Mamuto veislės žąsų aprašymas ir savybės, veisimo taisyklės ir priežiūra

Daugelyje ūkių žąsys veisiamos kaip naminiai paukščiai. Veislės buvo veisiamos, senos ir naujos, skiriasi savybėmis ir išvaizda. Pagrindiniai danų mamuto žąsų pranašumai - didelis dydis ir svoris - daro šią veislę perspektyvia veisimui namuose. Apsvarstykite jo aprašymą, pranašumus ir trūkumus, šėrimo, priežiūros ir priežiūros taisykles. Kaip veisti ir auginti naminius paukščius namų ūkiuose.

Išorinės žinduolių žąsų savybės ir produktyvumas

Danų mamutas buvo veisiamas sukryžminus baltąją Lands žąsį ir pilkąją Tulūzos žąsį. Veislės pavadinimas yra išverstas kaip "didelis", kuris teisingai apibūdina jos atstovus. Mamutai į Rusijos ir Ukrainos teritoriją pateko 1996 m., Tačiau oficialiai neįregistruoti.

Pelėsiai yra didelės žąsys, dreifo svoris yra 11–13 kg, o žąsys - 8–10 kg. Kūnas didelis, apvalus, galva vidutinio dydžio, kaklas ilgas. Kojos ir bukas (be guzų) yra dideli, ryškiai oranžiniai, plunksna balta. Mamuto žąsys pradeda ryti po 7 mėnesių. Kasmet dedama apie 5 dešimtys kiaušinių. Žąsys peri 25–27 dienomis, viščiukų išgyvenamumas yra 85%.

Teigiamos ir neigiamos pusės

Už ir prieš
dideli dydžiai;
didelė masė;
greitas augimas;
geras žąsų išgyvenimas;
nepretenzingas;
mažas pašarų suvartojimas.
jie deda kelis kiaušinius;
silpnas inkubacijos instinktas;
yra brangios.

Kaip matote, veislės pranašumai nusveria jos trūkumus, todėl mamutas pripažįstamas perspektyvia veisle, kurią rekomenduojama auginti privačiomis sąlygomis.

Priežiūros ir priežiūros taisyklės

Auginamos mamuto žąsys laikomos ekonomiškomis. Vasaros priežiūrai jiems pakanka pasidaryti šerdelę ir palaikyti gryname ore. Prasidėjus šaltiems orams, paukščius reikia pastatyti į erdvius ir šiltus paukštynus. Ant grindų turėtų būti klojamas izoliacinės medžiagos sluoksnis: šiaudai, durpės, pjuvenos. Pakratų sluoksnis turėtų būti ne mažesnis kaip 15 cm, žiemą temperatūra neturėtų nukristi žemiau 10 ˚С, o drėgmė neturėtų viršyti 75%.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
1-2 žąsų plotas turėtų būti 1 kv. m., bet jūs negalite paukščių namie laikyti visą laiką. Jie turi vaikščioti, todėl šalia žąsų namo reikia sutvarkyti lavoną, kuriame vaikščios žąsys. Jūs turite leisti paukščius į jį kiekvieną dieną. Jie joje turėtų praleisti apie 8 valandas. Į rašiklį reikia įdėti indą vandeniui.

Be temperatūros ir drėgmės, žąsims turite pasirūpinti tinkamu apšvietimu ir vėdinimu. Dienos šviesos laikas turėtų trukti mažiausiai 12 valandų, tiek vasarą, tiek žiemą. Kiekvieną dieną kambaryje reikia vėdinti arba namuose įrengti vėdinimo sistemą.Kad žąsys galėtų dėti kiaušinius, į namus reikia įdėti lizdus - vienas 2 paukščiams.

<iframe width=560 height=315 src=data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns=%22http://www.w3.org/2000/svg%22%20viewBox=%220%200%20750%20400%22%3E%3C/svg%3E data-src=https://www.youtube.com/embed/wt91tSeK4NU frameborder=0 allow=accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture allowfullscreen></iframe>

Kaip maitinti paukščius?

Mamuto veislės žąsys skiriasi tuo, kad iki pilnametystės jos suvartoja ne daugiau kaip 95 kg pašaro, kuris laikomas mažu kiekiu. Suaugusius paukščius galima šerti įvairių rūšių grūdų mišiniais, susmulkintais, pridedant žolelių, virtų ar šviežių tarkuotų daržovių, šakniavaisių. Mase turi būti drėgna. Be pagrindinių komponentų, mišinius būtina papildyti premiksais, kreida ir druska.

Pirmąsias 1,5 savaitės maži žąsys maitinamos virtų kiaušinių, žolelių ir kapotų grūdų mišiniais. Tada į jas dedamos virtos bulvės. Nuo 3 savaičių amžiaus žąsys gali būti perkeltos į lesalą suaugusiam paukščiui.

Suaugę žąsys ir suaugusios mamuto žąsys gali būti šeriamos kombinuotu naminių paukščių pašaru. Tai maistinga, visiškai patenkina paukščio poreikius ir yra ekonomiška. Maitinant mišiniais ar kombinuotu pašaru, žąsų girdyklose visada turėtų būti vandens.

Veisimo subtilybės

Grynaveislės žinduolių žąsys gaunamos tik iš grynaveislių žąsų ir ožkų. Atsižvelgiant į tai, kad veislės patelės nesiskiria nuo inkubacinio instinkto apraiškų, viščiukus reikia perinti inkubatoriuje. Laikantis inkubavimo taisyklių, perinti skirtų žąsų procentas siekia 85%.

Ligos

Danų veislės „Mamut“ žąsys kenčia nuo infekcinių ligų ir helmintozių. Dažniausiai priežastys yra sulaikymo ir priežiūros sąlygų nesilaikymas.

Jei paukštis yra ant drėgno ir nešvaraus lovos, valgo iš nešvarių tiektuvų, gyvena ankštoje patalpoje, tada infekcija plinta labai greitai.

Jei randamas sergantis paukštis, būtina nedelsiant jį atskirti nuo kitų, kad infekcija neplistų toliau. Gydymui naudojami antibiotikai. Terapijos kursas atliekamas tol, kol paukštis visiškai pasveiks. Neįmanoma savarankiškai diagnozuoti ir gydyti, veterinaras turi nustatyti priežastį ir gydymo schemą.

Be infekcijų, mamutas gali sirgti neinfekcinėmis ligomis - hipovitaminoze, virškinimo sutrikimais, medžiagų apykaitos ligomis. Manoma, kad patologijų priežastys yra netinkamas maitinimas, nesubalansuotos maistinės medžiagos. Norėdami pašalinti priežastis, turite peržiūrėti dietą, į ją įvesti naujų pašarų. Po kurio laiko problema turėtų būti išspręsta.

Suaugusios žąsys gali nukentėti nuo kiaušidžių prolapso, taip yra dėl to, kad jos deda didelius kiaušinius. Kita dažna problema yra stemplės obstrukcija dėl maitinimo sausu maistu. Šios problemos galima išvengti maitinant paukštį šlapiomis buržuazinėmis moterimis, ir net tokiu atveju namuose visada turėtų būti švaraus vandens. Maitinant kombinuotu pašaru, ši sąlyga yra privaloma.

Danijos mamuto žąsys dauginasi pelningai. Jie mažai valgo, greitai auga, turi daug svorio. Žąsys veisiamos savo vartojimui arba surengia nedidelį žąsų fermą, kuri duos finansinį pelną.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas