Kokį maksimalų greitį arklys gali išvystyti ir nuo ko priklauso jo veikimas?

Yra keletas veiksnių, turinčių įtakos žirgų vystymuisi. Tai priklauso nuo streso gyvūnui, veislei ir daugybės kitų aplinkybių. Jūs taip pat turite atsižvelgti į tai, kokiu tikslu arklys yra auginamas. Visų pirma, kai kurie gyvūnai yra auginami specialiai konkurencijai. Todėl išmokyti bėgimo žirgai yra pastebimai pranašesni už tuos, kurie naudojami žemės ūkyje.

Vidutinis gyvūno greitis bėgiojant

Kaip minėta, vidutinis arklio greitis priklauso nuo kelių veiksnių:

 • motociklininko buvimas ir nebuvimas;
 • veislės savybės;
 • vežimo buvimas ir kiti.

Vidutiniškai visų veislių arkliai, neturintys papildomų apkrovų, važiuoja 15 km / h greičiu. Ši savybė būdinga ir gyvūnams, nepriklausantiems rasės rūšims.

Judėdami vidutiniu greičiu, žirgai sugeba įveikti didelius atstumus. Tačiau stovai maksimaliai pasiekia nedidelį atstumą. Po to gyvūnui reikia ilgo poilsio.

Jokio motociklininko

Darbiniai arkliai yra tvirti ir trumpų kojų. Šiuo atžvilgiu šios veislės atstovai bėga lėtai. Gyvūnams, skirtiems žemės ūkio darbams, vidutinis greitis siekia 15–20 km / h. Lenktynininkai be raitelio turi būdų išvystyti apie 40 km / h greitį.

Su motociklininku

Papildomos apkrovos buvimas iškart paveikia gyvūnų sugebėjimą. Dėl motociklininko darbiniai gyvūnai, iškelti iš lėto judėjimo ir didelių apkrovų, išvystomi ne daugiau kaip 12–13 km per valandą. Sukurti specialiai greitojo ir trumpo nuotolio lenktynėms, šie lenktynininkai gali įsibėgėti iki 20–30 km / h, priklausomai nuo veislės.

žmogus ir arklys

Su krepšeliu

Greitis, kuriuo arklys bėga su vežimu, taip pat priklauso nuo pastarojo darbo krūvio. Be to, tokiu atveju laikomi grimzlių veislių atstovai, pasižymintys padidinta ištverme. Jei gyvūno apkrovos lygis neviršija 8% kūno svorio, vidutinis bėgiojimo su vežimu greitis yra 10–12 km / h.

Arklio greitį veikiantys veiksniai

Arklio greitis, be aukščiau išvardytų veiksnių, priklauso nuo:

 • dabartinė sveikatos būklė;
 • amžius;
 • veislės;
 • kelionės būdas.

Greičiausi yra gyvūnai, sulaukę 5–8 metų. Jaunesni lenktynininkai, užauginti lenktynėms, taip pat sugeba gerai atlikti savo sugebėjimus. Tačiau vyresni nei aštuonerių metų arkliai pradeda judėti lėčiau.

žirgo bėgimas

Pagrindinis veiksnys, lemiantis gyvūno galimybes, yra veislė. Traukos arkliai geba gabenti didelius krovinius dideliais atstumais. Tačiau šie žirgai išvysto mažą greitį. Be to, net ir ilgas mokymas negali pastebimai pagerinti vilkikų.

Lenktyniniai žirgai išvysto didelį greitį, kuriuo važiuoja trumpai. Po to gyvūnams reikia ilgo poilsio.

Skirtingų veislių greičio rodikliai

Geriausius greičio rodiklius rodo šių veislių atstovai:

 1. Kruopštaus arklio. Anglų arklių veislė, rodanti geriausią greitį. Ši veislė buvo specialiai auginama mažų distancijų lenktynėms, todėl ji nėra naudojama kitoms užduotims. Iš dalies šias savybes lemia plaučių dydis: pagal šį parametrą grynaveisliai žirgai užima pirmaujančią vietą tarp visų esamų veislių. Taip pat šie žirgai išsiskiria dideliu ir raumeningu kūnu.
 2. Arabų lenktynės. Ši veislė pasirodė pirmojo tūkstantmečio viduryje Arabijos pusiasalio teritorijoje. Arabų hipodromas yra kompaktiško dydžio, lieknas ir lieknas kūnas, plonos kojos ir maža galva.
 3. Sel (Prancūzijos hipodromas). Šios veislės atstovai pasirodė XIX a. Ši veislė buvo gauta sukryžminus angliškus ir prancūziškus arklius, naudojamus žemės ūkyje. Dėl to purvo srautas išsiskiria ne tik dideliu dydžiu ir galimybe greitai bėgti, bet ir padidinta ištverme.
 4. Trotai (amerikiečių, prancūzų, oryolių ir rusų). Skliausteliuose yra veislių sąrašas, atsižvelgiant į arklių greičio savybes.

gražus arklys

Tarp žirgų augintojų labai populiarūs rusiški medžiotojai, pritaikyti ilgos ir atšiaurios žiemos sąlygoms. Šiai veislei priskiriamos „Don“, „Terek“ ir „Akhal-Teke“ arklių veislės, kurios taip pat rodo gerą sugebėjimą greitai bėgti. Tarp arklių augintojų yra nuomonė, kad greičio rodikliai taip pat priklauso nuo gyvūno spalvos. Greičiausi yra žirgai su oranžiniu kūnu. Kitas ateis marios, juodos ir baltos spalvos. Tarp laukinių arklių išsiskiria mustango veislės atstovai. Šie žirgai, kurie gyvena Šiaurės Amerikos žemyne, įsibėgėja iki 100 km / h.

Eigos ir greičio santykis

Eisena - tai būdas, kuriuo arklys juda. Tai yra, nustatę gyvūno judesio tipą, galite suprasti, kokiu greičiu arklys juda.

Žingsnis

Ėjimas yra paprastas ir pažįstamas žirgų judėjimo būdas. Vidutinis greitis, kurį žirgai išvysto šia eisena, yra 4-5 km / h. Kai kurie rasių veislių atstovai nori vaikščioti greičiau, išvystydami greitį iki 7 km / h. Tokiu eisena gyvūnai gali nuvažiuoti didelius atstumus nepasiklydę.

gražus arklys

Lūšis

Lūšys skirstomos į keletą tipų:

 • tylus (9-10 kilometrų per valandą);
 • vidutinis (iki 13 km / h);
 • greitas (15 km / h);
 • maksimalus (nuo 30 km / h ir daugiau).

Šis eisenos būdas būdingas aukščiau išvardintoms augintojų veislėms.

Galopas

Galopas laikomas patogiausiu įvairių rūšių veisimosi būdų. Tokiu būdu arkliai vystosi iki 35–45 km / h greičiu. Galopas būdingas grynaveisliams arkliams, kurie pereina prie tokio bėgimo praėjus kelioms minutėms po judėjimo pradžios.

Karjera

Šis būdas yra žinomas kaip mušimas. Judėdami karjeroje, suaugę arkliai vystosi iki 54–60 km / h.

žirgas šokinėja

Amble

Judant tokiu būdu, suaugę arkliai pagreitėja greičiau nei troba, bet juda lėčiau nei galop ar karjeras. Amble pasižymi tuo, kad gyvūnai kojas juda sinchroniškai. T. y., Tiek užpakalinės, tiek priekinės kojos juda tuo pačiu metu. Kitais žingsniais gyvūnai pakaitomis pertvarko kojas.

Pasaulio rekordininkai

Žirgo bėgimo greičio registravimo istorijoje buvo įrašyti šie įrašai:

 1. 69,69 km / h. Toks greitis sugebėjo išvystyti grynaveislį angliškos veislės „Beach Rackit“ eržilą. Šis įrašas, nepalūžęs net prasidėjus XXI amžiui, buvo įregistruotas 1945 m. Praėjusio amžiaus 90-ųjų pradžioje eržilų svogūnų ritinys išvystė panašų maksimalų greitį. Tačiau arklys negalėjo viršyti šio rodiklio.
 2. 69,3 km / h. Žirgas Siglevi Vergas tokiu greičiu judėjo be raitelio. Šis rezultatas buvo užregistruotas per 804 metrų lenktynes, kurias arklys įveikė per 41,8 sekundės.
 3. 60,7 km / h. Šis rekordas priklauso eržilui Jonui Henriui. Šis rezultatas buvo užfiksuotas lenktynėse per 2,4 kilometro atstumą.

Šiuos rekordus demonstravo grynaveisliai arkliai. Gyvūnams, tiriantiems kitų rūšių „priemaišas“, neleidžiama varžytis.

Nepaisant to, kad greičio savybės tiesiogiai priklauso nuo arklio veislės, reguliarus treniruotės ir tinkama mityba padeda pagerinti anksčiau pasiektą našumą. Lenktynininkai įgyja formą, reikalingą ilgų nuotolių lenktynėms per tris ar daugiau mėnesių. Šiuo laikotarpiu gyvūnams reikalingas kaloringas maistas ir daug gėrimų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas