Rausvų kalakutų apibūdinimas ir savybės, jų veisimas ir priežiūra

Uzbekiškos kalakutienos veislė buvo gauta kruopščiai atrenkant. Dėl to mokslininkams pavyko gauti paukščių, kurie yra maksimaliai pritaikyti augti Azijoje. Paukščiai paplitę Šiaurės Kaukaze. Jie taip pat aktyviai veisiami Tatarstane ir Uzbekistane. Kad paukščiai normaliai augtų ir vystytųsi, svarbu juos kruopščiai prižiūrėti. Didelę reikšmę turi subalansuota mityba ir patologijų prevencija.

Rausvos kalakutienos atsiradimo istorija

Šią uzbekų veislę Vidurinėje Azijoje išgavo garsus selekcininkas N. Zolotukhin. Paukštienos augintojas kartu su mokslininkų komanda atliko intensyvų darbą. Ja buvo siekiama padidinti paukščių produktyvumą ir prisitaikymą prie skirtingų klimato sąlygų. Atrankai buvo naudojamos vietinės paukščių veislės, kurios išsiskyrė dideliu gyvybingumu.

Veislės aprašymas ir savybės

Šios veislės paukščiai yra vidutinio dydžio. Jie turi tvirtą kūną ir turtingą raudoną ir gelsvą plunksną. Dėl sodrių plunksnų kalakutai atrodo gana dideli. Jie pasižymi pailgu ir plonu kaklu, taip pat vidutine galva. Kojos ir bukas yra mažo dydžio.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Suaugę kalakutai sveria 6–7 kilogramus. Patinai sveria 10–13 kilogramų. Jauni paukščiai, sulaukę 3,4–4 mėnesių, priauga 4–4,5 kilogramo. Tačiau šiame amžiuje paukščių skerdyti neverta.

Šiai veislei būdingi ne per aukšti kiaušinių gamybos parametrai. Kalakutiena ištisus metus duoda 60–65 kiaušinius. Tačiau 68% jų gaunami tręšti ir gali būti naudojami viščiukų auginimui naudojant inkubatorių.

ruda kalakutiena

Nepaisant santykinai mažo kiaušinių kiekio, paukščiai lengvai prisitaiko prie skirtingų laikymo sąlygų ir pasižymi dideliu gyvybingumu. Todėl išperėti palikuonys išgyvena ir pasiekia pilnametystę. Veislės trūkumai yra nepakankama ankstyva branda ir lėtas augimo procesas.

Šiems kalakutams būdingas puikus mėsos skonis, pasižymintis puikiomis dietinėmis savybėmis. Todėl šis produktas tinka žmonėms, kurie turi laikytis dietos.

Šiai paukščių rūšiai būdingas ramus nusistatymas. Suaugusieji retai kovoja ir nepuola prie kitų gyvūnų. Tai svarbu, nes paukščiai yra dideli. Šios veislės kalakutai iki brendimo gyvena mažuose pulkuose. Tada jie taip pat sudaro 1 patino ir 2–3 patelių bandas.

Už ir prieš

Už ir prieš
puikūs išgyvenimo parametrai;
nereikalaujantis sulaikymo sąlygų;
galimybė išleisti paukščius į ganyklas.
žemi kiaušinių gamybos parametrai;
mažas įskilimas;
ne per aukštos kokybės mėsos gaminiai.

Priežiūros ir priežiūros ypatybės

Suaugusiems kalakutams sulaikymo sąlygos nėra būtinos. Tačiau vis dar reikia laikytis kai kurių taisyklių. Paukščiai sugeba skraidyti, todėl rekomenduojama paukščius vaikščioti paukštidėse su tentais. Vasarą verta tiekti kalakutus nemokamai. Tam rekomenduojama apsaugoti didelę teritoriją paukščiams. Paukščiai gali vaikščioti grynu oru nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Ir jie tai daro nuo ryto iki vakaro. Vaikščiodami kalakutai valgo žolę ir vabzdžius. Tai padeda sumažinti pašarų sąnaudas.

Žiemą paukščius reikia laikyti sausoje ir šiltoje tvarte. Kambaryje neturėtų būti skersvėjų, nes tai paskatins patologijų vystymąsi ir net paukščių mirtį.

Namuose rekomenduojama vėdinimo sistemą, kad būtų išvengta nešvaraus oro. Grindų danga turėtų būti šiaudai arba pjuvenos. Prieš apgyvendindami paukščius tvarte, visi paviršiai turi būti nuvalyti dezinfekavimo priemonėmis. Tai padės išvengti pavojingų patologijų išsivystymo.

ruda kalakutiena

Maitinti paukščius

Kalakutams reikia įvairios dietos. Ypač svarbu stebėti mitybą žiemą, kai paukščiai gyvena lauke. Suaugusieji turėtų būti šeriami tris kartus per dieną. Kalakutams reikia duoti šlapių mišinių ryte ir vakare. Į juos rekomenduojama pridėti susmulkintų žalumynų. Vakare grūdai supilami į paukščių tiektuvą.

Parduotuvėse parduodami paruošti sumaišyti kalakutų pašarai. Jie gali būti naudojami grūdams pakeisti arba šlapiai košei praskiesti. Norint palaikyti normalų svorį, vyrams vakare turėtų būti duodami šie maisto produktai:

  • daiginti miežių, avižų ar kviečių grūdai;
  • morkos;
  • sūris;
  • pupelės, žirniai ir kiti ankštiniai augalai;
  • grūdų mineralai.

Moterims į racioną įtraukiamos mielės, daiginti grūdai, pašarai su vitaminais B, tai padeda kiaušinius gaminti geresnės kokybės. Taip pat į racioną įtraukiami žolelių miltai ir kapotos šakninės daržovės.

Blyškiems kalakutams reikia daug vandens. Rekomenduojama supilti į mažas talpyklas ar kibirus. Paukščiai apvers kitą konteinerį. Norint, kad paukščiai žiemą gautų pakankamą kiekį karotino ir vitamino C, į drėgnus mišinius rekomenduojama dėti eglių ir pušų spyglių. Prieš tai jis turėtų būti gerai supjaustytas.

Kaip veisti kalakutus?

Paukščiams veisti turėtų būti naudojami tik geriausi kalakutai. Tokiu atveju tėvo pulkai galutinai susiformuoja sulaukę 6 mėnesių. Kiaušinius reikia rinkti kasdien. Svarbu įsitikinti, kad jie nepažeisti ir nepažeisti. Kalakutų sultims veisti geriau naudoti inkubatorių. Prieš dedant kiaušinius, rekomenduojama juos gerai išvalyti ir dezinfekuoti.

Galimos veislės ligos

Blyškūs kalakutai išsiskiria stipriu imunitetu. Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad veislinė banda dažnai turi širdies ir kepenų problemų. Todėl paukščiams turėtų būti suteiktos specialios priemonės šioms sistemoms palaikyti.

Norint užkirsti kelią infekcinėms patologijoms, tokioms kaip helmintiazė, raupai, tuberkuliozė, verta stebėti paukštyno būklę. Norėdami tai padaryti, jis dezinfekuojamas "Chloroform" arba "Chlorophos". Rausvai kalakutai yra populiarūs tarp ūkininkų. Jie pasižymi nereikalinga priežiūra ir geru išgyvenamumu. Tuo pačiu metu svarbu tinkamai šerti paukščius ir aprūpinti juos laisvu laikymu.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas