Kaip auginti koriandrą žiemą ant palangės iš sėklų namuose

Šviežios žolelės visada yra paklausos. Jo trūkumas ypač aštrus žiemą. Vasaros gyventojai rado išeitį ant palangės augindami koriandrą. Kaip teisingai užauginti kalendrąpradedantieji sodininkai galvoja, kokią veislę pasirinkti sodinimui. Norint gauti kokybišką derlių, būtina sudaryti tinkamas sąlygas auginti namuose.

Kas tai yra

Daugelis vasaros gyventojų šią žalumą žino iš pirmo žvilgsnio. Tačiau visi žmonės suskirstyti į 2 kategorijas, vieni mėgsta kalendrą, kiti net netoleruoja jos kvapo. Patikėjo, kad kvepia vabalais.

Koriandras buvo naudojamas ilgą laiką, mokslininkai rado minčių apie kalendros naudojimą Egipto raštuose. Augalas yra naudingas, paplitęs daugelyje žemynų. Kai kuriose šalyse ji netgi laikoma piktžole. Jis naudojamas virimo, medicinos, kosmetologijos ir kitose srityse.

žiemą ant palangės

Koriandras, arba kalendra, yra vienmetis augalas, turintis stiprų kvapą. Jis turi keletą pavadinimų, tačiau tai nesumažina jo naudojimo pranašumų žmogaus organizmui. Cilantro auga iš sėklų, kurios žiemą lieka žemėje arba pasodintos pavasarį.

Kaip prieskoniai, kalendros sėklos susmulkinamos ir dedamos į maistą keletą minučių iki virimo pabaigos. Yra ir kitų augalų savybių, kurios bus aprašytos žemiau.

keli pavadinimai

Žala ir nauda

Koriandras turi daug naudingų savybių, tačiau yra ir kontraindikacijų. Prieš priimdami sprendimą auginti kalendra namuose, turėtumėte su jais susipažinti.

Argumentai už:

 • Moteris ir koriandras. Cilantro stimuliuoja estrogeno sintezę. Padeda kovoti su depresija. Kaukės, kuriomis jos naudojamos, pagerina odos būklę, taip pat pašalina pleiskanojimą.
 • Poveikis virškinimo traktui. Apetito normalizavimas, bakterijų pašalinimas, virškinimo proceso pagerinimas.
 • Padidėjęs vyrų stiprumas. Cilantro padidina potenciją, turi natūralų hormoną. Padeda palengvinti prostatito simptomus.
 • Kaulinio audinio stiprinimas.
 • Diuretikų poveikis.
 • Valomas kūnas kaip visuma.
 • Cilantro palengvina širdį.
 • Padeda tulžies sekrecijai.

yra kontraindikacijų

Ir daug daugiau, koriandro pranašumų sunku pervertinti. Tačiau be teigiamų savybių yra ir neigiamų. cilantro savybės:

 • Cilantro neturėtų vartoti nėščios moterys ir žindymo laikotarpiu.
 • Nenaudokite koriandro žmonėms, sergantiems tromboflebitu, cholecistitu.
 • Cilantro vartokite ypač atsargiai žmonėms, patyrusiems širdies smūgį ir insultą.
 • Atsisakykite žmonių, sergančių cukriniu diabetu ir gastritu, turinčiu didelį rūgštingumą.

Cilantro ilgą laiką garsėjo savo gydomosiomis savybėmis.Bet jūs turėtumėte jį naudoti atsargiai, kad nepakenktumėte kūnui.

sunku pervertinti

Augantis iš sėklų

Paprasčiausias būdas auginti kalendra bute žiemą yra iš sėklų. Jums tiesiog reikia įvykdyti vieną reikalavimą, nedelsdami sėkite augalą į puodą, kuriame jis augs. Koriandras netoleruoja transplantacijos, augalas įsitvirtina, tačiau jo augimas ir vystymasis labai sulėtėja.

kalendra bute

Puodą ir dirvą

Indelis, skirtas auginti cilantro namuose, turėtų būti gilus ir platus. Koriandro šaknų sistema reikalauja daug vietos, nes ji turi ilgas šaknis. Puodo plotis yra 45 cm, aukštis - 30 cm, tokiame indelyje cilantro jaučiasi puikiai.

Koriandrui reikalingas purus, organinėmis medžiagomis turtingas dirvožemis, kad jis tinkamai augtų ir vystytųsi. Jei reikia, parduotuvėje įsigykite paruošto dirvožemio. Kaip pasirinkimas, sumaišykite jį 50 x 50 su žeme iš aikštelės.

gilus ir platus

Jei sudarysite maistinę kompoziciją sodinti kalendra vienas, jūs turėtumėte maišyti:

 • 1 dalis nederlingos žemės;
 • 1 dalis humuso;
 • 0,5 dalys smėlio.

Nepamirškite apie gerą koriandro drenažą, kurį atliks skaldytas keramzitas, plytos ar skalda, jų nebuvimas papildytas putplasčio gabalėliais.

Dezinfekavimui, keletą dienų prieš pasodinant kalendrą, puodas užpilamas verdančiu vandeniu su kalio permanganatu arba 1 valg. l. medžio pelenai.

 turėtų būti sumaišytas

Sėklų paruošimas

Koriandras perkamas tik specializuotose parduotuvėse. Jie parduoda kokybiškas sėklas, kurių daigai garantuojami. Jos turi būti šviežios, ne ilgesnės kaip 1 metai, o vėliau kalendros neišdygs. Nepageidautina pirkti maisto prekių parduotuvėse, nes koriandras yra termiškai apdorotas. Stebėdami šiuos reikalavimus, ant palangės galite auginti puikius žalumynus.

Sodindami, pasidalykite kalendrą per pusę. Taigi jis sudygs greičiau.

specializuotose parduotuvėse

Veislės auginimui

Koriandro veislės pasirinkimas vaidina svarbų vaidmenį. Tinkamai parinkta rūšis duos derlių ir užtikrins žalumą visai žiemai. Cilantro ant palangės užauga, laikantis paprastų reikalavimų, kuriuos įvykdžius, jie gauna deklaruotą derlių:

suderintas vaizdas

 1. Stimulas. Cilantro įvorės yra kompaktiškos, 25–30 cm aukščio, lapų spalva tamsiai žalia. Subręsta per 2 mėnesius.
 2. Turgaus karalius. Veislės ypatumas yra jos nereikalingas karštis. Daug žalumynų, subręsta per 35–45 dienas.
 3. Gintaras. Pusiau plinta įvorės. Cilantro lapų spalva yra tamsiai žalia. Subrandina per 45–50 dienų.
 4. Vanguardas. Didelis žalumos derlius. Turi aukštą imunitetą ligoms. Aromatas yra stiprus ir patvarus.
 5. Petrusha sodininkas. Lapai yra švelnūs ir sultingi, švelnaus atspalvio. Krūmai yra paprasti. Subręsta per mėnesį.
 6. Aleksejevskis. Cilantro yra atsparus temperatūros kritimams. Įvorės yra stačios ir kompaktiškos. Subręsta per 35 dienas.
 7. Rytietiškas skonis. Augalo aukštis 60 cm, daug lapų. Žaliukų spalva yra šviesi. Cilantro veislės ypatumas yra stiprus aštrus aromatas. Paruoštas naudoti per 35-45 dienas.
 8. Santo. Koriandro krūmų aukštis 60 cm, vidutinis lapo dydis. Jis subręsta per 50 dienų.

Nepriklausomai nuo kalendros veislių savybių, geriausias nustato patys sodininkai. Koriandro derlius tiesiogiai priklauso nuo kruopščios priežiūros.

nereikalaujantis šilumos

Sėja

Norėdami auginti kalendrą ant palangės, turite teisingai pasodinti sėklas. Tam reikia įvykdyti nemažai reikalavimų.

Kaip pasodinti kalendrą į puodą:

sodinti teisingai

 1. Talpyklos dugnas turi būti užpildytas kanalizacija.
 2. Tada užpildykite maistinga dirva, palikdami 3 cm nuo viršaus.
 3. Išdėliokite 10 sveikų kalendros sėklų arba 20 atskirų sėklų (atsižvelgiant į indo plotį ir ilgį, kalendros sėklų skaičius skiriasi).Viena apvali sėkla duoda 2 augalus.
 4. Uždenkite žeme, sluoksnio storis 1-1,5 cm.
 5. Sudrėkinkite žemę, rekomenduojama naudoti purškimo buteliuką.
 6. Puodai dedami į šiltą, tamsią vietą, uždengtą plastiku ar stiklu.
 7. Kol dygsta cilantro, palaikykite dirvožemio drėgmę.
 8. Koriandro sėkloms sudygti reikia 7–10 dienų.

Jei kalendros sėklos mirkomos 1–2 valandas prieš sodinimą, jos sudygs greičiau. Kai tik pasirodo ūgliai, puodas dedamas ant apšviestos palangės, polietilenas pašalinamas.

maistingas dirvožemis

Kur dėti sodinuką

Koriandras mėgsta šviesą, trūkstant dienos šviesos, įmontuojamos papildomos apšvietimo lempos. Tinka langai, nukreipti į vakarus, idealu - pietiniai. Kuo daugiau šviesos, tuo geresni kalendros žalumynai. Vidinė temperatūra yra ne žemesnė kaip +15 ⁰С.

Kaip prižiūrėti

Pakanka laikytis paprastų agrotechnikos reikalavimų. Cilantro priežiūra yra minimali, augalai yra nepretenzingi ir nereikalingi.

apšvietimo komplektas

Temperatūra

Koriandras yra atsparus šalčiui, tačiau neigiamai vertina šilumą. Todėl optimali temperatūra žalumynams auginti kambario sąlygomis bus + 14 ... + 20 ⁰С. Tokiu atveju reikia sudrėkinti kalendrą, purkšti krūmą maždaug kartą per savaitę.

optimali temperatūra

Laistyti

Akoriandro žalumynams reikia drėgnos dirvos, kad jos tinkamai augtų ir vystytųsi. Pirmuosius 1–1,5 mėnesio reikia sudrėkinti purškiamu buteliu. Tai reikalinga tam, kad kalendros šaknys nebūtų išblukusios.

Ateityje švelniai laistykite dirvą šalia koriandro šaknų. Vanduo neturi liestis su lapais. Atsargiai įsitikinkite, kad augalas neišdžiūvo, kalendra sunkiai toleruoja tokius įtempius.

laistyti dirvą

Apšvietimas

Šviesa yra būtina tinkamam vystymuisi, koriandras nesitempia ir vešlią žalumą suteikia tik tuo atveju, jei jame yra pakankamai šviesos. Cilantro reikia 6–10 valandų per parą; jei jo trūksta, ant palangių įmontuojamos specialios lempos.

Retinimas

Koriandro augalų perteklių rekomenduojama pašalinti. Tai būtina, kad likę kalendros daigai jaustųsi laisviau ir vietoje plonų lapų sudarytų daugiau žaliosios masės.

ištiesia ir duoda

Pašalindami kalendros augalų perteklių, turėtumėte būti atsargūs, nereikia ištraukti nereikalingų daigų su šaknimis. Jie kruopščiai pjaustomi peiliu ar žirklėmis. Likusių augalų šaknų sistemos pažeidimas sulėtins krūmo augimą ir vystymąsi.

Laiku skiedžiamas kalendra, likusiems kalendros daigams suteiks galimybę išauginti daugiau žaliosios masės.

Vaikų pašalinimas

Derlius ant palangės yra būtinas, norint patiekti stalą šviežiu kalendra. Tačiau nepamirškite, kad bet kuris augalas linkęs daugintis. Augant koriams, žaliosios masės augimas labai sulėtėja. Augalas visą savo energiją meta į augančias sėklas.

reikia plėšyti

Tiems, kuriems jų nereikia, rekomenduojama pašalinti žiedkočius iš cilantro. Atsargiai, kad nenuvytumėte augalo, žirklėmis iškirpkite kylančias gėles. Tada augalas ir toliau džiaugsis žaliais žalumynais.

Trąša

Vasaros gyventojai nerekomenduoja uoliai maitintis. Bet kartą per mėnesį netrukdo maitinti kalendros kompleksinėmis trąšomis. Taigi lapai bus prabangesni, žalumynai bus sultingesni ir aromatingesni.

cilantro žiedkočiai

Kenkėjai ir ligos

Tarp vabzdžių, kurie kenkia kalendra:

 • lovos vabalai;
 • sėklų valgytojas;
 • žiemos samtelis;
 • skėčio kandis;
 • vielinis kirminas.

kurie daro

Norėdami kovoti su jais, koriandrą rekomenduojama apdoroti insekticidais.

Iš šių ligų cilantro yra jautrus miltligei ir ramunėlėms. Sergantiems augalams keičiasi lapų spalva. Būtina laikytis sodinimo technikos ir išvengti vandens nutekėjimo. Jei įvyko cilantro infekcija, sergantys augalai pašalinami, visi žalumynai apdorojami fungicidais. Jūs neturėtumėte valgyti perdirbtų kalendros lapų iki vaisto galiojimo laiko pabaigos. Šie duomenys yra nurodyti instrukcijose.

koriandro insekticidas

Derliaus nuėmimas

Skirtingai nuo kolekcionuojančių kalendros žalumynų lovose, augalai iš palangės niekada nėra supjaustomi iki šaknies. Palikite 1 cm stiebo ilgio. Tada kalendros lapai vėl pradės augti.

Nupjaukite koriandro lapus, kurių ilgis ne mažesnis kaip 15-20 cm. Norėdami tęsti žalumos augimą, paliekami maži centriniai lapai.

augalai nuo palangės

Cilantro ypatumas yra tas, kad jis labai greitai miršta.Kad neliktumėte be kalendros, naujas sėklas turėtumėte sodinti kas 2–3 savaites. Tuomet ilgą laiką apsirūpinsite kalendros žalumynais.

Koriandro sėklos skinamos, kai jas lengva nuimti rankomis. Dažniausiai jų spalva keičiasi į šviesiai rudą. Cilantro kruopščiai išdžiovinamas.

atskirtomis rankomis

Sandėliavimas

Laikykite šviežią kalendrą šaldiklyje, supjaustykite ir užšaldykite lapus. Tada įpilkite į gatavą patiekalą. Jei kalendros užšaldyti neįmanoma, galite ją nusausinti. Susmulkinkite kalendrą ir sudėkite į sausą indą sandariu dangčiu.

Prinokusios sėklos džiovinamos ir laikomos visos. Taigi cilantro sulaiko didžiąją dalį medžiagų, kurioms jis yra vertinamas. Prieš naudojimą kapokite kalendrą.

lapai supjaustyti

Kaip žiemą užsiauginti kalendros ant lango

Yra toks koriandro žalumynų auginimo ant palangių būdas, kaip ir sodinimas į posūkius. Procesas paprastas, kalendros žalumynai puikiai auga. Jums reikės:

 • plastikiniai šaldymo krepšiai;
 • neaustinis rankšluostis;
 • didelis plastikinis stiklas;
 • kempinė vienodam laistymui;
 • skystas kalio permanganato tirpalas;
 • vandenilio peroksidas;
 • derlingas dirvožemis;
 • kalendros sėklos.

koriandras ant palangių

Darbo paviršius ruošiamas, polietilenas sulankstytas per pusę, ilgis apie 35–40 cm, viršuje uždedamas valcuotas rankšluostis, jo ilgis yra trumpesnis nei polietileno. Norėdami baigti sukimąsi, turite palikti laisvą kraštą. Tada švelniai sudrėkinkite mangano vandeniu. Kitas etapas yra dirvos atsiskleidimas. Sluoksnio storis 1 cm, paskirstyti ant rankšluosčio paviršiaus, palikti 1 cm atstumu nuo viršutinio ir apatinio kraštų. Gausiai sudrėkinkite kalio permanganato tirpalu. Iš viršaus atsitraukdami maždaug 1–1,5 cm atstumu nuo dirvos sluoksnio pradžios, paskleiskite koriandrą. Cilantro sėklos dažnai dedamos kas 1 cm.

Paskutinis etapas yra lankstymas. Tvarkingas vamzdelis yra susuktas, o ne stipriai suspaustas ar suspaustas. Palieka vietos šaknims. Kai dirvožemis baigsis, likusį polietileną apvyniokite šiek tiek griežčiau. Susukite gautą susukimą taip, kad jis neatsipalaiduotų. Priklijuokite popierių, ant kurio pasirašomas sėklų pavadinimas ir sodinimo data.

tvarkingas vamzdelis

Į plastikinio stiklo dugną pilamas vanduo, apie 0,5 cm, ten įpilama 12–15 lašų vandenilio peroksido. Į jį įdedama sukinėlė su kalendra, uždaroma polietilenu, priveržiama elastine juostele. Atidžiai stebėkite vandens lygį, jis neturėtų nukristi. Po kalendros daigų nuimkite plėvelę, padėkite stiklinę ant saulėtos palangės.

Atsiliepimai apie auginimą namuose

Patyrusių sodininkų patarimai padės pradedančiajam augintojui teisingai užauginti kalendros žalumynus, vengiant bendrų klaidų.

pilamas vanduo

Nadezhda: „Auginti kalendrą lengva. Pakanka įvykdyti paprastus reikalavimus, o žalumynai bus ant stalo visus metus. Nereikia persodinti augalų, kultūra tai nemėgsta. Cilantro geriau iš pradžių sodinti į didelę talpyklą, tada pralaužti. Prieskonis tinka ne kiekvienam ir dėl sveikatos priežasčių. Todėl patariu apgalvoti ir įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

Cilantro yra naudingas žalias vitaminas, būtinas žmonėms. Auginti jį svetainėje nėra sunku, tačiau tie vasaros gyventojai, kuriems labai patinka koriandras, augina jį namuose ant palangės. Čia nėra nieko sunkaus, užtenka susirasti vietą, geras sėklas ir įvykdyti rūpinimosi kalendra reikalavimus.

paprasti reikalavimai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas