Jakuto arklio veislės savybės, priežiūra, priežiūra ir veisimas

Kai kurie ūkininkai augina arklius. Žmonėms, gyvenantiems šiauriniuose regionuose, rekomenduojama veisti jakuutų arklius. Faktas yra tas, kad ši veislė yra pritaikyta atšiauriam klimatui, kur vyrauja žemos temperatūros rodikliai. Prieš augindami tokius gyvūnus, būtina išsamiau susipažinti su jiems būdingais bruožais.

Veislės kilmės istorija

Daugelis istorikų jakuutų veislę laiko viena seniausių. Tokių gyvūnų palaikai ne kartą buvo aptikti per archeologinius kasinėjimus amžino įšalo sluoksnyje. Archeologų teigimu, šie arkliai egzistavo dar trisdešimtąjį tūkstantmetį pr. Kai kurie mokslininkai įsitikinę, kad šių gyvūnų protėviai buvo senovės tundros arkliai. Ši veislė sugebėjo išgyventi iki šių dienų dėl gerai išvystytos raumenų ir kaulų sistemos, taip pat dėl ​​padidėjusios ištvermės ir sugebėjimo prisitaikyti prie bet kokių klimato sąlygų.

Turinio regionas

Dažniausiai tokie arkliai randami žiemą ir vasarą tikrosios tundros teritorijoje. Gyvūnų skaičius pradėjo didėti 1988 m., Kai vienoje tundros zonoje buvo paleista arklys. Per pirmuosius kelerius metus gyvūnams pavyko sukurti daugiau nei 150 kvadratinių kilometrų plotą.

Iki šių dienų buvo suformuotos trys jakuutų arklienos veislės. Pirmasis tipas apima Srednekolymsko ir Verkhoyansk arklius. Antrasis tipas laikomas labiau termofiliniu, todėl daugelis jį vadina pietiniu. Šie arkliai yra mažesni ir nėra kryžminami su kitomis arklių veislėmis. Trečiasis tipas vadinamas gamykla. Šiai grupei priklausantys gyvūnai išsiskiria dideliu dydžiu ir atsparumu žemai temperatūrai. Didžioji dalis Jakuto arklių gyvena slėniuose prie Lėnos upės. Kartais jie randami Kolymos baseinuose.

Funkcija ir aprašymas

Norėdami išsamiau susipažinti su tokia veisle, turite suprasti jos aprašymą ir savybes.

Jakuto arklys

Išorė ir kostiumai

Norint nuspėti arklio našumą, būtina įvertinti išorę. Gyvūnai turi gana nestandartinę išvaizdą ir didelius matmenis. Tačiau reikėtų paminėti ir kitus išorinius bruožus:

 • stiprus kūno sudėjimas, turintis daug raumenų;
 • didelė krūtinė;
 • plati nugara;
 • sustorėjusi oda;
 • stora vilna;
 • stiprios kanopos;
 • didelė galva.

Suaugę žirgai užauga iki pusantro metro aukščio. Vidutinis kūno svoris yra 550–600 kilogramų. Šiuo atveju krūtinės apimtis kartais siekia 185 centimetrus.

Jakuto arklys

Kalbant apie fizines savybes, reikėtų paminėti ir kostiumą. Yra keletas spalvų apraiškų, kurios laikomos išskirtinėmis Jakuto arklių savybėmis:

 • stori ir juodi manečiai;
 • tamsios žymės ant palto;
 • pilkšvai pelenų spalva.

Treniruotumas ir charakteris

Pasak daugumos arklių augintojų, Jakuto žirgai yra labai protingi ir klusnūs. Suaugusieji nerodo agresijos požymių, todėl yra laikomi visiškai saugiais. Pagrindinis jų skirtumas yra jų greitas sąmojis. Jie taip pat gali savarankiškai numatyti tolesnį kai kurių įvykių vystymąsi. Arkliai yra labai emocingi, jie puikiai jaučia žmogaus charakterį ir geba atsiminti žmonių balsus. Laikui bėgant jie priprato prie savininkų ir šalia jų gyvenančių gyvūnų.

Jakuto arklys

Produktyviosios gyvūno savybės ir naudojimas

Yra du pagrindiniai tokių neįprastų žirgų naudojimo būdai:

 • Jojimas arkliu. Tai laikoma pagrindiniu tokių gyvūnų tikslu. Jakutų žirgai yra kieti ir labai judrūs, todėl juos galima naudoti net snieguotais keliais. Važiuojantys žirgai naudojami tik kaip transporto priemonė. Kitam darbui jie visiškai netinkami.
 • Mėsos ir pieno gamyba. Kai kurie augina arklius šviežios mėsos gaminiams. Jų mėsa laikoma tikru delikatesu, iš kurio ruošiama daugybė nacionalinių jakuutų patiekalų. Jie taip pat naudojami pienui gaminti. Jis turi gydomųjų savybių ir yra naudojamas tradicinėje medicinoje.

gražus arklys

Privalumai ir trūkumai

Kai kurie žmonės pasirenka pažvelgti į skirtingas arklių veisles, analizuodami jų pagrindinius trūkumus ir pranašumus. Verta paminėti, kad ši veislė turi daug privalumų. Tarp pagrindinių yra šie:

 • priežiūros paprastumas;
 • sunkus darbas;
 • neagresyvus elgesys;
 • padidinta ištvermė;
 • mokomumas;
 • gyvybingumas.

Tačiau yra keletas trūkumų, su kuriais žmonės gali susidurti veisdami jakuutų veislės arklius. Tarp trūkumų yra nepatraukli išorė ir tai, kad tokie gyvūnai nėra laikomi visiškai prijaukintais.

Jakuto arklio priežiūra ir priežiūra

Kiekvienas žmogus, ketinantis auginti arklius, turėtų susipažinti su jų priežiūros ypatumais.

gražus jakuutų arklys

Stabilus

Pirmiausia turite išsiaiškinti, kurioje arklidėje geriau laikyti tokius arklius. Patyrę ūkininkai nerekomenduoja jų laikyti visiškai uždarose tvartuose. Šie gyvūnai laikomi mylinčiais laisvę, nes yra įpratę gyventi atvirose vietose. Todėl uždaros arklidės gali jas neigiamai paveikti. Jei neįmanoma jų išlaikyti gatvėje, dažnai turėsite juos išleisti pasivaikščioti.

Geriausias variantas yra ūkis, kurio teritorijoje yra daug aptvertų erdvių. Tokiose vietose žirgai galės laisvai bėgioti ir niekuo nesijaus riboti.

Maitinimas ir gėrimas

Tokie žirgai laikomi nepretenzingais renkantis maistą. Jie gali valgyti net nekokybišką maistą. Tačiau auginant ūkiuose, jie turėtų būti maitinami maistu, kuriame yra vitaminų. Tokia mityba padeda stiprinti imuninę sistemą. Patyrę ūkininkai, daugelį metų auginantys Jakutų veislę, pataria į savo racioną įtraukti daugiau grūdų ir šieno. Vasarą arkliams suteikiama daugiau šviežios žolės. Taip pat į savo dienos racioną galite įtraukti prinokusių obuolių, bulvių, morkų ir burokėlių. Jauniems žirgams suteikiamas supjaustytas maistas, kad būtų lengviau sukramtyti. Jas reikia laistyti kasdien iš dešimties litrų kibiro ryte ir vakare.

arklys ir žmogus

Higiena ir arklių priežiūra

Atliekant arklio higieninę priežiūrą, atliekamos šios procedūros:

 • reguliarus valymas specialiomis uodegos ir arklio šukomis;
 • kasdien apžiūrėti kanopas ir valyti jas ant arklio kablio;
 • nugarėlės, galvos ir kaklo valymas šepečiais su minkštais ir kietais pluoštais;
 • veterinarinis patikrinimas, kuris turėtų būti atliekamas kartą ar du per metus;
 • valyti dantis kempine, kuri atliekama kartą per šešis mėnesius;
 • praplauti akis šiltu vandeniu;
 • kasdien skalaujant lytinius organus, dėl kurių gali atsirasti riebalų.

Ganosi

Jei įmanoma, gyvūnai išleidžiami į gamtą, kad galėtų ganytis lauke ir valgyti šviežią žolę. Tai daroma vėlyvą pavasarį ir pirmąją vasaros pusę, kai yra daugiausia žalių žolių. Vasaros viduryje ir antroje pusėje yra mažiau natūralių ganyklų. Tokiu atveju gyvūnams vėl reikės duoti kombinuotųjų pašarų ir šieno.

arklių ganymas

Pasagos

Natūraliomis sąlygomis arkliai gyvena vietovėse, kuriose yra minkšta dirva. Tai prisideda prie nedidelio pėdų paviršiaus dilimo. Tuo pačiu metu gyvūno regeneraciniai procesai yra gana aktyvūs, todėl kanopos gali atsigauti savarankiškai. Gyvūnai, auginami privačiose vietose, turi daug judėti kietesniais paviršiais. Tokiomis sąlygomis kanopos nusidėvi daug kartų greičiau, todėl jas reikia avėti. Tai apsaugos kanopas nuo pažeidimų ir neleis per daug susidėvėti. Jūs pats neturėtumėte daryti pasagos. Geriau tokį darbą patikėti profesionalui.

Skiepai ir ligų prevencija

Kad arkliai ūkyje nesusirgtų, būtina reguliariai lankytis pas veterinarą ir pasiskiepyti. Be to, norėdami išlaikyti arklių sveikatą, turite atlikti šiuos veiksmus:

 • kiekvieno gyvūno atskiro tiektuvo ir girdyklos įrengimas;
 • dietos, kurioje bus maisto su pakankamu kiekiu vitaminų ir kitų naudingų mikroelementų, sudarymas;
 • reguliarus naudotos įrangos valymas;
 • arklidžių valymas bent 1-2 kartus per mėnesį;
 • patalpų, kuriose laikomi arkliai, dezinfekavimas.

arklidžių valymas

Veisimas

Norėdami veisti arklius, turite susipažinti su jų poravimosi ypatumais, nes be to nebus įmanoma susilaukti naujų palikuonių. Poravimuisi rekomenduojama užsiimti, kai gyvūnams yra dveji su puse metų. Jei tai padarysite anksčiau, arklys turės problemų su nėštumu.

Nėščią moterį reikia prižiūrėti atidžiau. Jai reikia dažniau ir geriau maitintis. Jums taip pat reikia veterinaro, kad periodiškai ją apžiūrėtų ir stebėtų nėštumo eigą. Atsargiai prižiūrėti naujagimę kumelę nereikia. Pavyzdžiui, pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikis valgys tik motinos pieną. Jie pradeda įpratinti jį prie kieto maisto praėjus dviem mėnesiams po gimimo.

Arklio kaina

Žmonės, rimtai nusprendę veisti jakuutų arklius, domisi gyvūnų kaina. Kaina tiesiogiai priklauso nuo arklio amžiaus. Pavyzdžiui, suaugusi kumelė kainuoja apie penkiasdešimt tūkstančių rublių. Negana to, mažo arklio kaina yra 20–30 tūkst.

gražus arklys

Įdomūs faktai

Yra keletas įdomių faktų, susijusių su Jakuto žirgais:

 • Tokie gyvūnai laikomi šimtamečiais. Jų ištvermė leidžia išlaikyti darbą 20-30 metų.
 • Nepretenzingas mitybai. Kumelę galite pamaitinti ne tik šviežia žole, bet ir ganyklomis.
 • Jakuto arklių mėsa laikoma gydančia. Jame yra daug maistinių medžiagų, kurios padeda stiprinti imuninę sistemą.

Išvada

Kai kurie privačių sklypų savininkai planuoja pradėti veisti jakuutų arklius. Tačiau prieš tai turite susipažinti su tokių gyvūnų aprašymu ir rūpinimosi jais ypatybėmis.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas