Kaip teisingai veisti arklius, artėjančios išlaidos ir galima nauda

Žirgų veisimas turi ilgą istoriją. Arkliai buvo transporto priemonės, jėgos traukos jėgos, šeimos maitintojai, karių mėgstamiausi. Ir šiandien, kai arklius pakeitė mechanizmai, šie gražūs ir stiprūs gyvūnai ir toliau mėgaujasi klajoklių ir sėslių tautų meile ir pagarba. Šiuolaikiniai žirgai labiau naudojami sporto tikslams, tačiau dažnai jie vis tiek tarnauja žmonėms ištikimai, užtikrindami tiek judėjimą, tiek aprūpindami maistu.

Veisimo tikslai

Veisimo ir veisimo žirgai turi šiuos tikslus:

 1. Žirgų gavimas sportui, žirgų lenktynėms ir rungčių varžyboms.
 2. Skirta naudoti turizme, įskaitant pasivaikščiojimus gamtoje, populiarią madinga linkme - ekologinį turizmą.
 3. Atrankos darbai, naujų veislių veisimas.
 4. Darbo jėgos sukūrimas dukterinėje įmonėje, namų ūkyje ar ūkyje.
 5. Mėsos auginimas ir penėjimas.

Veisti žirgus šiais tikslais yra sunku ir brangu. Pradiniame etape reikės didelių išlaidų, visų pirma, jei asmuo neturi darbo su gyvūnais patirties. Norėdami pradėti, turėsite daug laiko ir jėgų skirti treniruotėms, o tik tada pradėti praktinį tikslo - arklio veisimą - įgyvendinimą.

Ar tai pelninga, ar ne?

Kaip verslas, žirgų veisimas bus pelningas tik tuo atveju, jei turėsite pakankamai lėšų, žinių, įgūdžių ir norėsite sulaukti pasisekimo. Tokio tipo veikloje neįmanoma tikėtis greitos sėkmės, nes pirmiausia turėsite išleisti pinigus, o tik po to, sėkmingomis aplinkybėmis ir asmeninėmis pastangomis, galite gauti įspūdingą pelną.

Žirgų veisimo naudą galima gauti tik kruopštumu ir meile šiems gyvūnams, norui skirti laisvo laiko darbui su jais. Jei žmogus turi talentą, dovaną pajusti žirgo charakterį, sugebėjimą suprasti verslą ir teisingai orientuotis finansiniuose srautuose, jis galės pasiekti sėkmės.

žirgų veisimas

Investicijos ir laukiama grąža

Didžiausią pelną galima gauti veisiant grynaveislius lenktyninius arklius ir mėsinius galvijus. Nors šios kryptys siūlo skirtingą požiūrį į arklius, abi jos reikalauja didelių investicijų.

Norėdami pradėti verslą, turėsite atlikti šiuos veiksmus:

 1. Žirgų fermos įkūrimo sklypo pirkimas. Jis turėtų būti didelis, nes, be arklidės, turėsite skirti vietos pašarų laikymui, žirgų vaikščiojimui ir dresavimui, jei tai susiję su išjodinėjimu ir veisimu, taip pat skerdenų skerdimo ir perdirbimo vietas, jei tai planuojama kaip veikla.Auginant arklius lauke, gali reikėti ir ganyklos. Statybos metu naudinga nedelsiant pakloti erdvę arklidės išplėtimui, nes vėliau tai padaryti bus sunkiau ir brangiau. Statybos kaina priklauso nuo patalpų dydžio, pasirinktų medžiagų ir samdomos darbo jėgos.
 2. Žirgų pirkimas veisimui. Išlaidos taip pat yra susijusios su pasirinkta veikla. Daugiausia išlaidų reikės veisimui ir žirgų veisimui - veislininkystė yra brangi.
 3. Laivas. Žirgai daug valgo ir geria, tačiau yra išrankūs dėl vandens ir maisto kokybės. Žiemai banda turės nuimti šieno, avižų, kviečių, sėlenų, mineralinių papildų. Veisliniams žirgams reikės daug išlaidų per visą viešnagę ūkyje.
 4. Veterinarijos paslaugos, kurios bus reikalingos skiepijimui, gydymui, nėštumo valdymui ir gimdymui.
 5. Skerdimo specialistas, jei arkliai nebus parduodami gyvi, o auginami mėsai perdirbti jų įmonėje arba parduodami neto svoriu.

daug arklių

Visos investicijos atsiperka, jei yra paklausa produktams, neatsižvelgiant į ūkio profilį. Būtina auginti kilmės arklinius žirgus ten, kur jų yra, o mėsos penėjimas yra žadamas tuose šalies regionuose, kur žirgų mėsos vartojimas yra įprasta.

Pavyzdžiai apima šiuos skaičius:

 1. Tvartas 2-3 arkliams kainuos mažiausiai 150-200 tūkstančių rublių.
 2. 24 kioskų tvartas kainuos mažiausiai 3–4 milijonus rublių.
 3. Vidutiniškai arklys kainuoja 70–100 tūkstančių rublių.

Jei pridėsite visas kitas išlaidas, suma yra įspūdinga - apie 25 milijonai rublių. Investicijos į arklininkystę netrukus atsiperka. Norėdami pradėti, turėsite sulaukti pirmųjų palikuonių, sukurti populiarumą ūkyje, o mėsinių arklių veisime - pasiekti aukštos kokybės produktus ir sukurti klientų ratą.

žirgų veisimas

Žirgų fermos įrengimas

Be tvarto pastatymo, reikės pastatyti ir šias konstrukcijas:

 1. Personalo ir (arba) budėtojų kabina.
 2. Pastatai pašarams, įrankiams, diržams ir pan. Laikyti.
 3. Įrengkite vaikščiojimo, ganyklų plotą.

Jūs taip pat turėsite jaudintis samdydami patyrusius profesionalius darbuotojus:

 1. Vadovas (jei arklys arba žirgynas yra pakankamai didelis, o savininkas pats šio darbo neatliks).
 2. Buhalteris apskaitai ir visoms finansinėms operacijoms atlikti.
 3. Jaunikiai.
 4. Veterinaras (arba keli, jei yra daug gyvūnų).
 5. Pagalbiniai darbuotojai.

arklio arklidė

Jei yra du ar trys žirgai, paslaugą gali atlikti viena šeima (turinti specialių žinių).

Arklio veislės pasirinkimas

Brangiausia yra veislinių arklių įsigijimas veisiant arklius ir veisimo darbai. Vieno gyvūno kainos gali labai skirtis, nes jos priklauso nuo veislės retumo ir vertės.

Veisliniams arkliams geriausia skirti vietines veisles. Jie puikiai pritaikomi prie natūralių sąlygų ir yra įpratę prie maisto atsargų.

Mėsos gamybai taip pat pasirenkami arkliai, kurie gali greitai priaugti svorio, yra nepretenzingi ir malonaus charakterio. Geriausi žirgai yra vietinių veislių: Jakutas, Kazachas, Novo-Altajaus ir kt.

gražus arklys

Pirk arklius

Pelningiausia yra įsigyti arklius bandose arba įsigyti kumeliukų kumelių, todėl galite užtikrinti kuo greitesnį palikuonį su minimaliomis išlaidomis. Be to, gyvūnai turi būti skiepijami, jie turi būti stiprūs ir sveiki. Turėtumėte pirkti tik iš patikimų pardavėjų ir pasiimti su savimi patyrusį specialistą, veterinarą ar gyvūnų techniką.

Pirkdami veislinius arklinius žirgus veisimui, dokumentai turi būti patikrinti ypač atidžiai. Žirgyno pirkimas yra kritinis žingsnis.Turite įsitikinti, kad jis neturi šeimos ryšių su įsigytomis kumelėmis, kitaip atžalos bus ligotos ir bekompromisės.

Arklių auginimas ganyklose ir arklidėse

Auginant mėsą, bandos laikomos geriausiu būdu. Taigi mėsa turės mažiausią savikainą. Šis metodas tinka tik ten, kur yra nemažų ganyklų stepių. Priešingu atveju turėsite naudoti stabilųjį arba ganyklą stabilųjį metodą. Šiltuoju metų laiku arkliai išleidžiami į ganyklas, kur ganosi ant šviežios žalios žolės, o žiemą laikomi arklidėse.

žirgų veisimas

Norint gauti švelnią riebią mėsą, geriau penėti arklius stabiliame laikyme, liesesniems - laisvai laikomus.

Poravimas ir sėklinimas

Jei norite veisti ir veisti arklius, būtina per mėnesį atlikti veterinarijos patikrinimą, kad būtų galima nustatyti perspektyviausius asmenis. Poravimosi pradžia priklauso nuo oro sąlygų ir prieinamų pašarų. Veisiant arklį, poravimosi ar dirbtinio sėklinimo planuojama vykdyti nuo vasario 1 iki birželio 15 dienos, naudojant stabilų ir stabilų ganyklą, bandą - nuo balandžio 1 iki birželio 15 dienos arba nuo gegužės 1 iki liepos 1 dienos. Tai daroma siekiant užtikrinti, kad kumelės turėtų kuo daugiau šviežio, naudingo pašaro.

Tikrinami poravimui priskirtų eržilų spermos kokybė. Paimami trys mėginiai, svarbiausias yra trečiasis. Taip pat reprodukcijai naudojamos spermos, kurios atitinka GOST 2368-79.

Kumelės amžius pirmą kartą poravimuisi yra 4 metai. Tokio amžiaus eržilai gali būti apriboti dviem atvejais per dieną, trejų metukų leidžiama naudoti vieną narvą. Suaugę eržilai atskirai ginčijami dėl spermos kokybės ir fizinio pajėgumo.

žirgų veisimas

Pagrindiniai šėrimo principai

Jauni gyvūnai pradeda penėti po nujunkymo. Dietą turėtų sudaryti šie maisto produktai:

 1. Žolė (šienas).
 2. Sultingas pašaras (bulvės, morkos, burokėliai). Arkliui per dieną reikia nuo 15 iki 50 kilogramų tokio pašaro.
 3. Koncentratai (daugiausia avižos, bet taip pat kviečiai arba sėlenos, miežiai, kukurūzai ir kiti grūdai).

Arkliai turi turėti nuolatinę prieigą prie švaraus geriamojo vandens ir druskos. Koncentruoti pašarai duodami paskutiniu penėjimo laikotarpiu, kad mėsa nebūtų pernelyg riebi.

pamaitinti arklius

Arklienos mėsos gavyba ir pardavimas

Arkliai natūraliai priauga svorio ir riebalų arčiau žiemos, todėl skerdimas dažniausiai atliekamas šiuo metų laiku. Arkliai skerdžiami sulaukus 2–3 metų, jų masė - 400 kilogramų. Jei artėja šaltos žiemos ir pašarų mažai, skerdžiami vyresni nei 1 metų gyvūnai.

Geriausios dalys laikomos mėsa iš nugaros, o riebiausios yra šonkauliuose, kakle ir pilvaplėvėje. Riebi arklio mėsa naudojama tradiciniams klajoklių tautų delikatesams - kazy, sudjuk, mahan, karina (delikatesas, pagamintas iš virinto arklio skrandžio).

Arklienos mėsa yra paklausa regionuose, kuriuose tradiciškai vartojamas maistas, tačiau ji, palyginti su kitomis mėsos rūšimis, žada daug. Žirgo mėsa yra hipoalergiška, todėl tinkama maitinti mažus vaikus ir alergiškus žmones, yra maistinga ir turi mažai kenksmingo cholesterolio.

Pelningiausia rasti nuolatinį pirkėją, kuris perka mėsą dideliais kiekiais (didelio masto gamybai). Jei penimi keli gyvūnai, o vietinėje rinkoje yra paklausa, galite pabandyti patys parduoti mėsą - tokiu būdu ji kainuoja brangiau. Žirgų veisimas iš tikrųjų nėra verslas, veikiau pasaulėžiūra. Šis darbas reikalauja atsidavimo, kruopštumo, sunkaus darbo, tačiau gali atsipirkti dideliu pelnu.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas