Reino veislės žąsų aprašymas ir savybės, jų racionas ir veisimas

Reino žąsys buvo veisiamos Vokietijoje ir yra plačiai paplitusios rytų Europoje. Šie paukščiai į Rusiją atkeliavo praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje iš Vengrijos. Reino žąsims būdingas didelis kiaušinių gamyba ir greitas vystymasis. Norint pasiekti gerų rezultatų auginant paukščius, svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Patologijų prevencija turi didelę reikšmę.

Reino žąsų aprašymas ir savybės

Reino žąsys pasižymi puikiais išoriniais duomenimis. Štai kodėl šios veislės atstovai dažnai laimi prizus tarptautinėse parodose. Taigi, paukščiai turi šias savybes:

 1. Sniego balta spalva su sidabriniu atspalviu. Tuo pačiu metu plunksnos nekeičia savo atspalvio net liejimo metu. Ši savybė išskiria Reino žąsis iš kitų veislių, kurios keičia spalvą, atsižvelgiant į sezoniškumą ar orą.
 2. Aukštos kokybės žemyn. Paukščiams būdingos stiprios plunksnos, tvirtai priglundančios prie kūno.
 3. Numuštas liemens. Jis yra mažo dydžio. Taip pat paukščiams būdingi gerai išvystyti raumenys.
 4. Suapvalinta nugara. Jis šiek tiek pasviręs kūno nugaros link ir pamažu įsilieja į uodegą. Ant nugaros yra mažas gumbas.
 5. Plati krūtinė. Ji laikoma gerai išsivysčiusia, trumpa ir raumeninga.
 6. Minkštas, išgaubtas pilvas. Jame yra šiek tiek riebalų. Apatinėje pilvo dalyje yra dviguba raukšlė.
 7. Sparnai aukštai pakelti. Jie visiškai uždengia nugarą ir yra padengti storomis ir minkštomis plunksnomis.
 8. Išvystytos blauzdos. Jie uždaryti į vidurį su nugarinėmis plunksnomis.
 9. Maža galva. Jam būdinga teisinga forma. Galva yra ant stipraus kaklo.
 10. Oranžinės letenėlės. Bukas yra tos pačios spalvos.
 11. Tamsiai mėlynos akys. Jie pasižymi mažu dydžiu ir apvalia forma.

Reino žąsys pasižymi kompaktiška konstrukcija, kuri atrodo gana harmoningai. Reikėtų nepamiršti, kad asmenys, turintys aukštą kūną, pernelyg ilgą kaklą, aštrią uodegą ir tamsias plunksnas ant sparnų, yra laikomi paukščiais su trūkumais. Tokie paukščiai išmetami kūdikystės metu.

Teigiamos ir neigiamos pusės

Už ir prieš
puikios reprodukcinės savybės;
aukšti kiaušinių gamybos parametrai;
ankstyva branda;
puikūs jaunų paukščių mėsos parametrai;
didelės ir riebios kepenys.
menkai išreikštas motinos motinos instinktas.

Priežiūra ir priežiūra namuose

Namus rekomenduojama tinkamai aprūpinti žąsimis.Jame turėtų būti medinės grindys ir tvirtos lentos. Šie paukščiai nereikalauja daug vietos. Tačiau 1 žąsis turėtų turėti bent 0,5 kubinio metro ploto.

Vasara

Šiltu oru rekomenduojama paukščius vaikščioti grynu oru. Jų sveikatos būklė labai priklauso nuo to. Geriausia, jei žąsys visą dieną turėtų būti laikomos lauke ir per naktį grąžinamos į namus. Jei nevaikščiosite žąsimis, kyla rizika susirgti patologijomis. Tokiu atveju paukščiai susirgs net tinkamai maitindamiesi.

Taip pat svarbu vasarą paukščiams suteikti vandens procedūras. Žąsys švarios. Jiems svarbu sistemingai išsimaudyti voniose ir išvalyti plunksnas. Tokioms procedūroms tinka nedidelis rezervuaras. Jei jo nėra šalia, verta maudytis ganykloje. Vandenį rekomenduojama keisti kas 3–4 dienas. Tokiu atveju vonia turi būti nepasiekiama saulės.

Reino žąsys

Žiemą

Nepaisant paukščių atsparumo šalčiui, jie yra labai jautrūs skersvėjams. Todėl prieš žiemą verta pašalinti visus įtrūkimus ir skyles grindyse ir sienose. Norint gauti papildomą izoliaciją, rekomenduojama ant grindų pakloti šiaudų sluoksnį.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Reino žąsims svarbu užtikrinti +5 laipsnių temperatūros režimą, todėl, jei rodikliai sumažėja, rekomenduojama papildomai apšiltinti paukštyną.

Kaip maitinti paukščius?

Šie paukščiai išsiskiria nereikšminga mityba. Šviežia arba džiovinta žolė naudojama kaip dietos pagrindas. Jaunoms žąsims svarbu kruopščiai sudaryti meniu. Visiškam vystymuisi reikia vitaminų ir mineralų. Tam naudojami sultingi pašarų tipai, švieži grūdai, pjaustyti kopūstai ar burokėliai, kukurūzų burbuolės.

Norėdami aprūpinti paukštį kalciu, rekomenduojama kartą per savaitę į pagrindinį maistą dėti susmulkintų kiaušinių lukštų. Tuo pačiu metu paros maisto kiekis jaunam paukščiui siekia 1 kilogramą. Dietos pagrindas yra šviežia arba sausa žolė.

Vyresnei nei 4 mėnesių žąsims maitinti nereikia. Jiems užtenka šviežių ir džiovintų žolelių santykiu 80:20. Suaugę paukščiai gali suvartoti iki 2,5 kilogramų žalumynų per dieną.

Veisiančios žąsys

Reino žąsims būdingi aukšti kiaušinių produktyvumo parametrai. Tuo pačiu metu gandernų gebėjimas tręšti laikomas gana menku. Per 1 metus šis skaičius yra 63–69%. Antraisiais metais galima gauti iki 40 proc. Be to, kiti parametrai laikomi pakankamai gerais:

 • išperkamumas yra 65–70%;
 • jaunų gyvūnų saugumas siekia 94–96%.

Žąsys retai demonstruoja motinos instinktą. Tai būdinga tik 5% moterų. Todėl inkubacija laikoma pagrindiniu žąsų veisimo metodu.

Reino žąsys

Ligos ir prevencija

Kartais žąsys susiduria su nemaloniomis patologijomis. Aspergiliozė laikoma dažnu sutrikimu. Jį išprovokuoja pelėsiai. Patekę į kvėpavimo takus, jie ten pradeda vystytis, gamindami toksinus.

Kita dažna žąsų patologija yra kolibacilozė. Jo sukėlėjas yra žarnyno koli. Susilpnėjus imuninei sistemai, gali būti pažeistos žarnos, kiaušidės, kiaušidės.

Neinfekcinės patologijos, pavojingos žąsims, yra vitaminų trūkumas. Tuo pačiu metu paukščiai atsilieka nuo vystymosi, praranda apetitą ir sumažėja produktyvumas. Norint išvengti pavojingų patologijų, reikia laikytis šių taisyklių:

 • dezinfekuoti paukštyną;
 • stiprinti paukščių imunitetą;
 • reguliariai skiepyti.

Reino žąsys laikomos labai nepretenzingais, todėl yra labai populiarios ūkininkų tarpe. Tačiau paukščiams reikia tinkamų sąlygų ir subalansuotos mitybos, kad jie būtų produktyvūs.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas