40 geriausių arklių veislių sąrašas ir aprašymai, charakteristikos ir pavadinimai

Sunku pervertinti arklių svarbą žmogaus gyvenime. Daugelį amžių jie buvo praktiškai vienintelė transporto priemonė, padedanti atlikti daugelio rūšių darbus. Jau XI amžiuje Europoje atsirado žirgynai, kuriuose jie veisė arklius, veisė veisles, skirtas įvairiems tikslams. Gyvūnai buvo auginami visose pasaulio šalyse, iki XX amžiaus pabaigos buvo daugiau kaip 300 arklių veislių.

Arklių veislės ir klasifikacija

Profesionalai sukūrė keletą žirgų klasifikacijų, kurios padeda klasifikuoti įvairius gyvūnus pagal įvairius matmenis. Arkliai klasifikuojami:

 • pagal kilmę;
 • pagal naudojimą;
 • pagal pasiskirstymo plotą.

Vietos klasifikatoriai dažnai naudojami šalyse ir regionuose. Pirmoji klasifikacija, sukurta XIX amžiaus pabaigoje, arklius suskirstė į 3 grupes - rytinę, vakarinę, mongolinę. XX amžiaus pradžioje arkliai buvo suskirstyti į buveinių sąlygas (miškas, stepė, kalnas). Iš visų pasaulyje egzistuojančių veislių mūsų šalyje auginama apie 50. Svarbiausia veislinių ir mėgėjų naminių arklių klasifikavimo forma yra suskirstymas pagal naudojimo būdą.

Veislės klasifikavimo lentelė pagal naudojimą:

Lengvas Sunkus darbasŽirgasProduktyvus (mėsa ir pienas)Ponis
Oryolio kraujas

Baltarusijos pakinktai

Tori

 

Clapperis

Ardėnai

 

Cleydesdale

 

Percheronas

 

Brabancon

Akhal-Teke

arabiškas

Terskaja

Kruopštaus arklio

Budennovskaja

 

Kazachas

Altajaus

Kirgizas

Jakutske

Šetlandas

Hokaido

Gotlandas

Islandų kalba

Sardinijos

daug arklių

Norint naudoti arklius skirtingais tikslais, veislės pobūdis ir temperamentas yra labai svarbūs. Važiuojantys žirgai paprastai būna karšti, mėgsta bėgti greitai; sunkiems darbams atlikti gyvūnams reikalinga flegma, draugiškumas ir ramus nusiteikimas. Apsvarstykite kiekvieno hipodromo tipo ypatybes ir pranašumus.

Nuoroda: nemažas veislių skaičius atsirado 18–20 amžių, kai ženklai buvo pradėti tvirtinti ir aprašyti kilmės knygose.

Žirgas

Vežti raitelį yra pagrindinis šios arklių grupės tikslas.Arklio rūšys buvo auginamos kelis tūkstantmečius, žirgų būriai ilgą laiką buvo laikomi bet kurios armijos elitu. Tradiciškai jodinėjimas žirgais yra gražiausias ir grakščiausias. Šio tipo privalumai yra judrumas, ištvermė, greitumas. Pagrindiniai skirtumai yra šie:

 • lieknas ilgas kaklas su maža galva;
 • ketera yra ryški;
 • masyvi krūtinė;
 • stiprios lieknos kojos su stipriomis kanopomis;
 • raumenys, žaidžiantys po oda.

gražus arklys

Važiuojantys žirgai turi galingą širdį ir plaučius, kad atlaikytų greitą bėgimą. Žirgai tradiciškai veisiami dviem būdais:

 • ramūs grakštūs asmenys - pasivaikščiojimams (su lygiu žingsniu ir ramiu charakteriu);
 • agresyvus, sprogdinantis ir temperamentingas - dalyvauti sporto renginiuose, žirgų lenktynėse.

Šioje arklių grupėje šiuo metu vykdoma pagrindinė atranka, nes visos kitos rūšys yra mažiau svarbios.

Arklio traukiama

Šio tipo arklius galima naudoti jodinėjimui, tačiau pagrindinė užduotis yra gabenti mažus krovinius. Jų nugara nėra per plati, patogi motociklininkui. Jie buvo naudojami dažniau nei kiti nedideliuose ūkiuose, kaime. Arklių dydis yra vidutinis, charakteris ramus, be nuotaikos. Arkliai išsiskiria draugiškumu, išradingumu, efektyvumu. Vaikščiojant, kojos ištiestos, žingsnis lygus, galūnės sausos, bet stiprios ir raumeningos.

Pakinktai

Šie žirgai nesiskiria nuo malonės, plati nugara yra nepatogi raiteliui. Žirgai yra auklėjami vaikščioti pakintais, gabenti prekes. Krūtinė, nugara ir kojos yra masyvios, charakteryje vertinamas atkaklumas ir ramybė.

gražus arklys

Sunkus darbas

Pačiais galingiausiais ir efektyviausiais laikomi sunkiasvoriai sunkvežimiai - didžiuliai arkliai, auginami išskirtinai didžiausiam krovinių kiekiui gabenti. Tokie arkliai buvo naudojami statybose ir žemės ūkio darbuose. Veislės buvo pradėtos auginti riterio metu, kai reikėjo gabenti sunkius šarvus. Vėliau naudotas kaime. Jie išsiskiria maloniu nusistatymu, nepretenzingumu.

Populiariausios veislės

Kiekvienas pasaulio regionas didžiuojasi savo arklių veislėmis, pritaikytomis klimato, oro sąlygoms ir reljefo ypatybėms. Šios rūšys yra idealiomis sąlygomis, kuriomis jos turi gyventi ir dirbti. Žmonės didžiuojasi savo gyvūnais, saugo ir saugo vietines rūšis. Tačiau yra veislių, kurios pelnė pasaulinį pripažinimą dėl savo grožio, greito bėgimo ar ištvermės ir sunkaus darbo.

Šetlando ponis

Arklio veislė priklauso ponių grupei. Veisiama Šetlando salose (į šiaurės rytus nuo Škotijos). Šie mažo dydžio arkliai yra panašūs į grimzlius ir yra viena iš labiausiai paplitusių veislių pasaulyje. Pirmoji informacija pasirodė I – IV a. Manoma, kad žirgai į salyną buvo atvežti iš Europos, jie buvo sumalti salose. Veislė oficialiai įkurta 1890 m.

Šetlando ponis

Aukštis - 65–110 centimetrų, svoris - 150–180 kilogramų. Šetlando poniai yra draugiški, garsėja ištverme, nėra žaismingi, bet šoklūs. Nepretenzingi žirgai išsiskiria drąsa ir ištverme. Jie dažnai naudojami cirke vaikų pramogoms. Jie gali veikti kaip vadovai.

Nuoroda: kiekvienai veislei reikia tam tikrų laikymo, šėrimo sąlygų, kad gyvūnai pasiektų reikiamus augimo ir svorio parametrus ir parodytų rūšies savybes.

Shire

Britanijos šyro veislės arkliai laikomi arklinių pasaulio milžinais. Jie ne kartą laimėjo varžybas ūgio (165–185 centimetrai, rekordas - 215 centimetrai) ir svorio, užaugantys iki 1,5 tonos. Sunkieji sunkvežimiai išsiskiria ramiu charakteriu ir ištverme. Jų padedant kanalai buvo tempiamos baržos, gabenamos prekės žemės ūkyje, į alaus daryklas. Pagal leidžiamus standartus eržilai gali būti juodos, pilkos, įlankos spalvos, kumelėse taip pat leidžiama eržilai. Nugara raumeninga ir trumpa, galva proporcinga kūnui. Įtraukta į knygą XIX amžiaus pabaigoje.

Šire arklių veislės

Fryzų

Olandų arklių augintojų pasididžiavimas yra frizai. Veislė buvo identifikuota XIII amžiuje, nors ji buvo žinoma daug anksčiau. Pagrindinis rūšies pranašumas yra jos universalumas.Žirgas idealiai tinka vežimams, vaikšto prie lengvo triuko. Jis pasirodė puikiai po balnu, lengvai įveikia kliūtis.

Spalva tik juoda, kumelėse ji kartais papildoma žvaigžde. Veislė išsiskiria tuo, kad yra šepečių, nusileidžiančių iki kanopų (terminas „frisosity“ yra kilęs iš šio arklio). Žirgai dažnai naudojami rungtyje, rogių šou parodose ir parodose.

arklių veislės Fryzijos

Falabella

Mažiausi arkliai yra falabella rūšių atstovai. Jie yra kilę iš Argentinos, kur juos augino ūkininkas pavarde Falabella. Jie skiriasi nuo trumpų kojų ponių kūno proporcingumu, jie atrodo kaip miniatiūrinis arabų arklys. Leidžiama bet kokia spalva.

Žirgai nesugeba atlaikyti raitelio, tačiau jie gali traukti vežimą. Jie labai protingi, draugiški, susitaiko su vaikais, lengvai mokomi ir išsilavinę.

arklių veislės Falabella

Skardininkas

Geriausi čigonų draugai yra arkliai. Moliūgai vertina ir žino žirgų lenktynes. Tinkeris yra čigonų traukiamas arklys. Ši veislė neseniai buvo pripažinta, nes romai tradiciškai neatliko veisimo darbų.

Kostiume vyrauja „Piebald“ spalvos, kūnas stiprus, su ryškia nugaros deformacija. Kriaušės, šepečiai, uodega yra sodrios ir ilgos. Vilkikai turi sinusinę struktūrą, aukštis 1,35–1,6 metro. Nomadų gyvenimas „Tinkers“ padarė stiprų, nepretenzingą. Jie vaikšto diržais ir po balnu.

arklių veislių „Tinker“

Percheronas

Veislė atsirado Prancūzijos Perche regione XIX a. Jis greitai išplito visame pasaulyje. Dideli sunkūs sunkvežimiai (iki 175 centimetrų aukščio) neatrodo nepatogūs ir gremėzdiški. Įvairiose šalyse percherons pagrindu buvo auginama daug veislių.

Pagrindinė spalva yra pilka (obuoliuose), yra ir juodų. „Percheron“ pasižymi ypatingu minkštumu, dėl kurio jis populiarus ir paklausus paraduose, švenčių dienomis ir jodinėjime.

Percherono arklys

Peru pasas

Idealus arklys medžioklei, jodinėjimui, parodoms yra Peru pasas. Arklių palikuonis, kurį ispanai atvežė į Peru iš savo tėvynės. Dažniausiai raudona arba įlankos spalva. Arkliai išsiskiria minkštu pasivažinėjimu, galimybe vaikščioti specialia eisena, kuri lemia priklausymą veislei ir yra labai patogi raiteliams.

Peru pasas

Oryol troteris

Grafų Orlovų veisimo pradžią davė grafas Orlovas, Voronežo provincijoje įkūręs žirgyną. Troškininkams yra daugiau nei 200 metų. Orlovtsevas buvo naudojamas kaip trejetas trišuoliuose. Skolininkai laimėjo daugybę prizų ir yra paklausūs aukcionuose visame pasaulyje.

Aukštis - 165–170 centimetrų, svoris - 500 kilogramų. Vyraujanti spalva yra pilka, juoda, dun. Naudojamas rogėse, po balnu, vairuojant.

Oryol troteris

Marwar veislė

Kilęs iš Indijos, Marwari yra retas arklys, žinomas dėl neįprasto ausų pasukimo. Vertingiausi yra pilki ir piebaldiniai egzemplioriai. Induistai naudojasi baltais žirgais religiniais tikslais. Marvari dalyvavo karinėse kampanijose, yra ištvermingi, keletą dienų yra be vandens ir maisto.

Marwar veislė

Kuznetskaja

Veislė atsirado Vakarų Sibire dėl imigrantų, atvykusių iš Rusijos centro. Kryžminant vietines ir europines rūšis, pasirodė žirgai, pasižymintys išskirtine ištverme ir jėga. Veislė gimė nedalyvaujant veisimo darbe - natūraliu būdu. Vėliau Tomske atsirado žirgynai, užsiimantys Kuznetsko veislės veislinių arklių auginimu.

arklių veislės Kuznetskas

Kubos tempėjai

Kalnų žirgai yra kilę iš Azerbaidžano, veislės pavadinimą suteikė Kubos rajonas. Gyvūnai išsiskiria puikia sveikata, jie gyvena ganyklose, patys gauna maistą iš po sniego. Pagrindinės spalvos yra pilka, įlankos; augimas - 130–140 centimetrų.

Valstietis

XIX amžiuje šie arkliai sudarė 75% visų Rusijos valstiečių fermų gyvulių. Nepretenzingas, trumpas, pripratęs prie prasto pašaro ir sunkaus darbo. Jie nesiskyrė grožiu ir kitomis dorybėmis. Spalva, aukštis, struktūra skiriasi. Liepsnojančių valstiečių rūšių atstovai buvo tik turtinguose namuose, kur darbas buvo lengvesnis, o maistas - geresnis.

arklių veislių valstietis

Connemara ponis

Airiškos ponių rūšys yra vienos didžiausių.Gyvenimas atšiauriomis sąlygomis šaltoje pakrantėje užkietino Connemara ponius ir suteikė jiems puikią sveikatą. Yra pusiau laukinių rūšių. Aukštis - 133-154 centimetrai, vyraujančios spalvos yra dun ir pilka. Naudojamas žemės ūkio darbuose.

Connemara ponis

Klivlando įlanka

Auginamas Didžiojoje Britanijoje nuo viduramžių. Naudojimas yra universalus. Norėdami pagerinti veislę, jie buvo sukryžminti su anglų grynaveisliais žirgais. Aukštis - 163-168 centimetrai. Ilgas, raumeningas kaklas, puiki sveikata. Dėl monotonijos kostiumai naudojami komandose.

Klivlando įlanka

Clapperis

Stiprūs, tvirti arkliai, veisiami Estijoje, paplitę Suomijoje, Baltijos šalyse. Pagrindinės spalvos yra karak, raudona, dun. Galva su plačia kakta, aukštis - 136–146 centimetrai.

Nuoroda: dėl technologijos plėtros padidėjo sportinių veislių paklausa ir populiarumas, žirgai prarado savo ekonominę svarbą.

arklių veislės Klepper

Cleydesdal

Baltųjų pėdų arkliai yra gimtosios Škotijoje. Tai sunkūs sunkvežimiai, kurie buvo auginami sunkiems darbams alaus daryklose ir laukuose. Įspūdingas aukštis (iki 1,83 metro) ir svoris (iki 0,9 tonos) yra pagrindinės veislės savybės. Žirgai išsiskiria linksmu ir draugišku charakteriu. Didžioji dalis Clydesdale'o gyvena JAV ir Kanadoje.

Cleydesdal arklys

Kladrubskaja

Seniausias čekiškos kilmės žirgas. Žinomas nuo XVI amžiaus pabaigos. Aukšti (iki 1,8 metro) galingi arkliai su kuprotu snukiu. Pagrindiniai kostiumai yra juodai balti. Kladrubtsevas išsiskiria ištverme, gebėjimu draugiškai vaikščioti kelių žirgų komandose. Reikalaujama priežiūros ir priežiūros sąlygų.

arklių veislės Kladrubskaja

Kirgizų arklys

Šiuolaikinių kirgizų žirgų protėviai pasirodė prieš 4 tūkstančius metų. Evoliucijos ir selekcijos metu žirgai tapo tvirti, sugebantys patys rasti maistą negausiose ganyklose. Jie užauga iki 137 centimetrų, yra daug tempėjų. Naudojamas kaip važiavimas ir pakuotė. Uola išsiskiria tvirtu kanopu, kurio nereikia kalti.

Kirgizų arklys

Kigeris Mustangas

Manoma, kad „Kiger Mustangs“ atsirado dėl konkistadorų atsineštų ispaniškų arklių laukiškumo. Rasta Oregone (JAV). Mustangai išsiskiria ištverme, didele galva, stipriomis kanopomis. Leidžiamas skirtingas augimas - 135–164 centimetrai ir daugiau. Spalva - pilkai ruda, raudona.

Kigeris Mustangas

Kaspijos

Kaspijos arklių veislės liekanos datuojamos IV tūkstantmečiu pr. Tai yra viena seniausių Irano kilmės arklių rūšių. Žirgams būdingas mažas ūgis (1–1,2 metro), gebėjimas atlaikyti dideles apkrovas. Teisinga konstitucija skiria trumpus Kaspijos arklius nuo ponių.

Skiriamieji bruožai yra stiprios kojos ir kanopos. Kaspijos žmonės garsėja neagresyvia prigimtimi, jie tinka mokyti vaikus. Puikūs šuolininkai, ramios rogėse. Veislinės žirklės - JAV, JK, Australija.

arklių veislės Kaspijos

Karachaevskaya veislė

Kalnų žirgų tėvynė yra Šiaurės Kaukazas. Karachay arkliai įveikia bet kokį atstumą kalnų takais, garsėja savo nuostabia ištverme. Arklio kanopos gali atlaikyti perėjimą, kuris veda prie pasagos griovimo. Kumelės yra derlingos, lengvai dauginasi laikydamos bandą.

Spalvoje dominuoja tamsios spalvos. Aukštis - 1,5-1,55 metro. Yra nedidelis nosies užpakalis. Karachay žirgai išsiskiria gera sveikata, subalansuotu judesių koordinavimu, lengvu minkštu žingsniu. Pėsčiomis iki 12 kilometrų per valandą.

Karachaevskaya veislė

Karabair

Karamelininkų vardas jungia 2 žodžius - arklys ir kupranugaris. Uzbekų žirgai išsiskiria žirgo malonumu, veržlumu ir kupranugario ištverme. Veisiama kertant vietines ir arabų veisles. Carabaieriai yra temptuvai su lengva, lygia eisena, kuri neleidžia motociklininkui pavargti balne.

Vyraujančios spalvos yra pilka, įlankos, juoda; aukštis - 1,45–1,57 metro. Karabaieriai ištveria šilumą, patys susiranda maisto, yra darbštūs ir darbštūs. Jie naudojami kaip gyvūnai su pakuotėmis, jie vaikšto po balną.

arklių veislės Karabair

Donskaya

Rusijos imperijos pietinėse sienose esantys kazokai užsiėmė Dončako veisimu.Didelį indėlį gerinant veislę padarė trofėjiniai žirgai, kuriuos iš kampanijų atsinešė atamanai Platovas ir Ilovaiskiai.

Dono veislė yra Rusijos atrankos pasididžiavimas. Žirgas yra aukštas (160–165 centimetrų) ūgio, gražaus, harmoningo kūno sudėjimo. Geriausi atstovai išsiskiria elegancija, rytietišku grynaveisliu grožiu. Kavalierių žirgai yra tvirti, nepaprastai atsidavę savo šeimininkui. Vyraujančios spalvos yra aukso-raudonos, įlankos spalvos. Auginamas sporto renginiams, policijai. Naudojamas po balneliu ir dirželiuose.

arklių veislės Donskaya

Holšteinas

Pirmieji Holsteinų paminėjimai datuojami XIII a., O veislės standartas Vokietijos valstybėje buvo nustatytas 15 a. Dabar jie veisiasi Elmshorne.

Arklio aukštis yra 168-172 centimetrai, spalvos yra įvairios. Holsteinai vaikšto gaudami ir tempdami, laiptelis yra minkštas, patogus motociklininkui. Jie pasižymi gebėjimu šokinėti, subalansuotu žingsniu ir sklandžiu bėgimu. Dėl efektyvumo, atkaklumo ir aukšto intelekto jie dažnai naudojami sporto varžybose.

Įdomu: „Meteor Holstein“ atletai laimėjo apdovanojimus 3 olimpinėse žaidynėse iš eilės.

arklių veislės Holšteinas

Hanoveris

Vokiečių kruopštumas ir pedantiškumas padėjo veisti arklius, kurie išsiskiria lygiu charakteriu ir idealia išvaizda. Tai yra pati populiariausia sportinė veislė, kuri sėkmingai konkuruoja.

Didelis augimas (iki 168 centimetrų) leidžia žirgams įveikti kliūtis, jie naudojami šuoliuose į šuolį, dresavime. Ilgas kaklas, stiprios kojos, kilnus galvos nešiojimas yra pagrindiniai veislės bruožai. Atrankos metu atrenkami tik tvarios ir subalansuotos charakterio egzemplioriai, kurie leidžia išlaikyti Hanoverio, kaip idealaus sportininko, šlovę, visada parodantį puikius rezultatus.

žirgų veislės Hanoveris

Akhal-Teke

Gražios Akhal-Teke yra pačios senovės kultūrinės veislės, jos veisiamos 5 tūkstančius metų. Žirgai išsiskiria išskirtine malone ir tampa sausa kūno liekna, plona oda, po kuria groja raumenys. Akhal-Teke žmonės lyginami su gepardais ir kurtais, jų lengvumas ir greitumas yra žavūs. Arklių tėvynė yra Turkmėnistanas. Daugelį amžių jie laikėsi kraujo grynumo, neperžengdami arklių su kitų veislių atstovais. Tai yra geriausias jodinėjimo žirgų atstovas, karai kilo už vertingų žirgų laikymą.

Gyvūnų plaukai yra švelnūs, šilkiniai, manos dažnai supjaustomos, kad būtų galima pamatyti išskirtinį kaklą su permatomais indais. Arklių charakteris karštas, aršus, ne kiekvienas raitelis sugeba susitvarkyti su miegančiu arkliu.

arklių veislės Akhal-Teke

„Akhal-Teke“ arkliai veisiami daugelyje šalių, įskaitant Rusiją. Arklio „Akhal-Teke“ įtaką galima atsekti angliškų hipodromų ir arabų veislių straipsniuose.

Nuoroda: Arabų, Akhal-Teke arkliai klasifikuojami kaip elitinės veislės.

Ardėnai

Šios veislės arkliai pasirodė Ardėnuose - kalnų grandinėje kelių Europos šalių sankryžoje. Darbui atlikti buvo naudojami sunkvežimiai su plačiais kaulais ir storomis kojomis. Ardinai laikomi senovės Romos žirgų palikuonimis, veislės formavimuisi įtakos turėjo brabankonai. Įtrauktas į kilmės knygą 1929 m.

Arkliai buvo naudojami kavalerijoje sunkiesiems ginklams gabenti. Dabar jie auginami mėsai, sporto varžyboms, prekėms pristatyti. Aukštis - 160-162 centimetrai, svoris - 0,7-1 tonos. Kostiumai yra skirtingi, juodasis yra neįtrauktas į genties taisykles. Jie subrandina anksti, nereikalauja daug pašaro, nepaisant įspūdingo dydžio. Žingsnis platus, trasa lygi.

arklių veislės Ardėnai

arabiškas

Arabų žirgai gyvena Arabijos pusiasalyje. Tai elitinė arklių rūšis, tapusi daugelio garsių veislių (rusų arklio, anglų grynaveislių) protėviu. Veisimo darbams su arabų žirgais buvo sukurta speciali organizacija, vienijanti 60 šalių.

Nuolatiniai beduinų karai suformavo stiprius, žemus arklius, išsiskiriančius ištverme, sausu, stipriu kūnu. Arabų žirgai vaikšto bet kokia eisena, sandariai numušti.Mirties bausmė grėsė visiems, rizikuojantiems parduoti arklius į svetimas žemes. Mišrūnai su kitais žirgais nebuvo leidžiami. Veislė matoma kiekviename arabų žirgyne.

Kryžiaus žygių metu į Europą buvo atvežti arabų arkliai. Jie buvo pagrindas formuojant ir tobulinant daugelį veislių. Aukštis - 150 centimetrų, svoris - 450 kilogramų. Kostiumai yra įvairių atspalvių pilkos spalvos, įlankos, raudonos spalvos. Maža įgaubta galva, didelės akys, stiprios kojos, „gaidžio uodega“. Kumelės derlingos.

arklių veislės arabų

Andalūzijos

Monarchų arklys, dekoracijų paradas ir iškilmingos išvykos, Ispanijos žirgų augintojų pasididžiavimas yra Andalūzijos veislė. Idealus gyvūnas jodinėjimui, cirko pasirodymams ir atostogų pasirodymams.

Didžiulė galvos padėtis, lieknas kaklas, suapvalintas kūnas, sodrus manevras ir uodega Andalūzijos žirgams atnešė nuostabių dailių vyrų šlovę. Aukštis - 155–160 centimetrų, spalva - pilka, įlanka.

arklių veislės Andalūzijos

Amerikos arklys

Garsus Holivude, amerikietiškas arklys yra nepakeičiamas kaubojų padėjėjas, labiausiai paplitęs žirgas JAV. Jis naudojamas po balneliu ir dirželiais, turi minkštą važiavimą, patogus važiuoti dideliais atstumais.

Veisiama Kentukyje XIX a. Aukštis - 150–170 centimetrų, leidžiami skirtingi kostiumai. Turi trumpą, stiprią nugarą. Dalyvauja specialiose varžybose, demonstruodamas kelių rūšių eiseną, įskaitant firminį stovą.

Azerbaidžanas

Azerbaidžaniečių arkliai yra senovės persų ir karabachų rūšių palikuonys. Auginamas Azerbaidžane ir kaimyniniuose regionuose. Žirgo pakelio tipas yra svarbus kalnuotiems regionams. Gyvūnai yra tvirti, garsėja veiksmingumu, ilgaamžiškumu ir puikia sveikata.

Veislei pagerinti naudojami arabų ir terekų arkliai. Aukštis - 138 centimetrai, svoris - 280–350 kilogramų. Su 120 kilogramų kroviniu jie per dieną nuvažiuoja 70 kilometrų.

arklių veislės amerikietiškas arklys

Retos ir neįprastos rūšys

Žirgai yra ištikimi žmogaus draugai, per amžius jie padėjo žmonėms išgyventi, gabeno sunkiasvorius krovinius, šildė ir gelbėjo nuo mirties mūšyje. Šiuolaikinis gyvenimas privertė daugelį veislių išnykti, nes arklių poreikis dingo.

Viena iš rečiausių veislių yra sorraya. Tai žemas arklys, turintis išraiškingą pilką spalvą, kilęs iš Portugalijos. Išgyveno apie 200 sorrajų galvų. Neaprašytas pasirodymas lėmė tai, kad žmonės neužsiėmė sorrago auginimu, veislė buvo ant išnykimo ribos.

Šios veislės yra laikomos neįprastomis:

 1. Amerikos dažų arklys. Žirgai žemi (140–160 centimetrų), plikledžio spalvos. Pagrindinis veislės skirtumas yra baltų ir kitų spalvų dėmių derinys. Painthorse reiškia „dažytas arklys“.
 2. Kreminis Akhal-Teke. Retas kostiumas žirgams suteikia ypatingo žavesio ir padidina kainą.
 3. „Knabstrupper“. Veisiama Danijoje. Taškinė odos spalva yra būdingas veislės bruožas. Yra šie tipai - leopardas, juodasis nugaras, marmuras ir upėtakis.
 4. Appaloosa. Išsiskyręs (-usi) JAV. Mažuose priešakinio kostiumo žirguose dėmių yra net ant odos.
 5. Marwari. Garsioji Indijos veislė išsiskiria neįprasta ausų forma, kuri beveik liečiasi ir sukasi 180 °.

Marvari doshad

Tarp neįprastų yra žirgai su nebūdingu, retu kostiumu. Šios spalvos apima perlą, šampaną, leopardą, juodaodžius.

Veislės naujovės

Poruodami skirtingų veislių arklius, jie pagerina gyvūnų savybes, nustato būtinas rūšies savybes. Tas pats metodas naudojamas veisiant naujas veisles. Su paprastu produktyviu kryžminimu naudojamos 2 veislės, su sudėtinga - 3 ar daugiau skirtingų rūšių. Tokiu būdu buvo gauti Orlovo, Budenovskajos, Tereko ir kitų veislių arkliai.

Rezultatas yra įspūdingas, jei naudojami išskirtiniai jų rūšių atstovai, atrinkti egzemplioriai.

Gavus palikuonių, veisimas reikalingas „savaime“, grupės viduje.Naujos veislės formavimui reikalingi tam tikri jaunų gyvūnų laikymo, šėrimo, dresūros ir auginimo metodai. Veisimo darbų atlikimo pagrindas yra nuolatinis reikiamų bruožų perdavimas palikuonims, nemažas skaičius išvaizdos ir charakterio arklių, fiksuotas produktyvumas. Nauja veislė pripažįstama įregistravus atitinkamą dokumentaciją, esant 1-2 veislininkystės ūkiams ir keliems veisimo ūkiams.

Arkliai prarado pradinę prasmę ir buvo pakeisti automobiliais ir žemės ūkio technika. Tačiau grakštūs, draugiški ir ištikimi gyvūnai išlieka žmonių mėgstamiausi. Daugelio veislių žirgai veisiami sporto renginiams, pasivaikščiojimams, gelbėtojams, policijai. Arkliai vis dar reikalingi dykumos vietose, kur nėra net takų, kuriais būtų galima gabenti prekes ir žmones.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas