Bulvių auginimo pagal Mittlider metodą privalumai ir trūkumai, kaip teisingai sodinti

Bulvių sodinimas pagal Mittlider yra laikomas vienu iš populiariausių būdų. Nepaisant to, kiekviename regione sodininkai sugalvoja naujas galimybes. Laikui bėgant jie vėl naudojasi patikrinta technika. Pasodinti šakniavaisius pagal „Meatlider“ ant sodo lovos palengvina daržovių pasėlių auginimo procesą.

Bendroji sodinimo ir auginimo esmė pagal Mittliderį

Metodas pasižymi siaurų lovų sukūrimu. Jie užima mažai vietos ir vis tiek duoda 20% daugiau nei įprastas bulvių sodinimas. Palankios oro sąlygos padės padidinti gumbų skaičių. Apšvietimas ir tręšimas taip pat yra svarbūs veiksniai.

augančios bulvės

Metodo pranašumai

Mittlider metodas turi keletą reikšmingų pranašumų:

 1. Auginti bulves galima bet kokio tipo dirvožemyje.
 2. Taupomas sodinimo plotas ir tuo pačiu padidinamas derlius.
 3. Pasirinkus šį metodą, dirvožemis neatsipalaiduoja ir nenušienaujamas.

Dėl plačių praėjimų su siauromis lovomis augalas turi gerą mitybą, daug šilumos ir saulės. Tokios sąlygos daro teigiamą poveikį kultūros raidai. Savo ruožtu šaknys auga didelės ir skanios. Kitas technologijos pranašumas yra tas, kad ją galima naudoti bet kokio klimato regionuose.

didelę naudą

Metodo trūkumai

Sodinti bulves naudojant šią technologiją netinka naudoti vietose, esančiose šiauriniuose šlaituose. Žemumos, pelkėtos ir durpinės vietos netinka. Visa tai gali prisidėti prie sustingusio vandens atsiradimo. Tokiomis sąlygomis lovos neigiamai veikia bulvių vystymąsi.

Mittlider metodui reikia daug trąšų. Medžiagos kainuoja daug pinigų, todėl žmogus turėtų tai žinoti prieš pradėdamas tūpimą. Ne visi sodininkai turi sklypą saulėtoje pusėje. Jei ant dirvožemio krinta šešėlis, derlius automatiškai sumažėja 4 kartus. Patys bulvės yra prisotintos nitratais.

svetainių aplikacijos

Siaurų lovų privalumai

Siauros lovos yra puikus sprendimas sodininkams, turintiems nedidelį žemės sklypą. Jie kaitaliojasi su plačiais praėjimais. Tai suteikia įvorėms gerą apšvietimą. Dėl to jis aktyviai auga ir atneša didelį derlių. Be to, siaura lova leidžia lengvai tręšti.

Siauri grioveliai nelygiame reljefe ir skurdžioje žemėje

Nelygi žemė netinka bulvių auginimui naudojant Mittleider metodą. Visų pirma, rūpinimasis krūmais sode padaro nepatogų. Jei žmogus nepaiso šios taisyklės ir daro daug klaidų, derliaus lygis sumažėja. Blogas dirvožemis nėra problema, nes šis metodas apima trąšų naudojimą tinkamam bulvių gumbų maitinimui.

siauros lovos

Mittlider metodas ir ekologinis ūkininkavimas

Žmonės, naudojantys šią bulvių auginimo sistemą, dažnai grįžta į ekologinį ūkininkavimą. Viena pagrindinių „Mittlider“ savybių yra dažnas laistymas. Paprastai problemos prasideda šiame etape. Kai kurie sodininkai šiuo atžvilgiu yra riboti.

Prieš augindami bulves pagal Mittlider, turite visiškai pasiruošti ir įsitikinti savo jėgomis.

„Mittlider“ sistema suteikia galimybę iškart gauti derlių. Tai neatsižvelgia į svetainės tinkamumą. Jei metodo atsisakoma, derlius žymiai sumažėja, o sodo lova tampa druskinga. Netoliese turite turėti patikimą vandens šaltinį. Ekologinis ūkininkavimas reiškia pagarbą dirvožemiui ir yra skirtas kelerius metus, Mittlider metodas to nedaro.

ekologinis ūkininkavimas

Mittlider metodas ir hilling

Sistemos pranašumas yra tas, kad nereikia atlikti kalimo procedūros. Tai labai patogu. Vietoj to bulvėms reikia daug trąšų. Be kalvų, nereikia atsipalaiduoti.

kalėjimo procedūra

Kaip sodinti?

Prieš sodindami bulvių gumbus, turite atkreipti dėmesį į daugelį punktų. Reikia paruošti ne tik šakniavaisius, bet ir keterus. Jei reikia, sodininkas sodina gumbus, kad gautų sodinukus. Be to, formuojamas žemės sklypas, ant kurio bus vykdomas iškrovimas.

daug akimirkų

Lovų paruošimas

Prieš ruošdami lovas, turite pasirinkti bulvėms tinkamą žemės sklypą. Jis turėtų būti iškastas taip, kad būtų lygus. Tada pašalinkite šaknis iš senų augalų ir piktžolių. Pažymėkite ir suformuokite siauros stačiakampės lovos. Jie turėtų būti išdėstyti iš šiaurės į pietus. Į dirvą įpilkite trąšų. Kiekvieną lovą apvyniokite iš šonų, sudarydami bent 10 cm aukščio šunis. Dėl šio požiūrio drėgmė žemėje išlieka daug ilgesnė.

pasirinkti tinkamą

Paruoškite bulves

Sodinimui pasirenkamos stambios šaknys, nes mažos šiuo atžvilgiu netinka. Pasirinktos daržovės turi būti visiškai sveikos. Sodinti bulves galima sodo lovose arba dėžutėse. Antruoju atveju turėsite juos persodinti.

Žmogus gali iš anksto sodinti bulves į dėžutes. Jaunų ūglių persodinimas auginimo sezono pradžioje skatina jų augimą ir skatina visišką vystymąsi. Sodinimo tipas leidžia iškasti šaknis iš dirvožemio prieš pagrindinį derlių.

Paruoškite bulves

Gumbų paruošimas prieš sodinimą į lovas

Prieš sodinimą, stiebagumbiai paruošiami nedideliu, tačiau privalomu būdu:

 1. Jie dedami į vandenį, kurio temperatūra svyruoja nuo +50 iki +60 ° C. Palikite tokią formą 20-25 min.
 2. Tada jis pašalinamas iš vandens ir 7-10 minučių dedamas į vario sulfato arba kalio permanganato tirpalą.
 3. Gumbai išlyginami vienu sluoksniu į negilias dėžes ir išnešami į gatvę saulės spinduliais.

Šioje formoje bulvės gali išlikti nuo poros dienų iki savaitės ar daugiau. Jis visą laiką turi būti purškiamas tirpalu, paruoštu maišant superfosfatą su vandeniu. Kai tik atsiranda gumbų akys, jie supjaustomi gabalėliais. Kiekvienas iš jų turi turėti išpūstą akį.

gumbai prieš sodinimą

Sėjinukų paruošimas

Dėžių dugnas apibarstomas pjuvenomis taip, kad jų sluoksnis būtų bent 3–4 cm., Ant viršaus jie pilami vario sulfato tirpalu (užtenka 0,2 proc.). Tara yra užpildyta daržovėmis nuo galo iki galo. Ant viršaus dar kartą apibarstykite pjuvenomis, išlaikydami 1,5–2 cm storio sluoksnį.

Dėžutės su bulvėmis perkeliamos į kambarį, kurio temperatūra yra + 13-15 ° C. Po 8-9 dienų šaknys bus padengtos storais, bet trumpais ūgliais. Taip pat pasirodys mažos šaknys. Prieš sodinimą, maždaug 2–2,5 valandos, gumbai laistomi kompleksinėmis trąšomis. Bulvių gumbai per ilgai nelaikomi dėžėse. Jei šaknys užauga labai ilgos, jas galima pažeisti persodinant į lovas.

Sėjinukų paruošimas

Iškrovimo schema

Bulvių sodinimo Mittlider lovose schema yra labai paprasta. Tokiu atveju turite būti atsargūs ir griežtai laikytis visų nurodymų. Pirmiausia susipažinkite su kiekvienu etapu ir tik tada pereikite prie jo įgyvendinimo. Nuo to priklauso priežiūros paprastumas ir derliaus kiekis.

laikykitės visų nurodymų

Svetainės suskirstymas

Prieš sodindami daržoves, svarbu pasirinkti vietą ir tinkamai paruošti lovas. Vykdydami paprastas instrukcijas, padėsite pašalinti visas sodininko klaidas ir kokybiškai atlikti visus darbus. Pakopų sąrašas:

 1. Pasirinkite vietą, kur yra tiesioginiai saulės spinduliai.
 2. Tada vykdykite visas bulvių lovų formavimo rekomendacijas, kurios buvo aprašytos aukščiau.
 3. Atstumas tarp jų turėtų būti ne mažesnis kaip 70 cm ir ne didesnis kaip 1 m. Pačios lovos ilgis yra 9 m, o plotis - 45-50 cm.

lovų paruošimas

Ši schema nebuvo pasirinkta atsitiktinai. Dėl išdėstymo kiekvienas krūmas gauna pakankamai šviesos per dieną.

Jei žemės sklypas turi nuolydį ir jo negalima išlyginti, lovos išdėstomos laiptelių pavidalu. Tokios lovos formavimo metu šaškių lentos modelyje iškasamos skylės bulvėms. Atstumas tarp jų yra tik 30 cm. Rekomenduojamas gylis yra nuo 7 iki 12 cm.

pasirinkta neatsitiktinai

Pasodinkite gumbus po šiaudais

Daugelis sodininkų mano, kad svarbu bulves sodinti po šiaudais. Tai apsaugo ne tik šakniavaisius, bet ir dirvą nuo blogų oro sąlygų. Dėl sluoksnio žemė gerai sulaiko drėgmę ir šilumą. Piktžolės lovose auga kelis kartus lėčiau arba visai išnyksta.

Pats krūmas auga nedelsdamas ir tuo pačiu gerai vystosi. Šiaudai ne tik apsaugo bulves, bet ir prisotina dirvą naudingomis organinėmis medžiagomis. Šiaudelius reikia kloti storu sluoksniu, jo neerzinant. Pirmą kartą pakaks tik 9 cm. Laikui bėgant šiaudai nusėda ir storis mažėja, todėl ant viršaus dedamas papildomas kiekis.

bulvės po šiaudais

Nusileidimas į žemę

Atlikę visus parengiamuosius darbus, galite pereiti prie sodinimo ant lovų stadijos. Prieš dedant bulves į skylę, ji užpildoma trąšomis. Pakanka į skylę supilti 1 šaukštą. l vermikompostas. Po to jūs galite įdėti šakniavaisį ant viršaus.

Būtina užtikrinti, kad akys būtų nukreiptos į viršų. Užpildydami skylę dirvožemiu, saugokitės, kad nepažeistumėte akių ir visiškai jų nesugadintumėte. Jokiu būdu neturėtumėte kasti žemės tarp bulvių lovų. Schema gali būti naudojama daugelį metų, todėl kitais metais vieta nekeičiama nusileidžiant.

negalima iškasti

Kokios bulvių veislės yra tinkamos?

Bulvių gumbams auginti Mittlider metodu tinka bet kokia daržovių rūšis. Čia neatsižvelgiama į brendimo periodą. Atsižvelgiant į norimą rezultatą, rinkitės ankstyvą, sezono vidurį ar vėlyvą. Sodininkai, bent kartą išbandę metodą, sako, kad geriau sodinti zonines bulvių veisles. Nepriklausomai nuo pasirinktos veislės, naudojamos tos pačios trąšos.

išbandė metodą

Mulčiavimas

Procedūra padeda apsaugoti jaunus krūmus ir skatina jų visišką vystymąsi. Pastebėta, kad mulčiavimas padeda pasėliams greičiau augti.Procedūrai naudokite humusą, susmulkintą žievę, kompostą, nendres ir smulkiai supjaustytą žolę. Paruošta kompozicija teigiamai veikia žemę, padidindama joje organinių medžiagų kiekį. Sluoksnis turėtų uždengti bulves nuo 5 iki 10 cm.

Dėl kritulių ir reguliaraus laistymo laikui bėgant mulčiavimas praretėja. Tokiu atveju mulčiavimo procedūra kartojama.

visiškas tobulėjimas

Trąšos

„Mittlider“ sistema pataria 2 patikrintus šėrimo mišinius:

 • kompozicija Nr. 1;
 • kompozicija Nr. 2.

Pirmuoju atveju trąšos ruošiamos sumaišant 40 g boro rūgšties su 5 kg dolomito miltų. Vidutiniškai 1 kv. m sklypo, sunaudojama ne daugiau kaip 100 g mišinio. Norėdami paruošti kitą kompoziciją, paimkite 1,5 kg amonio salietros, 0,5 kg magnio sulfato, 5 g molibdino rūgšties, 0,5 kg ammofoso. Į šiuos komponentus taip pat pridedama 5 g boro rūgšties ir 1 kg kalio sulfato. Už 1 kv. m sunaudojama tik 50 g medžiagos.

mišiniai šerti

Pirmą kartą šeriant bulvių gumbus, vienu metu naudojamos dvi trąšos. Kasdami dirvą, išbarstykite mišinį, paruoštą pagal pirmąjį receptą. Pabarstykite trąšomis Nr. 2 ant viršaus. Antrasis tręšimas atliekamas tada, kai daigai pasiekia 15 cm aukštį, o trečioji tręšimo procedūra patenka formuojant žiedinius pumpurus ant didelių krūmų. Kad bulvių šaknys nesudegtų, sodo lovos centre trąšos turi būti išsklaidytos.

bulvių šaknys

Laistyti

„Mittlider“ bulvės labai bijo sauso dirvožemio. Kad krūmams nereikėtų maisto, juos reikia laistyti kiekvieną dieną. Šiuo tikslu naudokite žarną arba lašinkite lašelius. Naudojant žarną, vandens srautas nukreipiamas po šaknimis. Laistymas lovose atliekamas per visą bulvių krūmų vystymąsi ir sustabdomas po to, kai gėlės išnyks.

naudojant žarną

Gumbų priežiūra

Pasodinus bulves, daržove reikia kruopščios priežiūros, kuri apima reguliarų šėrimą, nuolatinį laistymą ir piktžolių pašalinimą. Svarbu užtikrinti, kad dirva neišdžiūtų po bulvių krūmais. Kiekvienam augalui sode turėtų būti duotas vienodas kiekis vandens ir trąšų. Viršutinis padažas būtinai atliekamas prieš sudygimą. Tuomet atliekamas dar vienas ir trečias, o krūmuose esančių krūmų taip pat nereikia užmušti.

Gumbų priežiūra

Kaip nuimti derlių?

Šakniavaisiai turėtų būti iškasti laiku, ilgą laiką nepaliekant jų dirvožemyje. Negalima jų derliaus nuimti anksčiau laiko, nes kyla pavojus surinkti žalias šaknis. Vėlyvos datos visada atneša supuvusios ar nudžiūvusias bulves. Džiovintos sodo viršūnės yra rodiklis, kuris kalba apie daržovių subrendimą. Deja, ne visada taip yra.

Derlius iš lovų rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Tai yra optimalus laikotarpis, kuriuo vadovaujasi sodininkai. Norėdami galutinai įsitikinti, kad šakniavaisiai yra subrendę, iškaskite kelis gumbus. Didelis bulvės dydis ir tanki žievelė rodo, kad laikas pradėti derlių.

nuimti derlių

Derliaus nuėmimas bulvėms atliekamas su kastuvu ar su traktoriu. Antrasis variantas tinka žmonėms, turintiems didelį žemės sklypą. Nuėmus derlių, viršūnės lieka lysvėse. Jie turi būti pašalinti iš lovų ir sudeginti, kad nepakenktų pasėliams kitiems metams. Bulvių šakose gali būti grybelių ar kitų kenkėjų, kurie provokuoja įvairių ligų vystymąsi.

Geriau kasti šaknis sausu ir saulėtu oru. Tai būtina, kad gumbai išdžiūtų saulėje ir spinduliuose bei vėdintųsi. Surinkti iš sodo dėžėse ar kitose patogiose talpyklose, nuvalyti nuo žemės likučių. Tinkamos bulvių laikymo sąlygos yra temperatūra nuo +4 iki +5 ° C.

kastuvai arba pėsčiasis traktorius

Svarbiausios šio metodo klaidos

Paprastų taisyklių lengva laikytis, tačiau jos toli gražu nėra. Yra žmonių, kurie prižiūrėdami daro nedideles klaidas.Iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti nekenksmingi. Geriausiu atveju derlius mažėja, o blogiausiu atveju bulvės visiškai išnyksta.

Laistyti bulves

Kai kurie sodininkai lovoms trąšas taiko, tačiau derlius nedidėja. Taip yra dėl laistymo. Jei gumbai laistomi ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę, receptūrų sudėtyje esančios medžiagos neturi laiko ištirpti. Susikaupia trąšos, kurios greitai sukelia didelę medžiagų koncentraciją, po to bulvių krūmai sudeginami.

tokiu būdu

Mittlider rekomenduoja atsargas laikyti dideliame kiekyje vandens. Jei nėra galimybės laistykite bulves kasdien, kaip paskutinė priemonė, tai daroma kas antrą dieną. Žemė visada turi būti drėgna. Laistymo lygis priklauso nuo kritulių. Kai iškrenta didelis kiekis drėgmės, jie kurį laiką atsisako laistyti.

Jokiu būdu negalima atlaisvinti bulvių lovų. Mittlider sodinimas šaknis įmerkia į žemę. Jei jis atsilaisvins, šaknų sistema gali būti pažeista, o tai taip pat turi įtakos derliui. Daugelis žmonių tai pamiršta ir daro didelę klaidą.

Laistyti bulves

Kompozicijos parinkimas šėrimui

Dolomito miltų nereikėtų dėti į šarminę dirvą. Taigi, jūs galite jai tik pakenkti, nes krūmai nuo to miršta. Ruošiant mišinį pagal receptą Nr. 1, vietoj šio komponento naudojamas gipsas. Esant rūgščiam dirvožemiui ant bulvių lovų, kaip trąšas leidžiama saugiai naudoti kreidą, dolomito miltus ar susmulkintą kalkakmenį.

kompozicija šėrimui

Prastas trąšų maišymas

Svarbu trąšas paskirstyti tolygiai visame žemės sklype. Nepatyrę sodininkai skleidžia mišinį ant žemės ir kasdami jį tiesiog apverčia. Taikant šį metodą, medžiagos negali tolygiai susimaišyti su dirvožemiu. Trąšos kaupiasi tam tikrose vietose ir tai turi įtakos bulvių derliui.

trąšų maišymas

Prastas lovos išlyginimas

Lovos nuolydis neigiamai atspindi ne tik krūmų augimą, bet ir būsimą derlių. Viena vertus, žemė nuolat išsausės, o kitame lovų gale yra drėgmės sąstingis. Tokiu atveju bus sutrikdytas vienodas tręšimas. Naudingos medžiagos kaupiasi tam tikroje srityje, o tai labai blogai.

Norėdami išlyginti dirvą, naudokite pastato lygį ir juostą. Esant stipriam nuolydžiui, lova yra padalinta į keletą skyrių ir tik po to nustatomas pasvirimo kampas. Tai leidžia jums bulvių plotą padaryti lygų.

keteros išlyginimas

Papildomų elementų naudojimas sudėtinėse trąšose

Ruošiant viršutinę aprangą, daromos ir klaidos. Daugelis sodininkų perka vaistą Mag-Bor, norėdami į mišinį įpilti magnio sulfato. Tuo pačiu metu milteliuose yra ir boro. Jei boro buvo pridėta anksčiau, dirvoje gali būti boro perteklius. Šie punktai turi būti iš anksto apgalvoti prieš gaminant maistą. trąša bulvėms.

Paruošdami mišinį padažui pagal receptą Nr. 2, neturėtumėte pirkti kompleksinių mineralinių trąšų. Jose yra ne tik pagrindinių elementų, bet ir geležies bei kitų mikroelementų. Geriau kiekvieną medžiagą įsigyti atskirai. Ir jei tai neįmanoma, atidžiai ištirkite mišinio sudėtį ir neignoruokite jokio komponento buvimo.

kompleksinės trąšos

Pataisymai Rusijai

Remiantis Mittlider metodu, kita bulvių sodinimo schemos... Rusiška versija vietoj rekomenduojamų trąšų apima susmulkintų žalumynų ir vandens tinktūros naudojimą. Tinkamai parinktos trąšos padeda vystytis krūmams. Dėl fotosintezės jis savaime apsivalo.

Ši tręšta parinktis tinka vietose, kur yra pavėsinės. Vaistažolių tinktūra yra puikus sprendimas lovoms su saikingu laistymu. Dėl prastų bulvių sąlygų gumbai gali kauptis nitratuose.Tokiu atveju padės trąša, pagrįsta žalumynais.

Įvairūs pakeitimai

Metodo efektyvumas

Sodininkai, naudojantys „Mittlider“ metodą, teigia, kad bulvių derlius padidėjo 20–25%. Gumbai turi daug didelių šakniavaisių. Tuo pačiu metu pažymima teisinga forma ir išlenktų bulvių nebuvimas. Tanki oda padengia sultingą ir tvirtą minkštimą.

Pastebėtas dėsningumas, jei žmogus išbandė „Mittlider“ techniką, jis nenori grįžti prie daržovių auginimo tradiciniu būdu.

„Mittlider“ išsiskiria originalia lovų formavimo, skylių ir bulvių ruošimo technika. Sodininkai, nusprendę išbandyti šį metodą pirmą kartą, turės išbandyti pirmiausia. Jei bus padaryta teisingai, auginti kiekvienais metais bus lengva ir nebus jokių sunkumų. Gera žinia ta, kad jums nereikia pasirinkti specialių bulvių veislių. Anot Mittlider, vienodai efektyvu sodinti ankstyvą, vidurinį ir vėlyvą.

Metodo efektyvumas

Atsiliepimai
 1. Michaelas
  5.05.2019 17:09

  Taupyti sodinimo plotą yra abejotina. Taip, šakniavaisiai yra pasodinti arčiau vienas kito, dažniausiai taip yra. Tačiau tarp lovų yra didžiuliai tarpai. Voroneže tokios bulvės tiesiog sudegs. Čia reikia sodinti taip, kad viršūnės sutaptų viena su kita, o saulės spinduliai nenukristų ant kraigo, neišdžiovintų dirvožemio.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas