Retų ir neįprastų arklių veislių, gražiausių ir išnykusių rūšių, aprašymas

Laikoma, kad arklių populiacija yra netolygi. Šių gyvūnų skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių. Ženklus gyvulių skaičiaus sumažėjimas yra susijęs su visų ekonomikos sektorių mechanizavimu. Kai kurios rūšys visiškai išnyko dėl to, kad sumažėjo jų darbinis naudojimas, o antrosios rūšys tapo daug retesnės. Siekiant išsaugoti retų arklių veisles, atidaromi specialūs klubai ir priimami atitinkami įstatymai valstybiniu lygiu.

Retiausios ir gražiausios arklių veislės

Šiandien yra daug retų arklių veislių, pasižyminčių puikiomis dekoratyvinėmis savybėmis.

Shire

Tai sena angliška veislė. Jos atstovai yra gana dideli. Šiandien šie žirgai yra naudojami, kai reikia didelės jėgos ir ištvermės. Jie laikomi tikrais sunkiasvoriais sunkvežimiais. Todėl tokie gyvūnai dažnai naudojami traukos varžybose.

Niūfaundlendo ponis

Šie maži gyvūnai yra Niufaundlando saloje. Jų protėviai yra arkliai, atvežti iš Britų salų. Suaugusieji neviršija 140 centimetrų aukščio. Šiuo metu jų gyventojų skaičius yra ne didesnis kaip 400. Veislė laikoma nacionaliniu lobiu ir buvo įtraukta į Kanados raudonąją knygą.

Niūfaundlendo ponis

Hackne'as

Tai angliška veislė, gauta iš vietinių asmenų, arabų ir ispanų arklių. Arkliai buvo žinomi nuo XIV amžiaus. Iš pradžių jie buvo naudojami jodinėjimui. Vėliau žirgai buvo patobulinti ir tapo žinomi kaip Norfolkas. Naujasis masyvas tapo Hackne veislės veisimo pagrindu.

Šių gyvūnų augimas ties ketera siekia 147–168 centimetrus. Jie turi įlankos arba juodą spalvą ir daug ženklų. Eisena laikoma elastinga, o per trobą gyvūnai pakelia kojas aukštai.

Kaspijos

Tai viena seniausių veislių. Ilgą laiką jis buvo laikomas pamestu. Tačiau 1965 m., Ekspedicijos į Iraną metu, buvo rasti neįprasti mažo dydžio gyvūnai. Nuo to laiko buvo imtasi veislės atkūrimo darbų.

Kaspijos arklys

Vidutinis gyvūnų ūgis ties ketera siekia 117 centimetrų. Ant galvos yra ryškus keteros kraštas. Jis yra ant parietalinio kaulo. Daugelis asmenų turi porą papildomų dantų. Krūtinės ląstos slanksteliuose pastebimi spininginiai procesai.

Klivlando įlanka

Ši pirmoji angliška veislė buvo išauginta Jorkšyre. Iš pradžių ji buvo auginama kaip pakuotės rūšis.Tačiau laikui bėgant gyvūnai tapo grimzliais gyvūnais ir paplito tarp prekybininkų. Spalva tapo skiriamuoju veislės bruožu. Gyvūnai turi išskirtinę įlankos spalvą. Gyvulių skaičiaus sumažėjimą lemia masinis gamybos mechanizavimas. Po Antrojo pasaulinio karo šis procesas tik paspartėjo. 1962 m. Buvo pažodžiui 4 veisliniai eržilai.

Gyvūnų populiacijai atkurti prireikė karalienės Elžbietos II pagalbos. Šiandien yra 550 šių arklių. Gyvūnų augimas ties ketera yra 163–168 centimetrai. Joms būdinga didelė galva ir trumpos, gerai raumeningos galūnės. Į kilmės knygą įrašomi tik lauro žirgai, nors dauguma selekcininkų renkasi šviesią spalvą.

Klivlando įlanka

Kolonijinis ispanas

Ši veislė tapo kryžiumi tarp skirtingų rūšių arklių - daugiausia iš Iberijos pusiasalio. XVII amžiuje tokių arklių galvų buvo daugiau nei 10 tūkst. Tačiau dauguma jų bėgo laukiniu būdu ir maišėsi su kitų veislių atstovais. Dėl to žirgai virto mustangais. Šiuo metu veislinių individų yra ne daugiau kaip keli šimtai. Arkliai neviršija 137–142 centimetrų ties ketera. Be to, jų gyvasis svoris yra 320–360 kilogramų.

Gyvūnams būdingas tiesus profilis. Viršutinis žandikaulis yra ilgesnis už apatinį. Jie gali būti bet kokio kostiumo.

Amerikos kremas

Tai jauna veislė, kilusi iš vieno atstovo. Ji buvo kumelė močiutė, kurią 1911 metais nusipirko amerikiečių ūkininkas. Išoriškai ji priklauso sunkiųjų arklių kategorijai. Tačiau kilmės vietos negalima patikimai atsekti.

Uždengę kumelę juodu percheronu, mums pavyko gauti kreminės spalvos eržilą. Veisimas prasidėjo nuo jo. Praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje sunkiasvorių sunkvežimių buvo daugiau kaip 200 asmenų. Tačiau veislė netapo populiari.

Amerikos kremas

Aukštis ties ketera yra 152–170 centimetrų. Gyvūnų svoris siekia 680–850 kilogramų. Kreminė palto spalva yra susijusi su šampano geno veikimu.

Falabella

Šios veislės atstovams būdingi maži dydžiai. Jų aukštis yra ne daugiau kaip 50 centimetrų. Kūno struktūros atžvilgiu gyvūnai primena paprastus arklius, o dydžio - 2–3 kartus mažesni. Jie pasižymi draugišku charakteriu, puikiai tinka vaikams ir gali būti naudojami mokant vaikus važiuoti.

Sorraya

Veislės pavadinimas kilęs iš 2 upių - Sor ir Raya. Jie vyko gyvūnų buveinėje - Portugalijoje. Gyvūnai išsiskiria savo kuklia išvaizda, pilka spalva ir mažu ūgiu. Šiandien veislė yra ant išnykimo ribos. Todėl daugelis veisėjų bando veisti šiuos gyvūnus, kad būtų išsaugota reta rūšis.

Sorraya arklys

Akhal-Teke

Šios retos ir gražios veislės atstovai buvo gauti daugiau nei prieš 5000 metų. Jie yra skolingi turkmėnų gentims. Gyvūnai labai skiriasi nuo kitų veislių savo išvaizda. Joms būdinga plona oda, per kurią matomos kraujagyslės.

Plaukai taip pat turi švelnią ir šilkinę tekstūrą.

Arkliams būdingas nedidelis manekenas, kuris jų gyvenimo metu nėra supjaustytas. Įprastos spalvos yra juoda, įlankos, pilka ir raudona. Taip pat yra dun ir ruda vilna. Būdingas bruožas yra sidabrinis ir auksinis blizgesys.

Neįprasti arklių tipai

Yra daug neįprastų arklių veislių, kurios skiriasi nuo kitų gyvūnų išvaizda.

Amerikos garbanotas arklys

Amerikos garbanotas arklys

Šiems gyvūnams būdingas storas ir pūkuotas kailis. Dėl šios priežasties jie gali atlaikyti didelius temperatūros kritimus iki –40 laipsnių. Šie žirgai pirmą kartą buvo rasti Amerikoje 1898 m. Tai atsitiko Nevados kalnuose.

Arabų grynaveislis arklys

Ši veislė buvo sukurta Arabijos pusiasalyje. Tai įvyko 4–7 amžiuje po mūsų eros. Iki šios dienos šie gyvūnai yra naudojami organizuoti žirgų lenktynes ​​ir lenktynes. Jie ištvermingi ir geros sveikatos. Gyvūnams būdingas mažas svoris ir ūgis, tačiau tai netrukdo jiems nešioti suaugusiojo 160 km atstumu.

„Knabstrupper“

Tai reta veislė, kuri yra gimtoji Danijoje. Originali spalva laikoma būdingu žirgų bruožu. Tai Dalmatijos arklys.

„Knabstrupper“ arklys

Pintabianas

Tai reta veislė, turinti dviejų atspalvių spalvą. Ji buvo veisiama 1992 m. Pasaulyje yra ne daugiau kaip 300 tokių gyvūnų. Jie atsekė savo kilmę iš arabų arklių.

Fryzijos arklys

Tai viena patraukliausių ir originaliausių veislių pasaulyje. Fryzijos žirgai yra dideli ir elegantiškos išvaizdos. Jie gali būti išskirtinai juodi. Kartais frizai vadinami juodaisiais perlais. Šiandien šie žirgai veisiami tik dekoratyviniais tikslais. Jie nedalyvauja jokiose varžybose.

Percheronas

Jie yra galingi ir raumeningi arkliai. Kartu jie išsiskiria ramiu, meiliu ir draugišku charakteriu.

arklys Percheronas

Misūrio fokstrotas

Ši arklių veislė buvo sukurta Misūryje. Šie žirgai pasižymi raumeningu kūnu, galinga konstitucija ir ypatinga eisena. Žirgai gali ropoti kaip lapė. Šiuo atveju priekinės kojos juda žingsniu, o užpakalinės kojos - prie trobos.

Anglo-normanų arklys

Tai stiprus ir atsparus gyvūnas, kuris yra universalus. Žirgus leidžiama naudoti jodinėjimui, diržams tvirtinti, vežti.

Kubos tempėjai

Tai palyginti jauna veislė, kuri šiandien vystosi ir tobulėja. Arkliams būdinga maža, tvarkinga galva ir ilgas kaklas. Arkliai išsiskiria kilnia spalva ir raumeningu kūnu. Jie pasižymi lengvumu prižiūrėti ir veisti.

Kubos tempėjai išsiskiria nepretenzinga mityba, retai susiduria su ligomis ir turi paklusnų pobūdį.

Kubos tempėjai

Išnykusios veislės

Šiandien yra daugybė išnykusių gyvūnų. Garsiausi yra šie:

  1. Tarpanas. Jis laikomas šiuolaikinių žirgų protėviu. Šie gyvūnai gyveno šiuolaikinėje Europoje - centre ir pietryčiuose. Jie taip pat susitiko kai kuriuose Rusijos regionuose. Jie buvo maži arkliai su nuleistomis nosimis, sodriais maniežais ir storais plaukais. Jie taip pat turėjo mažą uodegą. Tarpanai gyveno bandose ir buvo labai atsargūs. Gyvūnai buvo sunaikinti žmogaus rankomis. Paskutinis veislės atstovas mirė 1918 m.
  2. Quagga. Šie gyvūnai gyveno Pietų Afrikoje. Arkliai turėjo dryžuotą galvos spalvą, tarsi zebrą. Likęs kūnas buvo įlanka. Vietinius gyventojus pavyko išmokyti šiuos gyvūnus saugoti bandas. Kai plėšrūnai artėjo, quagga iškart davė balsą. Tai padėjo žmonėms išlaikyti savo augintinius. Kartu buvo medžiojami arkliai. Tai lėmė didelis jų odos stiprumas. Paskutiniai asmenys mirė XIX amžiaus viduryje.
  3. Bičiugas. Šie rusiški sunkvežimiai pasirodė XVIII amžiuje. Jie buvo veisiami Rusijoje kertant sunkvežimius su importuotais olandų ir danų žirgais. Bitutės buvo didelio dydžio, todėl buvo labai populiarios tarp valstiečių. Jie dažnai naudojami žemės ūkyje. XIX amžiuje gyvūnai pamažu ėmė nykti. Veisėjai šį procesą sieja su Bityugų kraujo maišymu su kitomis veislėmis.
  4. Hagermano arklys. Šie gyvūnai buvo vieni seniausių genties atstovų. Ši rūšis atsirado prieš 3,5 milijono metų. Jis buvo mažas arklys, savo išvaizda primenantis zebrus. Mokslininkai nustatė, kad arkliai išnyko prieš 10 tūkstančių metų.Jie tai priskiria klimato pokyčiams.
  5. Sausieji skoniai. Tai pati paslaptingiausia veislė, kurios buvimas neturi tikslaus patvirtinimo. Manoma, kad sausakančiai buvo baltarusių ir lenkų veislės arkliai, kurie išnyko XVI ar XVII amžiuje. Šie žirgai išsiskyrė ištikimybe ir ištverme. Todėl jie dažnai dalyvavo mūšiuose ir karinėse kampanijose.


Yra daug retų arklių veislių. Kiekvienam iš jų būdingi tam tikri bruožai. Šiandien kai kurios gyvūnų rūšys yra ties išnykimo riba. Juos išgelbėti padeda valstybės parama ir specialių veisimo klubų kūrimas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas