Paprikų ligų priežastys ir gydymas, kai daigai turi spuogus ir lapus susiraukšlėja

Pipirų lapai yra sodinukų sveikatos rodiklis. Jie atspindi visas problemas, kurias sukelia netinkama priežiūra, infekcija ar kenkėjų užkrėtimas. Tie, kurie pirmą kartą sės pipirų sėklas daigams, turėtų tai suprasti ir reguliariai tikrinti jaunus augalus nuo daigumo iki persodinimo į žemę.

Spuogai ant pipirų daigų

Pipirų sėklos yra vienos iš pirmųjų, kurios sėjamos. Tikslios datos priklauso nuo veislės ir regiono, tačiau dažniausiai vasaros gyventojai pipirų sėklas gauna vasario mėnesį. Kovo mėnesį ant palangių ir lentynų tamsiai žalia sodinukų lapija džiugiai žaliuoja. Ne visiems pasisekė, kartais vaizdas būna labai liūdnas. Ant sodinukų lapų atsiranda patinimas, lapai praranda elastingumą, susiraukšlėja ir galiausiai nukrinta.

Jums nereikia panikuoti, jei pipirai turi spuogus. Tokiu atveju turėtumėte apsiginkluoti padidinamuoju stiklu ir ištirti probleminių augalų lapus. Spuoguose lapų plokštelės atsiranda dėl šių problemų:

 • edema - edema;
 • apuokai;
 • trišakiai;
 • voratinklinė erkė.

Edemos priežastys

Edema (edema) yra fiziologinė edema, o ne liga. Tai nėra sukelta infekcijų ir virusų, ji nėra užkrečiama. Ląstelių lygyje sutrinka, kai šaknų sunaudotas skystis neturi laiko absorbuotis lapo plokštelės ląstelėse ir kaupiasi ten, sukeldamas gumbų atsiradimą.

Kartais net patyrę sodininkai nesupranta, kodėl vakar sveiki sodinukai šiandien atrodo niūrūs dėl to, kad ant pipirų daigų atsirado spuogų. Dažniausios edemos priežastys:

pipirų ūgliai

 • dirvožemio užmirkimas;
 • šaknų hipotermija;
 • per drėgnas ir šaltas oras kambaryje, kur yra dėžutės su sodinukais;
 • staigus temperatūros ir šviesos sąlygų pasikeitimas, kurį sukelia sodinukų perkėlimas į kitą kambarį;
 • nepakankamas apšvietimas;
 • tankus sodinimas arba sodinukų įdėjimas daugiau ploto vienetui, nei leidžiama.

Paprikų sodinukų simptomai ir gydymas

Priežastys yra aiškios. Dabar paaiškinsime simptomus, pagal kuriuos galima nustatyti fiziologinę edemą. Visų pirma, tai yra formacijų, panašių į kapsules, esančių abiejose lapo pusėse, išvaizda. Paprastai jie būna žalios spalvos, tačiau gali atsirasti ir baltųjų. Jei dėmės pasklinda per visą lapo paviršių, laikui bėgant jos nudžiūsta ir nukrinta.

pipirų daigai

Gydymo nėra, nes tai nėra liga, jei pipirų daigai turi spuogus ir lapus susiraukšlėja. Nebūtina gydyti, o tiesiog imtis šių priemonių:

 1. Ribokite laistymą.
 2. Palaikykite oro temperatūrą 20 ° C temperatūroje.
 3. Sėjinuko konteineryje padarykite drenažo angas, kad nutekėtų perteklinis skystis.
 4. Papildykite natūralų apšvietimą dirbtiniu dienos šviesos apšvietimu.
 5. Norėdami gerai vėdinti orą, padėkite daigus vienas nuo kito.
 6. Kurį laiką atmeskite bet kokių trąšų naudojimą.
 7. Kontroliuokite dirvožemio rūgštingumą.

Laiku suteikta pagalba gali išgelbėti augalus. Svarbiausia nepraleisti akimirkos, ir už tai verta reguliariai tikrinti saldžiųjų pipirų lapus ir stiebus.

Pipiriniai kenkėjai

Daigai turi daug priešų tarp vabzdžių. Kartais simptomai, kurių priežastis yra gyvybiškai svarbi kenkėjų ir jų lervų veikla, labai primena spuogus. Užpakalinė lapo pusė su dėmėmis ir patinimais gali parodyti:

 • amarų;
 • trišakiai;
 • voratinklinė erkė.

Amarai ant sodinukų

Jūs turite žinoti, kaip užkrėsti amarų sodinukus. Žinodami juos, prevencinėmis priemonėmis galite išvengti kenkėjų invazijos. Galimos lervų ir suaugusiųjų žindymo galimybės ant jaunų augalų:

 1. Lervos atsiranda iš darže ar darže surinktos dirvos.
 2. Balkone (lodžijoje) per atvirą langą skraidė skraidančios amaros.
 3. Gėlių parduotuvėje buvo įsigytas naujas dekoratyvinis augalas, užkrėstas viena amarų.

Kenkėjų būdas patekti į kambarį su jaunais sodinukais yra aiškus. Susilpnėję augalai, pasodinti į nekokybišką dirvą, paimtą iš daržo ir neturinčią reikiamo mikroelementų komplekto, kenčia labiau.

pipirų liga

Pagrindinis prevencijos būdas yra aukštos kokybės dirvožemio paruošimas ir jo dezinfekavimas. Naudojami šie dirvožemio dezinfekavimo sodinimui metodai:

 1. Maišų užšaldymas žiemą su sodinamąja žeme.
 2. Pusę valandos pašildyti žemę 70 ° C temperatūroje.
 3. Laistyti verdančiu vandeniu.
 4. Paruoškite kalio permanganato tirpalą ir prieš sodindami supilkite žemę dėžutėse su juo.
 5. Dezinfekavimui naudokite fitoverm tirpalą.

Beje, dėžutes ir puodelius reikia dezinfekuoti, jei jie bus naudojami pakartotinai. Jiems geriausia dezinfekavimo priemonė bus skalbinių muilas (72%). Prieš užpildydami žemę, jie turi kruopščiai nuplauti konteinerius.

Gėlių karantinas

Susilaikykite nuo naujų gėlių pirkimo, jei bute yra jaunų paprikų. Tai taip pat taikoma pjaustytoms, šiltnamio gėlėms. Gėlių puokštės gali būti įvairių formų šiltnamio efektą sukeliančių amarų ar žiedlapių nešiotojos. Kambarines gėles reikia nešti į kitą kambarį arba bent jau atidėti nuo paprikų dėžučių.

Kenkėjų kontrolės metodai

Ar nepastebėjote kenkėjų, ar ant jaunų paprikų atsirado amarų kolonijų, ar, dar blogiau, tripsų? Ką tokiu atveju daryti? Bėk į parduotuvę nuo insekticidų arba kovok liaudies metodais, naudodamas muilą, pelenus, karčiąsias, kvepiančias žoleles.

pipirų auginimas

Prieš priimdami sprendimą, atidžiai apžiūrėkite augalą ir įvertinkite žalos laipsnį bei kenkėjų skaičių. Jei jų yra mažai, galite atsisakyti liaudiškais metodais.

Kambario temperatūros vandenyje ištirpinkite 20 gramų skalbinių muilo ir supilkite 1–2 šaukštus. l. pelenai. Kai tirpalas užpilas, galite išplauti pipirų lapus iš abiejų pusių arba apipurkšti purškimo buteliu. Vabzdžių skaičius paprikos lapuose iš dalies sumažės. Norint sustiprinti efektą, daigų perdirbimas turi būti pakartotas po kelių dienų.

Kai kurie vasaros gyventojai vietoj pelenų prideda šiek tiek amoniako. Amoniako tirpalas kovoja su kenkėjais lapuose ir yra gera profilaktika, atbaidydama vabzdžius nuo sveikų augalų.

Dar lengviau išgelbėti sodinukus nuo erkių. Augalai labai gerai laistomi ir iškart dedami į celofano maišą. Padidėjusi drėgmė krepšyje užmuša voratinklinę erkę.

Chemija nuo kenkėjų

Per daug tingus, kad nuplaukite lapus muiluotu vandeniu - nusipirkite chemijos. Geri atsiliepimai apie vaistus:

 • „Vertimek“;
 • Fitovermas;
 • Akarinas;
 • Saulės šviesa.

Vienkartinio apdorojimo čia nepakanka - daigus reikia apdoroti mažiausiai 2 - 3 kartus su septynių dienų intervalu. Išvardyti vaistai sėkmingai kovoja ne tik su amėjais, bet ir su tripsu bei erkėmis. Pipirus geriausia perdirbti ryte prieš saulei pakilus. Jei to nepastebėta, pipirų žalumynuose, be spuogų, atsiras ir saulės nudegimų.

Sėklų gydymas - ligų prevencija

Auginant jaunus pipirus, sėjos išvakarėse apdorojant sėklas galima išvengti daugelio problemų. Dažniausiai sėklos dezinfekuojamos kalio permanganatu - tai pats pigiausias ir prieinamiausias preparatas sveikiems daigams auginti. Kiekvienas vasaros gyventojas namų medicinos kabinete turi mangano.

pipirų sėklų perdirbimas

Pora mangano kristalų ir vanduo pasidaro rausvas. Sumažinkite pipirų sėklas 15 minučių ar šiek tiek daugiau. Išleidę kalio permanganato tirpalą, nuplaukite juos kambario temperatūros vandenyje ir šiek tiek nusausinkite. Apdorotos sėklos yra paruoštos sodinti.

Veiksmingos tvarsliavos, be kalio permanganato:

 • „Baktofit“;
 • pelenai;
 • „Albitas“.

Preparatai paprikoms gydyti turėtų būti naudojami pagal instrukcijas, išspausdintas ant pakuotės. Pelenai dedami į 0,5 litro 1 valg. l. - pipirų sėklos dezinfekuojamos šiuo tirpalu.

Žinodami galimas pipirų lapų ir spuogų ant jų garbanojimo priežastis ir naudodamiesi siūlomomis priemonėmis, galite išsaugoti jaunus pipirus ir auginti sveikus sodinukus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas