Kiek arklys gali sverti vidutiniškai ir kaip nustatyti masę, pasaulio rekordus

Arklių augintojai turi žinoti, kiek arklys sveria, kad galėtų palyginti su standartu. Svorio nukrypimai gali reikšti nerūpestingumą, neproporcingas fizines pastangas laikantis dietos ar sveikatos problemų. Kiekvienas arklio amžius ir veislė turi savo svorio laipsnį. Norėdami nustatyti gyvūnų kūno svorį, jaunikliai naudoja specialius metodus.

Kas lemia arklio svorį?

Arklio svorio rodikliai nustatomi atsižvelgiant į veislės standartą ir riebumo laipsnį. Gyvūnų ūgis ir svoris yra glaudžiai susiję ir daro įtaką kūno tipui. Skeleto ir raumens audinio vystymasis vertinamas pagal riebumą.

Grimzliniai arkliai yra aukščiausi ir sunkiausi žirgai pasaulyje. Traukimo jėga tiesiogiai priklauso nuo gyvūnų aukščio ir svorio. Važiuojančios ir lengvai dirbančios veislės turi grakštesnę skeleto struktūrą. Jų raumeningas korsetas turi būti harmoningai išvystytas. Didelis svorio krūvis pareikalaus papildomų pastangų judant gyvūną. Svorio trūkumas turės įtakos arklio ištvermei.

Žirgo mityba yra svarbiausias priežiūros ir priežiūros aspektas. Apimtis ir kalorijų kiekis nustatomi atsižvelgiant į gyvūnų ekonominę paskirtį. Vidutiniškai bendras dienos pašaro svoris su visais priedais turėtų sudaryti 1,8–2% arklio svorio.

Gyvūnų svoris stebimas dinamikoje, kad būtų galima sekti fizinį arklių vystymąsi visą jų gyvenimą.

Pagrindinės kategorijos

Veisiant arklius, taikoma svorio klasifikacija, kuri yra tiesiogiai susijusi su veislių ypatybėmis.

gražus arklys

Iš viso yra 3 grupės:

 • lengva;
 • terpė;
 • sunkus.

Pirmąjį sudaro arkliai, sveriantys iki 400, antrąjį - nuo 401 iki 600, trečiąjį - virš 601 kilogramo. Gradacija taikoma lytiškai subrendusioms kumelėms ir eržilams. Stebint svorį dinamikoje, galima reguliuoti apkrovą ir arklio veiklos tipą. Suaugusiesiems jis neturėtų keistis, kai jojimo ir pririšimo veislės sulaukia 5 metų, sunkiųjų vežėjų - 7 metų.

Bet kurios veislės kūno būklė vertinama pagal Hennecke skalę:

 1. Išsekęs.
 2. Labai plonas.
 3. Plonas.
 4. Vidutiniškai plonas.
 5. Vidutiniškai.
 6. Vidutiniškai apkūnus.
 7. Apkunus.
 8. Storas.
 9. Labai storas.

gražus arklys

Būklė nustatoma vizualiai ir palpuojant.

Nepatenkinama kūno būklė

Remiantis Hennecke skalės 1-2-3 kategorijos aprašymu, tai yra "ištuštėjęs", "labai plonas", "plonas" arklys. Pirmosiose dviejose kategorijose riebalinio audinio visiškai nėra, kaulai yra padengti oda ir nedideliu raumenų sluoksniu.„Ploname“ kūne riebalai atsiranda ant kaklo, keteros ir pečių.

Jei dėl kokių nors priežasčių arklys prarado 50% savo svorio, tada jis nebegalės jo atstatyti ir turi būti išmestas. Pametus 30% svorio, gyvūną galima reabilituoti, tačiau žirgo augintojui tam prireiks nemažai laiko ir pastangų. Jauniems žirgams yra nustatytos amžiaus svorio taisyklės, kurių selekcininkai laikosi, kad jauni arkliai vystytųsi tinkamai.

plonas arklys

Sportas

Sportiniams žirgams idealios kūno būklės balai yra vidutiniškai ploni ir gerai pamaitinti. Vidutiniškai plonas reiškia, kad matomi keteros ir šonkaulių kontūrai. Ketera, pečiai ir kaklas neatrodo ploni.

„Vidutinis“ riebumas yra tada, kai stuburo ir šonkaulių nematyti, tačiau šonkauliai jaučiami glostant. Ketera, pečiai, kaklas yra suapvalinti arba lygūs.

Dirba

Į darbo grupę įeina gyvūnai su gerai išvystytu raumenų korsetu, kurio riebalų sluoksniai yra ties ketera, kaklu, tarp šonkaulių. Pagal Hennecke vertinimo skalę kūno būklė vertinama kaip „vidutinė“.

Gamykla

Veislės reprodukcijai gyvūnai parenkami su idealia forma ir dideliu seksualiniu aktyvumu. Eržilai su „vidutinio“ ir „vidutiniškai gerai maitinto“ kūno būklės rodikliais pasižymi geriausiomis reprodukcinėmis savybėmis. Šios kategorijos žirgai gali būti perduoti darbo grupei, nes jie palaiko puikią fizinę būklę.

gražus arklys

Paroda

Veislės demonstravimui geriausi atstovai išrenkami su gražiu ir proporcingu skeletu. Žirgai penimi taip, kad raumenys būtų poodinių riebalų forma lygesni, o kailis yra šviesaus atspalvio.

Vertinimo kategorija yra „gerai maitinama“. Parodyti asmenys netinkami varžyboms dėl nepakankamos raumenų masės.

Svorio svyravimai priklausomai nuo arklio veislės

Arklio veislė lemia jo paskirtį. Sunkiasvoriai praras greitį lengvesniems žirgams, tačiau turės pranašumą ištvermės ir keliamosios galios atžvilgiu.

Brabancons

Belgijos sunkvežimis. Galiausiai veislė susiformavo XIX amžiaus pabaigoje. Vidutinis ūgis ties ketera yra 170 centimetrų, vidutinis svoris - 900 kilogramų. Masyvūs, raumeningi arkliai gali perkelti krovinį 3-4 kartus daugiau nei jų pačių svoris.

Brabancons arklys

Shire

Veislė buvo veisiama Anglijoje 18-ojo amžiaus pabaigoje dėl karinių poreikių. Vėliau raumeningi ir labai stiprūs arkliai buvo pradėti naudoti kaip pagrindinė žemės ūkio ir pramonės darbo jėga. Aukštis ties ketera, vidutiniškai 170 centimetrų (nuo 165 iki 176). Svoris gali siekti 1200 kilogramų.

Sunkieji sunkvežimiai

Brabanconai ir širai buvo tarp kitų sunkiasvorių veislių protėvių:

 • Škotų;
 • Airių;
 • Vladimirskis;
 • Bolonijos;
 • Australas.

Sunkus arklys

Prancūzijos percheronai turi arabų arklių kraujo mišinį. Anglų priesagų kilmė nežinoma. Visi sunkvežimiai yra stiprūs, masyvūs, stiprūs arkliai, kurių mažiausias svoris yra 700 kilogramų.

Budennovskas

Universali sportinių žirgų veislė.

Būdingi arklio Budyonnovsky bruožai:

 • vidutinis ūgis ties ketera - iki 165 centimetrų;
 • galingas krupas;
 • Ilgas kaklas;
 • gerai išsivysčiusios, raumeningos kojos.

Suaugusio arklio svoris yra nuo 400 iki 600 kilogramų.

Budjonnovskio arklys

Trotai

Lengvų diržų veislės yra skirtos ilgiems bėgimams. Troškininkai yra matmenys arkliai. Ties ketera jie gali siekti 170 centimetrų, ilgis - 160 centimetrų, krūtinės apimtis - 180 centimetrų. Arklio svoris - nuo 500 iki 550 kilogramų.

Ponis

Poniai yra ypatinga arklio rūšis, kurią sudaro 2 porūšiai. Pirmasis buvo suformuotas natūraliomis sąlygomis, kai trūko maisto išteklių ir sunkių klimato sąlygų. Šie gyvūnai yra 1,5–2 kartus trumpesni ir lengvesni už paprastus arklius. Fizikoje tokie poniai primena mažesnę sunkiųjų sunkvežimių kopiją. Arkliai naudojami turizmui ir pramogoms. Aukščiausi yra Škotijos poniai. Ties ketera jie siekia 107 centimetrus, svoris - 200 kilogramų.

Antrasis porūšis yra žemaūgiai arkliai, kuriuos žmonės augina dekoratyviniais tikslais. Mažiausia veislė yra falabella. Sumažinta arklio kopija neviršija 75 centimetrų (mažiausiai - 40 centimetrų) ir sveria nuo 20 iki 60 kilogramų. Protingi ir lengvai mokomi gyvūnai yra naudojami kaip kompanionai, visų pirma, akliesiems.

Ponis arklys

Kaip apskaičiuoti gyvūno masę

Gyvojo arklio svorio nustatymui naudojami kūno matavimai centimetrais ir skaičiavimo formulės, nes norint naudoti svarmenis, reikia didelių materialinių išlaidų.

Matavimų atlikimas

Skaičiavimams reikalingi parametrai:

 • ūgis ties ketera;
 • apimtis krūtinėje;
 • arklio ilgis.

Norėdami gauti tikslius rezultatus, arklys pastatytas ant tvirtos ir lygios žemės. Prieš pradedant matavimus, gyvūną reikia nuraminti švelniai glostant krupą. Matavimo juostos ir juostos yra naudojamos kaip matavimo priemonė.

kiek sveria arklys

Nustatant aukštį ties ketera, apatinis pagaliuko galas dedamas priešais kairiąją priekinę kanopą prie išorinio kulno. Skersinis strypas nuleistas į aukščiausią keteros tašką. Matuojant krūtinės apimtį, juosta tvirtai tempiama išilgai apvažiavimo trajektorijos, liečiant kaukolės kampus. Kūno kūno įstrižas ilgis matuojamas kartu su matavimo lazdele: nuo peties-žasto sąnario iki ischialinio kaulo. Savikontrolės tikslais matavimas atliekamas du kartus.

Taikomos skaičiavimo formulės

Apskaičiuotų rodiklių pranašumas yra jų prieinamumas ir paprastumas. Trūkumas yra apytikslis rezultatas: jie yra mažiau tikslūs nei sveriant arklį skalėje.

Apskaičiuojamas arklio svoris pagal ūgį

Ūgis ties ketera dauginamas iš koeficiento:

 • 2,58 - darbiniams arkliams kategorijoje „storas“;
 • 2,33 - darbiniams arkliams, kurių įvertinimas „vidutiniškai“ / „vidutiniškai gerai maitinami“;
 • 2,1 - „ploniems“ darbiniams arkliams;
 • 3.39 - „storiems“ sunkvežimiams;
 • 3.1 - skirtas „ploniems“ sunkvežimiams.

kiek sveria arklys

Skaičiavimo sudėtingumas priklauso nuo teisingo koeficiento pasirinkimo.

Dyrstas

Skaičiavimui naudojamas krūtinės apimtis ir koeficientai, kurių sandauga parodo apytikslį arklio svorį. Koeficientai: 3,5 - sunkiasvorėms veislėms; 3,1 - vidutinė; 2,7 - šviesa.

Matorina

Arklio svorio apskaičiavimo formulė: krūtinės apimtis padidinama 6 kartus ir atimama skaitinė vertė 620.

Platonovas ir Dzeverinas

Arklio masė apibrėžiama kaip ūgio ir krūtinės apimties sandauga.

Pasaulio rekordai

Svorio ir ūgio atžvilgiu sunkūs arkliai ir poniai išsiskiria iš visų arklių veislių.

kiek sveria arklys

Didžiausias arklys

Didžiausias Shire Samsono svoris ir ūgis buvo užfiksuotas XIX amžiaus pabaigoje: atitinkamai 1574 kilogramai ir 219 centimetrai. Šiuolaikinis rekordininkas yra mažesnis už jį daugiau nei 100 kilogramų.

Mažiausias arklys

Argentinos falabella neviršija 36 centimetrų aukščio ir sveria iki 9 kilogramų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas