Kokios yra svogūnų veislių, jų pavadinimai ir aprašymai

Derliaus kokybė ir kiekis priklauso nuo teisingo svogūnų veislių pasirinkimo. Renkantis jį reikia atsižvelgti į regiono oro sąlygas ir numatomą daržovės paskirtį. Visų rūšių svogūnai skiriasi ropių nokinimu, forma, spalva ir skoniu, pasėlių laikymo trukme.

Iš lankų istorijos

Svogūnų auginimas vyko maždaug prieš 4 tūkstančius metų Azijoje. Rusijoje jie sužinojo apie šią daržovių kultūrą XII amžiaus viduryje, nuo tada beveik nė vienas patiekalas nebuvo išbaigtas be svogūnų. Daržovė turi gydomųjų savybių ir yra plačiai naudojama liaudies medicinoje.

veislių rūšys

Visų veislių, pavyzdžiui, svogūnų, augimas, išvaizda, skonis ir nokinimo laikas skiriasi. Yra apie 900 svogūnų veislių, tačiau žemėje auginama tik 220 rūšių. Dažniausiai pasitaikančios svogūnų rūšys: ropė, batonas, askaloniniai česnakai, porai, purus, šakotas, daugiapakopis, laiškinis česnakas, kvapnus.

Svogūnų veislės

Svogūnų veislės pagal eterinių aliejų ir cukraus kiekį:

svogūnų istorija

 • aštrios veislės, turinčios 11% cukraus;
 • pusiau saldžiuose svogūnuose yra 8% cukraus;
 • saldžių veislių sudėtyje yra apie 5% cukraus.

Saldžiausių rūšių svogūnuose yra mažiausiai cukraus, tačiau juose taip pat yra mažiau eterinių aliejų. Būtent eteriniai aliejai prideda kartumo ir aštrumo skoniui. Žemiau pateikiamas svogūnų rūšių, kurių paklausa sodininkams, sąrašas su pavadinimais ir aprašymais.

pusiau saldžios veislės

Svogūnai

Geriau pasirinkti nepretenzingą priežiūrą svogūnų veislė pasižymi dideliu produktyvumu ir ilgu saugojimu.

Geriausiai derlingos veislės yra: Aleko, Zolotisty, Timiryazevsky. Ankstyvojo nokinimo veislės yra: „Carmen“, „Bogatyrskaya“ stiprumas, „Raudonasis Semko“. Ropės ilgą laiką nepraranda savo tankumo ir skonio svogūnų veislėse: Sturon, Orion, Stuttgarter.

svogūnas

Svogūnai mėgsta derlingą, purią dirvą, turinčią neutralų rūgštingumą. Jis aktyviai vystosi esant geram apšvietimui ir oro temperatūrai virš +15 laipsnių. Kultūra ypač reikalinga drėkinimui formuojant požeminę dalį. Kaip trąšos tinka superfosfatas, amonio salietros, kalio druska.

Galite auginti daržovių derlių sėklomis. Sėklos sodinamos į paruoštą dirvą - nigella. Kitais metais rinkinys bus paruoštas. Svogūnų sėklų galite nusipirkti parduotuvėje arba surinkti patys. Juodosios sėklos yra kapsulėse ant strėlių, kurias svogūno galva atpalaiduoja pasodinus.

ropės skonis

Prieš sėją sėklos rūšiuojamos, rūšiuojamos, dezinfekuojamos ir sudygsta. Paruoštoje vietoje 20 cm atstumu padaromos vagos.Sėklos gilinamos 2–3 cm.

Galite sodinti sevok. Sodinimui rinkitės ne didesnes kaip 2,5 cm galvutes. „Sevok“ šildomas, dezinfekuojamas ir mirkomas augimo stimuliatoriuose. Kai tik dirva sušyla iki 10 laipsnių, sėja pagilinama 5 cm.

augalų sėklos

Sevok pradeda būti sodinami prieš žiemą, kai oro temperatūra naktį nukrenta iki -3. Geriau pasirinkti saulėtą vietą be drėgmės sąstingio. Geriausios svogūnų veislės prieš žiemą yra: Ellan, Bessonovsky, Arzamassky, Chalcedony.

Priežiūra - reguliarus laistymas, dirvožemio atsipalaidavimas po laistymo ir lietaus, ravėjimas, tręšimas ir kenkėjų bei ligų gydymas. Pirmasis šėrimas atliekamas praėjus dviem savaitėms po pasodinimo. Iš vištienos išmatų galite paruošti tirpalą. Po dar dviejų savaičių atliekamas antras šėrimas. Trečiasis apvaisinimas sutampa su aktyvaus galvos formavimo laikotarpiu.

pradėti sodinti

Porai

Porai yra dvimetė žolė. Turi daug bendro su svogūnais. Jis išsiskiria tuo, kad nėra apvalios lemputės, maistui naudojami ilgi, platūs lapai ir stiebas. Lapai gali būti iki vieno metro ilgio.

Visų rūšių svogūnai klasifikuojami pagal jų nokinimo laiką. Ankstyvųjų veislių svogūnai pradeda bręsti po 140 dienų, vidutiniškai subręsta po 165 dienų, vėlyvų prinokusių porų derlius gali būti nuimamas per 180 ar daugiau dienų.

žolinis augalas

Porai veislės, kurias galima auginti iš sėklų: Kamus, Bastion, Tango, Mercury, Sizokryl, Vesta, Goliath.

Labiausiai paplitęs sodinukų sodinimo būdas. Sėti sėklas prasideda vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. Suaugusių sodinukų transplantacija atliekama gegužės viduryje. Porai geriausiai vystosi priemolio dirvoje. Rudenį ir pavasarį kasant žemės sklypą rekomenduojama pridėti humuso ar komposto.

priemolio dirvožemis

Priežiūra porai reikalinga atsargiai ir dėmesingai:

 • laistymas turėtų būti gausus ir reguliarus;
 • kiekvieną savaitę atlaisvinkite žemę;
 • žudymas atliekamas kas dvi savaites;
 • norint gauti sodrų derlių visam auginimo sezonui, patartina pasidaryti bent du papildomus užpilus;
 • būtinai laiku užmuškite piktžoles.

Nuimtą derlių geriausia laikyti su žaliais lapais. Dėl to baltasis stiebas nepraras sultingumo ir maistinių medžiagų.

gausus ir reguliarus

Šaliku

Skirtumas tarp askaloninių česnakų ir svogūnų yra tai, kad lizdo gale susidaro kelios pailgos svogūnėliai, mažo dydžio ir daugybė plonų plunksnų. Ropės minkštimas yra saldus, be kartumo.

Iki nokinimo yra:

 • ankstyvos prinokusios veislės: „Cascade“, „Emerald“, „Family“, „Yashma“, „Belozerets“;
 • sezono vidurio rūšys: Ayrat, Blondin, Kubansky, Bistro, Andreyka;
 • su vėlyvomis svogūnėlių nokinimo sienomis: Krepysh, Sibiro gintaras, Uralo violetinė, Vonsky.

pailgos

Visi askaloniniai česnakai yra atsparūs ligoms ir atsparūs sausrai. Galite pasodinti askaloninius česnakus pavasarį ir rudenį. Sodinimui geriau pasirinkti saulėtą vietą, kurioje nėra rūgščios, derlingos, purios dirvos. Galima auginti iš sėklų ir svogūnėlių.

Po pasodinimo augalą reikia laistyti dažnai ir gausiai. Trąšas rekomenduojama tręšti tris kartus per sezoną, paskutinis tręšimas turėtų būti tris savaites iki derliaus nuėmimo. Norint, kad daržovių pasėlis gautų pakankamą kiekį deguonies ir maistinių medžiagų, būtina dirvą atlaisvinti ir išrauti.

askaloniniai česnakai

Būtina atlikti prevencinį gydymą nuo kenkėjų kenkėjų (dažniausiai atsiranda svogūnų musės ir nematodai, atsiranda kirminų) ir ligų (miltligė, fuzarijus, gimdos kaklelio puvinys).

prevencinis gydymas

Žirniai

Anksčiau auginti askaloninius česnakus, turite susipažinti su veislės aprašymu. Pailgos rudos, baltos arba violetinės raudonos lemputės formuojamos mažos, iki 20 vienetų. Jie skonis švelnesnis, aromatingesnis ir saldesnis nei svogūnai.

Oro dalį sudaro netikras stiebas ir daugybė vamzdinių, ryškiai žalių lapų. Schnitt pradeda žydėti antraisiais augimo metais, gegužę. Rugpjūtį vietoj gėlių formuojama dėžutė su sėklomis. Valgomi jauni lapai, kurie perpjaunami 2–3 kartus per sezoną.

violetinė raudona

Tiesimo vieta turėtų būti pasirinkta apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių. Dirva turėtų būti derlinga ir drėgna. Priežiūra yra standartinė ir apima ravėjimą, atlaisvinimą, tręšimą.

Populiarios laiškinių česnakų veislės yra: „Bohemia“, „Crocus“, „Albion“, „Medonos“, „Sibiro“, „Velta“. Jie gali būti auginami tiek lauke, tiek šiltnamyje.

derlingas ir drėgnas

Saldus svogūnas

Allspice išsiskiria ilgais plokščiais tamsiai žaliais lapais. Svogūnėlis nėra suformuotas, užuot suformavus 2 cm skersmens ilgą koją, jis skoningai atrodo česnako skoniu. Augalas pavadintas kvapniu dėl subtilaus žiedynų aromato.

Augalui nereikia ypatingų auginimo sąlygų, tačiau jis gerai auga puriuose, derlinguose, neutralaus rūgštingumo dirvožemiuose. Neturi specialių reikalavimų šviesai, gerai toleruoja šaltį. Lapų augimas tęsiasi iki sniego.

Pavasarį vietoje senų lapų atsiranda nauji lapai. Žalumynai maistui pradedami naudoti tik antraisiais augalų augimo metais. Jis supjaustomas tris kartus per sezoną.

Kvapnią daržovę galite dauginti sėklomis arba dalijant krūmą. Sėklos sėjamos balandžio pabaigoje arba prieš žiemą, spalio pradžioje. Geriau dalinti krūmus pavasarį. Populiarios hibridinės kvapiųjų svogūnų veislės: kvapieji, „Aprior“, „Benefis“, „Stargazer“, „Piquant“, „Dzhusay“, „Vostochny“.

saldus svogūnas

Pakopinis lankas

Kokia ten daržovė? Yra šios daugiasluoksnių svogūnų veislės, žinomos tarp daržovių augintojų: Gribovsky 38, Likova, Odesos žiema, Memory.

Pakopinis lankas turi neįprastą išvaizdą. Vietoj žiedynų ant vamzdinės strėlės formuojasi dideli oriniai svogūnėliai, kurie vadinami svogūnėliais. Augalas suformuoja keletą strėlių su lemputėmis, esančiomis skirtinguose lygiuose. Lapai yra sultingi ir skanūs, svogūnėliai turi šiek tiek kartaus skonio.

pakopinis lankas

Augalas pasižymi dideliu atsparumu ligoms ir kenkėjams, nepretenzingas ir lengvai auginamas. Jis gerai toleruoja sausrą ir šalną. Tiek želdiniai, tiek požeminė dalis gali būti naudojami kaip sodinamoji medžiaga.

Aikštelės dirvožemis turėtų būti lengvas, purus, kvėpuojantis ir derlingas. Norėdami gauti gerą derlių, turite tręšti dirvą. Priežiūra - tai saikingas laistymas, dirvožemio atsipalaidavimas, piktžolių naikinimas ir laiku tręšimas.

kvėpuojantis ir derlingas

Svogūnai

Salotos svogūnai yra daugiametis augalas. Svogūnėlis yra mažas ir nėra sultingas, su plonomis žvyneliais. Jie blogai laikomi žiemą. Maistui naudojami tik vamzdiniai lapai ir stiebai. Augalas pasižymi puikia žaluma, malonaus, subtilaus skonio. Populiarios veislės yra: balandis, milžinas, rusiška žiema.

Batūnas yra labai naudingas žmogaus organizmui, produktas turi daug vitaminų, mikroelementų, eterinių aliejų.

svogūnų batun

Norėdami pasodinti batutą, turite pasirinkti drėgnas, bet ne pelkėtas vietas. Anksčiau žemė buvo iškasta ir įvesta organinių medžiagų. Auginant vienmetį derlių, sėja prasideda ankstyvą pavasarį. Auginant daugiametį augalą, sėjama vasarą arba rudenį. Sėklos gilinamos 1–2 cm.

Atsiradus sodinukams, retinimas atliekamas paliekant 2,5 cm atstumą. Vėl retinant atstumas padidinamas iki 6 cm. Priešingu atveju priežiūra nesiskiria.

sodinukų atsiradimas

Senstantis Buchu lankas

Puchu svogūnai yra laukinis augalas, augantis žvyruotuose šlaituose, kalnuose ir kurį galima rasti stepėse. Jis randamas visur Mongolijoje, Kinijoje, Korėjoje. Korėjoje svogūnai auginami žmonių maistui. Sultinga žemės dalis valgoma tik pavasarį. Vasarą augalo stiebas ir lapai sutrinka ir įgauna aitrų skonį.

Yra 4 Puchu tipai:

puchu svogūnas

 1. Iš Europos veislės gaunami ilgi, siauri ir tiesūs lapai.
 2. Altai-Sayan rūšys išsiskiria trumpais tiesiais lapais.
 3. Trans-Baikalo rūšis galima atpažinti pagal galingą krūmą ir trumpus, sulenktus lapus.
 4. Tolimųjų Rytų rūšis turi ilgus, spiralės formos lapus.

Brandinimo laikotarpis prasideda vasaros pabaigoje. Lapų skonis iki šio laiko įgauna aštrų poskonį. Svogūnai supjaustomi žiedais, džiovinami ir dedami ruošiant pirmuosius patiekalus.

žvyro šlaitai

Strigunovskis

Strigunovskio svogūnas priklauso šiaurinei augalų grupei. Norint pilnai išsivystyti, jam reikia 15–17 valandų dienos šviesos valandų. Lemputė yra suapvalinta, šiek tiek pailgi prie pagrindo, sveria 50 g, aštraus skonio. Svarstyklės nokinimo metu įgauna geltoną spalvą.

Ropė subręsta anksti. Veislės derlius yra didelis, jis gerai laikomas visą žiemą, iki kito derliaus nuėmimo nenustato specialių priežiūros reikalavimų.

augalų grupė

Tenaza

Tenaza svogūnų sėklos turi vidutinį ropių nokinimo laiką. Norint subręsti, reikia 100 dienų. Tankios lemputės sveria 90 g ir turi pusiau aštrų skonį. Jų forma yra apvali, svarstyklės yra aukso geltonos spalvos. Derlius yra pastovus, derlius laikomas ilgai.

nuosekliai aukštas

Valentino

Tarpsezonio hibridai apima Valentino svogūną. Ropė yra apvali, tanki, sveria apie 110 g. Svarstyklės yra rudos, minkštimas yra baltas ir sultingas, pusiau aštraus skonio.

Geromis sąlygomis galima nuimti turtingą derlių, kurį galima laikyti iki 5 mėnesių. Veislė atspari nepalankiems veiksniams, didelis atsparumas ligoms, ypač rausvas šaknies puvinys.

nepalankūs veiksniai

Bessonovskis

Verta perskaityti svogūnų veislės Bessonovsky aprašymą, kuris turi geras savybes. Svogūnėliai yra maži, sveria 50 g, apvalios formos, šiek tiek suplokštėję. Minkštimas yra aštrus, pikantiškas. Svarstyklės yra aukso geltonos spalvos.

Nuimtas derlius gali būti laikomas iki 9 mėnesių, išlaikant skonį ir išvaizdą. Veislė priklauso ankstyvojo brendimo pasėliams, ropės gali būti skinamos paskutinėmis liepos dienomis. Augalas pasižymi vidutiniu atsparumu ligoms.

mažas dydis

Manas

Svogūnų manas rekomenduojama auginti ropėje iš sėklų. Hibridas priklauso vėlai subrendusiems pasėliams. Lemputė yra suapvalinta, pagal skonį pusiau aštri, svoris 90 g. Viršutinės skalės yra rudos. Minkštimas yra baltas, sultingas.

Veislės derlius yra didelis, pasižymi atsparumu sausrai ir retai kenčia nuo grybelinių ligų. Pasėlis tinkamas ilgai laikyti, išlaikant skonį ir išvaizdą.

auga ant ropės

Žalia reklama

Didelio derlingumo „Green Banner“ svogūnai turi ankstyvą nokinimo laiką. Svogūnų batun rūšis. Augalas sudaro stačius, iki 50 cm ilgio, tamsiai žalios spalvos lapus su vaškiniu žydėjimu.

Jie ilgą laiką išlaiko savo sultingumą ir nerūgsta. Žali lapai užšaldomi, džiovinami ir naudojami gaminant maistą. Veislė atspari ligoms, ypač gerai atspari fuzarijai ir rausvam šaknies puviniui.

vaisių nokinimas

Auksinis

Hibridinį svogūną „Golden Semko“ rekomenduojama auginti ropėje iš sėklų. Hibridas turi ankstyvą nokinimo periodą, kuris palieka 73 dienas. Susidaro tanki, suapvalinta lemputė, sverianti 90 g. Sausos svarstyklės yra ryškiai geltonos spalvos. Baltojo minkštimo skonis yra pusiau aštrus.

Skonis ir komercinės savybės išlieka 6 mėnesius. Geras vystymasis pastebimas net esant nereguliariam laistymui ir aukštai oro temperatūrai.

auga ant ropės

Danilovskis

Aprašant Danilovsky svogūnų veislę, pažymimas didelis derlius ir geras atsparumas ligoms. Nurodoma svogūnų rūšis daržovių pasėliams. Ropės nokinimas prasideda po 100 dienų. Sausos purpurinio atspalvio skalės. Šviesiai violetinės minkštimo skonis yra pusiau aštrus. Lemputės forma yra plokščia apvali, svoris 100 g.

atsparumas ligoms

Geltonas laumžirgis

Vidurio sezono svogūnų veislė priklauso geltonosioms laumžirgėms, pasižyminčiomis puikiomis savybėmis. Laikotarpis nuo daigumo iki masinio viršūnių padėjimo yra 100 dienų. Lemputė maža, apvali, šiek tiek išlyginta.Sausi šiaudų geltonumo svarstyklės. Saldaus skonio minkštimas, svogūnėlių masė 60 g.

geltonasis laumžirgis

Sterlinas F1

Svogūnų hibridą Sterling F1 rekomenduojama auginti ropėje kaip vienmetį augalą iš sėklų ir kaip dvimetį augalą iš sodinukų. Nurodo vėlyvą nokinimą, svogūnų kultūrą. Sausos baltos išorinės svarstyklės. Plaušienos skonis yra pusiau aštrus. Suapvalintos lemputės masė yra 120 g, išeiga yra aukšta.

vienmetis augalas

Sibiras F1

Svogūnus Sibire F1 rekomenduojama auginti ropėje iš sėklų. Tai priklauso ankstyvojo nokinimo kultūrai. Baltas minkštimas yra pusiau aštraus skonio. Lemputė sveria 100 g. Sausos svarstyklės yra gelsvai rudos spalvos. Gerai toleruoja šalčius, veislė atspari ligoms ir kenkėjų išpuoliams.

ankstyvojo brendimo kultūra

Elanas

Auginti Elan svogūnus iš sėklų yra lengva. Apvalios plokščios lemputės anksti bręsta, jų svoris yra 110 g. Luobelė yra geltona, minkštimas yra baltas. Skonis minkštas, saldus.

Sėklos yra atsparios šalčiui, sudygsta net esant +1 laipsnio temperatūrai. Sėjama prieš žiemą prieš mėnesį iki šalnų. Svogūnėliai pradės formuotis gegužės viduryje. Sultingi svogūnėliai nuimami muloje, ilgą laiką nėra laikomi.

jokių sunkumų

Senshui

Apibūdinant „Senshui“ veislės žieminį hibridą, nurodomas ankstyvas nokinimo laikotarpis, atsparumas šalčiui, didelis derlius ir atsparumas ligoms.

Augalas pasiekia 50 cm aukštį.Lapai yra platūs, tamsiai žali. Galva yra apvali, šiek tiek išlyginta. Išorė yra aukso geltonos spalvos, vidinės svarstyklės yra baltos. Svogūnėlio svoris 170 g.

žieminis hibridas

Kaoba hibridas

Kaoba svogūnų hibridas turi vidutinį nokinimo laiką. Nuo sodinimo iki nokinimo momento praeina 110 dienų. Nurodoma svogūnų rūšis daržovių pasėliams. Vaisiai yra apvalūs ir lygaus geltonai rudo paviršiaus.

Veislei būdingas didelis derlius, ilgalaikis pasėlių laikymas, didelis atsparumas ligoms ir kenkėjams.

vidutiniai terminai

Salotos

Salotų svogūnus lengva užauginti, jie reikalauja mažai priežiūros ir užima mažai vietos. Daržovių pasėliai greitai auga ir retai būna ligų. Visų rūšių salotų daržovės klesti derlingame, sutankintame dirvožemyje. Derlius laikomas ne ilgiau kaip 4 mėnesius. Lemputėse yra daug naudingų ingredientų.

Salotų grupės veislės apima: Exibishen, Jalta, Ermak. Svogūnų minkštimas yra sultingas su maloniu pusiau aštriu, pikantišku poskoniu.

yra salotos

Pasirinkite pagal savo skonį

Kiekviena svogūnų rūšis ir rūšis yra tinkama ruošiant atskirus patiekalus (salotas, konservus, troškinius, kepinius). Augant reikia išgyventi tuos pačius etapus. Būtina paruošti sodinamąją medžiagą, pasirinkti sodinimo vietą, reguliariai laistyti sodinukus, tręšti, purinti ir ravėti.

Renkantis daržovių derliaus tipą, reikia atkreipti dėmesį į nokinimo laiką, derlių, be to, būtina ištirti pagrindines savybes: spalvą, skonį ir galvos dydį, lapų tinkamumą maistui, priežiūros reikalavimus.

jūsų skonis

Daržovių augintojai daugelį metų renkasi Strigunovo veislę. Svogūnas yra aštrus ir sultingas. Brandinimo laikotarpis trunka 80 dienų. Pasėlį ilgą laiką galima laikyti neprarandant skonio.

Svogūnas Auksinis Semko per trumpą laiką suformuoja didelę apvalią galvą (svoris 100 g). Skonis pusiau aštrus. Derlius ilgą laiką laikomas idealiai. Jis nėra paveiktas ligų ir turi didelį derlių.

atskiri patiekalai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas