24 geriausių sodo fungicidų aprašymas, veikimo mechanizmas ir naudojimo instrukcijos

Priežiūra augalais sode priemiesčio zonoje reikalauja integruoto požiūrio. Svarbus priežiūros punktas yra apsauginių fungicidų naudojimas sodui. Specialūs produktai apsaugo žaliąsias zonas ir sumažina infekcijos riziką.

Kas yra fungicidai

Fungicidas yra biologinė ar cheminė medžiaga, naudojama grybų susidarymui slopinti. Grybai yra daugelio augmeniją sukeliančių infekcijų sukėlėjai. Be apsauginės medžiagos, augalai praranda imunitetą, nudžiūsta ir vystosi lėtai.

Privalumai ir trūkumai

Sode naudojami fungicidai turi keletą teigiamų savybių. Pagrindiniai privalumai yra šie:

 • medžiagos per trumpą laiką prasiskverbia į augalus ir turi aktyvų apsauginį poveikį;
 • dėl jų atsparumo drėgmei fungicidai nėra nuplaunami vandeniu net esant stipriam lietui;
 • po gydymo patogenai pašalinami iš visų audinių;
 • poveikis yra daugeliui grybelinių ligų.

Be akivaizdžių pranašumų, vaistai turi ir keletą trūkumų.

Dėl dezinfekavimo yra dalinis palankios mikrofloros pažeidimas, kuris gali turėti įtakos žaliųjų erdvių augimui ir vystymuisi. Jei vaisinių augalų perdirbimas bus atliekamas, tada nuimtą derlių bus galima valgyti tik po kurio laiko.

Galiojimas

Tiksli apsauginio veiksmo trukmė priklauso nuo konkretaus vartojamo narkotiko tipo. Vidutiniškai yra 10–12 savaičių, po kurių reikia pakartotinio gydymo. Kadangi augmenijoje neatsiranda atsparumas vaistų poveikiui, nereikia laukti tarp purškimų.

klasifikacija

Atsižvelgiant į daugybę savybių, fungicidus galima suskirstyti į klases.

Pasirinkdami tinkamą variantą, turite atsižvelgti į augalų būklę, grybelinių ligų buvimą ir jų pasireiškimo požymius, taip pat į kitus veiksnius.

fungicidai sodui

Priklauso nuo cheminių savybių

Pagal šį rodiklį fungicidai skirstomi į organinius ir neorganinius. Pirmuosiuose nėra sunkiųjų metalų, todėl jie lengvai ištirpsta skystyje ir gali būti naudojami kartu su kitomis medžiagomis. Be to, jie laikomi nestabiliais junginiais ir trumpam išlieka žemėje.

Neorganinė įvairovė yra vario guolis. Taip pat kompozicijoje gali būti nikelio, kalio, sieros ir kitų elementų junginių. Jie yra suderinami su mažiau narkotikų ir gali kauptis žemėje ir likti joje ilgą laiką.

Atsižvelgiant į poveikį patogenui

Pagal ligos sukėlėjo veikimo būdą išskiriami sisteminio pobūdžio ir kontaktiniai fungicidai. Sisteminės medžiagos lengvai prasiskverbia į augalus, juda per indus ir patenka į visas dalis, o tai suteikia patikimą apsaugą nuo galimų infekcijų. Kai kurios sisteminių vaistų rūšys gali būti naudojamos profilaktikos tikslais.

užpilkite augalui

Kontaktiniai fungicidai sąveikauja su patogenu tik ant matomos sodinimo vietos, neįsiskverbdami į audinius. Tai leidžia sunaikinti patogenus jų vystymosi stadijoje ir suteikia apsaugą nuo pilkojo puvinio, antracnozės ir daugybės kitų ligų.

Norėdami pasiekti efektą, turite kruopščiai perdirbti augalus, kad tirpalas patektų į visas dalis.

Pagal prašymą

Preparatai nuo grybelinių ligų yra suskirstyti į keletą tipų, atsižvelgiant į tikslą, kuriam jie naudojami. Skiriamos šios grupės:

 1. Sėklų dezinfekavimo priemonės. Sėklų tvarkymas yra svarbus daugeliui pasėlių. Didžiausią efektyvumą rodo dezinfekavimas kombinuotomis priemonėmis.
 2. Priemonės šiltnamio efektą sukeliančiam dirvožemiui dezinfekuoti. Jie naudojami vienmečiams pasėliams, auginamiems sodinukais, apsaugoti. Šios grupės fungicidai taip pat padeda atsikratyti vėlyvojo pūtimo.
 3. Fungicidai, skirti purkšti daugiamečius augalus ramybės metu. Purškimas atliekamas siekiant patogenus sunaikinti žiemojančiose sodinių dalyse, taip pat nuo miltligės ir rūdžių.
 4. Preparatai purškimui vegetatyviniu laikotarpiu. Šie vaistai yra aktyviai naudojami augalų augimo ir vystymosi laikotarpiu.

aerozolių paruošimas

Priklauso nuo pasiskirstymo augalų audiniuose pobūdžio

Vietiniai ir augalų viduje esantys fungicidai išskiriami atsižvelgiant į medžiagos pasiskirstymą sodinių audiniuose. Pirmieji yra aktyvūs išorinėje stiebų ir lapų pusėje, o pastarieji prasiskverbia giliai į audinius ir turi sudėtingą poveikį..

Veikimo principas

Apsauginių vaistų veikimo specifika priklauso nuo jų kategorijos. Pirkdami fungicidus, būtinai reikia išsiaiškinti veislę, kad ateityje galėtų kvalifikuotai atlikti sodinimo darbus.

Cheminiai fungicidai

Cheminių fungicidų veikimo mechanizmas yra įvairus ir susideda iš daugelio procesų. Purškiant augalus, slopinamas grybelinių ląstelių branduolių dalijimasis, susidaro metaboliniai produktai, kurie veikia kaip antibiotikas, ir susidaro nekrozės sritys, kurios yra kliūtis patogenams patekti į neužkrėstus audinius. Tam tikri cheminių preparatų elementai neleidžia susidaryti nukleorūgštims ir slopina energijos apykaitą.

purškia sodą

Biologiniai preparatai

Natūralios kilmės medžiagos padidina augalų imunitetą ir provokuoja medžiagų, kurios užkerta kelią infekcijai, gamybą. Purškiant patogenu užkrėstus augalus, organiniai preparatai išskiria toksinus, kad sunaikintų patogenus.

Naudojimo instrukcijos

Fungicidų naudojimo procesas priklauso nuo gydomo objekto. Norėdami pasiekti norimą efektą, turėtumėte perskaityti naudojimo instrukcijas.

Dirvožemiui

Fungicidai, skirti žemei miltelių pavidalo, įvežami kasant. Naudojant natūralias medžiagas, ištirpintas vandenyje, dirvožemio paviršius nugriaunamas, kad būtų sunaikinti patogeniniai grybeliai.

trąšos dirvožemiui

Augalams

Gėlių ir medžių fungicidai gali būti naudojami purškiant ar nuvalant dulkes. Paprastai žaliosios erdvės yra apdorojamos skystomis medžiagomis, kurių pagrindą sudaro varis. Plataus spektro vaistai sezono metu naudojami kelis kartus. Paprastai perdirbimo laikotarpiai yra ankstyvas pavasaris ir vėlyvas ruduo.

Dėl sėklų

Sėklos apdorojamos prieš pat sėją. Sėklai apdoroti patogiausia naudoti tirpias medžiagas. Apvynioję sėklas sūrio skiaute, jos supilamos į tirpalą ir laikomos ant pakuotės nurodytą laiką.

rūšių sėklos

Narkotikų sąrašas

Renkantis tinkamus fungicidus, naudojamus sode ir daržove, rekomenduojama susipažinti su geriausių variantų sąrašu. Kiekvienas iš jų turi individualių savybių ir savybių.

„Consento“

Kombinuotas fungicidas, naudojamas Alternaria, vėlyvo pūtimo ir peronosporozės profilaktikai ir kontrolei. „Consento“ leidžiama naudoti bet kuriame auginimo sezono etape. Produktas yra atsparus lietui ir suteikia apsaugą nepriklausomai nuo oro sąlygų.

„Abiga viršūnė“

Kontaktinis vaistas, skirtas pašalinti bakterinių ir grybelinių ligų kompleksą. „Abiga-Peak“ tolygiai uždengia antžeminę augalų dalį ir ilgai išlieka paviršiuje.

Vienas iš svarbių pranašumų yra aktyvumas žemoje aplinkos temperatūroje.

Abiga viršūnė

„Acrobat MC“

„Acrobat MC“ dimetomorfo sisteminio veikimo komponentas sunaikina augale susidariusį grybieną per 2–3 dienas po užsikrėtimo. Vaisto vartojimas suteikia augalų apsaugą atsiradus, bet vizualiai neišryškėjusiai ligai.

„Bayleton“

Sisteminis fungicidas, naudojamas grūdams, daržovėms, kukurūzams ir kitiems augalams gydyti. Biologinis gydymo poveikis trunka 2–4 ​​savaites.

Bordo mišinys

Bordo mišinys yra vandeninis vario sulfato ir kalkių nuosėdos. Medžiaga naikina grybelius ir slopina patogeninių mikroorganizmų veiklą. Augmenijai gydyti naudojamas mišinys, kurio koncentracija yra 1%.

bordo mišinys

„Vitaros“

Kombinuotas užpildas „Vitaros“ kovoja su infekcijų kompleksu, plintančiu per sėklą ir dirvą. „Vitaros“ slopina patogenų vystymąsi išoriniame sodinamosios medžiagos paviršiuje ir jo viduje. Dažiklio buvimas kompozicijoje supaprastina apdorojimo procedūros kontrolę.

„Gamair“

Vaistas "Gamair" įleidžiamas į dirvožemį arba purškiamas ant lapų, sutrikdant infekcijos sukėlėjų veiklą. „Gamair“ apsaugo augalus nuo šaknų puvinio, miltligės, Alternaria ir daugelio kitų ligų. Naudojant kartu su pesticidais, ši medžiaga sumažina pesticidų sukeliamą stresą augaluose.

"Glikokladinas"

Produktas apsaugo augalų šaknis ir dirvą nuo antracnozės ir kitų infekcijų. Biologinis dirvos paruošimas apsaugo nuo šaknų ir šaknų puvinio atsiradimo.

glicocino vaistas

Žalias muilas

Žaliajame muilo tirštoje bazėje yra riebalų rūgščių kalio druskos, natūralūs augaliniai aliejai ir riebalai. Medžiaga tinkama profilaktikai, ligoms ir kenkėjams kontroliuoti pradiniame jų atsiradimo etape.

„Kurzat“

Ekonomiškas fungicidas, turintis sudėtingą poveikį, apsaugo augalus nuo vėlyvo pūtimo ir peronosporozės. Kompozicijoje yra du aktyvūs komponentai - citoksanilis ir vario oksichloridas. Dėl medžiagos prasiskverbimo per lapus ligos kontroliuojamos nugaroje.

„Maksimas“

Padažo priemonė „Maxim“ skirta vaisiams, grūdams ir kitiems augalams auginti.Šį fungicidą leidžiama iš anksto naudoti sėklai. Signaliniai dažai leidžia patikrinti apdorojimo kokybę.

„Oxyhom“

Dviejų komponentų fungicidas „Oxyhom“ priklauso kontaktinių sistemų kategorijai. Medžiaga apsaugo nuo vėlyvo pūtimo ir peronosporozės, taip pat kovoja su jų padariniais. Pagrindiniai „Oxychom“ pranašumai yra greitas reagavimas ir ilgas apsaugos laikotarpis.

„Oxyhom“ pakuotė

„Ordanas“

Vietinio sisteminio veikimo vaistas skirtas pašalinti ligas, kurias sukelia peronosporiniai grybeliai. Dviejų komponentų tirpalą galima derinti su kenkėjų kontrolės priemonėmis, kad būtų galima visapusiškai apsaugoti žaliąsias zonas.

„Previkur“

„Previkur“ naudojamas fitoptagenų kiekiui dirvožemyje kontroliuoti, veiksmingai gydant šaknies ir paviršiaus ligas, kurias išprovokuoja oomicetai. „Previkur“ tepkite purškiant ar laistydami.

„Pelno auksas“

Norint užkirsti kelią vėlyvajam pūliui, pelėsiui ir Alternaria, yra tinkamas sprendimas „Pelno auksas“. Produktas tinkamas naudoti esant drėgnam orui ir neplaunamas dažnai lyjant. Apdorojęs augalus, „Profit Gold“ slopina ligų plitimą ir gydo latentines stiebų infekcijas.

Pelnas aukso

„Raek“

Augalų purškimas labai aktyvia „Raek“ medžiaga skatina greitą skverbimąsi į audinius. Raek apsaugo vaisius ir lapus sustabdydamas ligų sukėlėjų sporuliaciją ir sumažindamas antrinės infekcijos riziką. Pagrindiniai vaisto pranašumai yra ilgalaikis veikimas ir mažas vartojimas.

„Ridomil Gold“

Sveikiems plantacijoms naudinga naudoti „Ridomil Gold“, siekiant sumažinti ligų išsivystymo riziką. Medžiaga slopina infekcijų susidarymą aktyvaus augimo laikotarpiu ir suteikia visapusišką apsaugą, įskaitant neapdorotas augalų dalis.

„Rovral“

"Rovral" yra naudingas bet kokiai plantacijai, nes jis turi prevencinį ir gydomąjį poveikį, užkertant kelią daugelio patogenų vystymuisi. Šis vaistas yra tinkamas naudoti kaip anti-atsparumo programos dalis.

buteliukas Rovral

„Greitis“

„Skor“ yra sisteminis ir kontaktinis fungicidas, kurio veiklioji medžiaga yra difenokonazolas. Medžiagos paskirtis yra užkirsti kelią gėlių ir kitų augalų rūšių ligų prevencijai ir gydymui. Taip pat "Skor" tinka sėklai apsaugoti.

„Topsin-M“

„Topsin-M“ yra priemonė kovojant su grūdų ir vaisių pasėlių infekcijomis. Medžiagos paplitimą lemia kelios teigiamos savybės, įskaitant šias:

 • vienalaikė kova su keliomis ligomis;
 • ilgas apsaugos laikotarpis (iki 4 savaičių);
 • galimybė derinti su akaricidais ir insekticidais;
 • neturi toksiško poveikio apdorotiems augalams;
 • naudojimo sauga.

Topsin vaistas

„Trichodermin“

Biologinį produktą „Trichodermin“ leidžiama naudoti ne tik žaliesiems plotams apsaugoti, bet ir kaip trąšas. „Trichoderminas“ slopina kenksmingų bakterijų gyvybinę veiklą ir absorbuoja dirvožemyje besikaupiančias augalų liekanas.

"Fitosporin-M"

Priemonės „Fitosporin-M“ bruožas yra srautas per augalų indus. Gynybos reakcija prasideda iškart po gydymo ir trunka keletą savaičių. Kaip „Fitosporin-M“ dalis yra gyvų sporų, kurios sunaikina pavojingus mikroorganizmus.

„Hom“

Fungicidas „Hom“ yra sukurtas vario pagrindu ir yra miltelių pavidalo. „Hom“ tinka dezinfekuoti daržoves ir dekoratyvinius augalus. Pagrindinė veiklioji medžiaga yra vario oksichloridas, kuris apsaugo nuo šašai, vėlyvo pūtimo, garbanojimo, peronosporozės, rūdžių ir kitų ligų išsivystymo. Taip pat medžiaga naikina grybelinių infekcijų patogenus. Nepaisant galingo efekto, „Hom“ yra saugus žmonėms, jei laikomasi pagrindinių vartojimo taisyklių.

24 geriausių sodo fungicidų aprašymas, veikimo mechanizmas ir naudojimo instrukcijos

„Horus“

Agentas "Horus" naudojamas pomidorų ir kaulavaisių derliaus brendimo etape. Horus apsaugo augalus bet kokioje aplinkos temperatūroje ir nėra nuplaunamas lietaus. Lėšų vartojimo lygis yra kelis kartus mažesnis, palyginti su daugybe kitų kontaktinių vaistų.

Saugos priemonės dirbant su fungicidais

Kad netrikdytų sodinukų augimo ir vystymosi, svarbu teisingai naudoti apsauginius preparatus ir laikytis saugos priemonių. Dirbant su dezinfekavimo priemonėmis, rekomenduojama mūvėti pirštines, kad medžiaga nepatektų į jūsų rankas. Daržovėms, grūdams ir kitiems pasėliams reikia įsigyti specializuotų veislių preparatų, kurių sudėtyje yra vario, kalio ir kitų komponentų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas