Kaip maitinti paprikas amoniaku ir ar tai įmanoma

Norėdami pagardinti pipirais, amoniakas dažnai naudojamas dėl didelio alkoholio azoto kiekio (82%). Augalai gauna azoto, maitindamiesi nitratais. Šaknys gali absorbuoti azotą iš mėšlo, vištienos išmatų. Amoniakas yra amoniako junginys su vandeniu, tai yra amonio salietros.

Kodėl paprikoms reikia azoto

Paprikų krūmai intensyviai sugeria nitratus, kurie vėliau paverčiami azotu. Azotas reikalingas pasėliams intensyviam augimui, želdynų augimui, chlorofilo gamybai, jis daro įtaką krūmų žydėjimui, tai yra, užaugintų vaisių kokybei.

Krūmai nelabai noriai absorbuoja amoniaką, todėl pradedantiesiems sodininkams patariama naudoti amoniaką - maitinant paprikas amoniaku, krūmai nebus per daug prisotinti azotu.

Amoniakas yra nepakeičiamas tarpinis produktas, vykstantis natūralaus azoto ciklo metu. Azotas iš dalies paverčiamas amoniu gryname ore, jei jame yra drėgmės, be jokių mikroorganizmų pagalbos. Dėl to pašarus pasėkite amoniaku - tai gali turėti didesnį poveikį nei naudojant organines medžiagas, nes norint gauti organinių medžiagų nitratus, reikalinga intensyvi dirvos biosintezė.

Nedideliame plote, kuriame aktyviai naudojamasi, paprastai žemėje yra nedaug mikroorganizmų. Šiuo atveju paprikoms sunku išgauti azotą iš dirvožemio, net jei jie tręšti. Galite pakeisti žemės sudėtį įvesdami humusą, tačiau tai reikalauja daug laiko ir pinigų. Paprikas apdorokite amoniaku, kuris padės kultūrai išvengti streso, įsišaknys ir duos gausų derlių, todėl daugelis parazitų vietoje trąšų neatsiras.

amoniakas

Amonis yra šarmas. Dėl šios priežasties tręšimas amoniaku ir organinis tręšimas apsaugo nuo rūgščių savybių žemės atsiradimo. Kalkės dedamos į žemę tik tuo atveju, jei dirvožemis tapo rūgštus.

Atsargumo priemonės

Amoniakas yra toksiškas. Žmogus įkvepia garus, o amoniakas taip pat gali patekti į organizmą per gleivinę ir odą. T. y., Nusprendę paprikas maitinti amoniaku, mūvėkite latekso pirštines, plastikinę prijuostę, kvėpavimo takų apsaugos respiratorių, akinius, plastikinį dangtelį. Jei yra apsinuodijimo požymių (pykinimas, vėmimas), gerkite pašildytą pieną ir kvieskite greitąją pagalbą.

Be to, amoniako garai gali sugadinti įvairias dangas, sukelti vielos izoliacijos spalvą ir įtrūkimų atsiradimą ant izoliacijos. Lašišą reikia naudoti labai atsargiai. Naudokite jį šiltnamyje vasarą, kai orai šilti, o rėmai atviri.

Amoniakas kaip viršutinė tvarsliava

Vandenį ar purškiamus augalus paruošdami darbiniu tirpalu.Pirmiausia amoniakas praskiedžiamas vandenyje tam tikra koncentracija, tada kompozicija turėtų stovėti keletą minučių. Tada jis pilamas po šaknimi arba ant lapų.

pipirų į žemę

Yra keturi šėrimo sudėties variantai:

 1. Jei norite tik tiekti paprikas, tada supilkite 3 šaukštus. šaukštus 25% amoniako tirpalo dešimties litrų kibire vandens. Supilkite po paprikų šaknis.
 2. Norėdami purkšti krūmus, 50 ml tos pačios kompozicijos supilkite į dešimties litrų vandens kibirą.
 3. Norėdami maitinti naujai atsiradusius sodinukus, užpilkite 1 arbatinį šaukštelį amoniako (25%) į 1 litrą vandens.
 4. Didžiausia dozė skubiam laistymui, kai nustatomas azoto trūkumas, yra 1 valgomasis šaukštas. šaukštas 25% amoniako tirpalo 1 litre vandens.

Azoto trūkumo požymiai:

 • lapija tampa blyški, pagelsta;
 • lapai auga lėtai, mažo dydžio;
 • augimas sustoja;
 • žiedynai neatsiranda;
 • ploni ir trapūs stiebai.

Per 3 - 4 dienas laistydami žemę šia trąša, galima pastebėti pokyčius: lapija tampa ryškiai žalia, sveika ir sultinga. Taip yra dėl krūmų prisotinimo azotu ir deguonimi, fotosintezė suaktyvėja, pagerėja kultūros mityba.

Kaip laistyti pipirų sodinukus amoniaku

Tara, kurioje sėjamos sėklos ir daigai neria, plaunama amoniako tirpalu - tai padės išvengti skruzdėlių ir vapsvų atsiradimo bei užkirsti kelią ligoms.

Praėjus 14 dienų nuo daigų rinkimo arba pasirodžius ketvirtajam tikrajam lapui, ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį 25% amoniako ir 1 litrą vandens. Galite atlikti sodinukų apdorojimą, pilant kompoziciją prie šaknies.

pipirų sode

Laistykite sodinukus iš laistymo skardinės be purkštuvo. Tai daroma pilant srautą tik po šaknimis, stengiantis neužlipti ant lapų. Norėdami išvengti augalų nudegimų, purškite sodinukus drėgnu vandens srautu po amoniako.

Viršutinis padažas ir purškimas ant pasodintų pipirų lapų

Supilkite 3 šaukštus. šaukštus 25% tirpalo į dešimties litrų kibirą vandens, sodinkite daigus prie šaknies praėjus 3–4 dienoms po krūmų pasodinimo svetainėje.

Kai susidaro žiedynai, purškite įvores, užpildami 50 ml 25% amoniako tirpalo į švariausio vandens dešimties litrų kibirą. Kadangi amoniakas yra nepastovus junginys, purškite krūmus laistymo skardine, iš kurios susidaro triukai su matomais purslais. Tai atliekama vakare po laistymo arba debesuotu oru. Galima purkšti ryte, kai tik saulė pakyla. Norėdami purkšti didelius plotus, perjunkite purkštuvą iš rūko į purškiamą.

Amoniakas nuo kenksmingų vabzdžių

Jei kultūrą užpuola voratinklis, praskieskite 50 ml 25% tirpalo dešimties litrų kibire vandens. Bulgarų pipirus prie šaknies galite laistyti kiekvieną savaitę, kol parazitai bus visiškai pašalinti.

Jei namo sodinukus paveikė vaisinės musės, vieną kartą užpilkite 1 arbatinio šaukštelio amoniako (25%) tirpalo 1 litre gryno vandens.

pipirų ūgliai

Jei ant pipirų rasite vielinį kirmėlę, įpilkite 10 ml 25% amoniako tirpalo į dešimties litrų vandens kibirą. Užpilkite 0,5 litro už krūmą.

Jei sodinimą puola amarų, tada iš amarų tepkite amoniaką - muilu nuplaukite tą patį tirpalą, kaip ir vapsvoms bei skruzdėlėms. Paprikas galite perdirbti 1 kartą. Užvirinkite 100-200 g skalbinių muilo (72%). Supilkite tarkuotą muilą į 1 litrą verdančio vandens. Tada supilkite gautą muilo tirpalą plona srovele į kibirą paprasto vandens ir maišykite, kol susidarys burbuliukai. Ten užpilkite 50 ml 25% amoniako tirpalo. Pabarstykite papriką ir amarai mirs. Kompozicija atbaido skruzdėles ir vapsvas. Jei augalus vis dar paveikia amarai, tada po 14 dienų pakartokite purškimą, dar kartą išleisdami amarų iš amarų, kol visi amarai nemirs.

Amoniako, kaip priemonės nuo kenkėjų, pranašumas yra tas, kad jis visiškai nepraeina pro augalų ląsteles.Bet jei, pavyzdžiui, amarai užpuolė augalus vaisių užpylimo stadijoje, o jūs purškėte krūmus, tada prieš naudodami perdirbtą papriką turite juos gerai nuplauti.

Maitindami pipirus amoniaku, būtinai laikykitės atsargumo priemonių. Jei neteisingai apskaičiuosite reikiamą dozę, galite pakenkti pasėliams, o tai dar labiau paveiks žalumynus ir daržoves. Jei amoniako dozė per didelė, pipirai įgaus vandeningą skonį ir neturės būdingo prinokusių vaisių aromato. Per didelis amoniako naudojimas blogai paveiks žmogaus, kuris valgys pipirus, sveikatą.

Tręšti kultūrą amoniaku yra įmanoma ir būtina. Tačiau atminkite, kad būtina teisingai apskaičiuoti amoniako dozę, atsižvelgiant į žydėjimo gausą, pasėlio dydį ir amžių.

Atsiliepimai
 1. Lera
  10.10.2018 20:10

  Dabar parduodama daugybė produktų, kurie yra daug efektyvesni nei amoniakas. Tai ne pirmi metai, kai perku„BioGrow“Tai gerai tinka pipirams ir kitiems augalams.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas