Kaip gydyti kopūstus nuo kenkėjų amoniaku

Kopūstų apdorojimas amoniaku tinka tiek aršiems chemikalų priešininkams, tiek ištikimiems mėgėjų daržovių augintojams, kurie savo daržuose naudoja bet kokias veiksmingas maitinimo ir kenkėjų kontrolės priemones.

Amoniako sudėtis ir savybės

Tradicinis amoniako naudojimas kasdieniame gyvenime: dėmių pašalinimas, zomšos batų valymas, veidrodžių, stiklo plovimas. Namuose, padedami jos, jie alpsta žmonėms. Amoniaką galite laisvai nusipirkti bet kurioje vaistinėje. Vandeninis amoniako tirpalas parduodamas be recepto.

Alkoholis yra supakuotas į mažus butelius (40 ml). Tai atrodo kaip absoliučiai skaidrus skystis, aštrų amoniako kvapą sunku su niekuo supainioti. Sodininkams tai kelia dvigubą susidomėjimą. Pirma, kvapas gali atbaidyti vabzdžius, ir, antra, amoniako pavidalu azotas yra toks, koks prieinamas visoms augalų rūšims.

Kopūstų azoto vertė

Trūkstant azoto, baltuosiuose kopūstuose kopūstų galvos nepriauga reikiamo svorio, jaunų augalų lapai yra šviesiai žali arba gelsvai žali, suaugusiems augalams seni lapai praranda žalią spalvą, tampa rudi ir išdžiūsta per anksti.

azotas yra naudingas

Norėdami papildyti azoto trūkumą kopūstuose, tradiciškai naudojamas vienos iš trąšų vandeninis tirpalas:

 • karbamidas (azotas 46%);
 • amonio salietros (azoto 35%);
 • amonio sulfato (azoto 21%).

vandens tirpalas

Iniciatyvūs sodininkai pritaikė vaistą azoto trūkumui pašalinti. Palyginimui, amoniake yra 82% azoto.

Amoniakas vietoj trąšų

Stulbinantis augimas, blyški kopūstų lapų spalva yra nerimą keliantys signalai, rodantys azoto trūkumą. Ruošdami tirpalą, turite žinoti, kaip praskiesti, ir atsižvelgti į didelę azoto koncentraciją. Azoto perteklius yra ne mažiau kenksmingas nei trūkumas. O vasaros gyventojui nereikia papildomų nitratų kopūstų galvutėse.

amoniakas

Žmonės turi patikrintą kopūstų receptą, į kurį įeina 10% amoniako. 5 litrams vandens reikės 50 ml produkto. Kopūstams po šaknimi laistyti reikia vandeninio amoniako tirpalo. Vienkartinis šėrimas rezultatų neduos. Norint pasiekti rezultatą, amoniako terapija atliekama keletą kartų per savaitę.

Dingsta azoto trūkumo simptomai, viršutinį padažą galima nutraukti.

Amoniakas nuo kopūstų kenkėjų

Kopūstų lapai, išauginti nuo sodinukų iki griežtos kopūstų galvos, yra veikiami kenkėjų. Liūdnas vikšrininkų valgytų lapų vaizdas yra žinomas kiekvienam sodininkui.Kopūstus valgo ne tik vikšrai: mėgsta meškos, šliužus, amarus, drugelius, mažas kryžmažiedžius blusas, samtelius, kopūstų kandžių lervas. Vieną kartą apdorojus kopūstus nuo kenkėjų amoniaku, vabzdžiai neišnyks, juos teks perdirbti kelis kartus, apdorojimo skaičius priklauso nuo kenkėjo rūšies.

kopūstų kenkėjai

Kaip atsikratyti šliužų ir sraigių

Glotnūs šliužai ir sraigės, naktimis slenkantys, daro didelę žalą kopūstams. Jei leisite problemai įsibėgėti, aktyviai nekovokite su šliužais, jie sunaikins visą derlių. Sunku kovoti su naktiniais glitimais, jie naktį suvalgo lapus, o dienos metu nuskaito į žeminius urvus.

Vandeninis amoniako tirpalas padeda nuo kopūstų šliužų. Ištirpinkite iš viso 40 ml amoniako 6 litruose vandens. Pirmiausia kruopščiai apipurkškite apatinį išorinių lapų paviršių amoniako vandeniu, šaknies zoną laistykite likusiu tirpalu. Atlikite 30 minučių pauzę, pakartokite procedūrą ta pačia seka.

veikiantis amoniakas

Vabzdžiai, veikiami amoniako, išlįs iš savo prieglaudų. Tada viskas priklauso nuo sodininko judrumo, kuo greičiau jis juos pašalins, tuo daugiau naudos iš šio gydymo. Šis metodas nėra momentinis, tačiau jis yra visiškai saugus žmonių sveikatai. Kopūstų laistymas iš šliužų, jis šeriamas tuo pačiu metu, kitos trąšos, turinčios azoto, šiuo metu nereikalingos.

Kopūstų amarų pašalinimas

Jauni kopūstai sodinami nuo kopūstų amarų. Laiku pastebėti nedidelį kenkėją sunku, šviesiai žalia amarų spalva daro jį nematomą. Jie sužino apie problemą atsiradus daugybei valgytų skylių lapo paviršiuje. Lapai, valgomi amarų, susiraukšlėja. Jauni kopūstai gali mirti.

amarų ant kopūstų

Yra daugybė receptų, kaip atsikratyti amarų be chemikalų. Skalbimo muilas ir amoniakas naudojami prieš amarus. Virimas neužtrunka. Sutarkuokite muilą arba supjaustykite peiliu, praskieskite šiltu vandeniu, supilkite į kibirą (10 l) su vandeniu. Prieš perdirbdami įpilkite 3 šaukštus. l. amoniakas.

Muilas yra būtinas liaudies gynimo komponentas, po purškimo jis sukuria plėvelę ant lapų paviršiaus, prailgindamas liaudies gynimo trukmę. Gydymas turės būti kartojamas po 2 savaičių. Iki to laiko iš patelių dedamų lervų gali atsirasti naujų suaugusių amarų.

skalbinių muilas

Kaip apsaugoti kopūstų lapus nuo kopūstų baltymų

Pažįstamas paveikslas - saulėtą vasaros dieną sode plazdėja balti drugeliai, o tai nėra idilė. Bet jei sode yra bent kelios kopūstų galvos, nuotaika sugadina. Po masyvios baltų drugelių vasaros turite laukti vikšrų. Vikšras gyvena šiek tiek mažiau nei mėnesį, vingiuoja ir vėl virsta drugeliais. Vidutinio klimato kraštuose, jei nėra kovos, reikėtų tikėtis iki 3 kartų įvairiausių vikšrų.

kopūstai balti

Kopūstų vikšrelių galite atsikratyti skirtingais būdais:

 • ištempkite permatomą tinklelį;
 • augalų medetkos;
 • naudoti insekticidus;
 • naudoti saugias liaudies priemones.

Liaudies gynimo priemonės yra saugios žmonėms. Dažniausiai jie renkasi kvapnius, atstumiančius žolelių užpilus. Naudodami amoniaką ir actą, vikšrų galite atsikratyti daug greičiau.

kopūstų perdirbimas

Kibirui vandens reikės 50 ml amoniako ir 1 valg. l. acto esmė 70%. Kopūstų negalima laistyti gautu tirpalu, vakare kruopščiai purškite kopūstus nuo kenkėjų. Turėdami omenyje baltosios drugelio veisimosi ciklus, kelis kartus per vasarą perdirbkite kopūstus. Tokio sprendimo panaudojimas padeda atsikratyti ne tik baltųjų kirmėlių drugelio vikšrininkų, jis veiksmingas prieš kandžių vikšrius: kopūstų samtelis, kopūstų kandis.

Lašiša iš meškos

Medvedka pirmenybę teikia augalams iš kryžmažiedžių šeimos... Jos mėgstamiausias maistas yra kopūstai.Susidoroti su lokiu sunku. Vabzdys greitai juda oru, įsikuria žemėje, toje pačioje vietoje kasdamas skylutes ir dauginasi. Norėdami pašalinti toksinių vaistų vartojimą, patyrę sodininkai imasi kelių prevencinių priemonių:

 • rudenį atliekamas gilus kraigo kasimas (25–30 cm);

nešti dėžutėje

 • pavasarį, prieš sėjant kopūstus išilgai keteros perimetro, sodinami medetkos;
 • rudenį mėšlo gaudyklės paruošiamos žemėje.

Visos šios priemonės neduos 100% rezultato, jei pavasarį, pasodinus kopūstų sodinukus, žemė nebus apdorota tirpalu, paruoštu iš vandens ir amoniako. Jums reikia tik 10 ml amoniako, praskieskite vandens kibiru ir laistykite kiekvieną augalą. Pakanka vienkartinio laistymo pavasarį. Visą vasarą meška nebus įsikišusi į šią keterą.

amoniakas prieš

Pekino kopūstai su amoniaku

kiniškas kopūstas pasodinta daugelio vasaros gyventojų: greita, skanu, sveika. Tačiau dažnai trapūs lapai tampa vabzdžių kenkėjų prieglauda. Skylės išoriniuose lapuose pablogina kopūstų galvų pateikimą, sumažina naudingą derlių.

Dažniausiai lapus užpuola kryžmažiedė blusa, tai ypač pavojinga pradiniu laikotarpiu, kai lapai dar nėra susisukę į galvą. Sodininkai, kovodami su kryžiuočių blusomis, griebiasi amoniako. Pekino kopūstų nėra draudžiama valgyti artimiausiu metu, nebijant pasekmių.

mišinių paruošimas

Virimo procesas yra labai paprastas: imamas kibiras vandens, jame ištirpinamas nedidelis kiekis skysto muilo ir pridedama 2 šaukštai. l amoniakas. Šį vandenį užpilkite ne tik lapais, bet ir žeme. Nukryžiuotojo blusą galima rasti ne tik ant lapų, ji, šokinėdama, juda žeme. Toks laistymas papildomai užkirs kelią ligoms, nes amoniako pagalba jis aprūpins augalus lengvai įsisavinamos formos azotu.

Kiekvienas daržovių augintojas pats nusprendžia, kokias kovos priemones pasirinkti. Pagrindinis kriterijus yra minimali žala sveikatai.

kryžmažiedė blusa

Atsiliepimai
 1. Anė
  5.05.2018 15:44

  Amoniakas padeda atsikratyti pažodžiui visų kenkėjų. Labai svarbu paisyti proporcijų, kitaip galite pakenkti pasėliui. Panaši priemonė gali būti naudojama prevencijai.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas