Kaip tinkamai užpilti svogūnus amoniaku nuo kenkėjų ir šerti?

Norėdami gauti didesnį daržovių derlių, kartais sodininkai naudoja neįprastas priemones. Tai taip pat yra svogūnų amoniakas. Nors laikomas vaistiniu preparatu, jis veiksmingai kovoja su šio augalo kenkėjais ir yra azoto šaltinis.

Amoniako nauda: kokiais atvejais jis naudojamas?

Amoniakas yra 10 arba 25% amoniako tirpalas ir naudojamas kaip azoto šaltinis. Šios trąšos skatina greitą svogūnų vegetaciją. Aktyvinamas augalų augimas ir padidėja jų produktyvumas. Svogūnų plunksnos tampa sultingos ir ryškiai žalios dėl azotinių pašarų. Čia svarbu nepamiršti apie kalį ir fosforą ir neleisti per daug patekti azotu.

Nors žmonės dažnai amoniaką vadina amoniaku, tai nėra visiškai tiesa, nes pirmoji medžiaga yra vandenyje ištirpęs amonio hidroksidas, o antroji - jos nitratas. Lašiša nenaudojama žemės ūkio veikloje.

Kai augalų plunksnos pagelsta arba pasidaro šviesiai žalios, o galiukai pasidaro balti, tai rodo azoto trūkumą. Tokiu atveju ekspertai rekomenduoja laistyti svogūną amoniaku. Ši trąša gali greitai pagerinti jo būklę. Šis augalų maistas yra greitoji pagalba. Jis taip pat naudojamas vabzdžiams atbaidyti dėl stipraus ir nemalonaus kvapo.

amoniakas

Amoniakas turi papildomą pranašumą - jis turi stabilų ryšį, o sode jo neišplauna lietus iš dirvožemio.

Amoniakas yra maistas ir vaistas svogūnėliams viename preparate.

kenkėjai ir šerti

Amonis kaip svogūnų trąša

Augalus rekomenduojama laistyti praskiesta medžiaga po šaknų sistema arba laistyti jų žaliąją dalį. Nenaudokite purkštuvų, nes medžiaga purškiama, o lemputės gaus labai mažai naudos. Geriausias pasirinkimas būtų laistytuvas. Gerai, jei jame yra vidutinio dydžio skylių.

Sodininkų nuomonė yra tokia, kad svogūninius augalus sunku perpilti amoniaku, o įdėjimas į dirvą nekelia nitratų kaupimosi pavojaus. Tačiau ši medžiaga yra kaustinė, o didelė jos koncentracija gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Neigiamos pasekmės gali kilti taip:

maistas ir vaistai

 • žalioji masė suaktyvina jos augimą kenkdama svogūnėlių vystymuisi;
 • susidarys palanki aplinka putafektyvių mikroorganizmų dauginimuisi.

Todėl jūs turite žinoti amoniako tirpalo užpylimo greitį. Ateities pasėlių gausumui labai svarbu savalaikiškumas ir tinkamas tręšimo kiekis. Galų gale, maitindami svogūnus amoniaku, augalai lengvai pasisavina ir užtikrina didelių galvų susidarymą.

agrotechninės priemonės

Kaip tinkamai praskiesti amoniaką laistyti?

Norėdami patiekti svogūnus, mes praskiedžiame amoniaką tinkama proporcija, kad nebūtų perteklinės medžiagos. Taip yra dėl augalų būklės:

 • Taigi, jei mes maitinsime esant dideliam azoto trūkumui, tada, esant geltonumui, augalai gaus didžiausią praskiesto amoniako dozę. Norėdami laistyti svogūną, paimkite 1 litrą vandens ir supilkite į jį 1 šaukštą medžiagos.
 • Profilaktiniais tikslais reikia naudoti mažesnės koncentracijos tirpalą - tereikia paimti 2–3 šaukštus produkto, praskiesti 10 litrų vandens ir laistyti augalus.
 • Jei reikia naudoti lapų laistymą, kompozicija ruošiama iš 1 kibiro vandens ir 4–5 šaukštų vaisto.

praskiestas amoniakas

Tirpalą turite paruošti gryname ore arba, kraštutiniais atvejais, gerai vėdinamoje vietoje.

Norėdami paruošti tirpalą, paimkite 25% koncentracijos vaistinį preparatą. Praskieskite amoniaką vandeniu ir nepamirškite gauto produkto gerai išmaišyti.

Kenkėjų kontrolė naudojant amoniaką

Antroji amoniako funkcija yra vabzdžių kenkėjus atbaidyti kvapo pagalba. Jie negali toleruoti amoniako net mažais kiekiais.

pagal kvapą

Svogūnų kultūroje yra tokių kenkėjų:

 • sekrecinis proboscis;
 • svogūnų musė;
 • turėti;
 • askaloniniai česnakai;
 • vielinis kirminas.

Svogūnų apdorojimas amoniaku yra labai efektyvi priemonė nuo kiekvieno iš šių kenkėjų. Taip yra dėl aštraus šios medžiagos kvapo, todėl nebūtina vartoti vaistų, kurių toksiškumas yra didesnis.

svogūnų kultūra

Siekiant veiksmingai kontroliuoti kenkėjus, svogūnų plunksnos yra apdorojamos amoniaku, pridedant muilo. Paruoškite tirpalą taip:

 1. Skalbimo muilas trinamas ant smulkios tarka maždaug 100 g.
 2. Supilkite jį krapais (1 litras) ir atsargiai maišykite, kol visiškai ištirps.
 3. Į šį tirpalą įpilkite 50 ml amoniako.

Mišinį reikia apdoroti augalais iškart po jo paruošimo.

skalbinių muilas

Jei tada valgomos svogūnų plunksnos, tada kruopščiai nuplaunamos po tekančiu vandeniu.

Taip pat galite perdirbti svogūnų rinkinius. Jis mirkomas boro rūgšties tirpale, o vabzdžiams atbaidyti naudojamas atskiestas amoniakas ir jodas.

Kaip maitinti svogūnus amoniaku?

Norėdami tinkamai maitintis, turite žinoti keletą paprastų taisyklių. Jie yra čia:

perdirbimo įmonės

 1. Atminkite, kad amoniakas turi stiprų kvapą. Kiekvienas medžiagos lašas gali pagyvinti žmogų, kuris išblėso. Mes susiduriame su dideliu kiekiu medžiagos. Todėl su amoniako garais turėtumėte būti ypač atsargūs, kitaip gali nukentėti kvėpavimo takų gleivinė. Būtina atsisakyti idėjos tręšti svogūnus amoniaku, jei žmogus kenčia nuo arterinės hipertenzijos, nes ši medžiaga gali sukelti slėgio padidėjimą.
 2. Pasirūpink apsauginėmis priemonėmis, tokiomis kaip respiratorius ar kaukė su dujomis, akiniai, prijuostė ir skrybėlė.
 3. Įsitikinkite, kad niekas nėra šalia, ypač saugokite vaikus ir gyvūnus saugiu atstumu.
 4. Naudokite laistytuvą arba purškite ir dirbkite ramiu oru, anksti ar vakare arba debesuotą dieną. Tai būtina norint išvengti saulės nudegimo svogūnų viršūnėse. Ant nedidelio svogūno užpilkite vandens, kad tirpalas nepatektų ant jūsų.
 5. Reikia nepamiršti, kad po šėrimo praskiestu amoniaku, po 30 minučių šį augalinį augalą reikia laistyti švariu vandeniu. Saugiau bus, jei nenaudosite produkto su maksimalia koncentracija - jo reikia tik kritiniu atveju.

Sodininkai naudoja šią šėrimo schemą:

 • pirmiausia supilkite paruoštą tirpalą po svogūno šaknimi;
 • tada po savaitės galite tręšti lapijos metodu;
 • dar po 10 dienų augalus vėl maitinkite tokiu pat būdu;
 • po kitų 10 dienų laistykite vandenį po svogūno šaknimi.

pašarai svogūnai

Maitinimas amoniaku atliekamas ne dažniau kaip kartą per 7 dienas. Paprastai jie pradedami nuo silpnai koncentruotų tirpalų ir palaipsniui didinama dozė iki norimo.

Jei svogūno plunksnos tapo tamsiai žalios spalvos, turite nedelsdami nutraukti ištirpinto amoniako įdėjimą. Viršutinis padažas taip pat atšaukiamas, kai viršūnių galiukai pradeda džiūti.

maitinimas amoniaku

Amoniakas per trumpiausią įmanomą laiką gali užpildyti azoto trūkumą dirvožemyje. Tokiu atveju svogūne nebus daugiau nitratų. Pagrindinė sėkmės sąlyga su tvarsliava yra saugos priemonių laikymasis ir rekomenduojamų tirpalo proporcijų laikymasis.

laikytis proporcijų

Atsiliepimai
 1. Olya
  9.09.2018 15:28

  Ši priemonė yra labai agresyvi, todėl tokiu būdu galite tik pakenkti daigams. Aš esu prieš tokias trąšas ir pašarus, geriau naudoti bioaktyvatorius, perku “„BioGrow“».

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas