Teisingas pipirų ligų gydymas šiltnamyje, kontrolės priemonės

Paprikų ligas galima atpažinti pagal augalo išvaizdą. Todėl, žinodami pradinius ženklus, galite pasirinkti tinkamas kontrolės priemones, kad išsaugotumėte visą derlių.

Bakterinės ligos

Šiltnamio sąlygomis klimatas yra palankus daugelio patogenų vystymuisi. Infekcija plinta greičiau nei atvirose lovose. Todėl, norint išvengti šios ar kitos ligos, turite laikytis rekomendacijų. Jei anksti atpažinti paprikų ligą šiltnamyje, tada jų gydymas bus atliekamas teisingai.

Paprikų fitoplazmozę (stolburą) išprovokuoja mikoplazmos. Infekcija atsiranda dėl amarų, erkių ir kitų kenkėjų.

Augalas neauga iki deklaruoto dydžio, krūmas mažas. Viršutiniai lapai pradeda kentėti. Jų kraštai užlenkti į viršų, susisukti ir palaipsniui išdžiūti. Jei nepradėsite kovos, tada sausi lapai pagels, nukrinta ir augalas miršta. Vaisiai su pipirų kolonėle formuojami maži, deformuoti, anksti pasidaro raudoni. Paprika yra kartaus skonio ir nėra sultinga.

Pagrindinės prevencinės priemonės, padedančios kovoti su ligomis:

lapų liga

 • prevencinis gydymas nuo kenkėjų;
 • geriausia rinktis hibridus, jie atsparesni visoms ligoms;
 • jei atsiranda sergančių krūmų, juos reikia išrauti ir išnešti iš lovų;
 • būtina dezinfekuoti atramines šiltnamio konstrukcijas, sodo įrankius ir patį dirvožemį;
 • viršūnės po derliaus nuėmimo neturėtų būti paliekamos svetainėje;
 • ravėjimas, kad piktžolės neaugtų.

Bakterijos sukelia vertikalų pipirų vytimą. Lapai, sergantys tokia liga, pirmiausia išblyškia, tampa šiurkštūs ir kieti. Vaisiai yra suformuoti maži, forma deformuota, o viduje yra labai mažai sėklų.

Jei liga smogė šiai ligai atspariai veislei, tada plinta lėtai, o vaisiai turi laiko sunokti.

pipirų liga

Verticiliozė nėra išgydoma. Galite būti išgelbėti tik atsargiai tvarkydami sodinamąją medžiagą ir žemę.

Kodėl pipirų lapai pasidaro juodi? Dažnas pipirų sodinukų ligas papildo tokios ligos kaip juodosios bakterijos dėmės. Ligos priežastis yra bakterijos, kurios išlieka ant sėklų. Todėl prieš sodinant sodinukus taip svarbu atlikti dezinfekavimo procedūrą. Karštas oras ir didelė drėgmė prisideda prie masinio bakterijų plitimo.

Ant lapų atsiranda tamsiai rudų dėmelių. Ligai plintant, dėmės ant pipirų lapų pasidaro juodos ir išauga, tačiau nesusilieja. Dėl netinkamos mitybos lapai pradeda džiūti, o vaisiai neprinokę.

Norint apsisaugoti nuo ligos, reikėtų pasirinkti tokias veisles, kurios būtų atsparios ligai.Kaip apdoroti daržovių augalus? Kovą su mikroorganizmais gali lydėti tokie vaistai kaip trinatrio fosfatas, Fitosporinas, Planrizas.

Virusinė prigimtis

Paprikos bronzą (dėmėtą vytimą) sukelia virusai. Išskirtinis ligos simptomas yra pilkai violetinė arba bronzinė lapų spalva. Infekcijai plinta, ant lapų susidaro rudos dėmės ar dryžiai, pirmiausia prie pagrindo, o po to pereinant prie galiukų.

virusinės ligos

Vaisius taip pat paveikia dėmėtasis vytimas. Ant paprikų atsiranda rudų, gelsvų arba žalių žiedų, o prie pagrindo susidaro tamsūs dryžiai.

Ką daryti, kad pipirai neišbrinktų? Turi būti imtasi keleto prevencinių priemonių:

 • prieš sodindami, būtinai dezinfekuokite sėklas;
 • jūs negalite pasodinti pipirų šalia gėlių lovos;
 • laiku atsikratyti piktžolių;
 • reikia atsikratyti atsiradusių sergančių lapų, jie yra nupjaunami ir sudeginami;
 • patyrusių sodininkų patarimai: "Kovok su liga su Fundazol".

rudieji pipirai

Dėl sunkios tabako mozaikos ligos galima sunaikinti visą derlių arba žymiai sumažinti jo kiekį. Sukėlėjas yra virusas. Ant augalo gali būti matomi lapai su marmuriniu raštu. Geltoni, tamsūs ir šviesiai žali dėmeliai pakaitomis. Lapai susiraukšlėja, vystymasis sustoja, vaisiai yra maži ir nesubrendę. Ant paprikų galima pastebėti rudų dėmių.

Kaip kovoti su virusu? Norėdami išvengti paprikų mozaikos, prieš sodindami turite perdirbti sėklas, ne sodinkite toje pačioje vietoje keletą metų iš eilės. Iš liaudies vaistų yra veiksmingas išrūgų ir jodo tirpalas.

Kita liga, paveikianti pipirus, yra viršutinis pipirų puvinys. Jis vystosi, kai augalas negali aprūpinti vaisių kalciu.

Ligos vystymosi veiksnys yra ne tik kalcio trūkumas, bet ir virusų, bakterijų ar grybelių buveinė vaisių paviršiuje.

Pirmiausia vaisiaus gale atsiranda tamsiai žalios dėmės, kurios ilgainiui įgauna rudą atspalvį. Pažeista vieta susitraukia ir tampa sausa.

Kaip prevencinė priemonė, tokios priemonės kaip: drėgmės palaikymas šiltnamyje, dirvos atsipalaidavimas ir ravėjimas, reguliarus laistymas. Rekomenduojama mulčiuoti. Visą auginimo sezoną naudinga atlikti šaknų valymą bent tris kartus, pavyzdžiui, kalcio nitratu.

Grybelinis priepuolis

Grybelinė liga, tokia kaip vėlyvasis pūtimas, gali padaryti didelę žalą pasėliui. Sporas galima pernešti oru ir ilgą laiką likti dirvožemyje.

grybelinės ligos

Visų pirma, lapai serga. Iš pradžių ant jų atsiranda rudos dėmės, mažos. Jie auga dideliu greičiu ir plinta visame augale, įskaitant vaisius. Dėmių paviršiuje galima pastebėti šviesiai pilką dangą.

Esant sausam orui, lapai susiraukšlėja ir nudžiūsta. Jei oras yra lietingas, tada ant lapų susidaro juodos dėmės ir puvimo negalima išvengti.

Preparatai, galintys sustabdyti grybelio plitimą paprikose ir užkirsti kelią visų sodinukų užkrėtimui: Alirin B, Gamair, Oksikhom, Ordan, Fitosporin M, Quadris.

Jei paprikos kamieno apatinė dalis patamsėjo, priežastis gali būti grybelinė liga, tokia kaip juodoji koja. Infekcija dažniausiai paveikia sodinukus, tačiau gali susirgti ir suaugęs augalas. Ligos sukėlėjas patenka į augalą per dirvą arba kartu su užkrėstomis sėklomis. Pasiskirstymo veiksniai yra per dažnas sodinukų sodinimas arba blogai vėdinamas šiltnamis. Vieta pradeda išdžiūti, supūti, po to visas daigai miršta.

pipirų priežiūra

Kova su patogenu gali būti vykdoma šiais būdais:

 • augalus reikia tikrinti kasdien;
 • pirmą kartą nustatant ligą, rekomenduojama pasigaminti kalio permanganato tirpalą ir užpilti jį dirvožemiu;
 • prieš sodinant sodinukus, dirvą reikia dezinfekuoti; tinkami tokie preparatai kaip „Baikal“, „Radiance“;
 • rekomenduojama gydyti sėklas vaistais, kurie padidina imunitetą: Epin, Agatas;
 • būtina laikytis laistymo režimo;
 • kambarys turi būti vėdinamas, vengiant skersvėjų.

hilling pipirai

Grybeliams taip pat priklauso fusariumo vytimo paprikų išvaizda. Sporos užkemša stiebo viduje esančius indus, o augalas nebegauna mitybos ir drėgmės. Sodinukų lapai pagelsta, susiraukšlėja. Fusariumo pipirų vijimas negali būti gydomas. Jei randamas sergantis daigai, jis turi būti nedelsiant sunaikintas.

Prevenciją sudaro šie veiksmai:

 • pasirinkti pipirų veisles, parodančias atsparumą fusariumui;
 • sėklos turi būti apdorojamos specialiais preparatais, pavyzdžiui, fondaoliu;
 • nuėmus derlių nuimkite senus viršūnes.

Šiltnamyje varpinės paprikos dažnai kenčia nuo kladosporijos, galima įtarti, kai lapai patamsėjo.

Grybelis yra aktyvus ypač ten, kur yra didelė drėgmė. Paprikų lapų išorėje susidaro rudos dėmės. Vidinėje pusėje galite pastebėti pilką žydėjimą.

Kaip gydyti kladosporiją ir pagrindines prevencines priemones:

 • rudenį, nuėmus derlių, būtina dezinfekuoti vario sulfatu;
 • kiekvienais metais pasirinkite skirtingą paprikų sodinimo vietą;
 • kai pasireiškia liga, šiltnamyje rekomenduojama sumažinti laistymą ir oro drėgmę;
 • galite išgydyti augalą tokiais vaistais kaip Zaslon, Barrier.

priežiūra ir auginimas

Pilką puvinį sukelia grybeliai. Tai gali atsirasti dėl didelės drėgmės. Pirmiausia, stiebo apačioje atsiranda rudi taškai. Tuomet ant visų augalų dalių gali atsirasti juodų dėmių. Infekcijai progresuojant, visas augalas tampa pelėsis.

Kontrolinės priemonės, siekiant užkirsti kelią grybelinėms pipirų ligoms ir jų gydymui:

 • išlaikyti atstumą nusileidimo metu;
 • palaikant normalią temperatūrą ir drėgmę;
 • apžvalgose dažnai randama: „Gydymas Fitosporin, Fundazole ar Previkur padeda atsikratyti ligos. Mes apdorojame lovas net prevencijos tikslais “.

Dėl dažno lietaus, didelės drėgmės, saldžiąją papriką veikia streptoria. Ant pipirų lapų atsiranda baltų dėmių, kurios gali būti įvairių dydžių. E

Jei nepradėsite kovos, lapai pasidaro balti, susiraukšlėja, nudžiūsta ir nukrinta. Pirmieji požymiai pastebimi pirmiausia ant apatinių lapų, o viršus pamažu pradeda ryškėti.

Grybelis dažnai veikia nusilpusį augalą, todėl reikia stebėti tręšimą, apšvietimą ir dirvožemio drėgmę. Sergantį augalą reikia nedelsiant pašalinti iš daržo. Likusius daigus rekomenduojama apdoroti preparatais, kurių sudėtyje yra vario.

Šiltnamiai gali būti rūdžių grybelio veisimosi vieta. Ant lapų susidaro rūdijanti danga. Sunkios infekcijos atveju augalas miršta.

Augindami pipirų sodinukus namuose, taip pat galite susidurti su aukščiau išvardintomis ligomis. Labai dažnai patogenai veikia tiksliai jauną, trapią augaliją. Todėl šiame etape svarbu pradėti vykdyti prevenciją.

Atsiliepimai
 1. Liza
  12.12.2017 01:03

  Kad pipirai gerai augtų ir nebūtų paveikti įvairių ligų, naudojuosi priemone „BioGrow“, jis tarnauja kaip gana geras įkrovimas, kainuoja daug mažiau nei analogai.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas