Brahma veislės viščiukų charakteristika ir aprašymas, kiaušinių gamyba ir priežiūra

Brahma veislės vištos yra labai populiarios tarp ūkininkų. Taip yra dėl puikių eksploatacinių savybių ir patrauklios išvaizdos. Indija laikoma šios veislės gimimo vieta. Būtent iš ten paukščiai atkeliavo į Ameriką ir Europą. Šiandien yra daugybė šios veislės veislių. Jie skiriasi spalva, kryptimi ir kitais parametrais. Taip pat veislės pagrindu buvo veisiamos nykštukinės vištos, kurios nuo stambiųjų giminaičių skiriasi tik dydžiu.

Kilmės istorija

Duomenys apie kilmę yra labai prieštaringi. Manoma, kad Brama vištos buvo veisiamos iš Cochin ir Malay paukščių. Pietryčių Azija laikoma paukščių tėvyne. Kelis šimtus metų indėnų kinų vienuoliai augino dekoratyvines viščiukus ir laikė juos šventyklose.

Devyniolikto amžiaus viduryje paukščiai atkeliavo į Ameriką. Veislė buvo įregistruota JAV 1874 m. Amerikos mokslininkai sunkiai dirbo, kad pagerintų mėsos savybes. Štai kodėl šalyje šios rūšies vištiena vis dar laikoma tik mėsa. Visų pirma tai apima lengvąją ar Kolumbijos veislę.

Tuo pačiu metu viščiukai tapo plačiai paplitę Europoje dėl dekoratyvinių savybių. Gražūs paukščiai buvo veisiami pirmiausia norint papuošti kiemą. Todėl Europos veisėjai stengėsi pagerinti dekoratyvines paukščių savybes, o mėsos savybės nebuvo ignoruojamos. Azijoje jie laikomi dekoratyvine mėsa.

Veislės aprašymas ir savybės

Brahma viščiukams būdingos šios savybės:

 1. Spalva kitokia. Yra pilkų, juodų, rudų paukščių. Taip pat yra košės ir sidabriškai baltų tonų.
 2. Yra įvairių rūšių viščiukų. Jie yra raudoni ir geltoni. Yra gražių mėlynai ir baltų paukščių.
 3. Paukščiai pelenų gana daug. Plunksnos yra minkštos ir gerai priglunda prie kūno. Patinai turi kontrastingo atspalvio apykaklę.
 4. Oda yra geltona.
 5. Paukščiams būdinga maža galva su plačia kakta. Kraiga yra trijų eilių ir neturi aiškių dantų.
 6. Konstitucija yra gana tanki. Paukščiams būdinga plati krūtinė, nugara, pilvas. Kūnas yra gerai prigludęs.
 7. Sparnai yra gerai išvystyti. Vištos taip pat turi stiprias ir ilgas kojas. Jie visiškai uždengti plunksnomis.
 8. Kaklas yra vidutinio ilgio.Viršūnė yra padengta dideliu manevru ir turi lengvą kreivę.
 9. Bukas yra stiprus ir turi geltoną atspalvį.
 10. Paukščiai turi sodrias oranžines akis ir aukštakulnius.
 11. Skiltelės ir auskarai yra raudonos spalvos. Jie skiriasi vidutiniu ilgiu. Po snapu yra raukšlė.

veislės savybė

Šiems paukščiams nepriimtina balta uodega ir geltonos plunksnos. Be to, juosta negali būti juodų juostelių, atsižvelgiant į lengvų plunksnų vyravimą.

Viščiukų Brahma išvaizda ir rūšys

Yra daugybė šios veislės viščiukų rūšių. Jie skiriasi tam tikromis savybėmis.

Šviesos

Tokiems paukščiams būdingas įspūdingas dydis. Jie turi galingas kojas ir plačią krūtinę. Paukščiai išsiskiria sodriomis raudonomis šukomis ir auskarais. Šviesios spalvos vištos turi sidabriškai baltas plunksnas. Kriaušės ir uodega yra juodos su žalsvu atspalviu.

Iš pradžių tai buvo mėsos rūšis, galinti gyventi gana griežtomis sąlygomis. Suaugusių vyrų svoris buvo 7 kilogramai. Nuo XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio dekoratyvinės savybės išryškėjo. Šiandien gaidžių svoris neviršija 5,5 kilogramo, viščiukų - 4,5 kilogramo.

lengva veislė

Vištos kiaušinius pradeda dėti po 8 mėnesių. Jie yra didelio dydžio, stipraus apvalkalo, tamsaus ochros atspalvio. Trečiaisiais metais našumas krenta. 5 metų višta deda ne daugiau kaip 50–60 kiaušinių.

Tamsi

Šiai rūšiai būdingi patelių ir patinų spalvos skirtumai. Vištos dedeklės yra pilkos arba pilkai mėlynos atspalvių ir juodos spalvos. Kontrastingas spausdinimas su juodomis juostelėmis ant krūtinės ir šonų. Gaidžiams būdingas sidabriškai baltas atspalvis. Ant sparnų yra juoda juostelė.

Išorėje ši viščiukų įvairovė yra artima kochinčinams. Kalbant apie našumą, svorį ir charakterį, tamsi įvairovė labiau primena lengvą veislę.

tamsus sluoksnis

Fauna

Išorės ir dydžio atžvilgiu vištiena primena ankstesnes veisles. Jam būdingas rudas atspalvis su auksiniu atspalviu. Patelės turi tamsią manevrą ir uodegą. Patinų galvos, nugaros, šonų ir liemenėse yra sodraus raudono atspalvio plunksnos. Jie yra padengti tamsiomis juostelėmis. Gaidžiai turi juodą uodegą.

Raudonos arba geltonos spalvos atspalvių perteklius laikomas spalvos trūkumu. Pagal dydį ir našumą ši paukščių rūšis primena lengvą.

Košės

Viščiukų atspalvis primena košės plunksnas. Tai galima pamatyti plunksnų kontūrose blyškiame fone. Šios veislės kiaušiniai turi tamsius dėmelius. Patinai turi sodrų rausvai raudoną atspalvį. Jis yra ant nugaros, šonų, krūtinės, kaklo. Likusios plunksnos yra juodos.

Kalbant apie svorį, vištos yra šiek tiek prastesnės už lengvą veislę. Gaidžių masė ne didesnė kaip 4,5 kilogramo, viščiukų - 4 kilogramai. Kiekvienais metais višta pagamina 110 kiaušinių, sveriančių 55 gramus.

košės višta

Izabelė

Tai nykštukinė viščiukų veislė. Jie išsiskiria pilkai mėlyna spalva. Galva, kaklas, nugaros dalis turi baltai geltoną atspalvį. Vištoms būdingos pūkuotos ir švarios plunksnos. Plunksnos ir apačia dengia kojas ir kojų pirštus. Paukščiai turi išdidų guolį.

Gaidžių svoris yra 2,5 kilogramo, vištų - 1,5 kilogramo. Ši veislė pasižymi mažu produktyvumu - iki 80–100 kiaušinių per metus. Kiekvienas kiaušinis sveria ne daugiau kaip 35–40 gramų.

Paukščių prigimtis

Ši veislė yra tvirta ir nepretenzinga. Paukščiai laikomi atspariais. Jiems nereikia didelio vištienos kooperacijos ar įspūdingos vaikščiojimo vietos. Paukščiai turi puikų charakterį - jie laikomi ramiais ir netgi šiek tiek flegmatiškais.

didelis paukštis

Sluoksnių ir gaidžių svoris

Vidutinis dedeklių vištų svoris yra 3,5–4 kilogramai, gaidžių masė siekia 4,5–5 kilogramus. Veislės įkarštyje susidūrė daugiau kaip 7 kilogramus sveriantys paukščiai. Tačiau šiandien tokių milžiniškų vištų praktiškai nėra.

Produktyviosios savybės

Jaunesnėms nei 2 metų vištoms būdingas didelis kiaušinių pagaminimo greitis. Jie per metus uždirba 120–150 kiaušinių.Tada efektyvumas pastebimai sumažėja. Vištos kiaušinius pradeda dėti po 7,5–9 mėnesių. Jų svoris yra 55–60 gramų.

Tamsios vištienos Brahma svoris neviršija 4 kilogramų. Šviesioji veislė sveria šiek tiek mažiau - 3–3,5 kilogramo. Gaidžių svoris yra 4–6 kilogramai. Jaunų akcijų saugos parametrai yra 70%. Suaugusiems paukščiams šis skaičius padidėja iki 90%.

patalpų paukštis

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Pagrindiniai šios veislės viščiukų privalumai yra šie:

 • didelis mėsos produktyvumas;
 • puikus gyvybingumas;
 • nepretenzingas klimatui ir vištienos kooperacijos dydis;
 • geros dekoratyvinės savybės.

Tuo pačiu metu vištos taip pat turi tam tikrų trūkumų. Tai apima:

 • didelė pašarų ir kitų medžiagų kaina;
 • ilgas laikotarpis iki kiaušinių gamybos pradžios;
 • mažas fizinis paukščių aktyvumas.

Priežiūros ir priežiūros ypatybės

Norint padidinti paukščių produktyvumą, sustiprinti jų imunitetą ir išvengti ligų vystymosi, verta suteikti jiems kokybišką priežiūrą.

vištienos melas

Vištienos kooperacijos reikalavimai

Mėsos veislės auginamos dviem būdais - grindimis ar narve. Brahma viščiukams pirmenybė teikiama pirmajam variantui. Tai apima gilių patalynės ir kasdienių pasivaikščiojimų naudojimą.

Viename kvadratiniame metre turėtų būti dedamos ne daugiau kaip 5 vištos. Neabejotinai rekomenduojama atkreipti dėmesį į ešerius. Štampo plotis turi būti bent 30 centimetrų. Ešerys nuo grindų paviršiaus pašalinamas 40-50 centimetrų.

Poilsio zona turėtų būti organizuota per atstumą, su nedideliu šališkumu. Lizdams sutvarkyti naudojami krepšeliai, medinės dėžės ar kibirai. Apačioje verta dėti šieno ar šiaudų. 1 lizdo užteks 5 vištoms.

vištienos kooperacija kieme

Pėsčiųjų vieta

Vaikščiojimo plotas turėtų būti tris kartus didesnis už viščiuko plotą. Projektuojant šią zoną, rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad žemė turėtų būti padengta žole.

Geriamieji, tiektuvai ir pelenų vonios

Namuose turėtų būti geriamųjų dubenėlių su gėlu vandeniu. Taip pat verta naudoti atskirus konteinerius grūdams ir šlapiai košei.

Pelenų vonios taip pat yra svarbios. Jie yra reikalingi norint išvalyti plunksnas ir odą bei pašalinti parazitus. Norėdami tai padaryti, paimkite dėžes, kurių aukštis yra 15-20 centimetrų, ir užpildykite jas sausu smėliu ir medžio pelenais.

Sezoninis molt

Vištoms būdingas sezoninis molingas, kuris šiek tiek sugadina dekoratyvines paukščių savybes. Norėdami pagreitinti plunksnų atsigavimą, į paukščių racioną reikėtų įtraukti žuvų taukus ir vitaminų produktus. Šiame etape pastebimas kiaušinių gamybos sumažėjimas.

sezoninis moltas

Planuojamas gyvulių pakeitimas

Norėdami pakeisti senus paukščius jaunais, naudokite didžiausius kiaušinius. Jiems pavyksta gauti 2 metus. Trečiaisiais metais kiaušinių skaičius sumažėja ir neviršija 45 vienetų. Todėl gyvulių pakeitimas turėtų būti atliekamas 1 kartą per 3 metus.

Maitinimo taisyklės

Kad vištos išliktų sveikos, rekomenduojama jas tinkamai šerti:

 1. Maistas turėtų būti šviežias ir jame turėtų būti pakankamas kiekis vitaminų ir mineralų. Tam naudojamos maisto atliekos, grūdinės kultūros, žalumynai. Taip pat į meniu įvedami specialūs priedai ir milteliai iš kriauklių ar kreidos.
 2. Norint pagerinti virškinimo organų funkcijas, smulkųjį žvyrą rekomenduojama dėti į atskirą indą. Tinka ir upių smėlis.
 3. Viščiukus reikia šerti 3 kartus per dieną. Pirmasis valgis turėtų apimti grūdus, o antrasis valgis - šlapia misa. Trečią kartą vištoms vėl turėtų būti duodami grūdai.
 4. Rekomenduojama laikytis gėrimo režimo. Paukščiams reikia duoti vandens kambario temperatūroje. Sauso maisto ir vandens santykis yra 1: 1,8.
 5. Norėdami padidinti paukščių judrumą žiemą, 10% grūdų supurškiama ant patalynės. Tokiu atveju pašarų kiekis turėtų būti padidintas.

paukščių šėrimas

Veislinės vištos

Gaidžio užtenka 10–15 patelių. „Brahma“ vištos yra puikios vištos iš vištų, todėl šią veislę gana lengva veisti. Vištos dedeklės pasižymi taikia prigimtimi.Veisimui rekomenduojama naudoti ne jaunesnes kaip 3 metų pateles. Tai leidžia jums gauti stiprius viščiukus.

Po birželio perinti viščiukai blogai vystosi. Iki žiemos jie neturi laiko sustiprėti, todėl dažniau suserga. Jaunikliai 4-5 mėnesius yra laikomi atskirai.

Galimi sunkumai

Šios veislės viščiukams būdingas lėtas augimas. Viščiukai gana reikalauja priežiūros ir maitinimo. Tuo pačiu metu viščiukų perintiškumas yra beveik 100%. Pagrindinė inkubacijos laikotarpio savybė yra geras inkubatoriaus pašildymas. Tai ypač pasakytina apie pirmąsias 5-6 dienas po kiaušinių padėjimo.

mažos vištos

Po perinti viščiukus griežtai draudžiama juos išvežti į lauką. Viščiukai turėtų būti dedami į dėžę, uždengtą šiaudais, ir dedami po dirbtiniu apšvietimu. Tik po savaitės viščiukus kelioms valandoms leidžiama išleisti lauke.

Kaip pamaitinti viščiukus?

Paprastai naminių paukščių augintojai naudoja specialų pašarą, į kurį įeina grūsti kiaušiniai, kviečių kruopos ir kukurūzai. Kartais jie duoda varškės su žolelėmis. Taip pat viščiukams reikia granuliuoto pašaro. Tai daro teigiamą poveikį jų raidai.

Dažnos ligos ir jų prevencija

Apskritai šie viščiukai laikomi nepretenzingais. Tačiau kartais jie susiduria su liga. Auginant paukščius, rekomenduojama griežtai laikytis higienos taisyklių. Norint išvengti parazitų atsiradimo, į patalynę reikia pridėti pelenų ar pelenų.

ligų atsiradimas

Jaunus paukščius gali paveikti paukščių gripas. Laiku skiepijimas padės to išvengti. Viščiukai taip pat turėtų būti apsaugoti nuo skersvėjų. Norėdami išvengti rachito, žuvų taukai viščiukams duodami kartą per savaitę.

Brama viščiukai pasižymi puikiu produktyvumu ir puikiomis dekoratyvinėmis savybėmis. Norint pasiekti gerų rezultatų auginant šios veislės paukščius, rekomenduojama paukščiams suteikti kokybišką priežiūrą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas