Kopūstų veislės aprašymas Dovana, auginimo ir priežiūros ypatumai

Kopūstai yra daržovių pasėliai, kuriuos augina beveik visi vasarnamių savininkai. Sodininkams tai labai patinka dėl nepretenzingo priežiūros ir malonaus skonio. Tarp vėlyvųjų veislių populiaresni yra dovanų kopūstai. Toliau pateikiamos išsamios šios veislės savybės, sodinimo taisyklės ir augalų priežiūros rekomendacijos.

Veislės aprašymas

Kopūstų dovana buvo veisiama 1961 m. Ir dar tebėra paklausa sodininkų dėl savo aukštų vartotojų savybių. Tai sena Rusijos atrankos įvairovė. Jis turi keletą trūkumų, tačiau yra daugybė naudingų savybių (nepretenzingas, atsparus ligoms, kenkėjams ir šalnoms).

kopūstų dovana

Sėkmingą derlių galima pasiekti sodinant į molio ir priemolio dirvą, nes padidėjus rūgštingumui pasėlis nebus duodamas. Visą dieną reikalingas geras apšvietimas, užtemimas gali paveikti derliaus kokybę ir kiekį. Kopūstų dovana priklauso vidutinio vėlyvumo veislėms (nokinimo laikotarpis - 4,5 mėnesio).

Veislės aprašymas yra toks:

 • Kopūstų galvos yra tankios, apvalios, stambios, sveria apie 5 kilogramus, pilkšvai žalios spalvos, baltos spalvos.
 • Rozetės skersmuo yra apie 1 metras, gana didelis, lapai su vaškine danga, paskleisti ir pakelti, banguoti išilgai krašto. Išoriniai yra pilkai žali.

Taip pat kopūstuose yra vitamino C, kalio, fosforo, kalcio, sieros, ląstelienos, laktozės, taip pat vitaminų A, B1, B6, C, K, P ir U, kurie gydo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas. Tai padeda nuo širdies ligų, valo kraujagyslių sienas.

didelis rūgštingumas

Auga

Kopūstų veisimas yra labai efektyvus per sodinukus. Paprastai sėjama balandžio-gegužės mėnesiais. Šiuo atveju svarbų vaidmenį vaidina dirvožemis, nes kopūstų derlius priklauso nuo jame esančių mikroelementų. Tai daugiausia turėtų būti durpės (75%).

Sėkite sėklas pagal 5x5 schemą iki 1,5 centimetro gylio į žemę. Kambario temperatūra turėtų būti ne didesnė kaip 18 laipsnių. Pirmieji ūgliai, kaip taisyklė, pasirodo per savaitę, o kai ant sodinukų užauga 4–5 lapai, augalas yra paruoštas persodinti į atvirą žemę. Tai turėtų būti padaryta gegužės pabaigoje - birželio pradžioje.

kopūstų auginimas

Kopūstus geriausia sodinti toje žemėje, kurioje pernai buvo auginami ankštiniai augalai, agurkai ar bulvės. Po jais esantis dirvožemis turtingas azotu, kuris laikomas puikiu šios daržovės auginimo variantu.

Negalite sodinti augalų arti vienas kito, optimaliai - 60 centimetrų atstumu. Būtina reguliariai laistyti, ravėti ir atlaisvinti dirvą. Ir, žinoma, svarbu tai patręšti. Laikydamiesi šių paprastų taisyklių galite pasiekti gerą derlių.

ankštiniai augo

Priežiūros ypatybės

Kopūstų priežiūra Dovana yra gana paprasta. Čia laikomi pagrindiniai reikalavimai - laistymas laiku, tręšimas ir apsauga nuo kenkėjų.

Viršūnių formavimo etape laistymas turėtų būti atliekamas bent 2 kartus per savaitę. Taip pat kopūstus reikia nugenėti kas 2–3 savaites ir atlaisvinti dirvą. Paprastai augalas tręšiamas tris kartus per augimo laikotarpį. Karbamidas ar mėšlas gerai tinka kaip trąša, kai kurie sodininkai pirmoje stadijoje tręšia azotu, antruoju - kompleksinėmis, o trečiuoju - kaliu.

tinkamas karbamidas

Vaisiai sunoksta praėjus 125 dienoms po pasodinimo, jie skinami rugsėjo-spalio mėnesiais, neleidžiant augalams ištiesti. Tuomet gero derliaus netruks ateiti, galite surinkti iki 10 kilogramų viename kvadratiniame metre.

Privalumai ir trūkumai

Kopūstų dovana praktiškai neturi trūkumų, išskyrus tai, kad jai reikalingas geras apšvietimas (visai netoleruoja atspalvio) ir gausus laistymas. Tarp naudingiausių pranašumų yra šie:

geras apšvietimas

 • galimybė augti bet kurioje Rusijos klimato zonoje;
 • didelis šios veislės derlingumas ir produktyvumas;
 • kopūstai Dovana gerai laikoma, neprarandant skonio;
 • gerai tinka konservuoti ir fermentuoti;
 • retai susiduria su ligomis;
 • atsparus šalčiui.

Kenkėjai ir ligos

Kopūstų dovana yra atspari ligoms. Jei šalia jos auga pomidorai, česnakai ir svogūnai, tada augalams būdingos ligos jos visai nebijo. Kenkėjai gali padaryti daugiau žalos kopūstams. Bet jūs taip pat galite kovoti su jais naudodamiesi liaudies metodais. Pažvelkime atidžiau į dažniausiai pasitaikančius vabzdžių kenkėjus ir kaip jų atsikratyti:

konservavimas ir marinavimas

 1. Amarai laikomi pavojingiausiais kopūstams. Jei ji sugadino augalą, pasėlio išsaugoti negalima. Todėl geriau užkirsti kelią pavojui, nei bandyti su juo susidoroti vėliau. Yra daug kontrolės priemonių, įskaitant liaudiškas: muilo tirpalas, česnako infuzija.
 2. Nukryžiuotojo blusos genda per lapus, todėl kopūstai sunyksta ir nudžiūsta. Galite kovoti su jais laiku ravėdami piktžoles.
 3. Kopūstinė musė valgo augalo šaknis. Kovai su juo naudojami pelenai, pipirai ar tabakas, pridedant juos, atlaisvinant dirvą.
 4. Sraigės ir šliužai valgo šaknis ir lapus. Galite juos sunaikinti, paskleisdami rupūžes prie dachos, jie mielai valgo šiuos kenkėjus. Taip pat lovos apibarstomos susmulkintomis kriauklėmis, kalkėmis ir pelenais. Ši veikla leis atsikratyti vabzdžių.
 5. Coleworm yra drugelis, aktyvus daugiausia naktį. Ant daugelio sodo pasėlių ji lervas deda. Kastuvas suvalgo kopūstų galvas ir palieka jose savo palikuonis. Manoma, kad geriausias prevencijos būdas yra žemės kasimas rudenį; geras poveikis yra ir purškimas chemikalais.

kryžmažiedės blusos

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Kopūstai skinami 125 dieną nuo pirmųjų ūglių atsiradimo. Tinkamiausias metas rinkti rugsėjį – spalį. Geriau jį pradėti vėsią, debesuotą dieną, esant 4–7 laipsnių temperatūrai. Tokiu oru pjaustytų kopūstų galvos ilgiau išsilaikys.

Kopūstai iš žemės ištraukiami šaknimis ir kelmas nupjaunamas peiliu, paliekant 3–4 centimetrus. Po to rūšiuojami kopūstų galvutės:

 • sūdymui naudojami laisvesni;
 • tankūs klojami saugojimui.

Laikyti rūsyje, ant medinių lentynų, esant + 1–5 ° C temperatūrai. Oro drėgnumas turėtų būti 90–98%.

sudėti į saugyklą

Sodininkų atsiliepimai

Kiekvienas produktas suranda savo šalininkus ir priešininkus. Kopūstai nėra išimtis. Daugelis atsiliepimų apie dovaną yra teigiami. Jie kalba apie tai kaip seną patikimą veislę, kuri yra gerai laikoma ir nepraranda savo skonio iki pavasario.

Skaninant sūrį, iš jo gaunami puikūs įdaryti kopūstų ritiniai. Auginimo procese nėra jokių problemų ir sunkumų. Tačiau jis nemėgsta sausrų ir yra laikomas mėgstamiausia drugelių ir kenkėjų kultūra.

Bet kai kurie žmonės rašo ir neigiamas apžvalgas, pavyzdžiui, kartu su Dovana žmogus užaugino kitą įvairovę, o Dovana parodė kur kas blogesnį rezultatą nei analogiška, o kenkėjai padarė didelę žalą pasėliui. Bet galbūt tai sutapimas ar netinkamos kultūros priežiūros pasekmės. Iš esmės visi sodininkai auginimui rekomenduoja dovanų kopūstus.

augimo procesas

Atsiliepimai
 1. Tatjana
  6.06.2018 10:21

  Šią veislę tręšiu karbamidu, o kartais ir mėšlu, jei kaimynai turi per daug. Praėjusiais metais bandžiau vėl vartoti vaistą „BioGrow“ - pagal įspūdžius kopūstų galvos išaugo didesnės. Gaila, aš nepalyginau jo pagal svorį su ankstesniu derliumi. Bet atrodo tikrai daugiau.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas