Exibishen svogūnų veislės aprašymas, auginimo ypatybės ir derlius

Augindamas svogūnus kiekvienas sodininkas svajoja gauti didelį derlių. Tarp daugelio šios kultūros veislių išsiskiria „Exhibichen“ svogūnas, galintis duoti gerą derlių, naudojant minimalų plotą. Tai pasiekiama dėl to, kad lemputės yra didelės ir sveria iki 800 gramų. Svogūnai yra paklausūs didelėse šeimose ne tik dėl savo dydžio, bet ir dėl malonaus saldaus skonio.

Šiek tiek apie įvairovę

„Exhibichen“ išsiskiria tarp geriausių stambiavaisių veislių. Svogūnėliai, atsižvelgiant į priežiūrą, gali sverti nuo 150 iki 800 gramų, todėl išeiga yra nuo vieno kvadratinio metro iki 4,5 kg.

svogūnų paroda

Tai yra olandų veislė, gaunama iš sėklų. Pietiniuose regionuose jis sėjamas atvirame lauke. Vidurinėje juostoje ir šiaurėje pirmiausia rekomenduojama gauti sodinukus, o pavasarį - sodinti į nuolatinę augimo vietą.

Exibishen svogūnų veislės ir jos savybių aprašymas yra toks:

sodininkas svajoja

 1. Didelės lempučių galvutės yra geltonos, su plonomis skalėmis, turi suapvalintą pailgą formą, o kaklas yra sustorėjęs.
 2. Svogūnas viduje yra baltas, sultingas ir švelnaus konsistencijos, saldaus skonio, be kartumo. Geriausia vartoti šviežius, pridedant prie salotų. Pjaudami aliejų nedirgina akių ir nosies.
 3. Auginimo sezonas yra apie 130 dienų. Svogūnai išlieka švieži maždaug 3–4 mėnesius, tada pradeda augti žalumynai.

Dėl ilgo vystymosi laikotarpio sėklos sėjamos daigams. Svogūnai gerai auga bet kuriame dirvožemyje. Auginant daigais, svogūnėliai yra labai dideli: jie sveria nuo 500–800 gramų. Sėjant sėklomis, jie užauga daug mažesni - iki 150–300 gramų.

plonos svarstyklės

Sodinimas sėklomis ir daigais

Svogūnus galima auginti dviem būdais - daigais ir sėklomis. Pirmasis metodas yra populiariausias, nes jis yra 100% garantija, kad gausite ropių svogūną. Sėjinukai įsišaknija ir gerai vystosi. Tačiau ne visos sėklos sudygsta ir nėra tikslios garantijos, kad svogūną galima gauti iš kiekvieno grūdo.

daigai ir sėkla

Tinkamos svogūnų vietos pasirinkimas

Svogūnams sodinti reikia gerai apšviestos vietos.

Remiantis sodininkų patarimais, reikėtų atkreipti dėmesį į:

 • dirvožemio purumas ir jo rūgštingumas, kuris neturėtų būti didelis, yra geriau nei neutralus ir atsparus drėgmei;
 • vieta turėtų būti šilta, dirvožemis gali būti smėlio arba priemolio.

birus dirvožemis

Dirvožemio paruošimas prieš sodinimą

Prieš sodindami augalus, turite paruošti dirvą. Gerai, jei dirvožemį sudaro nederlinga žemė, humusas ir devyni augalai, geriausia puvinio. Visi priedai turi būti sumaišyti su grėbliu.

Šio paruošimo dėka galima išauginti gerą derlių.

sodinti augalus

Sodo lovos paruošimas

Kad sodinimas būtų teisingas, lova turėtų būti paruošta rudenį. Rekomenduojama jį iškasti, pašalinti piktžolių šaknis, šiukšles.

Prasidėjus pavasariui, dirvožemis lovos lauke turi būti atlaisvintas su kauptuku ir grėbliu, tada nubrėžkite griovelius, stebint 30 cm atstumą. Rekomenduojama ant lovos įrengti arkas su svogūnais, kad jie būtų padengti plėvele ar agrospanu, jei šaltas snapas ir paukščių užpuolimas.

virti lovą

Pasiruošimas sodinukams sodinti į žemę

Norint auginti „Exhibishen“ svogūnus per sodinukus, rekomenduojama sėklas apdoroti kalio permanganato tirpalu. Skysčio temperatūra turėtų būti apie 40 ° C, tada sėklos turi būti šiek tiek išdžiovintos, kad jos neliptų prie rankų ir būtų galima apibarstyti.

Prabudimą galite mirkyti šiltame filtruotame vandenyje su alavijo sultimis, tada apvyniokite juos drėgna marle ir laikykite tokiu būdu maždaug 3-4 dienas. Sodinti sėklas daigams paprastai rekomenduojama vasario pabaigoje ir kovo pradžioje.

apdoroti sėklas

Sėklos paruošimas prieš sodinimą

Iš sėklų auginamų svogūnų auginimas laikomas lengvesniu būdu, tačiau tai negarantuoja visų sėklų daigumo.

Prieš sėjant sėklas, būtina atlikti parengiamuosius darbus:

 1. 3 valandas mirkykite šiltame vandenyje, kurio temperatūra turėtų būti 25 ° C. Sėklos apie 3-4 dienas laikomos drėgname audinyje, kad jos išsipūstų.
 2. Dezinfekuokite mangano tirpalu. Sėklos panardinamos į rausvą kompoziciją, per naktį kaitinamos iki 40 ° C temperatūros: maždaug 8 valandas.
 3. Kad sėklos būtų pasodintos tokiu pat atstumu, jos turi būti klijuojamos prie tualetinio popieriaus, supjaustyto juostelių pavidalu, suklijuotos specialiai paruošta krakmolo pasta. Lašas klijų lašinamas ant popieriaus 5–7 cm atstumu ir į jį įdedama sėkla. Svarbu palaukti, kol klijai nudžiūs ir akies odelė prilips.
 4. Tokios juostos klojamos grioveliuose ir padengiamos lengvos žemės sluoksniu, dirvą galima šiek tiek mulčiuoti, kad būtų geriau drėgmė.
 5. Norint išvengti grybelinių ligų, dirvožemis turi būti apdorotas Fitosporinu.

parengiamasis darbas

Nusileidimas į žemę

Gauta sėklinė medžiaga sodinama į atvirą žemę gegužės pradžioje. Tam reikia nubrėžti griovelius 30 cm atstumu, tarp lempučių stebimas 20–25 cm segmentas. Skylės padarytos pirštais. Paskirtų lanko galvų pasodinimas atliekamas iki 3 cm gylio.

atviras gruntas

Kokios sąlygos yra būtinos?

Auginant ir toliau rūpinantis svogūniniais eksponatais, reikės laikytis tam tikrų taisyklių. Pirmiausia turite paruošti talpyklą, užpildyti ją iš anksto paruoštu drėgnu dirvožemiu, nubrėžti negilius griovelius 2 cm atstumu vienas nuo kito.

Įdėkite sėklas ant viršaus, pabarstykite dirvožemiu apie 1,5 cm, tada uždenkite stiklu ar plėvele, padėkite į šiltą vietą.

Po to, kai daigai yra 2 mėnesių amžiaus, būtina pradėti jį kietinti, tam konteineriai išvežami į balkoną ar lodžiją. Palaipsniui kietėjimo laikas pailgėja: pradedant nuo 5 minučių, jis padidinamas iki 30, atsižvelgiant į lauko orą ir temperatūrą.

tam tikros taisyklės

Temperatūra

Svarbi svogūnų auginimo sąlyga yra tinkamos temperatūros palaikymas bent 20–25 ° С. Ateityje patartina stebėti žemės drėgmę, tačiau geriau jos nelaistyti, nes dėka dangos ji negalės išgaruoti. Suformuotą kondensatą rekomenduojama sukrėsti ant žemės paviršiaus esančia plėvele. Svogūnai išdygsta maždaug per 10–14 dienų.

žemės drėgmė

Apšvietimas

Norint pasiekti gerą derlių, atsiradus daigams, dėžutes su daigais reikia perkelti į gerai apšviestą vietą. Pageidautina, kad būtų laikomasi temperatūros režimo.Dienos metu ji turėtų būti ne žemesnė kaip 17 ° C, o naktį nuleidžiama iki 15 ° C.

Jei dienos trumpos, sodinukai turi būti papildyti šviesa, dienos šviesos valandomis praleidžiant iki 12 valandų, kad jos pasirodytų stiprios.

Be to, būtina stebėti dirvožemio drėgmės kiekį, kambario vėdinimą, tai padaryti, reguliariai atidaryti angas, tačiau vengti skersvėjų.

Derliaus nuėmimas nevykdomas, todėl svogūnų sėklų sėklas galima sėti į atskirus 2 sėklų puodelius per vieną sezoną. Augti turėtų tik vienas, todėl pasirenkamas stiprus augalas, o kitas pašalinamas.

būtinai papildykite

Priežiūra

Pasodinus sodinukus arba kaip daigai sudygsta, turite sudaryti tinkamas priežiūros sąlygas.

Tai nebus sunku:

 1. Norėdami išlaikyti drėgmę, dirvožemis turi būti mulčiuotas. Tam lovos yra padengtos šiaudais, durpėmis ar samanomis.
 2. Neleisk dirvai išdžiūti. Reguliariai laistykite nusistovėjusiu vandeniu. Liepos pabaigoje laistymas sustabdomas, kad svogūnėliai būtų tvirtesni ir nesušlaptų. Kadangi tokiu atveju pasėlis blogai laikomas.
 3. Po laistymo rekomenduojama atsilaisvinti tarp eilučių.
 4. Būtinai atlikite maitinant svogūnus Eksponavimas trąšomis atvirame žemės plote.
 5. Kad svogūnų plunksnos nenukristų, jos pritvirtinamos prie smeigtuko arba supjaustomos iki 10 cm.
 6. Norint, kad svogūnų musės nepažeistų svogūnų, rekomenduojama šalia pasodinti morkų lovą.

maitinti

Viršutinis padažas

Galite tikėtis gero derliaus, tik augindami ekspozicinius svogūnus su reikiama priežiūra. Nepamirškite apie kas mėnesį tręšimą, laistymo metu naudodami kalio, azoto ir fosforo trąšas.

Geriausia tręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Jie pristatomi kas antrą dieną, tikintis, kad 1 gramas praskiedžiamas 2 litrais vandens.

Taip pat svarbu stebėti lovų švarumą nuo piktžolių buvimo: jas reikia pašalinti, atsilaisvinant dirvai, tai geriausia padaryti po kiekvieno laistymo.

Svarbu atsiminti: liepą nebereikia kuo nors maitinti „Exhibiton“ svogūno. Svogūnėliai pereina į žiemojimo režimą, o per didelis šėrimas gali tik pakenkti pasėliams.

piktžolių buvimas

Ligos ir kenkėjai

Deja, „Exhibishen“ svogūnai taip pat jautrūs ligoms, taip pat kenčia nuo kenkėjų. Jei randami sergantys augalai, patartina nedelsiant pradėti terapiją.

Svogūnus gali paveikti šios ligos:

 1. Pūti. Tai labai sunku atpažinti, tik jūs galite pamatyti, kad viršūnės pasidarė geltonos ir gulėjo ant žemės. Jis tęsiasi tiesiai į apačią. Prie šaknies svogūnas įgyja baltą žydėjimą. Dėl to jis nustoja augti ir jo išgydyti neįmanoma.

kenkėjų užpuolimas

Jei yra liga, lemputes reikia ištraukti iš žemės. Nupjaukite pažeistą vietą ir valgykite, jos negalima laikyti.

 1. Smutas. Nustatoma nustatant pilkas juosteles svogūnų laiškuose. Liga yra grybelinio pobūdžio, liga negali būti gydoma.

Jei randami sergantys augalai, būtina pašalinti pažeistas svogūnų plunksnas.

 1. Pilkasis puvinys. Jis pažeidžia svogūno kaklą ir yra grybelinės kilmės. Nuo kaklo puvimo, plunksnos negauna maisto, jos pradeda geltonuoti.

pilkos juostelės

Šios lemputės turi būti ištrauktos, liga negali būti gydoma.

 1. Kamieninis nematodas. Priežastis - žemėje gyvenantys maži kirminai. Paveikti svogūnų koteliai įgyja lengvą atspalvį, tada susiraukšlėja. Lemputė pati pradeda pūti. Yra specialių chemikalų, skirtų kovai su šia liga, tačiau jie yra toksiški, pavojinga su jais apdoroti augalus, kai jie beveik prinokę, ir jums reikės greitai nuimti derlių. Geriau pašalinti sergančias lemputes.

Pavojingiausias kenkėjas yra svogūnų musė.
Be morkų, netoliese galima sodinti stiprių kvapų gėles, kurios atbaidys kenkėjus ir palengvins ligas.

maži kirminai

Jie apima:

 • kalendra;
 • medetkų;
 • pelargonija;
 • petunija;
 • levandos;
 • nasturtė.

Medienos pelenai gerai apsaugo svogūnus nuo kenkėjų, su kuriais rekomenduojama pabarstyti lovas svogūnais.

medžio pelenai

Svogūnų derlius

Būtina tiksliai nustatyti svogūno Exhibichen derliaus nuėmimo laiką.Viršūnėse yra nokimo ženklas, kuris rodo, kad šaknys taip pat pradėjo džiūti, o augalų mityba blogėja. Tai reiškia, kad atėjo laikas, kai atėjo laikas kasti Ekspozicijos svogūnus iš lovų. Jei tai nebus padaryta laiku, pradės augti naujos šaknys, todėl sutrumpės derliaus galiojimo laikas.

Svogūnams skinti rekomenduojama pasirinkti sausą saulėtą dieną, geriausia su nedideliu vėjeliu. Lemputės turėtų būti iškeltos iš žemės kastuvu arba švelniai ištrauktos. Išdėstykite eilėmis ant sausos žemės ar kartono, šiek tiek nusausinkite. Tada rekomenduojama jį išdžiovinti verandoje, tvarte ar kitoje gerai vėdinamoje vietoje.

padėjo viršūnes

Kai tik svogūno kaklelis nudžiūsta, tai reiškia, kad jis yra paruoštas dėti žiemai laikyti. Tai užtruks apie 14 dienų. Tada būtina rūšiuoti derlių, peržiūrint kiekvieną svogūnėlį, pasirinkti sveikus saugojimui. Papildomai rūšiuokite pagal vaisių dydį. Jei daroma nedidelė žala, pirmiausia dedamos galvutės.

Svogūnus laikykite sausoje vietoje. Jis gali būti pintas arba megztas. Laikant dėžėse, galvas rekomenduojama apibarstyti svogūnų odelėmis, kurias galima surinkti išdžiovinus ir pertvarkius produktą.

sveikas laikymas

Naudingi patarimai ir atsiliepimai

Daugelis domisi, kaip įsigyti „Exibishen“ svogūnų rinkinių. Deja, jo gauti neįmanoma, nes jo galiojimo laikas labai trumpas - tik 4 mėnesiai.

Tačiau auginti ropę sėkloms galima, jei svogūnėlį įmanoma išsaugoti bent iki vasario mėnesio. Geriausia jį dėti į šaldytuvą daržovių skyriuje. Stambūs svogūnai labai greitai genda, todėl atidėkite svogūną, sveriantį ne daugiau kaip 300 gramų. Ir tada:

pirkti sevok

 1. Kai pasirodys plunksnos, lemputė sodinama į mažą, ne daugiau kaip 2 litrų talpyklą. Vietoj dirvožemio imama truputį velėnos, upių smėlis ir pjuvenos, pelenai.
 2. Lemputė yra 2/3 panardinta į žemę. Jie stebi dirvožemio drėgmę, apšvietimą ir temperatūrą.
 3. Jei lemputė padalinta į tris dalis, tada kiekviena pasodinama atskirai, jei tik jos turi šaknis. Jie sodinami atvirame lauke gegužės pradžioje. Patartina būti atokiau nuo kitų svogūnų veislių, kad jie neperdulkėtų.

Daugeliui taip pat rūpi klausimas, kada geriau nuimti Exibishen svogūnus, pavyzdžiui, Sibire - tai gegužės vidurys, pietiniuose regionuose gali būti balandis.

kiekvienas atskirai

Veislė įgyja vis didesnį populiarumą ir vertę. Iš esmės visos apžvalgos apie svogūną „Exibition“ yra tik teigiamos. Veislę ypač vertina salotų mėgėjai. Produktas yra didelis, sultingas ir saldus.

salotų mėgėjai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas