11 geriausių viščiukų broilerių veislių, skirtų namuose auginti, aprašymai

Be išimties visos viščiukų broilerių veislės aktyviai priauga svorio. Norint juos užauginti, reikia tik 1,5–2 mėnesių. Vištos per dieną priauga 40–65 gramus, nors ir valgo tiek, kiek paprasti paukščiai. Broileriams nereikia jokios ypatingos priežiūros. Svarbiausia - švara ir reguliarus maitinimas. 2 mėnesius jie valgo ne daugiau kaip 2 kilogramus kombinuotų pašarų, o šiame amžiuje jie jau sveria 2,5 kilogramo.

Kaip jie buvo veisiami?

Broileriai yra hibridinė veislė, veisiama kertant kelias veislių linijas. Hibridams gauti naudojama mėsa ir mėsos kiaušiniai. Broileriai visai nėra veislė, bet populiarus mėsinių viščiukų pavadinimas. Paukščiai yra specialiai veisiami mėsai. Žodis „broileris“ yra išverstas kaip „kepti“, tai reiškia, kad vištienos mėsa tinkama kepti virš ugnies.

Iš pradžių hibridų gavimo tikslais buvo imamos tokios paukščių veislės kaip Kornvalio ir Baltojo Plimuto uola. Kornvaliai buvo traukiami kaip tėvai, o Plymouthrocks - kaip vištos. Naujos viščiukų broilerių veisimui naudojamos tokios veislės kaip Naujasis Hampšyras, Brahma, Fighting Cornish, Langshan, Jersey Black Giant.

Broileriai, gauti iš kirtimo, išsiskiria išsivysčiusiomis mėsos formomis, dideliu svoriu, didele krūtine ir puikiomis mėsos skonio savybėmis. Viščiukai broileriai greitai auga ir priauga svorio. Jie valgo tiek pat, kiek paprastos vištos. Auginant broilerį iki 2 mėnesių (prieš skerdimą) reikia 2–3 kilogramų sausų pašarų. Dviejų mėnesių amžiaus jie sveria 2 ar daugiau kilogramų, suaugusios vištos svoris yra beveik 5 kilogramai.

Auginant viščiukus, skerdenų komercinei kokybei keliami specialūs reikalavimai. Paukštis neturėtų turėti tamsių plunksnų ir tamsios odos. Tėvų veislės turėtų būti dominuojančios, sniego baltumo apnašos ir gelsva (blyški) oda.

hibridinė veislė

Dėl kirtimo gaunamos vištos su šviesiomis (kartais raudonomis) plunksnomis. Hibridai turi didelį kūną, mažą galvą ir raumeningas kojas. Paukščiai turi silpnai išsivysčiusias keteras ir barzdas. Vištos yra neaktyvios, jos turi ramią prigimtį.

Broileriai aktyviai priauga svorio. 6-9 savaičių amžiaus vištos yra paruoštos skerdimui. Šiame amžiuje jų svoris yra 2,45–3 kilogramai. Broileriai gerai dera, jie per metus uždirba apie 120–180 kiaušinių. Tačiau visos teigiamos tėvų savybės nėra perduodamos jų atžaloms. Viščiukai broileriai veisiami tik selektyviai.

Norint veisti broilerius, reikia nusipirkti paruoštų vienadienių viščiukų ar hibridinių perinti skirtų kiaušinių.

Privalumai ir trūkumai

Broilerių veisimo pranašumai:

  • aktyvus svorio padidėjimas;
  • maža galutinio produkto (mėsos) kaina;
  • nuostabus skonis ir rinkos savybės;
  • kryžiai turi aukštą imunitetą ir gerą išgyvenamumą.

Augantys trūkumai:

  • žemos kiaušinių gamybos normos;
  • nepakankamas kaulų stiprumas dėl greito svorio padidėjimo.

baltos vištos

Geriausios broilerių veislės

Moksle visi broileriai vadinami kryžiais. Šie hibridai pasižymėjo geriausiomis tėvų veislių savybėmis. Buvo užauginta nemažai broilerių.

ROSS-308

broileris ROSS-308

Šios veislės vištos greitai atsigauna. Jauni broileriai kiekvieną dieną priauga 56–66 gramus. Paukščiai žūva dviejų mėnesių amžiaus. Iki to laiko jie sveria 2,45 kilogramo. Suaugusios vištos dedeklės gerai, jos gali duoti 186 kiaušinius per metus. Šis kryžius turi trumpą ūgį, didelius kaulus, gerai išvystytą raumenų masę, lengvą plunksną, blyškią odą.

COBB-500

vištos KOBB-500

Tai broileriai, turintys sniego baltumo apnašas ir gelsvą odą. Hibridas turi lengvą ir didelę krūtį. Paukščiai gali būti skerdžiami jau 45–60 dienų. Tokio amžiaus jie sveria 2–2,55 kilogramus. Broileriai labai aktyviai atsigauna.

COBB-700

vištiena KOBB-700

Tai yra dideli viščiukai su sniego baltumo puta ir gelsvomis skerdenomis. Skirtingai nuo kitų broilerių, šis kryžius neturi didelių šlaunų, tačiau turi didelę krūtinę. Jaunas augimas yra paruoštas skerdimui po 1,5 mėnesio. Šiuo laikotarpiu paukščiai sveria 2,56 kilogramo.

ROSS-708

Broileris ROSS-708

Patobulintas hibridas iš kryžiaus ROSS-308. Jauni viščiukai atsigauna ir greitai auga. Reguliariai maitinantis 40 dienų amžiaus, jis sveria beveik 2,45–3 kilogramus. Dėl per greito vystymosi mėsa ir oda neturi laiko įgyti gelsvos spalvos, todėl skerdenos turi blyškią išvaizdą. Kryžius turi lengvas plunksnas, didelę krūtinę ir vidutinio dydžio šlaunis.

61 broileris

viščiukai broileriai 61

Ši rūšis priklauso keturių eilučių mėsos kryžiams. Paukščiai greitai priauga svorio. Iki 1,5 mėnesio amžiaus jie sveria 1,8 kilogramo. Paukščiai turi sniego baltumo apnašas, gelsvą odą. Suaugę sluoksniai gali pagaminti 144 kiaušinius per metus. Viščiukų išgyvenamumas yra didelis.

„Hybro-6“

broileris „Gibro-6“

Keturių eilučių hibridas, gaunamas sukryžminus dvi motinines ir dvi tėviškas veisles. Kai paukščiams yra 1,5 mėnesio, jie sveria 1,5 kilogramo. Viščiukai turi geltoną odą, poodinius riebalus, storus baltus plikledžius. Šukos atrodo kaip lapas. Suaugusios vištos dedeklės per metus uždirba apie 155 kiaušinius.

Kryžminis keitimas

Kryžminis broileris

Hibridas, gautas sukryžminus 4 veisles (vietines ir užsienio). Vištos turi raumeningą kūną, sniego baltumo plunksnas. Paukščiai aktyviai priauga svorio, kiekvieną dieną jų svoris padidėja 56–60 gramų. Vištos nužudomos 40 dieną, jų svoris iki šio amžiaus yra 2,3 kilogramo. Be mėsos, iš vištų per metus galima gauti iki 165 kiaušinių.

Broileris-M

Broileris-M

Hibridas buvo sukurtas sukryžminus mini viščiukus ir raudonąją Jerevano veislę. Be mėsos, šios vištos per metus gali duoti iki 162 kiaušinių. Tiesa, paukščiai pradeda skubėti sulaukę šešių mėnesių. Broileriai veisiami mėsai. Skerdimas, kai vištos priauga 2,5–3 kilogramus. Dviejų mėnesių amžiaus broileriai sveria 1,9 kilogramo.

„Hubbard“ F-15

broileris „Hubbard F-15“

Aukšto našumo hibridas. Dviejų mėnesių amžiaus jauni paukščiai sveria apie 3 kilogramus. Tai viščiukai su išsivysčiusiomis formomis, didele balta krūtine, lengvais apnašais. Tinkamai maitindamiesi, suaugę paukščiai gali priaugti 8 kilogramus. Vištos dedeklės per metus uždirba beveik 200 didelių kiaušinių.

Konkurentas-3

Konkurentas-3 broileris

Kryžius, gautas sukryžminus veislę ROSS-308 ir Plymouthrocks. Paukščiai turi sniego baltumo plunksnas, stiprią konstituciją, plačią krūtinę. Būdami 1,5 mėnesio, vištos sveria 2,15 kilogramo. Suaugę sluoksniai gali duoti 165 kiaušinius per metus.

Pavėsinė Ayrex

Pavėsinė Ayrex

Tai yra termofilinis paukštis, auginamas dietinei mėsai.Vištos turi lengvą plunksną, stiprius kaulus, didelę krūtinę, gerai išsivysčiusį klubą ir kojas. 1,5 mėnesio amžiaus vištiena sveria 2,45 kilogramo.

Augančios savybės

Pelninga broilerių auginimas mėsai. Vos per 2–2,5 mėnesius vištos priauga iki 2,5–3 kilogramų svorio. Juose yra broilerių, kaip ir įprastų naminių paukščių. Įsigytų viščiukų temperatūra yra 30–33 laipsniai Celsijaus. Maži jaunikliai laikomi kartoninėse dėžutėse. Kai paukščiai šiek tiek užauga, jie perkeliami į įprastą viščiukų kooperaciją. Oro temperatūra turėtų būti 22–25 laipsniai šilumos.

Kambarys, kuriame laikomi viščiukai, turėtų būti šiltas ir švarus. Mažos vištos šeriamos specialiu kombinuotu pašaru pradedantiesiems pieniais, pamažu įvedamas soros, soros, varškės sūris, kiaušinio trynys, žolelės ir daržovės. Suaugusiems kryžiams duodami granuliuoti pašarai, įvairūs grūdai.

Vištienos kooperatyve turi būti geriamojo dubenėlis su šviežiu vandeniu. Profilaktikai patartina paukščiams duoti vitaminų (Biovit) ir mineralų, taip pat vaistų (Enrofloxacin, Baykoks).

viščiukai vištienos kooperacijoje

Naminės veislės

Paukščius broilerius galima auginti namuose, kaip ir įprastus viščiukus. 1,5–2 mėnesius hibridas priauga 2–2,45 kilogramo svorio. Tarp greitai augančių kryžių „ROSS-708“ turi pelnytą autoritetą. Po 40 dienų vištos jau sveria 2,89 kilogramo. Tai yra didžiausias ir mėsingiausias paukštis. Kryžius ROSS-308 yra ne mažiau įdomus. Kiekvieną dieną viščiukų svoris padidėja 56–66 gramais. Sulaukę 2 mėnesių, vištos jau sveria 2,45 kilogramo.

KOBB-500 vištos yra ne mažiau produktyvios. Tai ankstyvas brendimas, per 1,5 mėnesio priaugant daugiau nei 2 kilogramus. Tiesa, veislės produktyvumas priklauso nuo sulaikymo sąlygų. Viščiukai geriau auga, jei jie šeriami teisingai ir reguliariai. Ši veislė pasižymi dideliu viščiukų išgyvenamumu.

Tiems, kurie planuoja auginti paukščius mėsai ir kiaušiniams, gali būti patarta įsigyti „Broiler-M“ kryžių. Tai nepretenzinga hibridinė viščiukų veislė, kuri jaučiasi patogiai vištienos kooperacijoje ar narve. Višta per metus gali pagaminti 165 kiaušinius. Vieno jų masė yra 65–70 gramų.

Norėdami auginti broilerius, visų pirma, turite įsigyti jauną augimą. Vienadieniai viščiukai kainuoja 0,3–0,5 USD. Perinti skirti kiaušiniai yra pigesni. Jų kaina yra 0,2–0,3 USD. Kiekvienas paukštis, iki dviejų mėnesių amžiaus, valgo pašarą už 0,25–0,50 USD. Bet už gatavą skerdeną galite sutaupyti 3–5 USD.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas