Kaip sodinti vyšnias vasarą su jaunais žaliais akimis, metodai, laikas ir priežiūra

Vasaros gyventojai labai dažnai skundžiasi, kad, nepaisant to, kiek jie nusipirko vyšnių sodinukų, medžiai prastai auga, po žydėjimo kiaušidžių trupiniai uogų negalima paragauti, o toje pačioje vietoje auginamos slyvos ir vyšnios duoda gerą derlių. Saldžiųjų vyšnių skiepijimas padeda pagerinti atsparumą šalčiui, sustiprinti imunitetą grybelinėms ir bakterinėms ligoms. Kaip poskiepis tinka ne tik šio tipo kaulavaisiai, bet ir kiti augalai iš Pink šeimos.

Metodo pranašumai

Nors atrodo, kad procedūra, kurios metu žiedai iš vieno medžio yra sukabinami su kitu, atrodo sunki, ji prieinama net pradedantiesiems vasaros gyventojams ir sodininkams. Skiepijimo privalumai apima galimybę:

Metodo pranašumai

 1. Gaukite didelių vaisių.
 2. Ženkliai padidinkite derlių.
 3. Stiprinkite atsparumą ligoms ir nepalankią gamtinę aplinką.

Procese dalyvauja 2 medžiai. Prie augalo pritvirtinamas transplantatas pumpuro ar žiedkočio pavidalu. Paprastai jis išpjaunamas iš derlingos, bet senos kultūros ir derinamas su kitu medžiu - pradiniu.

Skiepijimas padeda pagerinti uogų skonį, perkelti nokinimo periodą. Taikoma procedūra, kai vyšnia dėl nežinomos priežasties ilgą laiką neduoda vaisių, veislė netinka vietiniam klimatui.

Ant skiepyto medžio vaisiai atsiranda po dvejų metų, o ant naujo medžio, pasodinto pjaustyto senojo medžio vietoje, ne anksčiau kaip po 6 metų.

sodinti vyšnias

Laikas

Transplantatas gerai auga kartu, jei procedūra atliekama, kai prasideda sulčių išsiskyrimas ir oras įkaista iki bent 5 ° C. Auginiai pjaunami rudenį, jei žiema nebuvo šalta, šakos įskiepijamos kovo mėnesį.

Pavasarį

Saldžiosios vyšnios gali būti skiepijamos visą auginimo sezoną, pagrindinis reikalavimas yra net mažų šalnų nebuvimas. Balandžio pabaigoje ir pietuose kovo pradžioje auginiai ištraukiami iš rūsio ir mirkomi Kornevino preparate. Jie sujungiami su atsargomis, naudojant bet kurį iš šių būdų:

stuburas rankoje

 • kopuliacija;
 • į skilimą;
 • į kampą supjaustyti;
 • už žievę.

Pavasarį skiepijimui galite naudoti ne tik auginius, nuimtus rudenį, bet ir nupjautus tą pačią dieną, tačiau tokiu metu ne visada įmanoma gauti teigiamą rezultatą.

kampu supjaustytas

Vasara

Jie skiepija medžius liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tačiau pietiniuose regionuose ir dažnai vidurinėje juostoje šiuo laikotarpiu yra karštis, patyrę sodininkai rekomenduoja pradėti procedūrą birželio pradžioje, kai oras yra geras.

Rudenį

Jei dėl kokių nors priežasčių jie nespėjo pasodinti vyšnių pavasarį ar vasarą, tai galima padaryti rugsėjį, pietuose - spalį.Skiepulys dar turės laiko įsitvirtinti prieš prasidedant šaltam orui.

medžio šaka

Kokiais vaismedžiais galima skiepyti vyšnias

Suskaidomi tik susijusių sodininkystės kultūrų auginiai. Geras persiko atsargas yra abrikosas, kriaušei - obelis. Saldžiosios vyšnios skinamos ant vyšnių, kai reikia išsaugoti veislę, padidinti uogų dydį ir suteikti vaisiams skonį.

Kitais atvejais atsargai naudoju vyšnių slyvas, slyvas, abrikosus. Vyšnia yra artimesnė saldžiosios vyšnios giminaitė. Skiepijimui geriausiai tinka šios veislės:

rudos uogos

 • Vladimirskaja;
 • Gisella;
 • Smailė;
 • Magalebskaja;
 • Griot Rossoshansky.

Paukščių vyšnių hibridų ūgliai auga ilgai ir blogai. Sodinti vyšnias ant slyvų sunku, tačiau kai kuriems sodininkams tai pavyksta.

Prieš pradėdami skiepyti vaismedį, turite paruošti įrankį. Būtina įsigyti aštrų peilį, genėjimo žirkles; jums reikės mažo rankinio pjūklo. Ūgliai pritvirtinami prie augalo elektrine juosta ir juostele.

Griot Rossoshansky

Procedūros galimybės

Nusprendę, kurios atsargos bus naudojamos skiepyti kitą sezoną, lapkritį, kai visi lapai skris nuo medžių, auginiai bus nuimami. Norėdami tai padaryti, nupjaukite mažiausiai 50 mm skersmens metinius ūglius su vienu augimo pumpuru ir keliais šoniniais pumpurais.

Skiepyti paruoštos šakos išvežamos į rūsį, kur dedamos į smėlio, durpių, pjuvenų dirvą. Jei nėra rūsio, auginiai įvyniojami į šlapią skudurėlį, tada į polietileną ir laikomi šaldytuve.

Vyšnios skinamos jaunomis žaliomis šakomis nuo vasaros iki rudens, kartais tokie ūgliai naudojami pavasarį, bet ne visada sėkmingai.

galimybės

Paprasta kopuliacija

Net pradedantieji sodininkai gali įsisavinti metodą, kai atsargos yra tokio paties skersmens kaip skiepytos ūgliai. Ant vyšnios parenkama lygi šaka, nuvaloma drėgnu skudurėliu. Aštriu peiliu ant jo padaromas lygus pjūvis 35 laipsnių kampu.

Stiebas paruoštas iš derlingos kaulavaisių veislės, turinčios 2 arba 4 stiprius pumpurus, 10 mm atstumu nuo žemiausio, atliekant tą patį veiksmą kaip ir poskiepiui. 2 cm atstumu virš trečiojo inksto daromas kitas pjūvis, bet lygus.

paprasta kopuliacija

Kad ūgliai teisingai augtų kartu, darbo metu reikia naudoti tik aštrų peilį, kitaip jų kamputis nesutampa. Stiebas atsargiai sujungtas su žole, kad būtų tiesi ir lygi šaka.

Iš 1 cm pločio iš polietileno iškirptos juostelės perdenkite skiepijimo vietą, įsitikindami, kad auginiai nejudėtų 1 mm, kitaip jie negalės augti kartu. Viršutinis vyšnios pjūvis yra padengtas pikiu. Tai daroma tam, kad pjovimo pumpurai nenukristų.

ūgliai išaugo kartu

Patobulinta kopuliacija

Norint, kad ūgliai greičiau įsišaknytų, procedūra turi būti atliekama labai greitai, kitaip medis nudžiūsta pjūvyje. Sodininkai, ilgą laiką skiepijantys kaulavaisius, griebiasi geresnės kopuliacijos. Pjūvių vietos centre jie padalijami į trečdalį tiek ant poskiepio, tiek ant pjovimo. Gauti skirtukai skatina glaudesnį abiejų skiepytų dalių sujungimą.

pagerėjo kopuliacija

Zakorkovy būdas

Sodininkai viršutinę atsargos dalį nupjauna genėjimo šakute; tai daroma, jei ji yra daug storesnė už nuimtą kirtimą. Auginimo sezono pradžioje mediena nuo žievės lengvai pašalinama aštriu peiliu, o mazgai nupjaunami pjūklu. Po to ant poskiepio padaromi maždaug 4 cm ilgio išilginiai pjūviai ir padengiami polietilenu.

Stiebas užpilamas punkcija ant augalo kamieno ir apvyniojamas juostele ar juostele. Pjaustymas ant vyšnios yra apdorojamas specialiu pikiu.

Daugelis sodininkų naudoja šį konkretų skiepijimo būdą, nes viename pasėlyje įskiepijami keli ūgliai, bent vienas iš jų vis tiek įsišaknija, augalas yra mažiau sužeistas.

Zakorkovy būdas

Į plyšį

Ankstyvą pavasarį, kai pumpurai dar nebuvo pražydę, kaulavaisiai nebuvo pabudę po žiemojimo, jie naudojasi sudėtingesne technologija, leidžiančia skiepyti vyšnias:

 1. Ant medžio, naudojamo kaip atsarga, nupjaunamos šakos, paliekant tik kelis gabalus apačioje, kamienas sutrumpinamas iki 50 cm aukščio.
 2. Į kelmą sudedamas padalijimas su mažu kirviu ir į kiekvieną įstatoma paruošta skiautė, kurios apačia aštrinama kaip pleištas, pritvirtinant prie augalo juostele..
 3. Pjaustyklės, kurių storis neturėtų viršyti 50 mm, yra padengtos sodo pikiu.

Šis metodas padeda atnaujinti senus medžius, išsaugant vyšnių veislę. Sodinamos tik plonos šakos. Geriau pasinaudoti procedūra kovo mėnesį, balandžio pradžioje.

kaulavaisiai

Pusiau skilimas

Naudojant šią technologiją vyšnia beveik nepažeista, nedidelė dalis paveikta šone. Skiepijant pjaustymą:

 1. Kirvio mentė įstatoma į kelmą 30 mm gylyje, nepasiekus priešingo galo, dalijamas.
 2. Apatinis ūglio kraštas nupjaunamas taip, kad atrodytų kaip pleištas.
 3. Apvyniotas polietilenu 3 sluoksniais.

Transplantatas yra surišamas virvelėmis. Taikant šį metodą, net sodo pikio nereikia.

apatinis kraštas

Tiltų skiepijimas

Taip atsitinka, kad žiemą kiškiai, ieškodami maisto, patenka į sodą ir gniaužia žievę. Norėdami uždaryti žaizdas bagažinėje ir atnaujinti vyšnias, jie naudojasi tiltų keitimo technologija. Tai geriausia padaryti tada, kai sultys pradeda tekėti.

Auginiai įterpiami taip, kad vienas galas būtų virš pažeidimo, o kitas - virš jo. Ūgliai dedami keliose vietose, o žievėje supjaustomi gabalai. Transplantatas pritvirtinamas prie medžio plėvele, suvyniota į voką. Siūlės kraštai yra apdorojami sodo laku. Taikant šią technologiją, skiepūgliai nepalieka nė vieno pumpuro ant auginių.

tilto skiepijimas

Kampo pjūvis

Jei šakai, kurios naudojamos žvynui, ne didesnis kaip 20 mm skersmuo, šiek tiek atsitraukiant nuo kanapės krašto, peiliu pjaunama iki 6 milimetrų gylio. Lygiagrečiai su pirmuoju priešinga kryptimi tuo pačiu 30 ° nuolydžiu atliekamas antrasis pjūvis. Apatinis pjovimo galas yra sumalamas iš abiejų pusių, kad jis lengvai, bet tvirtai tilptų į atsargas.

kampo supjaustymas

Šoninis pjūvis

Tokia skiepijimo technologija priklauso patyrusiems sodininkams, nes bet kokia operacija peiliu ir genėjimu turi būti atlikta labai tiksliai.

Pirmiausia įpjova padaryta 20 cm atstumu nuo pjovimo pagrindo taip, kad viena pusė būtų 10 mm trumpesnė už kitą. Ūglio forma yra pleišto formos, tvirtinama plastikiniu įvyniojimu, įkištu į pjūvį atsargoje.

Skiepijant stiebą senam augalui su stora žieve, įpjovos daromos ne kampu, o tiesiai ten, kur pritvirtinta šaka, šlifuojant ją įstrižai, kad susidarytų peiliukas.

pjovimo pagrindas

Saldžiųjų vyšnių skiepijimo technologija

Jei kaulavaisių augalai auga priemiesčio zonoje arba kieme ir norite sodinimo plotą padidinti vaismedžiais, reikia atsiminti, kad vyšnios dauginasi ne iš akmens, o skiepijant.

Kad pabėgimas teisingai ir greitai įsišaknijtų:

 1. Žaliavai pasirenkamas sveikas kaulavaisių derlius, kuris suteikia stabilų derlių.
 2. Medyje nėra auginama daugybė skirtingų rūšių ir nokimo laikotarpių auginių.
 3. Skiepijimui imamos stiprios šakos, esančios arčiau kamieno.
 4. Diržas nuimamas po to, kai žievė susidaro ūglio sankryžoje.

peilis rankoje

Pirmaisiais metais ant skiepytos vyšnios skinamos gėlės ir pašalinamos besiformuojančios kiaušidės. Jei tai nebus padaryta, medis nebus gerai auga ir vystysis. Patyrę sodininkai pataria vyšnias ir vyšnių slyvas naudoti kaip poskiepį, gerai pritaikytą vietos klimatui. Nustatytas stiebas po 4 metų gali būti vėl naudojamas darbui.

Pavasarį skiepyti tinka bet kuris iš būdų, pradedant paprastu kopuliavimu ir baigiant sudėtingiausia technologija, galite paimti tiek iš anksto paruoštus ūglius, tiek žalias šakas.

pavasarį skiepyti

Norėdami pakeisti vyšnių įvairovę, jie pradeda skiepyti. Tokia procedūra yra paklausi, kai pasodintas augalas pasirodė nevaisingas, ant jo bręsta mažos ir beskonės uogos.

Vyšnios iki 10 metų naudojamos kaip atsargos.Šis procesas vykdomas pavasarį, kai šalnos nebelaukiamos. Pakartotinis skiepijimas inkstu ar akimi atliekamas net vasaros pabaigoje ir yra gana efektyvus.

akcijų kokybė

Rūpinimasis medžiu po procedūros

Jei vyšnios skiepijamos teisingai, tik po kelių savaičių iš žiedlapių pumpurų, susimaišiusių su žole, pradeda atsirasti šviežių ūglių. Būtina užtikrinti, kad kiškiai nepažeistų jaunos žievės ant medžio. Tam kamienas ir apatinės šakos žiemai apvyniotos tankiu audiniu ar adatomis.

Po vakcinacijos būtina atlikti prevencines priemones, kad būtų išvengta amarų invazijos, kitų vabzdžių, kurie maitinasi lapų sultimis, atsiradimo. Medžiai purškiami insekticidais kas 3 savaites, sėkmingai naudojami preparatai „Biotlin“, „Tanrek“.

Ūgliai neįsišaknija, jei vyšnia neturi pakankamai mitybos. Šaknys ir šakelės, augančios ant poskiepio žemiau skiepyto ūglio, būtinai nupjaunamos. Jei procedūros metu žievė suskilinėja, pažeistos vietos ir žaizdos apdorojamos sodo laku.

medžio priežiūra

Būtina stebėti dirvožemio drėgmę bagažinės apskritime. Po laistymo dirva turėtų būti bent 30 cm drėgna.

Kad žvynas nesulūžtų nuo vėjo, neliptų paukščiai, praėjus 2 mėnesiams po vakcinacijos, būtina į jį įklijuoti atplaišą. Jie tai daro iš šermukšnio šakų ir suriša prie atramos ir medžio.

Rugpjūčio mėnesį suriškite viršugalvį. Kitą pavasarį jauni ūgliai nupjaunami, kad suformuotų karūną, o po 2 metų jie sutrumpėja puse metro, šakos, augančios kamieno viduje, pašalinamos.

genėjimas

Skiepijus vyšnias:

 1. Įgyja atsparumą nepalankioms klimato sąlygoms.
 2. Gamina didelį derlių.
 3. Malonu su didesnėmis ir skanesnėmis uogomis.

Norint gauti tokį rezultatą, būtina laikytis procedūros laiko, nepamirškite apie kiekvieno augalo ypatybes.

žmonių darbe

Norint persodinti saldiąją vyšnią po skiepijimo, ji iškasama kartu su žemės gabalėliu. Rudenį paruošiama 70 cm gylio ir pločio duobė, užpildyta durpėmis, humusu, trąšomis. Šaknys yra atsargiai išdėstytos, augalo kaklelis paliekamas 8 centimetrais virš dirvos paviršiaus. Dirvožemis gausiai sudrėkinamas ir laistomas, šakos šiek tiek sutrumpėja. Saldžiosios vyšnios iš abiejų pusių pririšamos prie smeigtuko.

vyšnių ekspertas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas