Kokių veislių arkliai yra Rusijoje ir kokia jų veisimo istorija, geriausiųjų sąrašas

Pasaulyje yra šimtai arklių veislių. Jie visi turi nepaprastų savybių. Gražių gyvūnų sąraše išsiskiria rusiškos, unikalios veislės arkliai. Šių arklių egzistavimo istorija pažymėta daugybe tragiškų įvykių. Nepaisant sunkumų, rusų žirgai ir toliau gyvena ir džiugina šių gražių gyvūnų žinovus.

Arklių istorija Rusijoje

Arklininkystės istorija siekia daugelį amžių. Jau XIII amžiuje žmonės užsiėmė arklių veisimu. Po sėkmingų mūšių su daugybe priešų kariai atnešė grynaveislius arklius kaip grobį.

Invazijos į Aukso ordą metu pirmenybė buvo teikiama sunkiems arkliams. Tik prasidėjus Ivano Siaubo erai rytų arklių veislės pradėjo populiarėti. Laikai pasikeitė, pasikeitė arklių veislių mada. Grafo Orlovo, Rostopchino, Budyonny vardai amžiams įėjo į istoriją. Entuziastingi žmonės padovanojo pasauliui nuostabias arklių veisles. Daugelis jų tapo šalies pasididžiavimu.

Tragiškus įvykius Rusijos istorijoje lydėjo unikalių arklių mirtis ir stebuklingas atgimimas. Šiandien Rusijos ekspertai veisia daugybę įvairių arklių veislių.

klasifikacija

Pagal paskyrimą arklinių šeimos atstovai gali būti suskirstyti į 3 grupes:

  • jodinėjimas žirgais;
  • pakinktai arkliai;
  • sunkūs arkliai.

Yra universalių arklių veislių, pavyzdžiui, „Don“ arklys. Gyvūnas naudojamas kaip pakinktas ar jodinėjimas arkliu.

gražus arklys

Veisėjai veisia arklius į kategorijas:

  1. Aborigenai. Turbūt stipriausi, sveikiausi gyvūnai. Arkliai jau seniai prisitaikė prie atšiaurių klimato sąlygų. Pati gamta pasirūpino stipraus arklių imuniteto formavimu. Jie be nuostolių ištveria šaltį ir stiprų vėją. Lengvai stenkitės nuvažiuoti giliai. Šioms rūšims priskiriami Vyatka, Jakut arkliai, taip pat arkliai iš Centrinės Azijos ar Kaukazo. Unikalios vietinių gyvūnų savybės yra naudojamos veisiant naujas arklių veisles.
  2. Pereinamasis. Šie arkliai derina geriausias aborigenų arklių savybes ir iš tolo atsivežtų eržilų orumą.
  3. Gamykla. Sudėtingo, kruopštaus ir ilgalaikio darbo kuriant naują veislę rezultatas. Rusijos selekcininkai veisė tokias veisles kaip Orlovo trobelė, Budennovsko arklys ir kitų rūšių žirgai.

Pagrindinės veislės

Rusijos arklių veislių nėra tiek daug. Kai kurie iš jų yra pagrindiniai.

gražus arklys

Budennovskaja

Semjonas Michailovičius Budyonny dėjo daug pastangų, norėdamas veisti Raudonosios armijos idealią arklių veislę. Jie paėmė Don veislę kaip pagrindą.Kryžiuodami arklį su grynaveisliu jodinėjimo eržilu, ekspertai įgijo universalią jojimo veislę. Budennovskio arklys gali ne tik vaikščioti po balną, bet ir tarnauti žmonių poreikiams kaip jėgos traukos jėga.

Gyvūno augimas siekia 165 cm., Ilgas arklio kaklas primena protėvius - Akhal-Teke. Žirgas nuo kitų eržilų skiriasi savo masyvumu ir tam tikru kampu. Galingas kryžius ir plati krūtinė kalba apie žirgo jėgą ir ištvermę. Sausa, plačiakampė galva yra gražiai nustatyta. Didelės išraiškingos akys kalba apie intelektą ir gerą charakterį. Pailgas kūnas ir stiprios kojos suteikia gyvūnui įspūdingą išvaizdą. Budennovskio arklius galima atpažinti pagal „firminį“ įlankos kostiumą. Šiandien armijai nereikia kavalerijos būrio, todėl budennoistai yra naudojami sporte. Lenktynininkai sėkmingai dalyvauja rungtyje, rungtyje.

Budyonnovskaya arklys

Donskaya

Viena iš seniausių veislių, kurias užaugino žmogus. Dono veislės protėviai yra aborigeniniai stepiniai arkliai. Daugybę metų žirgai buvo kryžminami su persų, turkų ir arabų kraujo eržilais. Kareiviai po daugybės mūšių atvežė gausybę arklių.

XIX amžiuje Dono žirgai buvo suskirstyti į 2 tipus:

  1. Senoji veislė. Gyvūnas labai priminė stepių protėvius. Mažas ūgis (146-155 cm) ir neaprašytas vaizdas kompensavo arklio judrumą ir ištvermę.
  2. Naujo tipo Don veislė. Kad arklys atrodytų patraukliai, arklys buvo kryžminamas su angliško kraujo eržilais. Padėtis pamažu keitėsi, ir protingi ir darbštūs žirgai atėjo tarnauti žmonėms. Kuklūs eržilai ryškiai skiriasi nuo savo pirmtakų.

Don arklys

Oryol troteris

Veislė buvo sukurta grafo Orlovo pastangų dėka. Ilgi veislininkystės metai lėmė unikalaus arklio gimimą. Grakštus, stiprus arklys turi stebėtinai minkštą eiseną ir ilgą lankstų kaklą. Didelio eržilo augimas siekia 170 cm. Malonės ir galios derinys daro gyvūno išvaizdą nepakartojamą.

Arklio svoris siekia 500 kg. Maža, sausa galva, protingos akys ir smailios, jautrios ausys atrodo harmoningai. Raumeningas kūnas, lieknos, sausos kojos ir sodrus maneteris užbaigia gyvūno portretą. Energingi, judrūs grobikai išsiskiria maloniu charakteriu ir greitu sąmojingumu. Orlovo eržilus galima pamatyti įspūdingose ​​sporto varžybose.

Rusų arklys

Rusų jodinėjimas pasirodė sujungus Oryol veislę ir Rostopchin arklius. Sunkiais Didžiojo Tėvynės karo laikais veislė buvo beveik sunaikinta. Liūdni buvusios prabangos likučiai išnyko valdant Chruščiovui. Per kelis dešimtmečius entuziastų pastangų dėka rusų žirgų veislė buvo atkurta.

Rusų arklys

Arklio ūgis siekia 165–170 cm Elastingi, gerai išvystyti raumenys, plati, raumeninga nugara ir lieknos kojos išskiria rusų arklį iš kitų veislių. Žirgas pasižymi protingu ir sąmoningu charakteriu. Gyvūnas naudojamas iškovojimui ir triatlonui.

Sovietinis sunkvežimis

Trumpas, tvirtas žirgas. Veislė buvo veisiama praėjusio amžiaus 20-ųjų viduryje. Arklio grimzlė atsirado kertant vietinius grimzlius ir Brabancon eržilus. Šie Europos arkliai turi nepaprastą jėgą, nes jų protėviai ištikimai tarnavo sunkiesiems riteriams.

Sovietinis sunkvežimis yra tarsi mažas buldozeris. Galingas gyvūnas naudojamas sunkiems darbams, taip pat yra mėsos ir pieno šaltinis. Sunkiojo sunkvežimio aukštis palyginti nedidelis - 160 cm, tačiau jo svoris siekia 700–1000 kg. Plati nugara, galingas kabančios krupas ir stiprios kojos suteikia gyvūnui monumentalumo. Riteris dažniau būna raudonos spalvos. Kartais galite rasti įlankos spalvos sunkų grimzlę.

Sovietinis sunkvežimis

Jakutske

Aboriginalus gyvūnas, prisitaikęs prie stiprių šalčių ir prastos mitybos.Storis apatinis sluoksnis ir ilgas kailis leidžia arkliui lengvai ištverti klimato sunkumus. Dėl savo nepretenzybės arkliai visus metus laikomi lauke.

Maži, masyvūs gyvūnai retai užauga daugiau nei 142 cm, raumeningas kaklas ir plati nugara kalba apie puikią arklių ištvermę. Jakuto arklys gali pasigirti stipriomis kojomis ir gerai išvystytais sąnariais. Eržilai naudojami kaip jodinėjimas žirgais, taip pat vaikų jojimo sportui.

Baškirų

Aborigenų arklys yra plačiai paplitęs Tatarstane, Baškirijoje ir Sverdlovsko srityje. Veislė gimė natūraliai peržengus stepinius arklius ir miško tipo arklius. Nepretenzingi gyvūnai visus metus laikomi ganyklose. Pagrindinis veislės pranašumas yra galimybė nenuilstamai įveikti dešimtis kilometrų.

Baškirų arklys

Neišdildomas arklys yra tik 145 cm aukščio.Maža plataus kaktos galva, trumpas kaklas ir plati nugara - tai nuostabaus žirgo portretas. Dėl draugiško elgesio eržilai naudojami vaikų jojimo sporte. Gyvūnai dažnai auginami pieno ūkiuose.

Terskaja

Unikali veislė buvo veisiama praėjusio amžiaus keturiasdešimtajame dešimtmetyje, nes išlikusius strelinius eržilus sukryžmino arabų kraujo arkliai. Dėl to atsirado Tereko veislė. Dėl daugybės pranašumų universalūs žirgai dalyvauja visų tipų jojimo varžybose. Nuostabūs mokymosi gebėjimai leidžia arklius naudoti cirko pasirodymuose.

Pergalės paradą surengė legendinis maršalas Žukovas ant Tersko eržilo. Dažniausiai galite rasti pilko kostiumo žirgą. Įlankos arkliai yra retesni. Arklys gražiai pastatytas. Trumpa, tiesi nugara, lankstus, ilgas kaklas ir lieknos kojos suteikia gyvūnui elegantišką išvaizdą. Gyvūnas turi mažą galvą. Jautrios judančios ausys ir spindinčios akys užbaigia arklio portretą.

baltas žirgas

Vjatskaja

Miškas, aborigenų arklys. Šiaurinis grožis yra plačiai paplitęs Kirovo regione, taip pat Udmurtijos ūkiuose. Gyvūnas energingas, klusnus ir darbštus. Nepretenzingas arklys lengvai pasitenkina prastu maistu, gerai toleruoja šaltį ir lietų. Paklusnus pobūdis leidžia „Vyatka“ naudoti vaikų jojimo sporte ir turizme.

Anksčiau „Vyatka“ padėjėjas buvo naudojamas pašto siuntimui. Pagrindinis trumpas darbuotojo skiriamasis bruožas yra tamsi juostelė, einanti palei gyvūno nugarą. Vyatka užauga iki 150 cm., Kojos trumpos. Stori oda apsaugo arklį nuo vabzdžių įkandimų.

Rusų trobas

Veislė atsirado sukryžminus legendinius Orlovo grobikus ir Amerikos atrankos gyvūnus. Arkliai išsiskiria grakščiomis formomis ir ramiu charakteriu. Siauras snukis ir iškilūs keteros arkliui suteikia nepakartojamą išvaizdą. Stiprios kojos ir raumeningas liemuo kalba apie gyvūno ištvermę. Pailgos, judrios ausys ir tamsios akys yra rusų grobiko požymiai.

Rusų trobas

Arklys naudojamas kaip lengvas gyvūnas. Taikus nusiteikimas ir aukštas intelektas suteikia galimybę arklius naudoti hipoterapijoje.

Donas jodinėja arkliu

Universali veislė. Donskoy arklys sėkmingai naudojamas kaip arklio ir žirgas.

Pailgas kūnas, sausos kojos ir maža galva suteikia gyvūno išvaizdai elegancijos. Arklio aukštis yra 165 cm., Ant kaklo išsiskiria gerai išvystytas keteros. Uodega ir manečiai tamsūs ir stori. Paklusnus gyvūnų pobūdis leidžia naudoti arklius mokant vaikus jodinėti.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas