Ką geriau sodinti šalia varpinių paprikų šiltnamyje ir atvirame lauke

Net nedideliame sodo sklype galite auginti įvairų daržovių ir vaisių derlių, jei visi pasėliai yra tinkamai sudėti. Tinkama augalų kaimynystė gali padėti ir pasiekti tikslą, ir trukdyti. Pažiūrėkime, ką galite pasodinti šalia paprikų.

Kultūra su charakteriu

Tai šilumą mėgstantis ir įnoringas augalas. Šiuolaikinio veisimo pasiekimai suteikia galimybę jį auginti Urale ir Sibire atvirame lauke, tačiau dažniau šiuose regionuose saldžiosios paprikos sodinamos šiltnamyje.

Paprikų auginimo dirva turėtų būti biri ir derlinga, gerai išlaikyti drėgmę. Viršutinis valymas atliekamas šešis kartus per sezoną organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Dažnas laistymas, tačiau be sustingusio vandens, leidžia teisingai susiformuoti krūmui.

Sėjinukus sėti dėžutėse dažniausiai reikia, nes auginimo sezonas yra ilgas. Prasidėjus šiltam laikui sodinukai sodinami į sodą. Jei vis dar įmanoma šalčio, jis yra padengtas plėvele arba specialia neaustine medžiaga. Net ir vasaros mėnesiais gali tekti nenuimti pastogės, jei oras yra žemesnis nei 25 laipsniai. Tokiais atvejais geriau pasirinkti savaiminio apdulkinimo veisles, kurios suteiks kiaušidę net po plėvele.

Svarbu žiūrėti, kad būtų pakankamai gryno oro ir kad krūmai neužsikrėstų juoda koja - pavojingiausia šios kultūros liga.

Augalas, ypač pirmaisiais mėnesiais, yra trapus, todėl pageidautina palaikymas. Norint gauti didesnį ūglių skaičių, krūmo viršus genimas dvidešimt penkių centimetrų aukštyje. Derlius nuimamas praėjus 80–90 dienų po sudygimo.

Auginimas lauke

Kas yra bulgarų pipirai, esantys greta atvirame lauke? Su daugeliu augalų, turinčių fitoncidinių savybių ir specifiniu kvapu:

daržovės šalia

 • svogūnai;
 • medetkos;
 • bjaurus;
 • koriandras;
 • katžolė;
 • špinatai;
 • nasturtė.

Tokia kaimynystė gali būti naudojama vadinamosiose mišriose lovose: kai nedideliame žemės sklype (lovoje) pasodinami keli augalai ir kartu auginami. Tokiu atveju varpinė paprika sodinama kiek daugiau nei 40 centimetrų atstumu tarp krūmų, o kiti augalai sodinami toje pačioje lovoje su ja, praėjimuose.

Paprikų ir aprašytų augalų derinys padeda apsaugoti kaprizingą derlių nuo kenkėjų, nes medetkų ar koriandrų išskiriamos medžiagos atbaido vabzdžius, o fitoncidai neleidžia pavojingoms bakterijoms vystytis dirvoje.

Šiuo atžvilgiu naudinga naudoti žoleles:

 • mairūnas;
 • bazilikas;
 • krapai;
 • čiobreliai;
 • prapūtimas.

Jie pasižymi panašiu poveikiu, netrukdydami pipirų augimui ir vaisiui. Tuo pačiu metu toks augalas kaip okra apsaugos trapius krūmus nuo vėjo ir tarnaus kaip atrama. Geriau sodinti palei sodo kraštą.

pipirų kaimynai

Pagal priežiūros panašumo principą geri kaimynai paprikoms yra morkų, baklažanų ir cukinijų daigai. Morkoms tai laikoma viena geriausių variantų sode. Jie gerai dirba vienas su kitu, sumažindami sodininko darbą ir palengvindami darbą. Morkų daigai atstumia daugelį kenkėjų.

Su kokiais dekoratyviniais augalais galite jį pasodinti už gerą derlių? Pakanka sode pasėti dilgėlių ir ramunėlių. Jie pagreitins nokinimo procesą ir leis pipirams geriau vystytis. Kiaulpienė turi panašų poveikį, tačiau, derinant šiuos augalus, svarbu laiku ravėti piktžoles, kitaip sodas užaugs piktžolėmis, o jo savininkas liks be derliaus. Iš piktžolių pakanka išauginti kelis egzempliorius palei sodo kraštus.

Saldus galima sodinti šalia pomidorų ir kopūstų - tokia kaimynystė, nors ir nėra ypač pelninga, yra gana priimtina ir nekenkia nė vienam augalui. Tačiau turėtumėte būti atsargūs, kad pomidorų ligos neplistų į bulgarų krūmą, nes abu pasėliai priklauso nakvišai.

Kopūstai gali būti kebūs, nes jie sunaudoja daug drėgmės, o kai kurios veislės sudaro plačią galvą, apsuptą didelių kopūstų lapų. Dėl to kopūstai užima daug vietos, o tai nėra nuostolinga, jei auginimas yra bendras. Nors kompaktiški saldžiųjų pipirų krūmai gali patogiai tilpti tarp kopūstų augalų.

Nusprendus, ką dar sodinti šalia pipirų, nesunku atsiskaityti už žalius augalus, kuriuos galima derinti su daugeliu augalų. Tai yra šveicariški mandariai, špinatai, salotos. Norėdami sutaupyti vietos, jie gali būti sodinami šalia pipirų. Jie neužims daug vietos sode, reikės gero laistymo ir dirvožemio pavėsio, neleidžiant jam įtrūkti sausu metu.

Nelaimingi kaimynai

Išsiaiškinus, su kuo augalas draugauja, svarbu paskirti jo „blogiukus“, kurių suderinamumas yra neigiamas - tai ne tik sumažins derlių, bet ir gali sukelti augalų mirtį. Visi sodininko darbai bus veltui.

Tarp augalų, su kuriais negalima pasodinti paprikos, yra pankoliai. Jis yra labai agresyvus, o jo gaminamos aromatinės medžiagos gali sunaikinti daugelio augalų pasėlius, įskaitant saldžiuosius pipirus.

Burokėlių daigai pirmieji užims „vietą po saule“, atimdami ne tik daugiausiai šviesos, bet ir maistines medžiagas - tokia kaimynystė yra nepalanki abiem augalams, tačiau pipirai pirmiausia praras.

pipirų kaimynystėje

Tarp kopūstų veislių yra rūšių, nesuderinamų su pipirais - kaljaropių ir Briuselio kopūstų, konkuruojančių dėl maistinių medžiagų.

Nepriimtina sodinti paprikas šalia karštų. Tai sukels per didelį augalų apdulkinimą, dėl to saldžiosios veislės taps kartaus, vaisiai sumažės, o ateityje gautos sėklos jau suteiks naują veislę su aštrais kartaus vaisiais - kažkas tarp saldžiųjų ir karštųjų paprikų. Geriau, jei šios veislės yra dideliu atstumu viena nuo kitos, o tai neleidžia žiedadulkėms persidengti.

Nerekomenduojama jo sodinti šalia bulvių sodinimo. Šie augalai kenčia nuo panašių ligų, todėl jų suderinamumas gali sukelti greitą ligų plitimą. Be to, bulvių suformuoti krūmai užima daug vietos, ribojant vietą paprikoms.

Pupelės ir žirniai yra nepalankūs paprikų kaimynai. Nors šie augalai praturtina dirvožemį azotu ir atlaisvina jį, pasodinti šalia esančiais pipirais, jie jį slopina. Be to, žirniai ieško atramos, ant kurios galėtų susisukti, o tam puikiai tinka šalia stovintys daigai. Dėl to pipirai gali tiesiog sulūžti arba juos „uždusinti“ ankštiniai augalai.

Pažvelkime į šiltnamį

Auginant šiltnamyje reikia atskiro požiūrio. Kadangi tokiose patalpose mažai vietos, o infekcijos plinta greičiau, augalus reikia parinkti atidžiau.

pipirų šiltnamyje

Sodininkai, spręsdami, su kuo pasėti pasėlį, atsižvelgia į du dalykus: išnaudokite daugiausiai vietos ir užkirskite kelią ligų plitimui.

Pažiūrėkime, ką verta sodinti šalia bulgarų pipirų. Sodinti paprikas šalia svogūnų taip pat leidžiama šiltnamyje; kaimynystėje galite rasti vietą cukinijų, morkų, baltųjų kopūstų ar žiedinių kopūstų daigams. Pastarasis tipas yra geresnis, nes jis užima mažiau vietos.

Bet kurios žolelės tik pagerins pipirų derlių - jos suderinamos su daugeliu pasėlių ir paprastai rekomenduojamos sodinti patalpose. Svarbi sąlyga yra galimybė atbaidyti daugelį vabzdžių ir kitų kenkėjų, ypač amarų, baltųjų musių ir miltligės.

Klausimas, ar įmanoma šalia jų pasodinti panašius augalus, tokius kaip baklažanai ir pomidorai, yra ginčytinas. Kadangi augalai kenčia nuo tų pačių ligų, jie gali lengvai juos perduoti vienas kitam, o tai uždaroje erdvėje, ypač esant blogai ventiliacijai, kelia grėsmę visiškam derliaus praradimui. Tokį derinį būtina naudoti labai atsargiai ir nepamiršti apie reguliarų augalų ir dirvožemio perdirbimą. Auginimui galite išbandyti veisles, atsparesnes kenkėjams.

Pasodinti greta nasturtų ir ramunėlių, teigiamai paveiks pagrindinį derlių, padidins jo derlių.

Sodinti paprikas šiltnamyje šalia agurkų nerekomenduojama, nes jų auginimo sąlygoms taikomi skirtingi reikalavimai. Agurkams reikalingas aukštas drėgmės lygis, o bulgarų kultūra teikia pirmenybę sausam ir šiltam orui, o kartu sudėjus gali išsivystyti infekcijos.

Pankoliai ir krapai nėra šiltnamio augalai ir neturėtų būti sodinami šalia pipirų. Pankolių veikimas jau buvo aprašytas, krapai taip aktyviai plinta, kad gali trukdyti kitiems augalams, be to, jo aukšti gėlių stiebai ir dideli skėčiai neleidžia pipirams gauti pakankamai šviesos. Krapai taip pat gali tapti morkų musių šaltiniu, kurie įsikuria šaknyse ir yra pavojingi pirmiausia morkoms, o jo skėčiai tampa amarų prieglauda - pavojinga paprikoms.

Augaliniai runkeliai ir kai kurie kopūstų veislės taip pat pavojingas šalia pipirų - tai žymiai sumažina pasėlių derlių.

Šalia pipirų pasodinti žirniai, kaip pupelės ir kiti ankštiniai, taip pat yra labai pavojingi, todėl nerekomenduojama sodinti ankštinių augalų šiltnamiuose.

Taigi, nuspręsdami, ką galima sodinti šalia pipirų, turite remtis kultūrų suderinamumu ir jų įtaka vienas kitam. Kartais sąrašas, ką galite pasodinti paprikomis, gali atrodyti keistas, tačiau dažniau tai yra patikrinti duomenys. Galite gauti informacijos iš savo patirties ir sudaryti savo kombinuotų augalų sąrašą.

Atsiliepimai
 1. Natalija
  6.06.2018 07:09

  Atvirame lauke šalia pipirų dažniausiai sodinu svogūnus - tarp krūmų auginu keletą svogūnėlių. Mes paprastai juos ištraukiame vasarą - maistui. Kadangi aš jį naudoju pipirams „BioGrow“ kad būtų geresnis derlius, tada svogūnas taip pat gaunamas - svogūnėliai užauga didesni nei svogūnų sode.

  Atsakyti
 2. Elena
  6.06.2019 07:36

  Ar pipirai draugiški petražolėms?

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas