ant nedidelės ugnies ir užvirinami.Po 5-10 minučių keptuvė nuimama nuo viryklės ir atvėsinama.

Uogienė supilama į sterilizuotus stiklainius, jie apvyniojami dangčiais ir siunčiami laikyti tinkamoje vietoje.

Su kaulais

Norėdami gaminti uogienę, jums reikės:

 1. Slyvos - 2 kg.
 2. Cukrus - 750 g.

Vaisiai plaunami ir džiovinami. Tada kiekvienas iš jų yra pradurtas dantų krapštuku. Slyvos perpilamos į emaliuotą indą, uždengiamos granuliuotu cukrumi ir paliekamos infuzuoti 3 valandas.

kakava su slyvomis

Puodas siunčiamas į viryklę, kur virinamas iki virimo ant silpnos ugnies. Tada padidinama degiklio galia, o vaisiai virinami dar 5 minutes nuolat maišant, kad nedegtų. Putos pašalinamos.

Uogienė supilama į stiklainius ir atiduodama vėsioje vietoje. Turėtumėte žinoti, kad po ilgo laiko desertas sugeria kenksmingus elementus iš sėklų. Todėl tokio produkto negalima laikyti ilgiau kaip 2 mėnesius.

Be sėklų

Norėdami, kad ši slyva gytų, turite pasiruošti:

 1. Slyvos (sveriamos po kauliuko) - 1 kg.
 2. Cukrus - 1250
 3. Vanduo - 400 ml.

Emalio dubenyje sumaišomas vanduo ir cukrus, po to virinamas tirštas sirupas. Tada jis filtruojamas ir vėl užvirinamas. Slyvos dedamos į ją ir nedelsiant pašalinamos iš viryklės.

Po 3 valandų keptuvė vėl perkeliama į orkaitę. Vaisiai virinami sirupe 10 minučių. Ir vėl po 3 valandų procedūra kartojama.

uogienė be sėklų

Tada jis palaukia dar 3 valandas, uogienė virinama 5 minutes. Rezultatas yra gana storas produktas, kuris bus saugomas ilgą laiką.

Su riešutais ir konjaku

Norėdami iškepti desertą su pikantiškomis natomis, turėtumėte paruošti šiuos ingredientus:

 1. Džiovintos slyvos - 1 kg.
 2. Cukrus - 750 g.
 3. Graikiniai riešutai - 100 g.
 4. Konjakas - 20 ml.

Vaisiaus pusės padengiamos cukrumi (400 g) ir užpilamos 1 valandą. Riešutai smulkiai pjaustomi peiliu, užpilami vandeniu ir taip pat užpilami 1 valandą, o tada vanduo nusausinamas.

Puodelis su vaisiais dedamas ant silpnos ugnies, po virimo jie virinami 20 minučių ir reguliariai maišomi. Tada supilamas likęs cukrus ir riešutai, uogienė ruošiama dar 30 minučių.

Prieš baigiant virti, įpilkite konjako ir nuimkite indus nuo viryklės. Sterilizuotuose indeliuose šį desertą galima laikyti ne šaldytuve.

Su moliūgu

Jūs turite paruošti skanėstą iš šių ingredientų:

 1. Moliūgo minkštimas - 1 kg.
 2. Neapdorotos slyvos - 1 kg.
 3. Cukrus - 500 g.
 4. Riešutas, cinamonas ir vanilinas - kiekvieno prieskonio 1 g.

Moliūgas supjaustomas kubeliais, iš džiovintų slyvų pašalinamos sėklos, o minkštimas susmulkinamas į griežinėliais. Tada jie sumaišomi, uždengiami smėliu ir užpilami 3 valandas.

cukrumi padengtos slyvos

10 minučių virkite džiovintas slyvas su moliūgu, po 8 valandų procedūra pakartojama ir pridedama vanilino, cinamono ir muskato riešuto. Viskas gerai išmaišoma ir paliekama 1 valandai.

Tada būsimas džemas vėl užvirinamas, virinamas 5 minutes ir dedamas į stiklainius.

Su graikiniu riešutu

Ingridientai:

 1. Nuluptos slyvos - 2 kg.
 2. Cukrus - 1,5 kg.
 3. Graikinių riešutų branduolys - 250 g.

Vaisiai supjaustomi pusėmis, padengiami cukrumi ir paliekami infuzuoti 2 valandas.

Riešutai susmulkinti ir šiek tiek pakepinti.

graikiniai riešutai

Iš slyvų atsiradus sultims, uogienė pusvalandį virinama ant silpnos ugnies, po to dedama riešutų ir procesas tęsiamas dar 20 minučių.Pagamintas desertas susukamas į stiklainius.

Į šokoladą

Absoliučiai visiems patiks ši skani uogienė. Norėdami jį paruošti, jums reikia:

 1. Džiovintos slyvos - 1,5 kg.
 2. Cukrus - 400 g.
 3. Kakava - 50 g.
 4. Sviestas - 100 g.

Slyvos susmulkinamos trintuve, užberiamos cukrumi ir užpilamos 30 minučių. Tada jis virinamas pusvalandį ant silpnos ugnies.

Tada pridedamas sviestas, kakava, viskas švelniai sumaišoma, o delikatesas virinamas dar 15 minučių.

Šio nepaprasto patiekalo stiklainius laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje.

Be cukraus

Virimui reikalingi šie produktai:

 1. Slyvos - 2 kg.
 2. Vanduo - 150 ml.

Vaisiai yra lengvai spaudžiami, kad jie šiek tiek įtrūktų ir duotų sulčių. Tada jie infuzuojami 2 valandas. Po to, kai keptuvė su slyvomis siunčiama į silpną ugnį. Į jį įpilama šalto vandens, kad nesudegtų. Užvirus, masė virinama 15 minučių ir atvėsinama.

Procedūra kartojama du kartus kas 6 valandas. Storų uogienių mėgėjai gali padidinti požiūrių skaičių iki 4 kartų.

slyvos šokolade

Cinamonas

Virimui reikia:

 1. Slyvos - 2 kg.
 2. Cukrus - 800 g.
 3. Cinamonas - ketvirtadalis šaukštelio

Vaisiai padengiami cukrumi ir keletą valandų užpilami, kol pasirodys pakankamas sulčių kiekis.

Tada keptuvė su būsimu uogiene perkeliama į viryklę ir virinama ant silpnos ugnies 15 minučių nuo virimo pradžios.

Tada džiovintos slyvos vėl siunčiamos stovėti 5 valandas. Pasibaigus šiam laikui, desertas taip pat paruošiamas per ketvirtį valandos po virimo. Ir vėl konteineris atidėtas 5-6 valandoms.

slyvos su cinamonu

Prieš valgydami uogienę, dar kartą ją virkite pusvalandį ant silpnos ugnies, kai ji užvirs.

Su obuoliais

Ingridientai:

 1. Slyvos - 500 g.
 2. Obuoliai - 600 g.
 3. Cukrus - 500 g.

Slyvos supjaustomos skiltelėmis, sėklos išmetamos. Obuoliai taip pat be šerdies ir susmulkinti.

Visos džiovintos slyvos supilamos į paruoštą indą, padengiamos puse granuliuoto cukraus, o ant viršaus išdėstomi obuoliai.

slyvos su obuoliais

Tada pridedamas likęs cukrus, keptuvė paliekama per naktį, kad iš vaisių išsiskirtų sultys.

Gauta masė dedama ant nedidelės ugnies ir užvirinama. Jis verda apie 7 minutes, tačiau svarbu per daug neužvirinti. Būsima uogienė nuolat maišoma, o putos pašalinamos.

Gatavas produktas išimamas iš viryklės ir atvėsinamas kambario temperatūroje. Tada virimo procedūra pakartojama dar 1 ar 2 kartus. Karštas desertas supilamas į iš anksto sterilizuotus stiklainius.

Slyvų uogienė ištisus metus džiugina gurmanus ir saldžius dantis dėl savo nuostabaus skonio. Jį paruošti nesunku, be to, surinkta nemažai receptų.

Geriausia stiklainius uogienes laikyti šaldytuve, jei jame yra mažai cukraus. Ir jei jų yra daug, tuomet galite laikyti juos tamsioje spintelėje. Norėdami į produktą pridėti prieskonių, į jį pridedama cinamono, apelsino žievės, muskato riešuto.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas