Viksnės serbentų veislės aprašymas ir ypatybės, sodinimo ir priežiūros taisyklės

Raudonieji serbentai yra vertinami Rusijos sodininkų už malonų skonį ir naudingų mikroelementų buvimą. Tai apima daug vitamino elementų. Tačiau selekcininkai naujų šios uogų veislių neaugina labai dažnai. Naujausia šiandien žinoma veislė yra Viksnės serbentai, užauginti Latvijoje. Viksnės serbentų dažnai galima rasti Rusijos soduose.

Veislių pasirinkimas

Šią veislę veisė Latvijos selekcininkai Ogrės vaisių ir daržovių stotyje, užsiimančioje naujų rūšių uogų kūrimu. Atrankoje dalyvavo tyrėjai Zvyagina ir Viksne. Veislė buvo gauta iš Varševič veislės sėklinės medžiagos, būdingos neįprasta vaisių spalva.


1997 m. Viksnė buvo įtraukta į Rusijos Federacijos valstybinį registrą. Jis gali būti sodinamas Rusijos Federacijos šiaurės vakaruose ir Juodosios žemės regione.

Hibrido aprašymas

Uogos gali būti raudonos, šviesios. Skirtumas tarp jų yra ne tik spalva, bet ir skonio savybės. Krūmai su šviesiomis uogomis nepriklauso atskiram porūšiui. Tai paprastas albinas.

Krūmai

Krūmų šakos plinta, jų aukštis nuo 100 iki 150 centimetrų. Ūgliai yra stori ir rusvos spalvos. Pumpurai yra maži, pailgi ir šiek tiek nukrypę nuo ūglio.

serbentų vaisiai

Lapai turi 5 skilteles, banguoto krašto, žalsvos spalvos. Plokštelė yra tiesi, apatinėje dalyje šiek tiek blyški. Dantys yra įprasti, neryškūs, krenato tipo. Gėlės yra standartinės ir primena didelę lėkštę. Jie yra dideliose racemose, kurių ilgis siekia 110–160 milimetrų. Sepaliai yra šviesūs, su alyvinės spalvos juostelėmis.

Uogos

Vidutinis vaisių svoris yra 700–900 miligramų. Jie yra apvalūs, šiek tiek pailgi, su pastebimomis venomis. Uogos kvepia gerai, išsiskiria rūgščiai saldžiu skoniu. Sodininkų įvertinimas - 4 balai. Minkštime yra keletas sėklų. Oda yra plona ir stipri.

Jei krūmus pasodinsite rugsėjį, tada iki vasaros sezono vaisiai bus tinkami vartoti. Vėlyvą pavasarį prasideda žydėjimas, o vasaros viduryje galima skinti uogas. Produktyvumas - iki 10 kilogramų vaisių iš vieno krūmo. Paprastai sodininkai iš vieno krūmo surenka apie 6 kilogramus uogų.

serbentų derlius

Privalumai ir trūkumai

„Viksne“ turi šiuos privalumus:

 • atsparumas žemos temperatūros sąlygoms. Krūmai ramiai toleruoja šaltį net ir be pastogės;
 • atsparumas sausringoms sąlygoms ir temperatūros pokyčiams;
 • geras produktyvumas;
 • antracnozės atsparumas;
 • malonus skonis;
 • polinkio mesti trūkumas.

Veislės trūkumai yra šie:

 • jautrumas raudoniesiems tulžies amidams;
 • sumažėjęs derlius dėl pumpurų užšalimo;
 • skonio savybių pablogėjimas, jei nesilaikoma laistymo taisyklių;
 • nesugebėjimas ilgai laikyti vaisių.

Veislės ypatybės

Viksnė yra vidutinio ankstyvumo veislė, turinti didelį derlių. Jis atsparus šaltam orui, įprastoms ligoms ir kenkėjams.

Viksnė - ankstyvas vidurys

Vyšnių serbentai

Vyšnių serbentai yra universalūs. Jis gali būti valgomas šviežias, užšaldytas ir perdirbtas. Kadangi vaisiuose yra daug pektino, iš jų galite gaminti uogienes ir konservus. Tamsiai raudoni vaisiai naudojami karščiavimui mažinti ir uždegimui išvengti.

Baltoji Viksnė

Sodininkai gamina naminį vyną iš šviesių uogų, kuris turi puikų skonį. Iš jų sultys malšina troškulį, apima elementus, kurie prisideda prie kraujo krešėjimo normalizavimo. Taip pat vaisiai naudojami širdies priepuolių prevencijai.

Kultūros ypatybės

Uogų skynimas atliekamas kartu su šepečiais. Nuplėšdami vaisius nuo šakų, jų oda gali deformuotis. Serbentai gali ilgai išlikti ant kotelio, nepablogindami savo išvaizdos ir skonio.

Jautrumas ligoms ir kenkėjams

Viksnė yra atspari daugeliui žinomų ligų ir kenkėjų, tačiau dažnai ją paveikia raudonplaukis amardas.

Raudoni šonkauliai

Atsparus žemai temperatūrai ir sausrai

Serbentai normaliai toleruoja sausą orą (nepamirškite laikytis laistymo taisyklių). Staigus šaltas oras krūmams nepadarys daug žalos.

Brandinimo laikotarpis ir derlius

Uogos sunoksta vasarą. Iš 1 hektaro galima gauti apie 17 tonų uogų. Tai gana geras rodiklis.

Uogų gabenamumas ir naudojimas

Viksnės serbentai nėra skirti ilgalaikiam saugojimui. Be to, ji laikoma gabenamąja veisle. Vaisiai gali būti naudojami gaminant naminius patiekalus (želė, putėsiai) ir medicinos tikslams (širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, temperatūros mažinimui).

Kaip sodinti veislę svetainėje

Jei sodindami krūmus laikotės pagrindinių agrotechnikos standartų ir jais gerai rūpinatės, tuomet galite nuskinti didelį derlių uogų.

Sodinimo darbų sąlygos

Geriausias laikas išlaipinti yra rugsėjis. Laikas, prieš atkeliaujant atšiauriam orui, turėtų būti 14–21 diena. Per tą laiką augalas galės įsitvirtinti. Aplinkos temperatūra išlaipinimo metu neturi būti žemesnė kaip 6 laipsniai.

serbentų krūmas

Daigo parinkimas ir paruošimas

Sodinamąją medžiagą reikia pirkti iš patikimų tiekėjų. Sodinukai turėtų turėti paprastai išsivysčiusias šaknis, stiprias ir lignifikuotas šakas. Ant žievės gali būti įtrūkimų. Kai kuriose vietose gali atsirasti žievės pleiskanojimas, tai yra normalu.

Svetainės paruošimas

Rinkdamiesi serbentų sodinimo vietą, nepamirškite:

 • svetainė turėtų būti atvira, turėti galimybę patekti į saulės spindulius ir būti apsaugota nuo šalto vėjo. Augalas gali būti auginamas daliniame pavėsyje, tačiau Viksne niekada neaugs visiškame pavėsyje. Geriausias variantas yra sodinti šalia gyvatvorės;
 • žemė turėtų būti šiek tiek sudrėkinta. Negalima sodinti serbentų šlapynėse. Požeminis vanduo neturėtų būti arčiau kaip 0,8 metro nuo paviršiaus;
 • Viksnę geriau sodinti lengvoje, smėlingoje priemolio ar priemolio dirvoje;
 • sodinimo plotas neturi būti pažeidimų.

Iškrovimo technologija

Prieš pradėdami įsišaknyti sodinamąją medžiagą, apžiūrėkite ją, apipjaustykite sausas ar pažeistas dalis.

serbentų daigai

Nukreipimo algoritmas yra toks:

 1. Kasti 400–450 milimetrų gylio ir pločio tranšėjas.Atstumas tarp augalų turėtų būti bent 150 centimetrų. Jei pasodinsite krūmus arčiau vienas kito, jų augimas sulėtės.
 2. Paruoštu mišiniu užpildykite griovelius 2/3. Mišinyje yra 1 dalis humuso, 2 dalys durpių ar komposto, 0,25 kilogramo superfosfato, 60 g kalio papildų. Galite pridėti šiek tiek medžio pelenų.
 3. Šulinio laistymas 5 litrais vandens.
 4. Skleisti sodinamosios medžiagos šaknis.
 5. Nuleiskite daigus į griovelius 45 laipsnių kampu.
 6. Krūmų užpildymas dirvožemiu. Gilinti šaknies apykaklę reikia 60 milimetrų.
 7. Lengvas dirvožemio tankinimas šalia krūmų, gausus laistymas nusistovėjusiu vandeniu.
 8. Sutrumpėja ūgliai. Ant kiekvieno iš jų reikia palikti ne daugiau kaip 4-5 pumpurus (150-200 milimetrų nuo žemės paviršiaus).

Žemę šalia augalų reikia mulčiuoti. Tai neleis greitai išgaruoti drėgmei.

Sezoninės priežiūros pagrindai

Nors Viksnė yra nepretenzinga veislė, kuria reikia rūpintis, ją vis tiek reikia prižiūrėti. Būtina laikytis drėkinimo, šėrimo ir krūmų formavimo taisyklių.

Reguliarus laistymas

Serbentų laistyti reikia kas 3–4 dienas. Visų pirma krūmus reikia drėkinti, kai jie duoda vaisių ir žydi. Vanduo turi būti pilamas ant kamienų krūmų žiedo (po 2–3 kibirus vienam augalui).

raudonos uogos

Tręšiantys krūmai

Viksnė tręšiama 2 kartus. Prieš pradedant vaisių nokinimą (pavasario sezono metu ar vasaros pradžioje), tręšiama azotu (karbamidu, amonio salietros). Po žydėjimo augalai tręšiami paukščių išmatomis, karvių mėšlu. Rudens sezono metu, kai dirva iškasta, tręšiama kaliu ir fosforu. Viksnė yra labai jautri chloro elementams, todėl geriau nenaudoti trąšų, kuriose yra chloro.

Formatyvinis genėjimas

Subrendusiems krūmams nereikia nuolat genėti. Tačiau kiekvieną pavasarį būtina atsikratyti pažeistų ar nudžiūvusių šakų.

Apsauga nuo žiemos šalčio

Nepaisant to, kad šios rūšies serbentai laikomi atspariais žiemai, jauni krūmai žiemai turi būti uždengti. Be to, reikalingas mulčiavimas šienu ar šiaudais. Jei žiemos metu krituliai gausiai patenka į sniegą, reikia įpilti sniego į griovelį šalia bagažinės ir jį sutvarkyti.

Sodininkų atsiliepimai apie kultūrą

Toliau galite pamatyti, ką sodininkai galvoja apie Viksnos serbentą.

Tatjana, Maskva

„Aš ilgą laiką auginau Vyksnę sau ir pardavimui. Mane patraukė šios rūšies serbentų universalumas ir nepretenzybė. Vaisiai yra dideli, stiprūs, praktiškai be sėklų ir su forma. Aš auginu krūmus su vyšnių uogomis. Kartą per metus, maždaug gegužės pradžioje, augalus purškiu specialia priemone nuo amarų. “

Viktoras, Sankt Peterburgas

„Viksnei“ sodinamąją medžiagą nusipirkau prieš 2 metus. Man patiko vaisių spalva ir puikus skonis. Dabar kiekvienais metais gaminu skanius vaisių gėrimus ir sultis. Iš kiekvieno krūmo renku apie 6 kilogramus uogų. Deja, praėjusiais metais krūmai pradėjo žydėti labai anksti, o tai sukėlė užšalimą. Ne visos rankos buvo surištos, todėl nesurinkau tiek vaisių, kiek norėčiau. “

Viksnės serbentuose yra didelis kiekis vitaminų ir kitų mikroelementų. Jei teisingai organizuojate tręšimą ir krūmų priežiūrą, galite reguliariai rinkti didelius augalus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas