Mažiausių žirgų veislių aprašymas ir priežiūros taisyklės

Miniatiūrinis arklys yra dekoratyvinis augintinis, kuris skiriasi nuo ponio proporcingo sudėjimo. Nykštukinės veislės yra mažesnės aukštų gyvūnų kopijos. Mini žirgų veislės išorėje skiriasi. Geras ir protingas augintinis taps geriausiu vaiko draugu. Pagrindinis dalykas, rūpinantis mažu arkliu, yra šukuoti mane, tinkamai maitinti ir leisti jam bėgti.

Mažų arklių kilmė

Dekoratyvinių ponių arklių palikuonys buvo seniai žinomi pasaulyje. Senovės keltai apie juos žinojo V amžiuje. Šventyklų ir namų apyvokos daiktų sienos buvo papuoštos mažų arklių piešiniais. Karalius Liudvikas XIV rinko retus gyvūnus. Nykštukiniai arkliai gyveno monarcho kareivijoje.

Tikslingas mini žirgų veisimas namų ūkiui pradėtas XVIII a. Anglijoje. Ištvermingi gyvūnai buvo pririšti prie anglies vežimėlių. Pirmoji dekoratyvinė veislė buvo sukurta Argentinoje sukryžiuojant aukštą arklį ir ponį. Falabella paveldimi selekcininkai ir selekcininkai iš Buenos Airių pristatė mini arklius XX amžiaus pradžioje. Amerikos veisėjai tęsė savo kolegų iš Argentinos eksperimentus ir veisė dar keletą veislių.

Genetinės savybės

Nykštukinis arklys turi kitokį genotipą nei aukštų arklių veislės. Tolesnės kartos išorinės savybės gerėja. Vaikai užauga trumpiau nei jų tėvai. Genas, atsakingas už mažą ūgį, retais atvejais sukelia skeleto vystymosi patologijas.

Trumpumo pranašumai ir trūkumai

Nykštukinės veislės yra kompromisas arklių mylėtojams, kurie neturi tinkamų sąlygų laikyti didelį gyvūną. Žaislinio arkliuko dydžio gyvas arklys neišgąsdins vaiko. Augintinis praskaidrins pagyvenusio žmogaus laisvalaikį.

mini arklys

Mini žirgo temperamentas yra panašus į šuns. Ji tampa prisirišusi prie savininko, gali mokytis. Nykštukinės veislės turi ryškesnę klausą nei šunys. Fizinę negalią turintys gyvūnai yra naudojami kaip kompanionai.

Kiti mažo dydžio veislės pranašumai:

 • lengvas transportavimas - gabenti tinka standartinis furgonas;
 • išlaidos maistui yra du kartus mažesnės;
 • nereikia batų;
 • tvarte reikia mažiau vietos - viename kioske, kurio ilgis 3x4 metrai, tilps du mini žirgai;
 • gyvena vidutiniškai 35 metus, vaikas augs su augintiniu;
 • elgtis ramiai su žmonėmis ir artimaisiais.

Neigiama pirkimo pusė yra aukšta kaina. Mini arklio kumeliuko kaina prasideda nuo 240 tūkstančių rublių.

mini arklys

Mini žirgų pritaikymas

Nykštukiniai žirgai pasižymi maloniu charakteriu, lengvai treniruojami ir atrodo neįprasti. Mini žirgų sugebėjimai naudojami medicinoje, pramogose ir namuose. Nykštukinius arklius galima rasti:

 • privačiame name kaip augintinis;
 • specializuotoje parodoje;
 • cirko numeryje;
 • ligoninės vaikų neurologiniame skyriuje - hipoterapija gydoma neurozė, cerebrinis paralyžius, autizmas;
 • pėsčiųjų takuose.

Jautrūs gyvūnai yra aklųjų vadovai. Mini žirgai gali atlaikyti iki 30 kilogramų svorį ant nugaros, o krepšyje jie gali ištraukti iki 90 kilogramų. Jie moko jodinėti žirgais mažiems vaikams. Ponis vaikui gali būti gremėzdiškas ir skubotas. Lankstus nykštukinis arklys padės jaustis užtikrintai ant balno.

mini arklys

Garsiausios veislės

Veislynai veisia keturias mini arklių veisles. Asmenys skiriasi išore. Jų ūgis ties ketera siekia 86 centimetrus.

Mini programėlė

Veislės gimtinė yra JAV. Aukštaūgę Appaloosą iš Palouso ežero išvedė Amerikos indėnai. Veisėjai sumažino arklių aukštį iki 95 centimetrų. Išorinė charakteristika:

 • tvarkinga galva;
 • platus kaklas;
 • mažos kanopos su tamsiomis vertikaliomis juostelėmis;
 • dėmėta kūno spalva.

Naujoji veislė Rusijai jau seniai buvo žinoma ir mylima veisėjų Europoje ir Amerikoje.

Mažiausių žirgų veislių aprašymas ir priežiūros taisyklės

Amerikos miniatiūra

Veislė išsiskiria savo atletišku pastatymu. Raumenys išsiskiria ant tinkamai išdėstytų galūnių. Galvos struktūros ypatybės - šiek tiek parabolinis profilis ir plati kakta. Amerikietiškas mini arklys atrodo kaip grakštus grynaveislis arklys. Parodos stendas yra jos genuose. Gyvūnus lengva išmokyti ispaniškai. Amerikietiškos veislės mini žirgai yra draugiški vieni kitiems ir kitiems augintiniams. Juos galima panaudoti mažiems vežimėliams.

Falabella

Argentininės veislės gyvūnai yra trumpiausi iš mini arklių. Ūgis ties ketera - 75 centimetrai. Falabella arklys sveria nuo 20 iki 60 kilogramų. Ji turi mažiau šonkaulių nei kitos veislės. Minkštą, šilkinį kailiuką ir maniežas reikia kruopščiai prižiūrėti. Iš išorės arklys atrodo paprastas - didelė galva su lygiu profiliu, plonomis kojomis. Falabella arkliai yra paklusnūs vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Protingi gyvūnai yra mokomi. Palankiomis sąlygomis augintinis gali gyventi iki 40 metų.

mini arklys Falabella

Šetlando ponis

Veislės protėviai yra paprasti poniai. Veislininkų užduotis buvo veisti mažus gyvūnus su simetriškomis kūno proporcijomis ir ramiu temperamentu. Šetlando poniai yra mieli pūkuoti mini žirgai, turintys masyvų kūną ir tiesias kojas, plačiai uždėtas ausis ir išraiškingas akis. Veislės bruožai taip pat yra suapvalintos kanopos, sodrus mane ir uodega. Gerai surišti, tvirti Šetlando poniai retai suserga.

Turinio niuansai

Mini žirgas prižiūrimas taip pat, kaip ir normalaus ūgio gyvūnas. Vienam augintiniui galite pasiimti kampelį svetainėje esančiame ūkiniame pastate. Norint laikyti du ar daugiau arklių, reikia tvartelio.

Būtina aprūpinti švirkštimo priemone, kad augintinis galėtų bėgioti ir žaisti. Nykštukiniai arkliai yra aktyvūs, tačiau termofiliniai gyvūnai. Stabilų kambarį reikia izoliuoti.

Mini arklius reikia skiepyti nuo gripo ir stabligės, užkirsti kelią kirminams ir 2 kartus per metus paimti pas veterinarą.

mini arklys Falabella

Stabilus išdėstymas

Reikalavimai mini arklio laikymo vietai:

 • kiosko plotas 2–3 gyvūnams - 12 kvadratinių metrų;
 • infraraudonųjų spindulių;
 • izoliacinis antklodžių sluoksnis ant sienos;
 • grynas oras, bet ne grimzlė;
 • kraikas pjuvenų ar šieno ant grindų.

Butas nėra labai tinkamas nykštukinio arklio laikymui. Augintiniui reikia erdvės žaisti ir judėjimo laisvės. Mini arklys neina į šiukšlių dėžę kaip katė.JAV mini veislės yra laikomos privačiuose namuose, ant kanopų jie nešioja sauskelnes ir batus. Bet vaikščiojimas du kartus per dieną ar sauskelnės neišspręs judėjimo trūkumo ir gryno oro problemos. Uždaroje buto erdvėje augintiniui pasidarys liūdna.

mini arklys

Priežiūra

Mini arklys kiekvieną dieną prižiūrimas pagal standartinę schemą:

 • išvalykite kioskelį, pakeiskite patalynę;
 • šukuoti vilną ir mane, išsimaudyti;
 • išvalykite jų kanopas;
 • pamaitintas;
 • leisti pasivaikščioti;
 • traukinys.

Norėdami išvalyti kioskelį, jums reikės šerdelės ir šepetėlio. Nešvarūs pakratai pakeičiami šviežiais šiaudais ir pjuvenomis. Kambarys dezinfekuojamas kas šešis mėnesius. Dezinfekavimo metu arklys turi būti perkeltas į kitą vietą.

laikydami arklius

Maitinimas

Mini žirgo racioną sudaro:

 • žolė, šienas;
 • daržovės;
 • kukurūzai;
 • košė;
 • vitaminai ir mineralai.

Nykštukiniams žirgams naudinga valgyti šakniavaisius - burokėlius, morkas, bulves, kopūstus. Jei gyvūnai gyvena ūkyje, jie paleidžiami į ganyklas ir papildomai šeriami mineraliniu maistu. Nykštukinės veislės staigiai reaguoja į vitaminų trūkumą. Mini žirgai kramto lėtai ir kruopščiai, kad maistas pamažu virškinamas. Jie neturėtų būti skubėti ir per mažai. Alkanas gyvūnas praryja maistą, o skrandyje jis blogai virškinamas.

Arklio raciono pagrindas yra rupus žolelių maistas, šienas. Košės galima duoti nedideliais kiekiais. Priešingu atveju augintiniui gresia nutukimas. Dekoratyvinės veislės greitai priauga svorio, ypač kai trūksta fizinio aktyvumo. Nutukimas sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus, sąnarių ir stuburo ligas.

pamaitinti arklius

Dažniau nei kitos veislės Šetlando poniai kenčia nuo nutukimo. Norėdami apskaičiuoti normą ir pasirinkti dietą pagal veislę, geriau kreiptis į veterinarą. Vanduo duodamas kelis kartus per dieną: 3 kartus vasarą, 2 kartus žiemą. Tam, kad augintinis galėtų bet kada atsigerti, įmontuota automatinė girdykla. Svarbu, kad indas būtų švarus ir įpiltų vandens. Maisto ir gėrimų indai užteršiami kiekvieną mėnesį.

Kriaušių higiena ir priežiūra

Mini žirgo kailis valomas kiekvieną dieną šepetėliu ir grandikliu. Vidutinis valymo laikas yra 15 minučių. Krūmas ir uodega plaunami šampūnu ir kondicionieriumi, šukuojami šukomis. Vasarą augintinis maudomas po aktyvių žaidimų. Prakaitas nuplaunamas šiltu vandeniu. Sausą valymą žiemą pakanka. Nykštukinis arklys turi būti atsargiai šukuojamas, stovint priekyje arba į šoną. Nepaisant malonios prigimties, gyvūnas gali refleksiškai spardytis, reaguodamas į neatsargų veiksmą grandikliu.

Arklio kanopos išvalomos po pasivaikščiojimo. Šiukšlės pašalinamos naudojant specialų kabliuką. Dantys tiriami kas šešis mėnesius. Tikrinimas žodžiu gali būti įtrauktas į įprastą veterinaro patikrinimą.

Kriaušių higiena ir priežiūra

Dauginimas

Falabella arkliai lytinę brandą pasiekia sulaukę 4 metų. Argentinos veislės patelės ilgiausiai turi dekoratyvinių rūšių nėštumą - 13 mėnesių. Žindymas trunka 9 mėnesius. Kumeles motina randa pagal ypatingą kvapą. Mini žirgai po metų pradeda savarankišką gyvenimą.

Amerikiečių miniatiūrinių veislių ir „Mini-Appaloosa“ patelės 11 mėnesių veisiasi jaunos, kaip aukšti arkliai. Kaip falabella, jie kumeliukus maitina pienu metus. Trečiaisiais gyvenimo metais amerikiečių veislės individai yra pasirengę daugintis. Appaloosa lytinę brandą pasiekia sulaukus ketverių metų.

Šetlando ponių veisimas yra tas pats kaip standartinių veislių arklių. Patelė gali pagimdyti du kumeliukus. Naujagimis kumeliukas atsikelia per 2 valandas ir netrukus pradeda bėgti. Gimdymas gali būti sunkus dėl mažo ūgio, todėl būsimą motiną geriau nuvežti į kliniką arba pasikviesti namuose veterinarą. Žemaūgiuose arkliuose vyrauja augimo genas. Jei kirsite įprastą ir miniatiūrinę veislę, jauniklius ketera išaugs ne daugiau kaip per metrą.

Kriaušių higiena ir priežiūra

Įdomūs faktai apie kūdikius arklius

Mini žirgų istorijoje yra atvejų, kai augimas yra rekordiškai mažas.

Lilliputijos žirgai iš Gineso rekordų knygos

2006 m. Nešvarioji „Tumbelina“, dar vadinama „Thumbelina“, pateko į įrašų savininkų registrą. 43 centimetrų ūgio moteris sveria 26 kilogramus. Žirgas laikomas nykštuku net trumpai veislei. Tumbelina turi trumpas kojas, kaip ir įprasti poniai.

Miniatiūrinė filė, vardu Bella, gimė Amerikos Dakotos valstijos ūkyje. Jos ūgis gimus yra 38 centimetrai, o svoris - 4 kilogramai. Einšteino kumeliukas gimė Anglijoje. Jis yra trumpesnis ir lengvesnis už Belą: padidėjęs 36 centimetrais jo svoris neviršijo 3 kilogramų.

Mažiausias arklys pasaulyje

Mažasis moliūgas, arba mažasis moliūgas, yra falabella veislės mini arklys. Ji gimė amerikiečių ūkyje Pietų Karolinoje. Rekordininkas buvo 35,5 centimetrų ūgio. Kūdikis svėrė 9 kilogramus. Moliūgų rekordas nebuvo sulaužytas nuo 1975 m.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas