Bulvių veislės „Nataša“ aprašymas, jos savybės ir derlius

Bulvių nataša yra veislė, kuri yra labai produktyvi ir perspektyvi. Palyginti su kitomis veislėmis, ji neseniai buvo veisiama, tačiau tai nesutrukdė greitai tapti vasaros gyventojų ir sodininkų mėgstama. Kiekvienais metais jis įgyja vis didesnį populiarumą. Studijuodami kultūros apibūdinimą, galite įsitikinti jos pranašumais.

Daugiau apie veislę

Bulvių krūmai neauga per aukšti. Jie turi vertikalų tarpinį tipą. Dideli lapai turi nedidelį bangavimą. Viršūnės yra šviesios arba tamsiai žalios spalvos. Balkšvoms gėlėms suteikiamas pastebimas mėlynumas ryškiai geltonais pelekais.

bulvės Nataša

Veislių bulvės yra vidutinio dydžio, ovalios. Šakniagumbiai šakniagumbiuose yra lygūs, padengti lygia oda. Retais atvejais būna gremėzdiškas. Šviesiai geltonos bulvės oda yra padengta beveik nematomomis akimis.

Vieno vaisiaus svoris svyruoja nuo 95–140 g, o skiltelėje galite pamatyti vienodos tamsiai geltonos spalvos minkštimą. „Nataša“ bulvės vertinamos dėl didelio krakmolo kiekio. Paprastai procentas yra 11–13,6%.

mėgstamas vasaros gyventojų

Auga

Svetainė, kurioje bus sodinama bulvių veislė „Nataša“, yra paruošta rudenį. Žemė yra giliai iškasta ir prisotinta mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Organinės medžiagos naudojamos tokiu būdu:

 • smėlio dirvožemis - durpės, supuvęs mėšlas ir molis (visi po 10 kg);
 • molio dirvožemis - 10 kg durpių (humuso);
 • durpių dirvožemis - smėlis, molis, supuvęs mėšlas (1 kibiras kiekvienos medžiagos).

smėlingas dirvožemis

Jei humuso nėra, jis pakeičiamas paukščių išmatomis. 200 g praskieskite šiltu vandeniu ir laistykite žemę. Nepaisant aukščiau išvardytų veiksmų, 200 g medžio pelenų, 20 g superfosfato ir 10 g kalio trąšų yra privaloma. 1 m rūgštaus dirvožemio, kuriame bus sodinamos bulvės, gesinkite 200 g kalkių.

Pavasarį bulvių žemė vėl iškasama. Piktžolės pašalinamos. Sodinant bulvių veislę, į skylę įvedami 5 šaukštai medžio pelenų, taip pat 400 g humuso. Jis apibarstomas žeme, kad nesudegtų šaknys.

supuvęs mėšlas

Iškrovimas

Tai atliekama laikantis ankstyvųjų kultūrų sodinimo principų. Gumbai išimami iš saugyklos žiemos pabaigoje aklimatizuotis. Jei reikia, jie rūšiuojami. Vidutinio dydžio gumbai be pažeidimų daiginami.

Norint greitai ir efektyviai sudygti bulvių veisles, stebimas pakankamas apšvietimas. Pasirodžius daigams, bulvės apdorojamos augimo stimuliatoriais.Tai gali būti „Hercules“ ar bet kuris kitas produktas, įsigytas iš specializuotos parduotuvės. Norėdami išsaugoti bulvių sodinamąją medžiagą, ji purškiama dar vienu preparatu - „Prestige“.

piktžolė

Bendrosios iškrovimo taisyklės

Efektyviam daržovių sodinimui laikomasi paprastų taisyklių:

 1. Nedideliame žemės sklype jie naudoja kastuvą, dideliuose - bulvių plantaciją. Pirmuoju atveju tinka paprastas durtuvų kastuvas, kurį lengva padaryti skylėmis.
 2. Nereikia laidoti bulvių gumbų, nes tai sukelia nepatogumų kasant. Po kalvos viršuje pasirodys ketera.
 3. Atstumas tarp skylių - 30–35 cm, tarp eilučių - ne daugiau kaip 70 cm.

Tarpo parametrai užtikrina vienodą dirvos įkaitimą ir apšvietimą, kurio reikia bulvėms. Veislė gerai auga, tai patvirtina dideli krūmai. Šis atstumas leidžia lengvai pašalinti piktžoles ir suarti augalą. Visiškai pasodintų bulvių plotas išlyginamas grėbliu ar akėčiomis.

tinkamas apšvietimas

Priežiūros ypatybės

Auginimo sezono metu bulvės yra palankios palyginti su dauguma ankstyvųjų veislių, atsparios neigiamoms aplinkos apraiškoms. Šiuolaikiniai žemės ūkio būdai leidžia suformuoti aukštos kokybės bulvių derlių. Tarp visų tokių yra:

 1. Prieš daigų atsiradimą žemės sklypas valomas nuo piktžolių, užkertant kelią žemės paviršiaus ploteliui susidaryti. Priešingu atveju jis trukdo aeracija, blokuodamas deguonies patekimą į augalų šaknis.
 2. Norint apsaugoti sodinukus nuo vėlyvų šalnų, atliekamas pirmasis bulvių viršūnių užmušimas. Visiškai uždengę daigelius dirvožemiu, jie apsaugo nuo piktžolių ir sulaiko drėgmę žemėje.
 3. Jei rudenį dirvožemis praturtinamas trąšomis, o bulvių sodinimo metu įvedamas papildomas jų kiekis, augimo ir vystymosi sezono metu jie kainuoja tik du užpilus. Vienas iš jų yra lapija.
 4. Bulvių veislės priežiūros veikla, įskaitant drėkinimą, prisideda prie visiško gumbų formavimo. Šiuo atžvilgiu reikia elgtis atsargiai, nes dėl drėgmės pertekliaus pasėliai puvės. Laistymo klausimai nagrinėjami atsargiai.

 praturtintas trąšomis

Nepaisant auginimo ir priežiūros taisyklių, būtina periodiškai tikrinti bulvių viršūnes. Bulvių kenkėjų išpuolį ir ligų vystymąsi gali paskatinti daugybė veiksnių. Pastebėjus pirmuosius ligos požymius, reikia imtis daugybės apsaugos priemonių. Tai apima augalų apdorojimą insekticidiniais ir fungicidiniais preparatais.

Privalumai ir trūkumai

Bulvių veislė nėra tokia plačiai naudojama kaip kitos, nes ne taip seniai ji buvo įregistruota šalies registre. Veislės aprašymas rodo nemažai privalumų. Sodindamas bulves, agronomas gauna:

apžiūrėkite viršūnes

 • šakniavaisių pardavimą nuo 70 iki 95%;
 • daug gumbų viename krūme;
 • ankstyvas derlius;
 • didelis derliaus procentas;
 • nepriekaištingas minkštimo skonis;
 • gumbų kokybės išlaikymas ilgalaikio saugojimo metu.

Laikymo metu 5–7% bulvių masės pablogėja nuo viso derliaus. Šios veislės vaisiai turi puikų skonį ir nepriekaištingą išvaizdą. Veislė neturi ryškių trūkumų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Be to, ji nepraranda savo formos kepant ar kepant.

atkreipk dėmesį

Kenkėjai ir ligos

Daržovės savybė rodo aukštas imuninės sistemos apsaugines savybes. Dėl to bulvės yra apsaugotos nuo kenkėjų. Daržovė yra atspari daugeliui ligų, įskaitant bulvių vėžį, Y virusą, rizoktoniją, gumbų puvinį ir auksinę cistą. Šią savybę suteikia apsauginės imuninės sistemos savybės.

Imuninė sistema

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Patyrę sodininkai, prieš iškasdami šakniavaisius, nupjauna viršūnes, kad liga nepatektų į gumbus. Tokiu atveju bulvių luobelės tampa šiurkštesnės, o minkštimas tankesnis. Jokiu būdu negalima atidėti gumbų kolekcijos. Geriausias laikotarpis yra saulėta diena.

Prieš ilgai laikant žiemą, daržovės laikomos tamsioje ir sausoje patalpoje. Bulvės rūšiuojamos sėkloms ir maistui. Bulvių veislė „Nataša“ laikoma rūsyje ar rūsyje medinėse dėžutėse ar nailono maišuose. Jei tai yra dėžutės, jos sukraunamos į krūvas, užpildytas bulvių mase.

kasti šaknis

Sodininkai apie bulvių veislę

Jei sodininkams kyla abejonių, ar verta bandyti savo svetainėje pasodinti įvairius vokiečių veislinius augalus, verta kreiptis į patyrusius vasaros gyventojus. Apskritai atsiliepimai apie „Natasha“ bulves yra tik teigiami.

Daržovė, suteikianti daug gumbų, tinka kepti, virti, troškinti ir kepti. Daugelį vilioja jo minkštimo spalva ir sodrus bulvių skonis.

Kasmetinis sodinimas neturi jokios įtakos gumbų derliui. Vienintelis dalykas yra tai, kad būtina pakeisti iškrovimo vietą. Daigai dygsta greitai, todėl netrukus galima valgyti šviežias naujas bulves. Kad derlius visada būtų malonus akiai, reikia laikytis sodinimo, priežiūros ir derliaus nuėmimo taisyklių.

Vokiečių veisimas

Atsiliepimai
 1. Natalija
  5.05.2018 09:32

  Kadangi veislės pavadinimas atitinka mano vardą, pernai pasodinau jį ant šimto kvadratinių metrų. Ką pasakyti? As esu patenkintas. Aš, kaip ir kitos veislės, naudoju augimo stimuliatorių „BioGrow“, todėl net neabejojau, kad bus puikus derlius. Skonis taip pat yra viršuje. Bulvės visą žiemą buvo laikomos nepriekaištingai, tačiau iki kovo šios veislės nebebuvo - jos valgė. 🙂

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas