Geriausių chrizantemų rūšių, žiemojančių atvirame lauke ir daugiamečių, rūšių aprašymai

Chrizantemų rūšis ir įvairovė nepaliks entuziastingų augintojų be pasirinkimo. Galų gale tokią veislių įvairovę galima rasti tik rožėse. Tiesa, chrizantemos pradeda žydėti arčiau rudens, kai oro temperatūra šiek tiek nukrenta. Šios gėlės mėgsta vėsų orą. Bet jie žydi iki pirmojo sniego. Daugybė smulkiažiedžių veislių gerai žiemoja lauke.

Aprašymas ir savybės

Chrizantema yra vienmetis arba daugiametis (priklausomai nuo rūšies) kultūra iš Astrov šeimos. Kilęs iš Kinijos, Japonijos, Viduržemio jūros. Šis augalas buvo auginamas sodininkystėje daugiau nei tūkstantį metų. Buvo veisiama daugybė chrizantemų veislių ir hibridų. Šios kultūros vardą suteikė Karlas Linnaeusas. Išvertus iš graikų kalbos, chrizantema reiškia „auksinę gėlę“. Juk pirmasis šios genties atstovas buvo kilęs iš Viduržemio jūros ir atrodo kaip geltona ramunė.

Galingi, labai išsišakoję stiebai pasiekia 0,2–1,5 metro aukštį. Lapai yra žali, visiškai išpjaustyti arba sveiki, su zigzago kraštais, išdėstyti įprasta tvarka. Jie gali būti lygūs arba nešvarūs. Jie turi aštrų aromatą.

Žiedynas yra krepšelis, sudarytas iš vidinių (geltonųjų) vamzdinių ir kraštinių ligulinių gėlių. Priklausomai nuo rūšies ir veislės, jos būna įvairių spalvų (rausvos, raudonos, violetinės, auksinės, sniego baltumo). Krepšelio skersmuo yra nuo 2 iki 18 centimetrų. Žiedynai yra paprasti arba dvigubi. Jie yra panašios formos kaip ramunėlės ar rutuliai su daugybe nendrinių gėlių.

Chrizantemos žydi vasaros viduryje ir užpildo orą saldžiu, aštriu aromatu. Kai kurios veislės žydi rudenį. Chrizantema žydi maždaug 1–2 mėnesius. Po apdulkinimo susidaro vaisius - sėkla.

Chrizantemos geltonos

Veislės

Yra žinoma daugybė chrizantemų rūšių. Augalai skiriasi žydėjimo periodu, stiebo aukščiu, spalva, skersmeniu ir žiedynų forma. Šis žolinis arba pusiau krūmas pasėlis gali būti daugiametis ar vienmetis.

Daugiametis

Daugiamečiai augalai yra iš Azijos (daugiausia iš Kinijos ar Japonijos).Šie daugiau nei prieš tūkstantį metų šie nuostabūs augalai paplito visoje Europoje.

Indėnas

Šios rūšies atstovai yra gimtoji Kinijoje. Indijos chrizantema yra viena iš sodininkystėje populiarių smulkiažiedžių hibridų protėvių. Dauguma veislių žydi rudenį.

Chrizantema Gazelis

 • Gazelis. Ant plonų 0,8–0,9 metrų aukščio žiedkočių iki rugpjūčio pabaigos žydi pusrutulio formos sniego baltumo gėlės. Krepšelio dydis yra 15 centimetrų.
 • Valentina Tereškova. Aukštaūgių viršūnėse atsiranda dideli dvigubi žiedynai, bet arčiau rudens - silpni stiebai. Spalva - raudonai geltona.
 • Alecas Bedseris. Rudens gėlė, krūmo aukštis - 0,6–0,7 metro. Žiedynai yra dideli, dvigubi, aukso geltonumo, su daugybe nendrių žiedų, sulenktų link vidurio.
 • Aurora. Ši veislė turi plokščias oranžines gėles. Krepšelio skersmuo yra 10 centimetrų. Stiebas užauga iki 1 metro aukščio. Žydi rugsėjį-spalį.
 • Sniego elfas. Šios kultūros stiebas yra vidutinio ūgio. Kilpinės gėlės, sniego baltumo, panašios į pomponus, 5–8 centimetrų dydžio.

Sniego elfas

 • Primavara. Kultūra su šviesiai rožinėmis pusrutulio formos didelėmis gėlėmis. Žiedynų skersmuo yra 10 centimetrų. Stiebas užauga iki 1 metro aukščio.
 • Slėnio stogas. Žiedynai-krepšeliai yra kilpiniai, alyvinė-rožinė, plokščios formos. Gėlių dydis yra 6-8 centimetrai.

Korėjiečių

Korėjos chrizantemose yra mažų žiedų hibridų, atsparių žemai temperatūrai, grupė. Galima auginti vidutinio klimato zonoje lauke.

Negabaritinis

Chrizantemos, kurių ūgis yra 15–45 centimetrai, yra pritrenktos. Jie žydi rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Naudojamas gėlių lovų dekoravimui ir kaip pasienio augalas.

 • Malchish-Kibalchish. Skleidžiamasis krūmas užauga iki 0,35 metro. Žiedynai yra ne dvigubi, ramunėlių formos, 6 centimetrų skersmens, ryškiai purpuriniai, su gelsvu centru.

Malchish-Kibalchish

 • Aleksandritas. Krūmo aukštis yra 0,35–0,45 metro. Žiedynai yra 4,5–5 centimetrų skersmens, dvigubi, gelsvai rausvi, centre spalva tamsesnė.
 • Pirmas sniegas. Krūmas yra pusrutulio formos, 0,35–0,37 centimetro aukščio. Krepšeliai yra paprasti, ramunėlių formos, su gelsvu centru ir sniego baltumo žiedlapiais, kurių dydis yra 3,5–4,5 cm. Žydi nuo rugsėjo iki pirmųjų šalnų.
 • Vakarinės lemputės. Krūmo aukštis yra 0,30–0,35 metro. Žiedynai yra paprasti, ne dvigubai ramunėlių, 5-6 centimetrų skersmens. Žiedlapių spalva yra ryškiai raudona, vidurys - geltonas.

Vidutinio dydžio

Chrizantemos, augančios iki 50–70 centimetrų, laikomos vidutinio dydžio. Žydi rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo – spalio mėnesiais. Tokios gėlės naudojamos ne tik gėlių lovų dekoravimui, bet ir puokštėms bei kompozicijoms kurti.

 • Gintaras. Tankus kompaktiškas krūmas užauga iki 0,50–0,60 metro. Krepšeliai yra kilpiniai, gintariniai, 7,5 centimetro skersmens.

Chrizantemos gintaras

 • Alyonuška. Krūmas yra kompaktiškas, iki 0,50 metrų aukščio. Krepšeliai yra ramunėlių, ne dvigubai, ryškiai rožiniai, 5–6 centimetrų skersmens.
 • Snieguolė. Krūmo aukštis yra 0,50–0,70 metro. Žiedynai yra kilpiniai, sniego baltumo, 6 centimetrų dydžio. Žydėjimo pabaigoje žiedlapių spalva tampa šviesiai violetinė.
 • Tolimieji Rytai. Stiebas labai šakojasi, plinta, 0,50 metro aukščio. Žiedynai - į pompom panašūs, kilpiniai, alyvinė, 5,1 centimetro skersmens.
 • Altgoldas. Krūmas yra kompaktiškas, iki 0,60 metrų aukščio. Krepšeliai yra giliai geltoni, iki 5,5 centimetrų dydžio.

Aukštas

Chrizantemos, užaugamos iki 0,80–1,20 metro aukščio, laikomos aukštomis. Tokie augalai gali turėti dideles ar mažas gėles. Aukštam krūmui dažnai reikia palaikymo. Chrizantemos auginamos sodo dekoravimui ar pjaustymui.

Chrizantema aukšta

 • Lašiniai. Lieknas krūmas užauga iki 0,80 m. Krepšeliai yra dideli, kaštoniškai raudoni, kilpiniai, 6 centimetrų dydžio.
 • Vasara. Stiebas šakotas, stulpelinis. Krepšeliai yra paprasti, rausvi, 5 centimetrų dydžio. Žydi rugpjūtį.
 • Umka. Stiebas stačias, užauga iki 0,80 m.Gėlės yra pompastiškos, 4-5 centimetrų dydžio, sniego baltumo, išblukusios, įgyja bruknių atspalvį.
 • Oranžinis saulėlydis. Gerai išsišakojęs stiebas užauga iki 1 metro. Krepšeliai yra kilpiniai, oranžinės rudos spalvos, 7-8 centimetrų dydžio.
 • Saulė. Krūmas užauga iki 1 metro aukščio. Dideli auksiniai žiedynai žydi rudenį. Gėlės skersmuo yra beveik 10 centimetrų.

Chrizantema Saulė

Ruduo

Rudens chrizantema yra daugiametis augalas, kuris žydi nuo rugsėjo iki žiemos. Ši vėlyva gėlė pasirodo paskutinė sodo puošmena. Stiebo aukštis yra 0,9–1,3 metro. Gėlės yra paprastos, sniego baltumo spalvos.

Vienmečiai

Metinės chrizantemos yra gimtosios Viduržemio jūros regione. Augalai išgyvena visą gyvenimo ciklą per 1 sezoną. Jie žydi nuo birželio iki rugsėjo ir turi laiko duoti sėklų.

Garsus

Aukštas (iki 1,2 metro) išsiskleidžiantis krūmas didelėmis gėlėmis. Žiedynai yra paprasti arba dvigubi, baltai geltoni, 5–7 centimetrų dydžio.

Sėja

Stačias ir šakotas stiebas užauga iki 0,40–0,60 metro aukščio. Gėlės yra panašios į lauko ramunėles, jos gali būti sniego baltumo arba gelsvos spalvos. Krepšelių dydis yra 3–5 centimetrai.

Chrizantemų sėja

Bekvapis

Žemas (iki 0,20 m) krūmas. Šios chrizantemos žiedynai yra kilpiniai, sniego baltumo, 5 centimetrų skersmens.

Scafoidas

Stiebas stačias, 0,45–0,70 metro ilgio. Krepšeliai gali būti paprasti arba kilpiniai, įvairių spalvų. Gėlių skersmuo yra 5-7 centimetrai.

Vainikuotas

Šakotas, stačias stiebas užauga iki 0,85 metro ilgio. Paprasti arba pusiau dvigubi žiedynai yra sniego baltumo arba gelsvos spalvos, kiekvienas jų yra 5–7 centimetrų skersmens.

Veislių įvairovė

Per ilgą istoriją buvo sukurta daugiau nei 7000 veislių. Chrizantemos yra naudojamos kaip sodo pasėliai, kulinarijoje, farmacijos pramonėje, kaip insekticidas, kaip vaistas.

Sodas vienagalvis

Ši chrizantemų įvairovė turi dideles pavienes gėles aukštų stiebų viršūnėse. Krepšeliai-žiedynai siekia 10-20 centimetrų skersmens.

Anastasija

Dideli žiedynai gali būti sniego baltumo, aukso, rausvos, violetinės spalvos. Krepšeliai su šiek tiek išlenktais žiedlapiais siekia 18 centimetrų skersmens.

Zembla

Žiedynai yra kilpiniai, dideli, sniego balta arba gelsva. "Zembla" veislė gali būti vienagalvė arba krūminė.

Chrizantema Zembla

Shamrock

Stiebo aukštis yra 0,90 metro. Krepšeliai yra dideli, kilpiniai, su daugybe į adatą panašių, šiek tiek išlenktų žiedlapių. Chrizantemos spalva yra šviesiai žalia.

Inga

Chrizantemos stiebas užauga iki 0,60 m. Gėlė yra pusiau dviguba, kaip ramunėlė, su sodriu centru ir besiskiriančiais žiedlapiais, aukso geltonos spalvos, 10 centimetrų dydžio.

Regina White

Augalo aukštis - 0,60 metro. Chrizantemos krepšelis yra dvigubas, su geltonu centru ir daugybe sniego baltumo žiedlapių.

Avinjonas

Aukštaūgis daugiametis augalas, kuris žydi vėlyvą rudenį. Žydintis pumpurėlis yra 20 centimetrų, spalva yra kreminės rožinės spalvos.

Anabelis

Gėlė yra daugiapakopė, su ilgais, siauromis žiedlapiais. Tai primena dvigubą smailią snaigę. Krepšelio skersmuo yra 15 centimetrų, stiebo aukštis - 0,70 metro.

Astroidas

Šioje kultūroje yra didelės, dvigubos, rutulinės gėlės, kurių viduryje sulenkti žiedlapiai. Spalva yra sodriai geltona. Stiebas tęsiasi iki 0,80 metro ilgio.

Chrizantemos asteroidas

Balthazaras

Aukšta kultūra. Žiedynai yra dideli, kilpiniai, su plonais, į adatą panašiais žiedlapiais, lenktais vidurio link. Gėlių spalva yra blyškiai alyvinė, antgalių virsta žalsva spalva.

dubuo

Aukšta chrizantema. Žiedynai yra tankiai dvigubi, panašūs į didelius sniego baltumo spalvos rutulius.

Vilhelmina

Olandų sniego baltumo kilpinė chrizantema. Gėlės dydis yra 15 centimetrų. Šios chrizantemos krūmas siekia 0,70 metro.

Ksenija

Subtili rožinė Olandijos atrankos gėlė.Žiedynai yra dideli, kilpiniai, žiedlapiai formos primena šaukštą.

Sodo krūmas

Krūmo chrizantemos stiebas primena vidutinio dydžio krūmą. Arčiau rudens ūglių viršūnėse žydi daugybė įvairių formų ir spalvų gėlių.

Venichnaya

Krūmo aukštis yra 0,40–0,95 metro. Mažos, gelsvos arba sniego baltumo pusiau dvigubos gėlės viršuje sudaro storą dangtelį.

Chrizantemos karūna

Bacardi

Aukštas krūmas atrodo kaip paruošta puokštė su ramunėlių gėlėmis. Krepšeliai yra pusiau dvigubi, su mažu gelsvai žaliu centru ir sniego baltumo žiedlapiais.

Sabas

Krūmas siekia 0,70 metro. Žiedynai yra dideli, pusiau dvigubi, su žalsvu centru ir ilgais alyviniais žiedlapiais su lengvais kraštais.

Baltika

Vidutinio dydžio krūmas yra padengtas didelėmis dvigubai rausvos arba oranžinės spalvos chrizantemomis. Šalčiui atsparus pasėlis, žydi iki vėlyvo rudens.

Optimistas

Šalčiui atspari veislė su ilgu žydėjimu. Žiedynai yra maži, blyškiai alyviniai, pusiau dvigubi, su žalsvai gelsvu centru.

Smulkiažiedis

Dažnas chrizantemos tipas su mažomis gėlėmis ir ąžuolo formos lapais. Tai daugiamečiai augalai su daugybe žiedynų, kurių skersmuo yra 3-4,5 centimetrai, įvairių spalvų ir formų.

Chrizantema smulkiažiedė

Multiflora

Krūmas yra rutulio formos, apaugęs daugybe vidutinio dydžio paprastų ar pusiau dvigubų gėlių. Ūglių nereikia nei apkirpti, nei įspausti. Jie savarankiškai sudaro sferinį įvorę.

Vainikuotas

Vienmetis su šakotais stiebais 0,70–0,80 metro aukščio. Ūglių viršūnėse yra pavieniai paprastos arba pusiau dvigubos formos žiedynai. Krepšelių skersmuo yra 5–7 centimetrai.

Nivea

Vidutinis metinis aukštis (0,80 m) su baltomis viršūninėmis gėlėmis. Ši chrizantemų įvairovė panaši į ramunėlių.

Goldkrone

Vienmetis su šakotu stiebu ir šiek tiek auksinėmis pusiau dvigubomis gėlėmis.

Orionas

Vidutinio dydžio augalas su gelsvais žiedynais. Ši chrizantema primena geltoną ramunėlę.

Chrizantema Orion

Annette

Stiebas užauga iki 1 metro ilgio. Krepšeliai yra dideli, oranžinės raudonos arba baltai rausvos spalvos.

Alpių

Žemai augantis daugiametis (iki 0,15 metro). Lapai - visiškai išpjaustyti, sudarant bazinę rozetę. Gėlės yra paprastos, primena ramunėles.

Laikėsi

Vienmetis su stačiu, mėsingu kamienu (0,30–0,70 metro aukščio). Žiedynai yra dideli, paprasti arba kilpiniai, 5–7 centimetrų dydžio. Gėlių vidurys yra tamsiai raudonos, žiedlapiai yra baltai geltonos spalvos.

Kinų

Ši veislė turi kitus pavadinimus - sodas, šilkmedis. Rudenį žydi hibridinė kultūra turi stačius, šakotus, laikui bėgant, stiebinius stiebus nuo 0,25 iki 1,25 metro aukščio. Šio daugiamečio žiedynai gali būti paprasti arba dvigubi, skirtingo dydžio ir spalvos.

Chrizantema kinų

Krūmas

Vidurinėje juostoje šios rūšies chrizantemos auginamos kaip vienmetis pasėlis. Pageidauja šiltesnio klimato. Krūmo aukštis yra iki 1 metro. Stipriai išsišakoję ūgliai ilgainiui išauga prie pagrindo. Gėlės yra didelės, aštraus aromato, paprastos arba dvigubos, sniego baltumo, rausvos ar gelsvos spalvos.

Anksti

Ankstyvosios chrizantemos žydi rugpjūčio pabaigoje. Žydi - iki spalio.

Stambiažiedis

Stambiažiedėms veislėms priskiriamos veislės, kurių žiedyno krepšio skersmuo lygus 18–20 centimetrų. Tokiuose augaluose aukštas (iki 0,80–1,30 metro) stiebas vainikuojamas pavienėmis didelėmis gėlėmis. Stambiažiedės chrizantemos bijo šalčio. Žiemai patartina juos iškasti ir perkelti į šiltą kambarį. Vidaus vazonuose jie tarnaus iki Naujųjų metų.

Anita

Tai graži sferinė, sniego baltumo spalvos kilpinė gėlė su laivu panašiais žiedlapiais, šiek tiek užlenktais. Kamieno aukštis - 0,60–1,20 metro. Krepšelio skersmuo yra 18-20 centimetrų.

Chrizantema Anita

Biskvitinė alyvinė

Šios ankstyvosios žydėjimo kultūros žiedynas yra rutuliškas, didelis (19-20 centimetrų dydžio), alyvinės spalvos.Daugybė žiedlapių tvirtai dera vienas prie kito, turi šiek tiek išlenktą galiuką. Kamieno aukštis - 0,80–1,20 metro.

Blanca

Kultūra su sferinėmis dvigubomis sniego baltumo spalvos gėlėmis. Stiebo aukštis yra 0,85 metro. Krepšelio dydis yra 19 centimetrų. Veislė gerai netoleruoja šalčio. Auginamas gėlių sodo dekoravimui ar pjaustymui.

Brodvėjuje

Didelė rutulinė (20 centimetrų skersmens) šios veislės gėlė turi gelsvą spalvą. Ši chrizantema yra tikroji rudens karalienė. Auginamas pjaustymui arba kaip sodininkystės pasėlis. Šiltuose regionuose lieka žiemoti žemėje.

Perlas

Kaip rutulys, didelė dviguba gėlė turi sniego baltumo melsvą atspalvį. Stiebo aukštis yra 0,90 centimetro. Ant vieno krūmo žydi 5-6 didelės gėlės. Ši nuostabi pjaustyta veislė būna gėlių lovoje švelniuose žiemos regionuose.

Kremistas

Didelė (19 centimetrų), dviguba, sodri gėlė turi subtilų citrininį, kartais kreminį atspalvį. Ant vidutinio dydžio krūmo susiformuoja 4–5 pavieniai dideli žiedynai. Kiek ūglių liko augale, tiek žiedų atsiras jų viršūnėse. Patartina nuimti šoninius laiptelius. Likę ūgliai duos didelius kilpinius krepšius.

Milka

Ši kultūra turi didelį dvigubą žiedyną iš pieniškos rožinės spalvos. Krepšelio dydis yra 17 centimetrų. Žiedlapiai ilgai nenukrenta. Milka žydi spalį. Dažnai auginami supjaustyti.

Ryžtingas

Didžiulis kilpinis žiedynų krepšys primena sniego baltumo rutulį su gelsvu centru. Krūmas yra vidutinio aukščio (0,75 metro), sudaro kelis stiebus su pavieniais chrizantemomis viršuje.

Refleksas

Didelė, sniego baltumo, kilpinė gėlė atrodo kaip rutulys, kurio dydis 19 centimetrų. Žiedlapiai yra valties formos su išlenkta nosimi. Krūmas užauga iki 0,85 metro. Ūglių viršūnėse atsiranda pavienių chrizantemų.

Chrizantemos refleksas

Virėjas Violetinė

Didžiulė dviguba šios veislės gėlė primena purpurinį rutulį. Žydi rudens viduryje. Krūmo aukštis yra 0,80 metro. Krepšelio skersmuo yra 18,5 centimetro. Ši kultūra netoleruoja atšiaurių žiemų, ji labiau mėgsta augti saulėtose vietose.

Vidutinio žiedo

Chrizantemos, kurių žiedynai-krepšeliai užauga iki 10-16 centimetrų, laikomos vidutinio žydėjimo. Krūmų aukštis siekia 0,30–0,70 metro.

Deliana balta

Tai yra sniego baltumo žiedynas, kurio dydis 14-16 centimetrų su adatas primenančiomis ligulinėmis gėlėmis. Vidutinio ūgio ūglių viršūnėse rudenį pasirodo pavienės chrizantemos. Augalas primena puikią orinių (su aštriais žiedlapiais) gėlių puokštę.

Kornikova

Chrizantema, kurios skersmuo 15 centimetrų, yra rutulio formos. Kultūra yra vidutinio dydžio, vidutiniškai lapinė. Žiedlapių spalva yra giliai geltona.

Nataša

Šios veislės krepšelio skersmuo lygus 15-16 centimetrų. Adatų žiedlapiai yra gelsvi. Šis aukštas metinis žydėjimas rudens viduryje. Jo žiedynai atrodo kaip didžiuliai kiaulpienės.

Regalija

Tankiai dvigubinamas krepšelis yra vidutinio ilgio. Chrizantemų spalva yra ryškiai raudona. Aukštas krūmas žydi rudens viduryje. Žiedlapiai yra xiphoid, trumpesni viduryje.

Chrizantemos regalija

Smulkiažiedis

Chrizantemos, kurių žiedynai-krepšeliai užauga iki 3–7 centimetrų, yra smulkiažiedės. Tokie augalai (priklausomai nuo veislės) turi skirtingo aukščio stiebą ir mažas įvairių spalvų gėles.

Anessie

Tai yra mažo dydžio adatos formos chrizantema ir šviesiai citrinos arba rožinės-alyvinės spalvos. Žiedlapiai suvynioti į vamzdelius, atspalvis tamsesnis viduje. Žiedynas yra pusiau dvigubas, su aiškiai apibrėžtu žalsvu centru.

Amalfis

Pusiau dvigubi krepšeliai su granato centru ir blyškiai alyviniais, beveik šviesiais žiedlapiais. Vidutinio dydžio krūmas atrodo kaip sodrus puokštė, gausiai išteptas gėlėmis.

Arlene

Šioje kultūroje maži paprasti žiedynai atrodo kaip aukso-geltonos ramunėlės. Chrizantemos žydi rugsėjį ir gėlių lovoje stovi iki pirmojo sniego.

Bonita

Šios veislės rudens chrizantemų krepšiai yra sniego baltumo, dvigubi, vidurys mažas, žalsvas. Krūmas yra vidutinio dydžio, vidutiniškai lapiškas.

Viskozė

Chrizantemos yra panašios į alyvines (bordo) mažas pusiau dvigubas ramunes. Kultūra turi įdomią spalvą: alyviniai arba giliai bordo spalvos žiedlapiai kraštuose nudažyti balta spalva.

Ibris

Žemas krūmas su stačiais ūgliais, tankiai padengtais mažais apvaliais žiedynais. Gėlės yra mažos, rutuliškos, sniego baltumo spalvos.

Chrizantema Ibris

Lexi

Tai krūmų rudens chrizantemų rūšis. Augalas džiaugiasi purpuriniu žydėjimu iki šalnų. Jis turi mažus žiedynus-krepšelius, nudažytus ryškia bordo spalva.

Libele

Ši veislė turi pusiau dvigubas, sniego baltumo, vidutinio dydžio gėles. Žiedlapiai suvynioti į aštrius vamzdelius ir, kaip ir spinduliai, išsikiša į visas puses. Ši vidutinio dydžio kultūra primena subtilų, į adatas panašių gėlių puokštę.

Lisboa

Vidutinio aukščio krūmas, gausiai apaugęs ryškiomis gėlėmis. Šios veislės žiedynas atrodo kaip bordo ramunėlė. Vidurys gelsvas, mažas, aplink jį yra 1–2 žiedlapių eilutės, įrėmintos šviesiu kraštu išilgai krašto.

Lilipopas

Tai yra vidutinio dydžio sferinės gėlės iš sodrios alyvinės, rausvai violetinės ar aukso geltonos spalvos atspalvio. Krūmas yra vidutinio dydžio, vidutiniškai lapiškas. Žiedyną sudaro daug šiek tiek sulenktų, trumpų žiedlapių.

Monagua

Žemas krūmas su dideliais žaliais lapais, apaugęs ryškiomis gėlėmis viršuje. Pats žiedynas primena raudoną mažą ramunėlę su žalsvu centru.

Chrizantema Monagua

Mondo

Ši kultūra turi pusiau dvigubus šviesiai rausvos spalvos krepšelius. Žemas krūmas primena paruoštą puokštę vešlių žiedynų ir ažūrinių lapų.

Orinoco

Žiedynas atrodo kaip paprastos ramunėlės su žalsvu centru, sodrios violetinės (bordo) žiedlapiai su šviesia krašte. Stiebas stačias, pradeda šakotis viršuje, ūglių viršūnėse yra maži ryškūs krepšeliai.

Puma

Žiedynas atrodo kaip paprasta ramunėlė su gelsvu, sodriu, dideliu centru ir trumpais sniego baltumo žiedlapiais. Vidurinės gėlės suvyniotos į plonus vamzdelius. Jie pakyla šiek tiek virš krepšio.

Rosalyn

Krepšys primena pusiau dvigubą ramunėlę su sniego baltumo žiedlapiais ir žalsvai geltonu centru. Subtilus, gausiai žydintis rudens augalas.

Dėlionės alyvinė

Žiedynas turi adatas primenančias ligulias gėles, rausvai gelsvas arba giliai violetines. Krepšeliai primena puodelius su siauru dugnu ir plačiais kraštais. Žiedlapiai, susukti į vamzdelį, tęsiasi aukštyn nuo žalsvo centro.

Safyro apelsinas

Ši kultūra turi ryškiai oranžines, mažas, pusiau dvigubas gėles. Vidurys tamsesnis, rusvas. Gausiai žydi rudeninė chrizantemų veislė.

Safyro apelsinas

Floris

Chrizantema su mažais žiedynais, panašiais į pusiau dvigubus ramunėlius (su sniego baltumo, rausvai gelsvo, gelsvo atspalvio žiedlapiais). Vidurys yra tamsesnis ir susideda iš pailgų gėlių, suvyniotų į vamzdelį.

Likimas

Šiame augale krepšys primena mažą kilpinę ramunėlę su sniego baltumo žiedlapiais. Vidurys yra vos pastebimas, šviesiai geltonas.

Vidutinis

Chrizantemos, žydi rugsėjo-spalio mėnesiais, yra vidutinio žydėjimo veislės. Jie gali turėti įvairių formų ir dydžių krepšius.

Stambiažiedis

Žiedynai-krepšeliai, kurių dydis nuo 18 iki 20 centimetrų ar didesnis, laikomi stambiažiedžiais.

 • Vikingas. Ši kultūra turi tankų, šviesiai rožinį krepšį, kurio žiedlapiai yra šiek tiek išlenkti vidurio link. Krūmas aukštas, ūglių viršūnėse žydi 4–6 gėlės.
 • Oranžinė. Tai atrodo kaip oranžinis rutulys, dviguba gėlė, 19-20 centimetrų dydžio. Ant aukšto krūmo rudens viduryje žydi 5–7 dideli krepšiai. Žiedlapiai yra šiek tiek išlenkti centro link ir suteikia gėlei rutulio formą.
 • Viktoras Rove'as.Žiedynas primena didelį gelsvą rutulį. Daugybė žiedlapių yra šiek tiek sulenkti vidurio link. Spalio mėn. Ant aukštų krūmų žydi iki 6 ryškių gėlių.
 • Kazanėje. Krepšelis yra storas dvigubas. Daugybė pailgų (į adatą panašių) sniego baltumo žiedlapių yra šiek tiek išlenkti. Vidurį sudaro trumpi, ploni žiedlapiai, susukti centro link.
 • Perfeksinas. Didelę, tankiai dvigubintą gėlę sudaro daugybė bordo žiedlapių, kurių patarimai išlenkti vidurio link. Išorėje žiedlapiai yra šviesesnės spalvos. Ant aukšto krūmo iki rudens vidurio žydi 5–7 krepšeliai.
 • Polisada. Žiedynas turi rutulio formą. Spalva yra sniego balta arba gelsva. Skersmuo - 19-20 centimetrų. Vidurys vos pastebimas, žalsvas. Stiebas tęsiasi iki 1 metro aukščio.
 • Rezome. Šioje kultūroje krepšelis yra tankiai dvigubas, 18 centimetrų dydžio, šviesiai baltas, rausvos arba šviesiai alyvinės spalvos. Aukštas (iki 1 metro) krūmas ant viršūninių ūglių turi tik keletą (4–6) pavienių žiedų.
 • Devyni. Augalas su pusiau dvigubu, dideliu, baltai žaliu krepšeliu. Vidurį sudaro trumpi žalsvi žiedai, suvynioti į vamzdelį, išilgai krašto keliose eilėse yra sniego baltumo, šiek tiek išlenktų nendrių žiedlapių.
 • Snowdon. Vienagalvė, stambiažiedė veislė rudens chrizantemų su tankiais dvigubais krepšiais. Žiedlapiai yra šviesiai balti (gali būti citrinos spalvos), šiek tiek sulenkti vidurio link. Krepšelis primena didelį rutulį. Vidurys dėl aukštai išlenktų žiedlapių nematomas.
 • Spiro. Žiedynas didelis, kilpinis. Žiedlapiai - ploni, tarsi adatos, šviesiai alyvinės spalvos.
 • Horbilis. Tankiai dviguba gėlė su gausiais, šiek tiek išlenktais sodrios alyvinės (arba šviesiai raudonos) spalvos žiedlapiais. Vidurys yra visiškai uždarytas žiedlapių link centro.

Chrizantemos viking

Vidutinio žiedo

Rudens chrizantemos, kurių žiedų dydis siekia 10-16 centimetrų, laikomos vidutinio žydėjimo.

 • Naru. Ši rudens chrizantemų įvairovė turi švelnios bordo (tamsiai raudonos) spalvos krepšelius, dvigubus, su šaukšto formos žiedlapiais. Krūmas yra vidutinio dydžio (0,8 metro).
 • Safina. Krepšeliai, kurie atrodo kaip dygliuotas rutulys, yra oranžinės spalvos. Skersmuo - 16 centimetrų. Žiedlapiai suvynioti į plonus vamzdelius, tarsi tiesūs spinduliai pasiskirtų skirtingomis kryptimis.
 • Tomas Pierce'as. Vienagalvė veislė su dvigubomis gėlėmis. Žiedlapiai viduje yra bordo, gelsvai žali, šiek tiek link vidurio. Krūmas užauga iki 0,60 m.
 • Eleonora. Gerbera tipo pusiau dvigubi žiedynai su tamsesniu centru ir šviesesniais kraštais. Spalva - rožinė rožinė, oranžinė geltona, gelsvai balta.

Smulkiažiedis

Rudens chrizantemos, kurių žiedynų krepšeliai užauga iki 3–7 centimetrų skersmens, yra smulkiažiedės.

 • Amadeus. Šio rudens chrizantema krepšelis primena pusiau dvigubą alyvinę ramunėlę su žalsvu centru. Krūmas užauga iki 0,50–0,65 metro. Chrizantema žydi rudens viduryje.
 • „Amazon“. Ramunėlių žiedynai blyškiai alyvinio atspalvio su žalsvu centru. Vidutinio aukščio krūmas primena paruoštą puokštę su daugybe gėlių, ilgu stiebu ir vidutinio dydžio lapais.
 • Didžioji rožinė. Subtiliai rausvi, maži krepšeliai primena ramunėles su žalsvai gelsvu centru. Žemas augalas, žydintis gausiai prieš prasidedant šaltam orui.
 • Monna Liza. Kultūra su šviesiai rausvais pusiau dvigubais, ramunėlių tipo žiedynais. Išskirtinė krūmų įvairovė puokštėse dera su rožėmis.
 • Rožinis rojus. Kultūra su nepretenzingais, mažais, sodriais rožiniais žiedais su tamsiu vamzdiniu centru. Labai ryškūs krepšeliai atrodo išskirtinai žalsvos lapijos fone.
 • Garsus. Spalį šis krūmas žydi daugybe sodriai raudonos spalvos gėlių su ryškiai geltonu centru. Vidutinio dydžio kultūra, žydi iki pirmo sniego.
 • Baltasis kotelis.Augalas su stačiais stiebais, kurių viršūnėse rudens viduryje pasirodo sniego baltumo gėlės, panašios į pusiau dvigubus ramunėlius su šviesiai geltonu centru.

Stalionis baltas

Vėlai

Naujausios chrizantemų veislės žydi beveik prieš žiemą. Jie žydi spalį-lapkritį ir stovi gėlių lovoje, kol sniegas kris ant krūmų. Tada stiebai supjaustomi iki pačios šaknies. Vienmečiai pasėliai vėl sodinami kitam sezonui, daugiamečiai augalai žiemai izoliuojami ir paliekami žemėje.

 • Avinjonas. Metinis, stiebo aukštis - iki 1 metro. Žiedyno krepšelis yra kreminės rožinės spalvos, tankiai dvigubas, su daugybe (į laivą panašių) žiedlapių, kurių galiukai sulenkti vidurio link.
 • Gegužė Shusmith. Tankiai dvigubai, formuojant didelį rutulinį žiedyną, šviesiai baltos spalvos. Žiedlapiai yra tarsi valtys, kraštai šiek tiek sulenkti vidurio link.
 • Maskva. Ši rudens chrizantemų įvairovė turi didelius sferinius krepšius su sniego baltumo spalvos nendrių gėlėmis.
 • Princesė Armad Red. Rudens chrizantema su dideliais, dvigubais krepšiais. Žiedlapiai, šiek tiek linkę į vidurį, yra rusvai raudonos spalvos.
 • Ribonetas. Aukštaūgis su tankiais dvigubais sniego baltumo spalvos žiedynais. Žiedlapiai yra šaukšto formos, šiek tiek sulenkti vidurio link.
 • Rivardi. Vešliai žydintis rudens chrizantemas, kurio gėlė atrodo kaip didžiulis, sodrus geltonas rutulys.
 • Super balta. Tankiai dviguba 18 centimetrų dydžio gėlė su plonais, į adatą panašiais žiedlapiais, besiskiriančiais visomis kryptimis. Spalva yra sniego balta.
 • Šampanas. Daugiažiedė chrizantemų įvairovė. Kamieno aukštis - 0,60–1 metras. Žiedyno krepšelis - tankiai dvigubo, šviesiai alyvinio atspalvio. Žiedlapiai yra tarsi valtys, kurių nosis šiek tiek sulenkta vidurio link.

Veislės, kurios žiemoja lauke

Daugiamečiai Korėjos chrizantemos džiaugiasi gausiu žydėjimu iki pirmojo rudens sniego. Šios veislės gali būti paliktos žemėje, yra atsparios šalčiui ir gali atlaikyti šaltą orą. Tiesa, prieš žiemos pradžią augalų stiebai turi būti nupjauti 10 centimetrų aukštyje nuo žemės. Iš viršaus šaknys yra padengtos storu mulčio sluoksniu (sausi lapai, durpės, pjuvenos, eglių šakos).

Dubokas

Savotiškos chrizantemos, žiemojančios atvirame lauke. Šis daugiametis turi tokių lapų kaip ąžuolo lapai ir visų rūšių gėlės. Stiebai - statūs, šakoti, gali užaugti iki 0,50–1,2 metro. Žydėjimo metu krūmas yra tankiai padengtas mažais paprastais arba dvigubais žiedynais-krepšeliais.

Chrizantema Dubokas

Ąžuolai nėra veislė, o grupė Korėjos daugiamečių augalų. Dauguma veislių yra hibridai (Margarita Tereškova, „Pavasario saulėlydis“, „Modesty“, „Vivat Botanica“).

Korėjiečių

Ši žiemos metu ištverminga vidutinio aukščio kultūra turi krūmą (iki 0,60 m). Pusiau dvigubos gėlės išsiskiria ugningu terakotos-apelsino atspalviu. Žiedynų skersmuo yra tik 3-4 centimetrai. Korėjietė gali stovėti gėlių lovoje iki pirmojo sniego. Tačiau prieš prasidedant žiemai, šios chrizantemos stiebai turi būti nupjauti ant žemės.

Ramunėlės

Vidutinio dydžio krūmas (iki 0,60 m) iš viršaus yra padengtas mažomis rausvai oranžinėmis gėlėmis su geltonu centru. Žiedynai atrodo kaip paprasta ramunėlė. Žydėjimo metu chrizantemos žiedlapių spalva keičiasi: nuo rausvai iki oranžinės, o vėliau iki šviesiai geltonos.

Violetinė migla

Šios kultūros stiebas užauga iki 0,60 metro aukščio. Krūmas gausiai apibarstytas dvigubomis alyvinėmis gėlėmis su tamsesniu centru. Chrizantemos dydis yra 6,5 ​​centimetro.

Violetinė migla

Malchish-Kibalchish

Krūmo aukštis yra 55 centimetrai. Rudens chrizantemų įvairovė su mažomis ir paprastomis gėlėmis. Žiedlapių spalva yra giliai raudona, vidurys mažas, gelsvas. Žiedynai atrodo kaip rausvosios ramunėlės.

Raudonoji Maskva

Gražus krūmas, atrodantis kaip skaisčių gėlių puokštė. Stiebo aukštis yra 0,80 metro. Žiedynai yra maži, dvigubi, tamsiai raudoni.

Everestas

Aukštaūgė kultūra, kurios stiebas užauga iki 0,90 m.Ši žiemą atšiauri veislė gerai toleruoja atšiaurias žiemas. Šios veislės rudens chrizantemų žiedynai-krepšeliai yra kilpiniai, sniego baltumo spalvos.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas