Loman Brown viščiukų charakteristikos ir aprašymas, produktyvumas ir priežiūra

Loman Brown vištos yra kiaušinių tipo. Jie auginami kiaušiniams. Paukščiai yra šviesiai rudos spalvos ir lengvo svorio. Pirmaisiais gyvenimo metais vištos gulėjo kiekvieną dieną. 2-3 metus kiaušinių gamyba sumažėja, todėl pulkai atnaujinami jaunomis vištomis. Paukščiai turi gerą imunitetą, ramią gamtą, valgo įvairius grūdus, žalias ir virtas daržoves, žalumynus.

Loman Brown veislės aprašymas ir savybės

Viščiukai Lohmann Brown yra naminių paukščių kiaušinių veislė, sukurta praėjusiame amžiuje Vokietijoje. Viščiukai veisiami kiaušiniams gaminti. Tokio paukščio mėsos kokybė yra žema. „Loman Brown“ vištos genetiškai pagrįstos dideliu kiaušinių gamyba.

Be padidėjusio produktyvumo, ši paukščių veislė turi ir dar vieną naudingą savybę - ji gali įsišaknyti bet kurioje klimato zonoje. Tačiau neįmanoma gauti visaverčių palikuonių iš kiaušinių namuose. Veislė veisiama iš 4 hibridų, jaunus paukščius augina veisliniai paukštynai. Norėdami užauginti Loman Brown viščiukus, turite nusipirkti jaunus ar perinti skirtus kiaušinius.

Išvaizda

Suaugusios vištos dedeklės sveria 1,9–2,1 kilogramo, gaidžiai - ne daugiau kaip 3 kilogramus. Paukščių plunksnų spalva yra šviesiai ruda, su rausvu atspalviu, uodegoje, sparnuose ir aplink kaklą gali būti šviesių arba tamsių plunksnų. Vištos turi tvarkingą kūno sudėjimą, lengvus kaulus. Plunksna tanki, uodega ir sparnai gerai išvystyti. Šios veislės paukščiai turi mažą galvą su ryškiai raudonu kriaukle ir apvaliais auskarais.

Vištų charakteris

Loman Brown veislės paukščiai yra aktyvūs, bet nėra agresyvūs. Jų charakteris ramus, ne drovus. Gaidžiai retai kovoja ir nedalija teritorijos. „Loman Brown“ vištos turi gerą apetitą. Dėl mažo svorio jie laikomi atskirai nuo kitų naminių paukščių. Iš 100 viščiukų išgyvena 96 individus. Paukščiai yra nepretenzingi prižiūrimi, gerai prisitaiko prie bet kokių laikymo sąlygų.

Lohmanas Brownas

Kiaušinių gamyba ir kai jie pradeda dėti

Loman Brown vištos pradedamos dėti labai anksti - sulaukusios 21 savaitės. Vienos vištienos kiaušinių gamyba trunka 80 savaičių. Paukščio svoris šiuo laikotarpiu yra tik 1,7–1,9 kilogramo. Pirmaisiais gyvenimo metais viena višta uždirba 310–320 kiaušinių, sveriančių 63–64 gramus. Jei viščiukai yra ne mažiau kaip 14 valandų dienos šviesos, jie dede kiekvieną dieną, net žiemą (išskyrus perėjimo laikotarpius).

Loman Brown viščiukų kiaušiniai yra šviesiai rudos spalvos. Antraisiais metais našumas sumažėja 15 procentų, vėlesniais metais - dar 20 procentų.

Kuo vyresnės vištos, tuo rečiau jos deda, tačiau patys kiaušiniai padidėja.

paukščio žvilgsnis

Augančios išlaidos ir pelningumas

„Loman Brown“ vištos yra nebrangios (kainos yra lygiavertės): perinti skirti kiaušiniai - nuo 0,5 USD, vienadieniai viščiukai - nuo 2 USD, jaunikliai - 4,5 mėnesio amžiaus, paruošti dėti kiaušinius - nuo 10 USD. Vištos deda tik 2 metus. Pasibaigus kiaušinių gamybos laikotarpiui, jie gali būti naudojami mėsai.

Į auginimo kainą turėtų įskaičiuoti pašaro (apie 1–2 USD per mėnesį), vakcinų, vitaminų, komunalinių paslaugų, susijusių su paukščių laikymu, išlaidas. Viena višta per mėnesį dės 25 kiaušinius, kurių visos išlaidos bus 2–3 USD. Paprastai vienu metu auginama mažiausiai 10-20 paukščių. Viščiukų laikymo išlaidas visiškai padengia kiaušinių išlaidos.

naminių paukščių auginimas

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Loman Brown viščiukų veisimo pranašumai:

 • greitas paukščio augimas ir brendimas;
 • didelis produktyvumas;
 • nepretenzingas priežiūros ir priežiūros srityje;
 • didelis palikuonių išgyvenamumas;
 • puikios kokybės kiaušiniai.

Loman Brown veislinių paukščių trūkumai:

 • vieno sluoksnio kiaušinių gamyba trunka tik 80 savaičių;
 • neįmanoma namuose gauti palikuonių;
 • jūs negalite per daug maitinti paukščio, kitaip jis pradės priaugti svorio ir nustos kasdien skubėti.

greitas augimas

Gaidžių ir sluoksnių laikymo ypatybės

Namuose „Loman Brown“ vištos laikomos narvuose arba atviruose aptvaruose ant grindų. Gyvulių tankis yra 6–8 asmenys viename kvadratiniame metre. Paukštininkystės namuose turi būti įrengti ešeriai ir lizdai kiaušiniams dėti. 20 paukščių mažiausias vištidės dydis yra 10 kvadratinių metrų.

Reikalavimai sulaikymo vietai

„Loman Brown“ viščiukus visą kiaušinių dėjimo laiką galima laikyti lauke. Namų ūkiuose, kai užauginama nedaug paukščių, jie dažniausiai įrengia paukštyną ir lauko zoną pasivaikščiojimui.

Kambarys, kuriame laikomos vištos, turi būti šiltas, jame turi būti langai, į kuriuos patektų šviesa, durys. Langai iš vidaus yra apsaugoti metaliniu tinkleliu. Kambario, kuriame laikomos vištos, grindys paskleidžiami šiaudais arba pjuvenomis. Turėtumėte nuolat stebėti pakratų švarą ir sausumą.

turinys vištienos kooperacijoje

Namuose turi būti kepsniai. Tai gali būti 5 centimetrų storio ir 1–2 metrų ilgio mediniai blokai, esantys bent 50 centimetrų virš grindų lygio. Vištos miega ant ešerių.

Kad vištas būtų galima nešti, jose įrengti lizdai. Tai gali būti medinės dėžutės ar pinti krepšiai. Lizdai iškloti minkštais šiaudais ar pjuvenomis. Padėta 50 centimetrų aukštyje nuo grindų. 4–5 vištoms padaromas 1 lizdas.

Apšvietimas ir temperatūra

Vištų namuose įrengta šildymo ir apšvietimo sistema. Oro temperatūra namuose turėtų būti 18–22 laipsniai šilumos. Temperatūrai nukritus iki 3–5 laipsnių žemiau nulio, viščiukai gali turėti hipotermiją ir nušalimus ant keteros ir auskarų. Žiemą vištienos kooperaciją reikia šildyti. Esant žemesnei kaip 10 laipsnių šalčio temperatūrai, vištos nemeluos.

Dienos šviesos laikas turėtų būti 13–14 valandų per dieną. Apšvietimo lempos yra 2 metrų atstumu nuo grindų. Namas dirbtinai apšviečiamas tik rudens-žiemos laikotarpiu.

paukščių priežiūra

Pasirengimas vaikščioti kieme

Vištos bus mažiau sergančios, jei galės kasdien išeiti į lauką. Turėdami galimybę išeiti į gryną orą, paukščiai galės savarankiškai ieškoti savo maisto, išsimaudyti saulės ir oro voniose, nešti kiaušinius, kurie biologiniu požiūriu yra išsamesni.

Vištos turi paruošti kiemą vaikščioti. Aikštelę galima aptverti 2 metrų aukščio tvora arba leisti paukščiams vaikščioti po visą asmeninio sklypo teritoriją.Pėsčiųjų vietose turėtų būti smėlio ir pelenų, tiektuvai su grūdais, girdyklos su vandeniu ir konteineriai su kalkėmis. Žiemą paukščiai išleidžiami lauke, jei oro temperatūra nenukrinta žemiau 3–5 laipsnių žemiau nulio.

Tiektuvų ir girdyklų įrengimas

Viščiukams šerti ir girdyti vištų namuose yra įrengti specialūs įtaisai. Tiektuvai yra išdėstyti taip, kad vištos negalėtų jų išmesti ar palikti mėšlo. Tradicinės ilgos išdrožtos medinės dėžutės arba plastikiniai bunkerių tiektuvai naudojami kaip pašarų konteineriai ir gali būti dedami ant žemės arba pakabinami nuo lubų.

gertuvių įrengimas

Susmulkinti grūdai arba sumaišyti pašarai supilami į šėrimo indą. Vištų namuose reikia įrengti dar vieną tiektuvą - mineraliniam tręšimui (kalkakmeniui, kreidai, druskai). Bet koks indas gali tarnauti kaip girdytojas: plastikinis negilus indas, paruoštas vakuuminis ar sifono gėrimas.

Molt ir pertrauka sankabos

„Loman Brown“ vištos paprastai sukramto rudenį, nuo spalio iki gruodžio. Paukščiai liejimo metu neskuba. Šiuo laikotarpiu vištoms sumažėja apetitas, jos praranda svorį. Po liejimo padėtis normalizuojasi. Vištos pradeda skubėti kaip anksčiau.

Planuojamas bandos pakeitimas

Loman Brown vištos laikomos kiaušiniams. Paukščiai kasdien skuba 1-2 metus. 2-3 gyvenimo metus senos vištos keičiamos jaunomis.

vištų bandą

Kaip pamaitinti paukštį?

Loman Brown viščiukų mityba ir šėrimo greitis priklauso nuo paukščio amžiaus. Sluoksniai maitinami 2–3 kartus per dieną. Visą dieną viščiukai gauna skirtingą maistą, bet po truputį (po 20–30 gramų). Paukščių nereikėtų per daug maitinti, kitaip jie apaugs riebalais ir nustos skubėti.

Suaugusios vištos

Nepilti grūdai nerekomenduojami suaugusiems paukščiams. Toks maistas blogai virškinamas. Grūdai per 6 valandas įsisavinami skrandyje. Grūdų pašarus reikia patobulinti. Iš grūdų paukščiams suteikiami kukurūzai, miežiai, kviečiai, avižiniai dribsniai, soros, saulėgrąžų ir linų sėklos, daiginti kviečiai. Galite nusipirkti paruoštų kombinuotųjų pašarų. Vienas paukštis per dieną turėtų gauti 110–120 gramų kombinuotųjų pašarų ar javų.

Vištos šeriamos sausu ir šlapiu maistu. Šlapias misas, pagamintas iš virtų grūdų ir virtų daržovių, duodamas ryte ir po pietų. Naktį vištos šeriamos sausais susmulkintais grūdais.

šerti viščiukus

Kaip papildomą vitaminų ir mineralų šaltinį viščiukai gauna pjaustytų daržovių ir šakniavaisių: morkų, kopūstų, moliūgų, ropių. Pavasarį ir vasarą į tiektuvus reikia dėti šviežių žolelių: dilgėlių, dobilų, liucernų. Laisvai laikomos vištos pačios gamina žalią maistą. Vištienos kooperacijos teritorijoje turi būti plokštelė su kalkakmeniu, kreida, druska. Viščiukus kasdien reikia gerti svaigiu vandeniu.

Viščiukai

Gimusios mažos vištos yra šeriamos nedelsiant, maistas duodamas kas 2 valandas, net naktį. Į tiektuvą supilkite kukurūzų kruopas, virtą trynį, sumaišytą su manų kruopomis, virtą susmulkintą dilgėlę. Girtuoklis visada turėtų būti švaraus vandens. Galite duoti vištienai kefyro, varškės.

Savaitės viščiukai šeriami 7 kartus per dieną. Jiems papildomai suteikiama sorų, miežių, kviečių ar avižinių dribsnių, taip pat virtų bulvių, žolelių, tarkuotų morkų. Į mėnesinių viščiukų racioną pridedami kombinuoti pašarai. Nuo 3 mėnesių amžiaus viščiukai šeriami kaip suaugusios vištos.

maži viščiukai

Veisimo taisyklės

Loman Brown viščiukų negalima gauti iš naminių vištų dedamų kiaušinių. Veisimui perinti skirti kiaušiniai ar vienadieniai viščiukai perkami iš gamintojų.

Inkubacija

Norėdami viščiukus inkubuoti namuose, turite įsigyti specialų aparatą, kuris atliks vištos, kuria veisiasi. Inkubatorius turi palaikyti optimalią viščiukų vystymosi temperatūrą. Švieži, švarūs, be įtrūkimų kiaušiniai kiaušiniuose dedami su buku galu. Prieš klojant inkubatorius turėtų sušilti iki 36–38 laipsnių. Kiaušiniai kartas nuo karto apverčiami. Į inkubatorių dedamas vandens indelis, kad būtų palaikomas norimas drėgmės lygis.Viščiukai peri 21 dieną.

Augina viščiukus

Išperinti viščiukai pašalinami iš inkubatoriaus ir dedami į nedidelę dėžutę. Oro temperatūra kambaryje turėtų būti 29–33 laipsniai šilumos. Po 3 dienų temperatūra sumažėja 1 laipsniu, vištos išleidžiamos ant šiltų grindų.

auginantys naminius paukščius

Kasdieniniams viščiukams, praėjus 6 valandoms po perėjimo, leidžiama subrandinti kai kurias kukurūzų kruopas. Per pirmąsias 1-2 savaites po gimimo vištos neleidžiamos lauke. Jie laikomi kambaryje, kurio oro temperatūra yra 25 laipsniai Celsijaus. Viščiukus reikia tinkamai prižiūrėti: reguliariai maitinti, laistyti, pašalinti išmatas ir seną pašarą.

Galimos veisimo problemos

Sveiki jaunikliai yra aktyvūs, sveikai maitinasi ir priauga svorio. Jei viščiukai šalti, jie turi šlapią ir nešvarią patalynę, nesubalansuota mityba, virusai ir bakterijos patenka į susilpnintą kūną. Vištos ilgą laiką sėdi vienoje vietoje, nebėga, krenta ant letenų, nuleidžia galvą ir sparnus.

Sergantys jaunikliai pašalinami iš sveikų. Jie duoda jiems vaistų arba juos nužudo. Vyresniame amžiuje viščiukai gali nustoti dėti liejimo metu. Po mėnesio kiaušinių gamyba normalizuosis. Naminių paukščių produktyvumui įtakos turi pelėsiai ir natūralus senėjimas.

veisimas

Ligos ir jų gydymo būdai

„Lohman Brown“ vištos turi gerą imunitetą. Netinkamai prižiūrint ir netinkamai maitinantis, paukščiai gali susirgti.

Dažnos ligos ir gydymas:

 1. Kokcidiozė yra užkrečiama skrandžio liga, kurios metu paukščiai tampa mieguisti, sėdi vienoje vietoje, prastai valgo, vilioja ir nuleidžia sparnus. Jei pastebite ligos požymius, turėtumėte susisiekti su savo veterinarijos gydytoju. Viščiukams skiriami antibiotikai ir vaistai Koktsidiovit, Avatek, Sakoks.
 2. Ascariasis yra kirminų liga, kurios metu vištos tampa mieguistos, prastai maitinasi ir nustoja skubėti. Jie apdorojami vaistu Piperazinu (0,2–0,5 gramo praskiedžiami 1 litru vandens).
 3. Tuberkuliozė yra infekcinė liga, kurios metu paukščiai krenta ant kojų, mažai juda, prastai maitinasi. Sergančios vištos atskiriamos nuo sveikų viščiukų ir užmušamos.

„Loman Brown“ vištos yra pelningiausia paukščių veislė, išsiskirianti dideliu kiaušinių pagaminimo greičiu. Vištos dedeklės skuba kiekvieną dieną ir valgo tiek, kiek paprastos vištos. Vienintelis šios veislės trūkumas yra tai, kad paukščiai dauginasi natūraliai. Viščiukus ar perinti skirtus kiaušinius reikia įsigyti kas 2 metus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas