Geriausių bulvių veislių apžvalga su aprašymu

Geriausias bulvių veisles galima atskirti iš įvairių grupių, kurios skiriasi tam tikromis savybėmis. Galite pasirinkti vaisių nokinimo, atsparumo ligoms, nepretenzingo auginimo, taip pat skonio ir išorinių savybių atžvilgiu. Kiekvienas pasirenka sau būtinas savybes.

Daržovių derliaus aprašymas

Kiekvieno mėgstama daržovė moksliškai vadinama gumbiniu naktinuku. Kiekviename etape augalas pasižymi tam tikrais vystymosi pokyčiais.

Skiriami šie bulvių vystymosi etapai:

bulvių veislės

  1. Pirmasis etapas prasideda pasodinus gumbus į žemę. Po kurio laiko jis suminkštėja, o akys pradeda dygti.
  2. Šiame etape formuojasi bulvės stiebas, lapai ir šaknų sistema. Šaknį sudaro plonos šakos, ant kurių pradeda formuotis gumbai.
  3. Ant krūmo pradeda formuotis ir aktyviai augti pumpurai.
  4. Šiame etape prasideda gumbų žydėjimas ir augimas.
  5. Paskutiniame etape viršūnės nudžiūsta ir stiebagumbiai pasiekia galutinę brandą.

Kiekvieno augimo fazės trukmė priklauso nuo pasirinktos veislės, oro sąlygų, žemės ūkio technologijos ypatybių.

daržovių pasėliai

Bulvių rūšys išsiskiria ne tik nokinimo laikotarpiu, bet ir kitomis savybėmis. Yra rūšių pašarų, valgyklų, techninių, taip pat universalių rūšių.

Skonis ir derlius priklausys ne tik nuo rūšies, bet ir nuo dirvožemio sudėties. Todėl jūs turite žinoti, kokios dirvožemio bulvės patinka. Geriausias bulvių auginimas yra smėlingas priemolis, birus dirvožemis, leidžiantis orui gerai pratekėti. Daržovėms patinka šiek tiek rūgštus dirvožemis, šioje kompozicijoje derlius bus didesnis. Smėlėtą dirvą rekomenduojama tręšti pavasarį organiniais junginiais (mėšlu, kompostu, paukščių išmatomis). Sunkiose, tankiose dirvose reikėtų įpilti papildomo smėlio.

pradeda formuotis

Tiems, kurie domisi klausimu, kuri bulvių veislė yra geresnė ir ilgiau laikoma, galima išskirti šias geriausias rūšis: „Atlant“, „Gatchinsky“, „Zhuravinka“, „Impala“, „Nevsky Red“, „Scarlet“.

Sibiras nėra pačios palankiausios sąlygos auginti daržoves. Žiemos ten šaltos ir ilgos, o vasaros trumpos ir lietingos. Sibire tinkamos bulvės, atsparios nepalankioms sąlygoms. Bulvių veislės Sibire: Alena, Tuleevsky, Lyubava, Latona, šeimininkė, baronas.

pašarinių veislių

Uralams rekomenduojama pasirinkti bulvių veisles, kurios atlaiko temperatūros pokyčius: Aspia, Baškiris, Snegir, Effect, Lugovskoy.

Centrinės Rusijos bulvių veislės neturėtų bijoti liūčių, sausrų, trumpalaikių šalčių ir gerai atsispirti ligoms. Žemiau išvardytos daržovių rūšys su aprašymu gerai išgyvena dirvožemį nuo juodo dirvožemio, išsiskiria daugybe derlių ir ilgalaikiu saugojimu.

valgyklos ir techninės

Veisėjai nuolat tęsia savo darbą, todėl atsiranda naujų veislių bulvių. Centrinėje Rusijoje tinkamos naujos rūšys: Adretta, Nakra, Nevsky, Gala. Visai neseniai atsirado nauja įvairių spalvų daržovių rūšis, formuojanti mėlynos, violetinės, juodos ar net raudonos spalvos gumbus.

Ankstyvos nokinimo ribos

Ankstyvosios bulvės į savo grupę įtraukia veisles, kurių nokinimo laikotarpis neviršija 90 dienų. Rodikliai gali skirtis atsižvelgiant į oro sąlygas, klimatą, žemės ūkio technologijas. Pasėlis gali būti naudojamas maistui anksčiau, jau liepos pabaigoje. Tačiau ilgalaikiam saugojimui dažniausiai tokia daržovė netinka, nes greitai pradeda dygti.

nokinimo ribos

Ankstyva bulvių veislė Maskvos regionui yra Raudonoji skarlatina. Jis sėkmingai auginamas kituose šalies regionuose. Krūmas mažas, pradeda žydėti anksti, gėlės yra violetinės-baltos spalvos. Pailgi raudoni bulvių vaisiai. Vidutinis svoris yra apie 110 g. Jis toliau vystosi sausroje, atlaiko daugelį kenkėjų.

Ankstyvosios bulvės Laimė jus džiugins dideliu derliumi, kurį ilgą laiką galima laikyti. Vidutinio aukščio krūmai su baltomis gėlėmis. Gumbai yra dideli su šviesiai geltona oda, baltu minkštimu. Neužtenka virusinių ligų, gerai toleruoja blogą orą.

Raudona skarlatina

Itin ankstyvųjų veislių bulves galima valgyti po 50–60 dienų, retai tinkamas ilgalaikiam laikymui.

Ankstyviausia bulvių veislė „Impala“ yra labai populiari. Nuo pasodinimo iki pasėlių kasimo užtrunka tik 50 dienų. Didelį derlių galima gauti tiek sausringose, tiek lietingose ​​šalies vietose. Atsparus daugeliui ligų. Krūmai nėra labai aukšti, žiedai balti. Bulvių gumbai yra pailgi, gelsvai rudos spalvos.

ypač ankstyvos veislės

Labai ankstyvosios Žukovskio bulvės. Daržovės gerai įsišaknija įvairiomis klimato sąlygomis, nėra išrankus dirvožemio sudėčiai, suteikia pastovų aukštą ir aukštos kokybės derlių. Gėlės yra purpuriškai raudonos. Rožinė bulvė turi ovalo formą.

„Bellarosa“ veislė turi vaisių ankstyvą nokinimą. Galima sodinti į bet kokio tipo dirvą, toleruoja sausą orą. Aukštas krūmas rausvai violetinėmis gėlėmis žydėjimo metu. Rožiniai gumbai turi pailgą apvalią formą, vidus yra geltonas. Rūšis yra labai atspari daugeliui ligų.

klimato sąlygos

Ankstyvos brandinimo metu iš „Colombo“ bulvių gaunami daug skanių vaisių. Kasti galima pradėti po dviejų mėnesių. Jis retai suserga ir gerai toleruoja nepalankias oro sąlygas. Augalas yra vidutinio dydžio su baltomis gėlėmis. Oda ir minkštimas gelsvi.

Yra bulvių veislių, kurios visai nežydi. Jų gumbai pradeda formuotis dar prieš augalui einant į žydėjimo periodą. Brandinimas vyksta jau po 37 dienų. Šios bulvių veislės yra: „Empress“, „Timo“, „Rocco“, „Mariella“.

kolombų formos

Vidurinės ir vėlyvos nokinimo ribos

Vidutinio sezono bulvių veislėms būdingas augimo sezonas iki 100 dienų. Bulvių veislės su geltonu minkštimu ir vidutinio prinokimo.

„Romano“ gamina didelį derlių, kurį galima laikyti ilgą laiką. Žydintis aukštas krūmas, apibarstytas raudonai violetinėmis gėlėmis. Vaisiai yra su rausva oda, ovalo formos ir šviesiai geltonos spalvos. Parodo vidutinį atsparumą ligoms.

imperatorė ir Timo

Populiari vidutinių vėlyvų naktinių drabužių įvairovė yra „Nevsky“. Augalas vidutinio aukščio su baltomis gėlėmis. Bulvės turi ovalius gumbus su šviesiai gelsvu paviršiumi ir minkštimu. Reikia laikyti vėsioje vietoje, nes būdingas ankstyvas ūglių daigumas.

Tuleyevsky rūšys išsiskiria vidutiniu vaisių nokinimo laiku ir labai dideliu derlingumu. Vidutinio dydžio augalas su didelėmis sniego baltumo gėlėmis. Gumbai yra dideli, ovalūs, su geltonu paviršiumi.

naktinukas yra

Kitos populiarios vidutinio brandumo daržovės yra „Karat“, „Santa“, „Adretta“.

Pavėluotos bulvių veislės pradeda bręsti po 110 dienų. Vėlyvas daržoves geriau laikyti žiemą, kartais net iki vasaros.

Pikaso laikoma gera veisle. Krūmai yra dideli, labai reiklūs dirvožemio sudėčiai, priežiūrai, sodinant svarbu laikytis atstumo. Gumbai yra pailgi, gelsvai rudi, su rausvomis dėmėmis. Vaisiaus svoris apie 120 g.

gumbai yra

„Zhuravinka“ veislės gumbai pradeda bręsti per 110 dienų. Labai didelis derlius visuose regionuose. Ryškiai raudona bulvė sveria apie 100 g. Šioje daržovėje yra daug krakmolo. Gumbai gerai laikomi visą žiemą.

Geriausios bulvių veislės vidurinei juostai: „Zarnitsa“, „Pobeda“, „Accent“, „Slavyanka“. Vėlai prinokusias bulves galima laikyti iki vasaros.

išlaikyti atstumą

Vokiška kokybė

Vokiečių bulvių veisles daugelis augintojų pasirenka dėl gero atsparumo ligoms, didelio derlingumo ir neįprasto skonio.

Ankstyvos nokinimo veislės bulvės abėcėlės tvarka, turinčios aukštą vokiškos kokybės normą.

Vokiška kokybė

Itin ankstyva daržovė Veneta turi aukštą imunitetą, retai suserga ir yra užpulta kenkėjų. Derlių galite nuimti po 1,5 mėnesio. Mažas krūmas su sniego baltumo gėlėmis. Nuimtas derlius ilgą laiką laikomas, jis pradeda dygti vėlai. Gumbai yra vidutinio dydžio ir turi geltoną odelę.

Nuo ankstyvos brandinimo „Gala“ veislės pasodinimo praėjo šiek tiek daugiau nei du mėnesiai. Vidutinio dydžio krūmas, baltos gėlės. Apvalių gumbų svoris yra 115 g. Jam būdingas geras atsparumas ligoms ir nepretenzingas klimato sąlygoms.

daržovių veneta

Populiari yra daržovė iš Vokietijos „Colette“. Gumbų formavimasis prasideda po 75 dienų. Augalas yra vidutinio dydžio su didelėmis raudonai violetinėmis gėlėmis. Vaisiai yra pailgi, geltonos spalvos, tiek išorėje, tiek viduje. Nuimtų gumbų tinkamumo laikas yra ilgas.

„Laura“ bulvių nokinimo laikotarpis yra vidutiniškai ankstyvas. Derlių galite nuimti per 80 dienų. Krūmai auga aukštai, gėlės gali būti nuo baltos iki šviesiai violetinės. Bulvių gumbai yra raudoni, minkštimas yra giliai geltonas. Jis pasižymi geru atsparumu virusams ir gerai nesijaučia esant sausam orui.

stambios gėlės

„Rosara“ veislę galima auginti visuose Rusijos regionuose. Ovalios formos bulvė turi raudoną odelę ir geltoną vidų. Gumbuose yra nedidelis krakmolo kiekis, virimo metu jie nevirė.

Kitos populiarios germanų veislės, kurios pradėtos sodinti kituose regionuose, yra: Agave, Adretta, Bellarosa, Vitara, Karatop, Sprint.

Rosaro bulvė

Veislių rūšių daržovių įvairovė

Galite įsivaizduoti lentelę, kurioje pateikiamos produktyviausios bulvių veislės.

produktyvios veislės

Rūšies pavadinimasBrandinimo ribosCharakteristika
BrianskasSuper ankstiGumbai yra smėlio spalvos, apie 95 g, balto minkštimo. Derlius gerai laikomas.
BiuletenisVidurio ankstyvasSuapvalinti kreminės spalvos vaisiai, sveria apie 80 g. Baltas minkštimas virti netamsėja, jis gerai verda.
ŠaltinisAnkstiGumbų spalva yra šviesiai geltona, minkštimas yra baltas, svoris yra 120 g. Augalas gerai toleruoja šaltį ir sausrą.
AuroraAnkstiOvalios formos gelsvai rožinės spalvos ir geltonos minkštimo gumbai, kurių svoris 110 g., Dirvožemis turi būti purus.
FeloksasItin ankstiGeltoni gumbai, ovalūs, sveria apie 105 g, geltonos spalvos.

Be derliaus, reikia pasirinkti daržoves, kurios nėra veikiamos kenkėjų. Soliarinius augalus dažnai puola Kolorado bulvių vabalas.

suapvalinti vaisiai

Kolorado bulvių vabalui atsparios bulvių veislės yra: Zarevo, Kamensky, Nikulinsky, Temp, Ankstyvas rytas. Iš kelių tūkstančių daržovių kultūrų rūšių yra tik kelios veislės, kurių vabalai nevalgo.Kolorado bulvių vabalas nevalgančios bulvės turi tankius, kietus ir krentančius lapus.

Kolorado bulvių vabalui atsparios veislės: Bryanskas, Lasunokas, Kamensky, Rytas. Visos veislės yra krakmolingos, išsiskiria dideliu derlingumu ir pakankamu atsparumu infekcijoms.

vabalai valgo

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas