Kaip ir kada sėti, auginti ir prižiūrėti koriandrą prieš žiemą

Koriandras (kalendra) yra labai populiarus žolinis augalas tarp sodininkų. Jie praktikuoja ankstyvųjų žalumynų auginimą kalendroje, prieš žiemą sėja sėklas. Kultūra yra atspari šalčiui, todėl nėra problemų dėl lengvų pavasarinių šaltųjų snapų, sėklos gerai žiemoja dirvožemyje. Žemės ūkio technologijos taisyklių žinojimas padės jums užauginti gerą žalumynų (kalendros) ir sėklų (kalendros) derlių.

Vietos paruošimas kalendros sodinimui

Likus dviem savaitėms iki sodinimo, prasideda parengiamieji darbai. Jie nustato vietą, analizuoja dirvožemio sudėtį, pašalina šaknis ir visas augalų šiukšles. Jei pirmtako kultūra sirgo grybelinėmis ligomis, dirva apdorojama fungicidu.

augti ir prižiūrėti

Gruntavimas

Priešsėlio dirvos įdirbimo laikotarpiu verta išanalizuoti jo mechaninę sudėtį ir rūgštingumo lygį. Koriandras vystosi ir subrandina normalų derlių, naudodamas gerą derlių, lengvoje, purioje dirvoje.

Idealiai tinka lengvas priemolis ir smėlingas priemolis. Ruošiant keterus sodinimui, reikia sutvarkyti sunkių dirvožemių struktūrą. Įpilkite smėlio, durpių, komposto. Priedo proporcijos ir rūšis priklauso nuo dirvožemio kokybės sode. Nusodrintą dirvožemį praturtina:

analizuoti

 • ekologiškas (0,5 kaušo už 1 m²);
 • superfosfatas (1 šaukštelis);
 • kalio nitratas (1 šaukštelis).

Koriandro rūgštingumas yra svarbus. Gerai auga, jei dirvožemis yra neutralus ar vidutiniškai rūgštus.

Ploto apšvietimas

Šviesos poveikis tiesiogiai veikia eterinių aliejų kiekį vaisiuose. Koriandras yra kultūra, kuriai reikia šviesos visapusiškam vystymuisi. Nusileidus šešėlyje:

gerai auga

 • vaisiai lėtai bręsta;
 • derlius nedidelis;
 • eterinio aliejaus procentas sėklose yra mažas.

Saulėta sritis yra būtina gero derliaus sąlyga. Žemumos netinka sodinti, ypač sėjant sėklas prieš žiemą. Jie sušlapės, kol negalės atsikelti. Geriau kultivuoti augalus ant lygaus ir pakelto paviršiaus.

geras derlius

Pirmtakai

Bet kuris sodo pasėlis, kuris buvo ekologiškas, bus geras kalendros pirmtakas. Prieskonis puikiai jaučiasi po agurkų, visų rūšių ankštinių augalų, kopūstų ir bulvių. Kvapioji žolelė gerai dera su prieskoninėmis žolelėmis (kmynais, anyžiais), daro gerą poveikį daržovių (agurkų, cukinijų, žiedinių kopūstų) augimui.

koriandro pirmtakas

Koriandro veislės

Masinis koriandro auginimas vykdomas Šiaurės Kaukaze, Ukrainoje ir Rusijos Federacijos pietiniuose regionuose.Sodininkai mėgėjai sodina kalendrą visur, jos kvapnius žalumynus galima rasti tarp Jakutijos vasaros gyventojų. Renkantis veislę, turite atidžiai perskaityti aprašymą.

Daržovių veislės naudojamos žalumynams gauti, jie žydi vėlai. Ankstyvosios brandos veislės, greitai įsibėgėjančios žydėjimo metu, sėjamos skinti sėklas ir paruošti eterinius aliejus.

pietiniai regionai

Populiarios kalendros daržovių veislės

Daržovių veislėms priskiriamos koriandro veislės, kuriose vėliau susidaro gėlės, tai suteikia galimybę pjaustyti daugiau žalumynų. Tarp vasaros gyventojų veislės laikomos populiariomis:

 • Gintaras;
 • Borodinskis;
 • Taiga.

Gintaras tinka vėlyvam fotografavimui ir ankstyvai gausiai žaliai. Pjaustyti galima praėjus mėnesiui po sudygimo. Koriandras Borodinskis džiugina vasaros gyventojus sultingais kvapniais lapais. Jis gali būti naudojamas ant žalumynų per 1–1,5 mėnesio, o sėklos subręsta per 90 dienų.

susiformavo vėliau

Taiga yra labai populiari vėlyvos nokinimo veislė. Kaip kalendra, galite naudoti po 1-1,5 mėnesio. Lapai yra ryškiaspalviai, stori, kvapnūs. Jie tarnauja kaip puikus įvairių patiekalų priedas.

Koriandro veislės

Koriandro sėkloms gaminti gali būti sėjama bet kokia veislė. Sodinant rudenį, daigai pasirodo anksti, vaisiai sėkmingai prinokę bet kokiomis oro sąlygomis. Ankstyvam prieskonių gamybai galite sėti ankstyvojo brendimo veislę, jos savybes:

Gali būti naudojamas

 • subręsta per 1,5 mėnesio;
 • lizdo aukštis 29 cm;
 • lizdo svoris 25 g.

Veislė yra gera, nes per trumpą laiką galite gauti žalumynų patiekalams iš mėsos, žuvies, taip pat aštrių sėklų, kad galėtumėte jas pridėti prie padažų, pyragų, marinatų.

Verta atkreipti dėmesį į vidutinio sezono „Stimul“ veislę. Galima sėti prieš žiemą ar ankstyvą pavasarį. Tai gerai formuoja lapines rozetes, sveriančias iki 45 g. Iš nokintų vaisių gaunamas puikus prieskonis. „Stimul“ taip pat tinka skinti žalumynus, galima sėti kas 2 savaites iki liepos 15 dienos ir nupjauti po 1–1,5 mėnesio.

žalumynai patiekalams

Sėjame kalendros sėklas atvirame grunte

Užauginti gerą derlių iš kokybiškų kalendros sėklų yra nesunku. Šiai kultūrai nereikia sudėtingų technologijų. Dauguma sodininkų praktikuoja sodinti sausomis sėklomis (prieš žiemą, ankstyvą pavasarį) arba apdorojami augimo stimuliatoriais (pavasarį, vasarą).

Norint gauti ankstyvą derlių, jie dauginami daigais. Sėjinukai sėjami vasario mėnesį, naudojant atskirus puodelius, sodinukų dėžutes. Dirvožemis paimamas iš sodo. Išaugę lizdai sodinami atvirame lauke, kai praėjo šalnos, o dirva sušyla. Jei yra pasikartojančių šalčių grėsmė, sodinukai nakčiai uždengiami dengiančiąja medžiaga.

kalendra lengva

Kalendros sodinimo datos

Renkantis veislę, reikia atkreipti dėmesį į savybes ir nokinimo periodą. Ankstyvam derliui galima užauginti koriandrą sėjant ankstyvas prinokimo veisles, jų sėklos subręsta po 30 dienų. Vidutinio sezono veislės derliaus nuėmimas prasideda per 35–40 dienų, vėlyvas nokinimas - po 45–50 dienų.

Sodinimo datos priklauso nuo veislės ir oro sąlygų. Prieš žiemą ir nuo balandžio iki liepos galite sėti atvirame lauke. Jei pagrindinis sodinimo tikslas yra gauti žalumynų, tada nuo balandžio iki liepos vidurio kalendra sėjama kas 2 savaites.

išankstinis gavimas

Kaip rinkti sėklas

Sėklos pradeda bręsti rugpjūčio pabaigoje. Derliaus nuėmimo laikotarpis trunka iki rugsėjo vidurio. Jei nepašalinsite visų augalų, tada kitais metais sudygs į žemę nukritusios sėklos. Į tai reikia atsižvelgti derliaus nuėmimo metu. Koriandro kultūra yra atspari šalčiui ir plinta savaime sėjant net Sibire.

Sėklų pasirengimą derliui nuimti lemia jų spalva. Derliaus nuėmimą galite pradėti, kai 60% visų vaisių taps rudai rudais. Ryte arba vakare krūmus reikia supjaustyti dirvožemio lygyje, surinkti kekėmis ir išdžiovinti pakabinamoje būsenoje pavėsyje (palėpėje, pašiūrėje, baldakime). Galite išrauti sėklas po 7–10 dienų ir naudoti jas ruošiant ar sodinant rudenį-pavasarį.

ruošinys trunka

Išankstinis sėklos paruošimas

Sodinimui naudojamos prinokusios sėklos, kurių galiojimo laikas nepasibaigęs. Dygimas palaikomas 2 metus. Sėjama su sausomis sėklomis, joms nereikia papildomo apdorojimo. Visas išankstinis sėjos apdorojimas sumažinamas iki neprinokusių sėklų apžiūrėjimo ir atmetimo, jas lengva atskirti pagal kvapą, tai primena kotletų kvapą.

tinkamumo laikas

Kada pasėti kalendrą

Šiltnamiuose pirmasis sėjimas atliekamas vasario ar kovo mėnesiais, tikslus laikas priklauso nuo dirvožemio ir oro temperatūros. Galite tikėtis, kad medetkos pasirodys 40-tą dieną po daigų atsiradimo. Su vėlesne sėja (gegužė, birželis), žydėjimas įvyksta anksčiau.

Sėjant derlių sėkloms, idealiausias laikas sodinti lauke yra ankstyvas pavasaris arba ruduo. Vėlai sėjant, sumažėja sėklų skaičius ir padidėja žalumos tūris. Cilantro priklauso augalams su ilgomis dienos šviesos valandomis ir kai jų mažėja (liepa – rugsėjis), augalų augimas sulėtėja, strėlių skaičius mažėja.

dirvožemis ir oras

Kaip sėti kalendrą lauke

Rekomenduojamas sėklos sunaudojimas 1,5 g / m². Sodinkite iki 1,5–2 cm gylio. Leidžiami skirtingi sėjos būdai:

 • į vagas;
 • išsibarstę;
 • į skylę.

Sodindami eilėmis, išlaikykite 15 cm intervalą tarp eilučių, sodindami 1 m² plote, atsitiktinai išbarstykite 2,5 g sėklų. Šuliniai suformuojami, stebint 10–15 cm žingsnį, kiekviename įdedama 3 sėklos. Prieš sėją dirva turi būti drėgna.

sėjos būdai

Iškrovimo prieš žiemą ypatybės

Cilantro sodinimo laikas prieš žiemą priklauso nuo regiono, paprastai jis sutampa su Indijos vasaros pabaiga. Atšilimas gali sukelti sėklų daigumą, o tai nepageidautina. Rudenį naudokite įprastus sodinimo būdus, tokius pat kaip pavasarį ir vasarą. Pagrindinis skirtumas yra sausa dirva. Prieš sodinimą vagos laistomos.

Priežiūra

Augant sėkloms ir žalumynams, priežiūra yra vienoda: pašalinkite piktžoles, atlaisvinkite tarpus tarp eilių, laistykite ir periodiškai retinkite. Sodinimas eilėmis su optimaliu tarpais tarp eilių palengvina priežiūrą. Tuo pačiu metu jūs galite pašalinti piktžoles ir atlaisvinti dirvą naudodami sodo įrankį (plokščią pjoviklį, smulkintuvą).

priklauso nuo regiono

Retinti daigai

Kai atsiranda daigai, būtina stebėti jų tankį. Nepraleidus augalų, sandariai uždėjus, augalai bus silpni, turėdami nedaug lapų ir sėklų. Pasėliai retinami periodiškai, išlaikant 6-9 cm tarpą tarp ūglių.

augalų išdėstymas

Laistymo ypatybės

Dirvožemio drėgmė turi įtakos gaminio kokybei. Dažna ankstyvojo kalendros šaudymo priežastis yra ilgalaikis dirvožemio drėgmės trūkumas. Šlapias ir purus dirvožemis yra pagrindinė vešlios žalumos augimo sąlyga. Lietų metu laistymas sustabdomas, nes dirvožemyje yra pakankamai natūralios drėgmės.

Augimo fazėVartojimas 1 m²
Prieš ir po atsiradimo3 - 5 l
Aktyvus oro dalies augimas8 l
Sėklos nokinimas2 l

Koriandro šėrimo sode taisyklės

Auginant koriandrą, prieš sodinimą tręšiamos visos trąšos. Sodinant prieš žiemą, prieš kasant, į dirvą įterpiamos humuso ir mineralinės trąšos, turinčios kalio ir fosforo. Pavasarį, prieš sudygimą, dirvą galima laistyti skystu karbamido tirpalu, kurio standartinė koncentracija yra 1 valgomasis šaukštas. l. ant kibiro. Koriandras auga gerai tręštame dirvožemyje be papildomo tręšimo.

šaudymo koriandras

Ligos ir kenkėjai

Ligų, nuo kurių kenčia cilantro sodinimai, nėra tiek daug, tačiau užsitęsusių liūčių metu ir su dažnais rasais ryte galite būti palikti be derliaus. Koriandro ramularija gali būti priežastis. Sukėlėjai gali užkrėsti augalą visą auginimo sezoną.

Pirmieji ramuniariozės požymiai atsiranda ant lapų (rudų dėmių).

Tolesnį ligos vystymąsi lydi visos oro dalies pažeidimai: stiebai, skėčiai, pumpurai, gėlės, vaisiai. Jei ligos laikotarpis sutampa su kalendros žydėjimu, prarandama iki 80% derliaus. Prieš formuojant stiebus ir pumpurų atsiradimą, sodinimą galima apdoroti fungicidais.Žydėjimo metu visi gydymo būdai nutraukiami, nes augalas yra geras medaus augalas.

lijo lietus

Padidėjus dirvožemio ir oro drėgnumui, cilantro gali paveikti miltligė. Grybelis paveikia oro dalį. Kai pasireiškia pirmieji simptomai (baltas žydėjimas), galite atsisakyti liaudies metodo - augalus gydykite muilo ir sodos tirpalu. Vartojant chemiją, žalumynų negalima valgyti tol, kol tęsiasi vaisto poveikis. Iš kenkėjų verta bijoti:

 • lovos vabalai;
 • sėklų valgytojai;
 • žieminiai kaušeliai;
 • skėčio kandis;
 • vielinis kirminas.

miltligė

Derliaus nuėmimas kalendra

Cilantro auginamas šviežiam vartojimui, džiovinimui, užšaldymui. Norint gauti 2 ar daugiau pasėlių iš vieno sklypo, vasarą reikia kelis kartus sėti sėklas. Žalumynai greitai užauga ir tinkami valgyti bei derliui nuimti prieš žydėjimą. Derliaus nuėmimui naudokite aštrų sodo peilį, pjaudami jį 2–3 cm atstumu nuo žemės.

Svarbu! Kad augalas galėtų išleisti naujus žalumynus, viršutinius lapus reikia nupjauti, paliekant nepažeistą visą kalendros dugną.

šviežias

Aštrios žolelės džiovinamos šešėlyje. Laikyti susmulkintoje formoje. Naudojamas hermetiškas indas. Sausas cilantro išlaiko naudingas savybes ir eteriniai aliejai ne ilgiau kaip metus. Žali laikomi ilgiau, kai užšaldomi (2 metai). Prieš užšaldant, jis plaunamas, džiovinamas, susmulkinamas ir išsibarstomas į indus.

Cilantro (kalendros) derlius bus puikus, jei bus laikomasi visų rekomendacijų dėl sodinimo vietos parinkimo, dirvos paruošimo ir priežiūros. Ant stalo visą vasarą bus švieži, kvapnūs žalumynai prie žuvies, mėsos ir kitų patiekalų, o nuo rugpjūčio iki rugsėjo bus galima rinkti koriandro sėklas.

uždaromas konteineris

Atsiliepimai
 1. SHABUROV RAPHAIL
  10.10.2018 15:31

  LABAI NAUDINGA KULTŪRA, JAI NENORUZUOTI AUGTI, DRAUGIŠKAI APGYVENDINTI, RICH HARVEST, SPICY!

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas