Bronzinės veislės kalakutų ir jų auginimo namuose aprašymas

Bronziniai kalakutai yra broileriai. Jų bruožas yra tamsiai blizgantis plunksna su metaliniu blizgesiu. Bronzinius kalakutus ūkininkai vertina dėl didelės mėsos ir kiaušinių gamybos. Laikantis subalansuotos dietos, vidutinis svorio padidėjimas per mėnesį yra 1,5–2 kilogramai. Yra dvi veislės, kurios skiriasi auginimo ypatybėmis.

Veislės kilmė

Bronziniai kalakutai pirmą kartą buvo veisiami XX amžiuje JAV, todėl jie vadinami amerikietiškais plačiažnypliais. Pasirinkime buvo naudojami Afrikos ir Norfolko kalakutai. Selekcininkams teko užduotis sukurti produktyvią veislę pramoniniam veisimui. Jiems pasisekė: amerikietiški bronziniai kalakutai gerai priauga svorio, veislė pasižymi didele kiaušinių gamyba. Tačiau paukščiams tinka tik patalpos.


Naminiai veisėjai tęsė savo kolegų amerikiečių darbą ir tobulino veislę. Šiaurės Kaukaze atsirado bronziniai kalakutai, pritaikyti auginti ganyklose. Atrankoje dalyvavo didžiausi ir ankstyviausi vietinės ir amerikietiškos bronzos veislės hibridai.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Šiaurės Kaukazo kalakutai su bronzos plunksna yra vieni iš Rusijos veisimo laimėjimų. Veislė buvo įregistruota 1956 m. Ir buvo paskirstyta Vidurinėje Azijoje ir Rusijos pietuose.

Bronzinių kalakutų aprašymas

Amerikos kalakutai su plačia krūtine išsiskiria savo plunksna:

 • ant kaklo - blizgus bronzos atspalvis;
 • nugaroje - panaši spalva, su kiekvienos plunksnos gale juoda skersine juostele;
 • ant krūtinės - tamsi bronza;
 • šonuose - juoda su bronzos blizgesiu;
 • ant pečių - su žalsvu atspalviu;
 • sparnai - tamsiai rudi, su baltomis, pilkomis juostelėmis;
 • uodegos blokas - juodas, su šviesiomis juostelėmis ir kraštu.

Didelis ir sunkus bronzinių plačiakampių kalakutų kūnas remiamas stipriomis kojomis. Paukščių amžių lemia letenų spalva: juoda - jauniems gyvūnams, šviesi kūniška, rausva - subrendusiems, seniems paukščiams. Neapsaugota galvos dalis yra padengta baltųjų koralų užuomazgomis. Nuo snapo kabo ilgas nosies augimas.

Šiaurės Kaukazo kalakutų apnašos turi ryškesnius žaliai žalios spalvos atspalvius. Plunksnos ant kūno yra blizgios, o uodega matinė.

Išoriniai skirtumai tarp naminių kalakutų taip pat apima:

 • pailgas kūnas, besitęsiantis link krūtinkaulio;
 • mažiau masyvi krūtinė;
 • raudoni koralai užauga ant galvos.

Amerikos ir Šiaurės Kaukazo veislių išvaizda yra platus masyvus kūnas ir maža galva, ilgi sparnai ir ventiliatoriaus formos uodega. Įdomus naminės veislės bruožas yra tai, kad raudoni paukščiai pasidaro mėlyni, kai paukščiai yra sunerimę.

bendrosios savybės

Bronziniai kalakutai yra labai produktyvi mėsos veislė.

<iframe width=560 height=315 src=data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns=%22http://www.w3.org/2000/svg%22%20viewBox=%220%200%20750%20400%22%3E%3C/svg%3E data-src=https://www.youtube.com/embed/Lxfgqe4vZOs frameborder=0 allow=accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture allowfullscreen></iframe>

Veislių svorio prieaugis rodomas šioje svorio lentelėje:

AmžiusSvoris kilogramais
AmerikietisŠiaurės Kaukazo
3 mėnesiai4,44
4 mėnesiai6,65
9 mėnesiai11-208-18

Paukščiai, šeriami paukštininkystės ūkyje, priauga iki trisdešimt kilogramų. Kalakutai privačiuose namų ūkiuose retai pasiekia savo maksimalų svorį. Suaugę vyrai 10 kilogramų atsveria pateles. Bronziniai kalakutai per sezoną deda 55–70 kiaušinių. Kalakutų išgyvenamumas yra 70 procentų. Kiaušinių derlingumas siekia 90 procentų. Patelės pradeda skubėti nuo devynių mėnesių.

Pagrindiniai teigiami ir neigiami aspektai

Bronzinių kalakutų veislių pranašumai:

 • didelis mėsos produktyvumas;
 • gera kiaušinių gamyba;
 • stiprus imunitetas;
 • ankstyva branda;
 • didelis viščiukų išgyvenamumas;
 • nepretenzingas turinys.

Trūkumai:

 • jautrumas juodraščiams ir drėgmei;
 • paukščiai priauga daug svorio, jei yra tinkamai šeriami;
 • nesubalansuota mityba lemia viščiukų kojų deformacijas.

Būtina atskirti Amerikos ir Šiaurės Kaukazo kalakutus, nes jų negalima laikyti laisvoje ganykloje. Naminės veislės paukščiai priauga mažiau svorio. Po skerdimo bronzinė plačiakampė kalakutiena atrodo neprotinga dėl juodo plunksnos.

Paukščių laikymo ir priežiūros taisyklės

Užsienio ir naminių veislių bronziniams kalakutams reikia sulaikyti beveik tas pačias sąlygas. Skirtumai yra susiję su paukštyno išdėstymu. Amerikos kalakutai su plačia krūtine laikomi nevaikščiojant, todėl kambaryje turi būti vėdinimo sistema.

Pastato konstrukcija

Optimalios namo sąlygos:

 • temperatūra +17 laipsnių ir aukštesnė;
 • maža drėgmė;
 • natūralus ir dirbtinis apšvietimas.

Sėkmingas namų auginimas priklauso nuo teisingo kambario dydžio apskaičiavimo. Penėjant, keturi trijų mėnesių arba du suaugę viščiukai dedami ant vieno kvadratinio metro. Kaip įkurti paukštyną:

 • sienos turi būti pastatytos iš plytų ir izoliuojamos iš vidaus drožlių plokštėmis;
 • atsargiai uždarykite įtrūkimus;
 • klokite savaime išsilyginančias grindis;
 • montuoti gartraukius ir šildymą;
 • aprūpinti vištų lizdus.

<iframe width=560 height=315 src=data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns=%22http://www.w3.org/2000/svg%22%20viewBox=%220%200%20750%20400%22%3E%3C/svg%3E data-src=https://www.youtube.com/embed/Lxfgqe4vZOs frameborder=0 allow=accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture allowfullscreen></iframe>

Namo grindys yra padengtos storu durpių, šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksniu. Kraikas atlaisvinamas kiekvieną dieną ir keičiamas kas 10 dienų. Nepaisant didelio svorio, kalakutams būtina nustatyti ešerius. Kad patogiai pašalintumėte išmatas, padėklai dedami po ešeriais. Didelio kalakutų produktyvumo dienos šviesos trukmė yra 14 valandų. Todėl žiemą būtina įrengti lempas papildomam namo apšvietimui.

Tiektuvų ir girdyklų įrengimas

Nerūdijančio plieno bunkerių tiektuvai naudojami bronziniams kalakutams šerti. Jie pakabinami kambario centre, kad visi paukščiai galėtų sugalvoti. Atskiri indai imami sausam ir šlapiam maistui. Likučiai pašalinami ir tiektuvai nuplaunami. Kalakutams įrengiamos vakuuminės, suaugusiems paukščiams - taurelės. Spenelių gėrėjai laikomi higieniškiausiais.

Pėsčiųjų zona

Vidiniuose paukščiuose yra įrengta vaikščiojanti priedanga. Iš patalpų išeikite į aptvertą plotą gryname ore. Žemė sėjama žole. Kalakutams leidžiama vaikščioti valandą per dieną. Paukščiams maudytis jie taip pat deda konteinerius su pelenais. Vasarą Šiaurės Kaukazo kalakutai gali būti auginami ganant - dienos metu jie gali būti išleidžiami į veją su lauko žolėmis, o vakare gali būti išvežami į paukštyną.

Kaip maitinti bronzinius kalakutus?

Paukštininkystės ūkiai intensyviai augina kombinuotuosius pašarus.Paruoštame mišinyje yra grūdų, daržovių, vitaminų ir stimuliatorių, kurie užtikrina optimalų medžiagų balansą organizme ir greitą svorio padidėjimą. Augindami bronzinius kalakutus asmeniniams poreikiams, selekcininkai savarankiškai paruošia pašarų mišinį iš grūdų. Į racioną reikia įtraukti šviežių žolelių ir daržovių. Pagrindinę dalį sudaro baltymai, kurių yra grūdų koncentratuose. Naminiai paukščiai gauna ląstelienos ir vitaminų iš augalų ir daržovių.

Šlapias maistas ruošiamas kalakutienos sultiniams - grūdai ir daržovės minkomi mėsos ar žuvies sultinyje.

Jaunų galvijų mityba:

 • 1-2 dienos - grūsti virti kiaušiniai, neriebi varškė, maža avižinė košė;
 • 3–10 dienų - susmulkinti dobilai ir liucerna, nuplikytos dilgėlės;
 • 11-30 dienų - vietoj kiaušinių dedami susmulkinti grūdai; Pradėkite nuo dviejų gramų vienam asmeniui ir padidinkite iki trisdešimt gramų iki vieno mėnesio amžiaus.

Antruoju gyvenimo mėnesiu kalakutams duodama 5 gramai torto per dieną. Taip pat auginami viščiukai, kaip žaliųjų svogūnų plunksnos. Turkijos užkandžiai geria pusę litro vandens per dieną. Nuo dešimtos dienos po gimimo jauniems gyvūnams leidžiama du kartus per savaitę gerti silpną mangano tirpalą, kad būtų išvengta žarnyno ligų. Turkija ir suaugę paukščiai šeriami tris kartus per dieną, o vištos dedeklės - keturis kartus. Drėgni mišiniai duodami ryte, o sausi - po pietų ir vakare.

<iframe width=560 height=315 src=data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns=%22http://www.w3.org/2000/svg%22%20viewBox=%220%200%20750%20400%22%3E%3C/svg%3E data-src=https://www.youtube.com/embed/Lxfgqe4vZOs frameborder=0 allow=accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture allowfullscreen></iframe>

Subrendusių kalakutų dieta:

 • miežiai;
 • kvieciai;
 • kukurūzai;
 • saulėgrąžų miltai;
 • žirniai;
 • virtos pjaustytos daržovės - bulvės, morkos, burokėliai;
 • kviečių sėlenos;
 • pašarinės mielės;
 • mėsos ir kaulų miltai;
 • daiginti miežiai ir avižos.

Žalia pašarą žiemą pakeis silosas. Kreida ir druska naudojami kaip mineraliniai priedai. Bronziniams kalakutams, kaip ir bet kuriems naminiams paukščiams, virškinti reikia kietų dalelių - smulkaus žvyro, susmulkintų kiaušinių lukštų ar lukštų.

Veisimo subtilybės

Mažuose ūkiuose paukščiai laikomi kartu, 15 patelių yra vienas patinas. Dideliuose paukštynuose viščiukai auginami kartu iki šeštos gyvenimo savaitės, o paskui rūšiuojami pagal lytį. Laikydami kartu, užaugę patinai pradeda muštis.

Gamintojai pasirenkami vidutinio dydžio kalakutai, nes per sunkus patinas gali sutraiškyti patelę. Paukštininkystės ūkiuose tręšimas atliekamas dirbtinai. Veisle veisiami Šiaurės Kaukazo ir Amerikos plačiaveidžiai kalakutai. Produktyvus kalakutų veisimo laikotarpis yra 4 metai. Bronziniai kalakutai labai anksti bręsta. Tačiau esant nuolatiniam apšvietimui kiaušiniai gaminami 1,5 mėnesio anksčiau. Patelės kiaušinius deda 5–9 mėnesius per metus. Kalakutienos kiaušinio svoris yra 90–100 gramų.

Kalakutai inkubuoja savo gniaužtus ir deda kiaušinius iš ančių ir vištų. Perėjimo instinktas geriausiai vystosi dvejų metų vištose. Viščiukai peri 28 dienas po sankabos formavimo. Naujagimiams kalakutų sultiniams sunku pralaužti kiautą. Todėl lusto vietoje turite atsargiai atskirti gabalus. Perinti viščiukai pasodinami su višta višta. Kalakutai mėnesį rūpinasi atžalomis: juos sušildo, moko vaikščioti ir gauti maisto.

Paukščių skerdimas

Bronziniai kalakutai skerdžiami 4 mėnesius, o kalakutai - 5-6 mėnesius. Tolesnis penėjimas ir priežiūra neatsiperka. Paukščių pasirengimą skerdimui lemia ir kūno svoris. Optimalus svoris yra 12 kilogramų. Tačiau paprastai jie vadovaujasi amžiumi, nes yra tikimybė, kad kalakutiena priaugs daugiau svorio. Vėliau masinis prieaugis sustoja. Paukščiai valgo daugiau maisto, tačiau neapsunkina.

kalakutienos bronza

Ligos ir jų gydymas

Bronzinės kalakutų veislės turi stiprų imunitetą. Tačiau jei paukštininkystės namuose nesilaikoma higienos taisyklių, nesubalansuota mityba ir neskiepijami paukščiai, paukščiai tampa pažeidžiami infekcijų.

Dažnos ligos:

 • tuberkuliozė - nešiojama kraują siurbiančių vabzdžių, lemia gyvulių mirtį, daro mėsą ir kiaušinius netinkamus parduoti;
 • mikoplazmozė - grybelinė kvėpavimo takų infekcija išsivysto paukščiams dėl didelės drėgmės namuose, maitinantis sugedusiomis daržovėmis ir grūdais, ir gydoma antibiotikais;
 • raupai yra nepagydoma odos liga, perduodama iš sergančių paukščių sveikiems, gali visiškai sunaikinti gyvulius;
 • kokcidiozė yra bakterinė infekcija, perduodama per vandenį, maistą ir mėšlas;
 • šiltinė - taip pat perduodama iš sergančių paukščių, pradiniame etape gydoma antibiotikais;
 • histomoniazė - perduodama kalakutams iš viščiukų, žąsų, kontaktuojant su paukščiais arba apsigyvenant paukštyne be išankstinio antiseptinio gydymo.

Dažniausia visų rūšių naminių paukščių liga yra parazitinė infekcija. Kalakutai užsikrečia kirmėlėmis per vandenį iš rezervuarų, žolę iš pelkėtų vietų.

Dėl netinkamo šėrimo kalakutams atsiranda vitaminų trūkumas ir enteritas. Dėl to, kad kambaryje trūksta šviežio oro ir šviesos, trūksta vitamino D. Todėl, net ir laikant patalpoje, paukščius reikia leisti trumpam pasivaikščioti.

Be vitamino A kalakutai tampa silpni ir netenka plunksnų. Norėdami papildyti medžiagą, į dietą turite įtraukti morkas. Vitaminų trūkumo prevencijai į viščiukų ir suaugusių paukščių pašarą pridedami paruošti mineraliniai priedai - premiksai.

Nesveiki paukščiai turi šiuos simptomus:

 • apetito stoka;
 • viduriavimas su žaliomis ar raudonomis priemaišomis;
 • apatija;
 • kiaušinių gamybos sumažėjimas;
 • temperatūros padidėjimas;
 • gleivinės išskyros iš nosies, akių;
 • pasunkėjęs kvėpavimas.

Sergantys asmenys pašalinami ir iškviečiamas veterinarijos gydytojas. Nerekomenduojama savarankiškai gydyti paukščių, nes tai gali sukelti pavojingos ligos protrūkį. Bakterinės infekcijos greitai vystosi ir turi panašius simptomus. Veterinarijos gydytojas gali tiksliai nustatyti ligą. Jei nustatoma vidurių šiltinė, raupai ar tuberkuliozė, sergančius paukščius reikės sunaikinti, o likusius galvijus laikyti karantine. Norėdami užkirsti kelią infekcijoms, namo sienos yra padengtos šlifuotomis kalkėmis, o indai kartą per mėnesį apdorojami antibakteriniais preparatais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas