Kas tai yra kalio trąšos, kokios jos yra, koks jų naudojimas sode

Kalio trąšos, kaip svarbus mineralinis tręšimas, prieš sėją ir tam tikrais vystymosi tarpsniais naudojamos prieš sėją ir vasarą. Natūralus kalio kiekis dirvožemyje priklauso nuo jo rūšies:

 • molingas - 4%;
 • priemolio - 2,5%;
 • smėlio - 1%;
 • sod-podzolic - 1,5%.

Kalis yra būtinas visiems gyvenimo procesams, todėl chemijos pramonė gamina kalio mineralinių trąšų liniją.

Kas yra kalio trąšos?

Iš žemės išgautos kalio rūdos nenaudojamos gryna forma. Priežastys: brangios, yra intarpų, kurie kenkia augalams. Rūdos perdirbamos pramonės įmonėse. Ten gaminamų kalio trąšų tipai:

 • sudėtingas;
 • paprasta.

kalio trąšos

Plain tuk apima preparatus, kurių sudėtyje yra vienos maistinės medžiagos, tokios kaip kalis. Yra riebalų, kurių veiklioji medžiaga yra tik azotas ir fosforas. Sudėtingose ​​kalio trąšose, be kalio, yra ir kitų aktyviųjų elementų.

Kokios kalio trąšos sakomos paprastos?

Visos paprastos trąšos yra suskirstytos į dvi grupes. Pirmojoje grupėje yra chloro, antrojoje nėra. Naudojant kalio trąšas, ruošiami trąšų mišiniai:

kalio rūda

 • šaknų drėkinimui;
 • lapų gydymas;
 • patekimas į dirvožemį.

Agronomai rekomenduoja pirmenybę teikti mišiniams, kuriuose nėra chloro, ypač maitinantis lapais.

Didelė chloro koncentracija dirvožemyje kenkia daržo ir daržo augalams, todėl chloro turintys preparatai turi būti naudojami griežtai pagal schemą, kurioje yra naudojimo instrukcijos.

šaknų drėkinimas

Chloro trąšos

Kalio druska yra medžiaga, turinti didelę chloro koncentraciją. Žaliavos 40% kalio druskai gaminti yra kalio chloridas ir mineralinis silvinitas. Kalio druska, kurioje mažiau chloro (30%), gaunama sumaišant kazito rūdą su kalio chloridu.

Kalio druska yra trąša, naudinga vaisių ir uogų pasėliams, įpilant į dirvą:

chloro trąšos

 • durpės;
 • smėlio;
 • smėlingas priemolis.

Mums reikia kompetentingo įvedimo laiko: vasarą ir pavasarį kalio druska nenaudojama, rudenį ji pridedama vieną kartą kasant dirvą.

Jie laikosi nustatytos normos - 40 g / kv. m.Saltai pavojinga daugybė daržovių ir krūmų:

kalio druska

 • avietės;
 • agrastas;
 • braškės;
 • agurkai;
 • pomidorai;
 • ankštiniai.

Kalio chloridas yra trąša sudėtingai augalų mitybai. Kalio chloridas derinamas su kitais vaistais (fosforo, azoto) arba naudojamas tik. Tiekiami kristalų arba granulių pavidalu.Jų spalva gali būti balta, pilka, rausva. Kalio procentas priklauso nuo gamybos technologijos, jis gali svyruoti nuo 52 iki 99%.

kalis yra trąša

Kalimagnesia yra koncentruota medžiaga, joje yra iki 30% kalio, 10% magnio, 17% sieros. Yra chloro, bet jo labai mažai (nuo 1 iki 3%). Kalimagnesia gaminama granulių ar miltelių pavidalu, ji gerai ištirpsta vandenyje, jos savybės ryškesnės, kai patenka į priemolio dirvą. Kalio magnis į molio dirvožemį turėtų būti įnešamas rudenį, o į lengvą dirvą - pavasarį. Įkainiai pateikti lentelėje:

Augalo pavadinimastarifas už kv. m.
krūmai, vaismedžiai30 g
daržovės20 g
šaknys25–40 g

koncentruoto produkto

Apie trąšas, kuriose nėra chloro

Savo vasarnamiuose geriau naudoti kalio trąšas, kuriose nėra chloro:

 • Potašas.
 • Kalio nitratas.
 • Kalio sulfatas.
 • Pelenai.

kalio sulfatas

Potašas

Potašo (kalio karbonato) sudėtyje nėra augalams pavojingo chloro. Be 55% pagrindinės veikliosios medžiagos (kalio oksido), joje yra nedidelis procentas sieros ir magnio. Bulvių lauke įprasta pridėti kalio karbonato. Dabartinės daržovių pasėlių normos:

 • padažas vasarą - 20 g / kv. m .;
 • pavasarinis dirvos paruošimas - 100 g / kv. m .;
 • kasti rudenį - 65 g / kv. m.

karbonato kalio

Kalio sulfatas

Jis gaminamas iš dviejų natūralių mineralų, kuriuose yra kalio - langbeinito, chenito. Jie gaminami pagal GOST 4145-74, pagal kuriuos vaisto sudėtyje, be 50% kalio, taip pat yra natrio ir geležies.

Vasaros gyventojai atrado kalio sulfato naudojimą pavasarį-vasarą maitindami sodininkystės kultūras. Jei kalio druską dėl chloro reikia naudoti rudens metu ir po tam tikrais augalais, tada kalio sulfatas, be baimės, gali būti naudojamas bet kokia forma. Taikyti pagal daugumą daržovių, nepriklausomai nuo sezono.

kasti rudenį

Ši priemonė turi du pavadinimus, antrasis yra kalio sulfatas. Abu pavadinimai dažniausiai būna ant originalios pakuotės. Kalio sulfatas gaunamas kaip smulkios kristalinės medžiagos, baltos arba gelsvai baltos spalvos, pavidalas. Kalio sulfatas pagerina rūgštų dirvožemį, normalizuodamas rūgštingumą.

Kalio sulfato įnešimas į raudonos žemės, smėlio ar durpių dirvožemį yra naudingesnis. Druskos lakams šie mišinių tipai nenaudojami, jie turi pakankamai druskos.

kalio sulfatas

Pelenai

Daugelis vasaros gyventojų tręšia savo sodą pelenais. Padarykite tai patys arba nusipirkite sodo parduotuvėje. Tai naudinga ne tik dėl kalio, kurio jame yra apie 10 proc. Augalai kartu su pelenais gauna visus augimui reikalingus mikro ir makro elementus: geležį, borą, varį, magnį, kalcį, fosforą.

Pelenai gali pakeisti daugybę trąšų, jie įvedami į sodo dirvą nuo pavasario iki rudens, o žiemą praturtina šiltnamių dirvą. Po to rūgščiame dirvožemyje pastebimai sumažėja rūgštingumas. Pelenai bulvėms iš kalio trąšų yra populiariausias pasirinkimas. Įvedama rudenį, ruošiant dirvą, pavasarį - duobėse sodinant. Leidžiama įnešti litro pelenų skardinę į kvadratinį metro lauką.

pelenų sodas

Kompleksinės trąšos

Kompleksinė riebalų gamyba yra pasaulinė tendencija. Yra dvigubi ir trigubi tuki. Dvigubos trąšos yra dvi kalio trąšų rūšys:

 • azoto-kalio;
 • fosforo-kalio.

Trišaliuose riebaluose yra 3 pagrindiniai elementai: kalis, azotas, fosforas.

kompleksiniai riebalai

Apie kalio nitratą

Jis naudojamas šiltnamiuose masinio vaisiaus auginimo metu. Tai dvigubi azoto-kalio riebalai, kuriuose yra 46% kalio, mažiau azoto - 13%. Saltpeter gaminamas pilkai baltų kristalų pavidalu, kurie greitai ištirpsta vandenyje.

Paruošta iš saldainio skystos trąšos, padėkite juos po šaknimi, kad paspartintumėte augalų augimą arba vakare apvaisintumėte lapus. Norma, kurios reikia laikytis ruošiant 10 litrų darbinio tirpalo: 20 g.Tokio organinių trąšų tūrio pakanka, kad pasodintumėte augalus viename kvadratiniame metre. m kraigo.

kalio nitratas

Privalumai daržovėms

Trąšų, turinčių kalio, dėka padidėja vaisių maistinė vertė, padidėja cukraus kiekis augalo audiniuose. Daržovių pasėliai rečiau suserga, vaisiai geriau laikomi, juos rečiau pažeidžia pilkasis puvinys.

Daugiamečiuose augaluose padidėja atsparumas šalčiui. Vaismedžių trąšos, rudenį tręšiamos vaismedžių ir krūmų beveik kamieniniais žiedais, padeda jiems ištverti žiemos šalnas. Viršutinis puošimas padidina produktyvumą, skatina antžeminės augalų dalies ir jų šaknų sistemos vystymąsi.

nauda daržovėms

Apie kalio badavimą

Yra bendrų požymių, kurie aiškiai rodo kalio trūkumą juose. Net nepatyręs sodininkas gali nustatyti augalus, kenčiančius nuo kalio trūkumo, tai patvirtina šie simptomai:

 1. Lapų paviršius išilgai perimetro krašto pradeda geltonuoti.
 2. Formuojama daugybė patėvių.
 3. Apatinės pakopos lapai praranda natūralią žalią spalvą, tampa blyški, ant jų matomos geltonos chlorozinės dėmės.
 4. Stiebo, ūglių audinių struktūra blogėja, jie tampa trapūs.
 5. Mažas derlius.
 6. Ant vaismedžių ir krūmų lapai traukiasi.

kalio badas

Kaip teisingai tręšti trąšomis?

Daržovės ardo dirvožemį, paimdamos iš jo maistines medžiagas. Dauguma kalio sunaudoja agurkai o pomidorai yra mėgstamiausias daržovių sodas. Ridikėliai yra mažai naudojamas augalas. Kasmet įvedamos kalio trąšos, turinčios įvairių makroelementų, vasaros gyventojai geriau atkuria dirvožemio derlingumą.

taikyti teisingai

Pomidorams ir agurkams

Pomidorams ne visada naudingas šviežių organinių medžiagų įvedimas, jie pradeda penėti - kaupiasi perteklinė vegetatyvinė masė. Riebalai, kuriuos naudoja vasaros gyventojai, pagerina pomidorų skonį ir sumažina grybelinių ligų riziką. Naudodami kalio druskas, augindami pomidorus, turėtumėte laikytis šių normų:

 • kasti pavasarį šimtui kvadratinių metrų - apie 100 g;
 • 10 dienų po sėklų iškrovimo - 150 g šimtui kvadratinių metrų;
 • pilant vaisius - 300 g šimtui kvadratinių metrų.

pomidorai ir agurkai

Prieš sėjant agurkų sėklas ar sodinant agurkų daigus, šimtui kvadratinių metrų įpilama 100 g kalio trąšų, per pirmąjį šėrimą - 200 g, šeriant agurkus antrą kartą - 400 g. Pipirus galima šerti kaip pomidorus.

Vaismedžiai ir krūmai

Sodininkystės kultūrose nuolat reikia kalio. Intensyviausiai kalio druskos vartojamos pavasario - rudens sezonais. Tuo pačiu didžiausią poveikį daro potašo trąšos, įvestos vėlyvą rudenį. Daugelis žmonių papildo kalį dirvožemyje mėšlu, taip pat iš jo paruoštu kompostu.

medžiai ir krūmai

Vynuogės intensyviai vartoja kalį. Trąšos pagal jį paskiriamos kasmet. Daugelis sodininkų teikia pirmenybę natūraliems pelenų pagrindu pagamintiems maistiniams mišiniams, o ne pramoninėms trąšoms. Geras rezultatas pasiekiamas pridedant sausų pelenų - kibiro už krūmą. Daugelis žmonių gamina gaubtą, tris dienas mirkydami jį vandenyje.

Kompetentingai derindami organines ir pramonines trąšas savo soduose, jūs negalite jaudintis dėl derliaus kokybės ir kiekio.

maistiniai mišiniai

Atsiliepimai
 1. Artūras
  1.01.2019 23:31

  Geras straipsnis. Tik apie kalio žalą nė žodžio. Jis nėra visiškai nekenksmingas.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas