Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Gerai paruoštas ožkų tiektuvo dizainas palengvins savininkų gyvenimą ir leis tinkamai organizuoti maisto vartojimą. Ožkas valyti bus lengviau, atsižvelgiant į šėrimo sąlygas toje pačioje vietoje. Yra keletas standartinių sprendimų, variantų, kaip juos įgyvendinti namuose. Visi jie bus nagrinėjami, išsamiai ištirti pridedant vaizdo įrašą, brėžinius.

Paskyrimas

Tiektuvas yra specialus įtaisas, skirtas kontroliuoti išpylimą, saugų pašaro vartojimą ir, pageidautina, paprastas. Patyrę ožkų augintojai žino, kad gyvūnas gali būti išrankus maistui.

Lovas pats organizuoja šėrimo procesą. Ožka nėra žmogus. Ji nesupranta, kodėl neįmanoma išsklaidyti žolės aplink rašiklį, o po to taip pat vaikščioti prieš valgant. Jei yra specialus skyrius, ožkų savininkų rūpesčiai sumažės, o gyvūnai bus labiau organizuoti.

Pagrindiniai bet kokio tipo tiektuvo reikalavimai

Kad ir koks būtų tiektuvo dizainas, jis turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Ypač kai kalbama apie namuose pagamintą, o ne gamykloje pagamintą įrenginį. Jie apima:

 1. Sauga. Konstrukcija neturi atmesti galimybės sužeisti gyvūnus, įskaitant jaunus gyvūnus.
 2. Paprastumas. Namų meistrai neturi įmantrių mašinų ir įrangos. Todėl gamybos galimybė turi būti susieta su minimaliomis įrangos, specialių įrankių, medžiagų pirkimo išlaidomis.
 3. Maisto sauga. Tai yra viena iš pagrindinių užduočių, kuriai reikalingas tiektuvas. Svarbu tai, kad į jį buvo lengva sudėti pašarus, silosą, žolę ir lygiai taip pat lengvai išvalyti nuo „rupinių“ likučių.

ožkų tiektuvas

Trumpai tariant, tai yra pagrindinės projekto įgyvendinimo sąlygos. Belieka išsirinkti sau patinkantį variantą, pradėti gaminti.

Sauga

Naminės ožkos dažnai pradeda elgtis nenuspėjamai: dalijasi teritoriją, rengia muštynes ​​ar šokinėja, laipioja į kai kuriuos statinius, kaip ir jų laukiniai kolegos gentainiai. Saugaus tiektuvo esmė yra atmesti galimybę susižeisti gyvūnus, užkirsti kelią jaunų gyvūnų priespaudams jų vyresniųjų tarpe.

Dizaino paprastumas

Iš praktikos žinome, kad paprasti sprendimai ne visada yra patys blogiausi. Veisėjas neturi laiko atlikti sudėtingų skaičiavimų, tiekdamas tiektuvus naudodamas modernias medžiagas ir technologijas. Ir už tai paprastai nereikia mokėti papildomų pinigų.Reikalingas paprastas, lengvai įgyvendinamas ožkų tiektuvo dizainas. Pageidautina, kad jį surinktų vienas asmuo ir minimalų laiką (dieną, savaitgalį).

Pašarų konservavimas

Įprastą pašarą galite rasti bet kur. Ir šiuo atveju ožkos neturi konkrečios vietos valgyti. Kitas dalykas yra tiektuvas. Taigi ožkos bus įpratusios valgyti griežtai nustatytame šerdies ir pašaro kampelyje, o daug mažiau skysto šėrimo išeis. Jei tik todėl, kad bus sunkiau išsklaidyti ožką iš tiektuvo.

Tipiškos ožkų bandos šėrimo struktūros

Priklausomai nuo pašarų tipo, yra keli dizaino tipai. Labai svarbu suprasti šią aplinkybę. Tūriniai tiektuvai nėra tokie kaip skysti ožkų šėrimo įtaisai. Todėl jie skiriasi tuo, kaip jie įgyvendinami. Atitinkamai, jūs turite iš anksto žinoti, kuris variantas bus jums priimtinesnis. Taigi, tipiški tiektuvų tipai:

 • biriems pašarams;
 • skystam mišiniui;
 • augalų maistui.

Ir tada mes apsvarstysime kiekvieną dizainą atskirai su jo privalumais ir trūkumais.

ožkų tiektuvas

Palaidi pašarai

Populiarus tarp ožkų savininkų: mišrus pašaras, sėlenos, grūdų mišiniai. Jie yra klasifikuojami laisvai tekančių kategorijoje. Šis pasirinkimas yra pateisinamas, nes jis leidžia gyvūnams priaugti svorio, priaugti riebalų. Kalbant apie tiektuvo dizainą, jis turi atitikti 2 kriterijus: pašaro saugumą ir maksimalų ožkų sunaudojimą.

Skystas pašaras

Skystųjų frakcijų mišiniai yra populiarūs dėl įvairių komponentų, kuriuos galima pridėti prie jų. Įskaitant silosą, vyną, grūdus, praskiestą vandeniu iki reikiamos konsistencijos. Tokiu atveju lovį turėtų sudaryti vamzdžių sistema, specialus lobis. Sauso mišinio dizainas čia neveiks.

Valgomoji augalinė medžiaga

Atskirą kategoriją sudaro šieno ir kitų ožkų pašarų tiektuvai. Būtina užtikrinti, kad ožkos pašaro neišvilktų, neišbarstytų per visą švirkštimo priemonės plotą. Iš medinės dėžutės surinktas sennikas, palaipsniui siaurėjantis žemyn, geriausiai atitinka šias sąlygas. Galimi ir kiti variantai.

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Reikalingi įrankiai

Prieš pradėdami įgyvendinti idėją, turite pasirūpinti reikiama įranga. Nepaisant to, kad pasirinkta paprasčiausia, lengvai surenkama konstrukcija, jos neįmanoma padaryti be įrankių ir prietaisų. Kaip pagrindinę medžiagą rekomenduojama naudoti įprastą medieną, strypus, lentas ir lentjuostes. Juos lengva nusipirkti bet kurioje lentpjūvėje, sandėlyje.

Prie jų pridedamos darbo priemonės:

 • pjūklas ar elektrinis dėlionė, rankinis diskinis pjūklas;
 • elektrinis gręžtuvas, atsuktuvas;
 • metalo plaktukas;
 • metras, liniuotė ar matuoklis.

Į papildomą įrangą įeina: žymeklis (pieštukas), grąžtai, tvirtinimo detalės (varžtai, vinys, plieniniai kampai), grąžtai. Jei reikia, rinkinys pritaikomas atsižvelgiant į konkrečius poreikius.

Skirtingų tiektuvų gamybos rekomendacijos

Konstrukcijai turi įtakos pašarai, kurie, kaip manoma, augina gyvūnus. Tai turės įtakos brėžiniams, tiektuvo gamybos sąnaudoms, medžiagų ir įrankių pasirinkimui. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į šėrimo vietos vietą. Taigi, kad tai būtų patogu ir gyvūnams, ir savininkams.

Nepageidautina naudoti plastiko, bet kokių polimerų, metalo. Ožkos yra šiek tiek kaprizingos, jos lengvai atsisako valgyti iš tiektuvo, kuris kažkaip kvepia „neteisingai“. Įtakoja gyvūnų dizainą ir dydį. Jauniems gyvūnams kūdikiai labiau tinka darželyje, iš kur jie gali gauti maisto be problemų.

Vaizdo įraše parodyta viena iš gamybos galimybių:

Medelyno tipas

Mažiems vaikams ėriukų tiektuvą lengva pastatyti per pusę dienos, net ir neturint profesionalaus dailidės įgūdžių. Tai yra, savo rankomis, be sudėtingos įrangos ir mechanizmų. Surinkimas atliekamas keliais etapais. Panagrinėkime tai žingsnis po žingsnio:

 1. Apatinis rėmas.Jos dydį lemia gyvūnų skaičius, vienu metu laikomas švirkštimo priemonėje. Visiems turėtų pakakti maisto, kad niekas nealktų. Kojos dedamos į kampus: jie suriša konstrukciją, suteikia tvirtumo ir yra grindų montavimo pagrindas.
 2. Apačia. Jis surenkamas iš sandariai pritvirtintų lentų. Leidžiama naudoti storos faneros, medžio drožlių plokštės, OSB plokščių lapą. Šiame elemente nėra skylių, kitaip pašarai išsiplės, išsibarstę ant rašiklio grindų.
 3. Viršutinis rėmas. Susideda išilginių strypų. Prie jo pritvirtintos skersinės juostos, trumpo ilgio lentos, lentos. Žingsnis neturėtų būti per dažnas - gyvūnai negalės įkišti galvos, valgyti normaliai.

Tiektuvo surinkimo etapai išsamiai parodyti vaizdo įraše:

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Medinis

Galite pagaminti kampinį tiektuvą iš 2 medinių lentų ar padėklų. Jie naudojami pristatant prekes, o vėliau išmetami kaip nereikalingi. Taigi neturėtų kilti problemų dėl medžiagos. Pasirodo, dar vienas darželis, bet kita versija.

ožkų tiektuvas ožkų tiektuvas

Arba galite tai padaryti:

ožkų tiektuvas

Nuo armatūros

Jei yra prieiga prie armatūrinių strypų atraižų, taip pat prie elektrinio suvirinimo įrenginio, padavimo įtaisas gali būti pagamintas iš metalo. Šios tiektuvo versijos sudėtingumas yra didesnis nei medinio. Bet jis yra daug stipresnis, o tai reiškia, kad jis tęsis ilgiau. Ožkos negali perkelti tokio darželio, apversti jo. Tačiau yra ir trūkumų: išlieka rizika susižeisti gyvūnus. Aštrių, kyšančių dalių reikėtų kuo mažiau. Arba paslėpkite juos po įdėklais, išvalykite, įmerkite į pagrindą.

Kad būtų lengviau suvokti, pateiktas tiektuvo brėžinys su matmenimis.

ožkų tiektuvas

Taip pat yra kompaktiško metalo tiektuvo variantas:

ožkų tiektuvas

Ir gatvė:

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Prancūzijos tiektuvai

Prancūzija ožkų auginimo srityje turi didžiulę patirtį, kurios skolintis nėra nuodėmė. Vietiniai mažieji atrajotojai yra panašūs į daigynus, tačiau skiriasi nuo jų.

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Pagal dizainą tai dėžutė, kurios sienose išpjautos skylės, kad atitiktų gyvūno snukio dydį. Iš tikrųjų tai yra universalaus tiektuvo variantas: čia leidžiama dėti tiek birius, tiek rupius pašarus. Maitinimas vyksta prietaiso viduje. Tai sumažina atliekų kiekį. Taip pat prancūziškas tiektuvas leidžia ožkoms suvalgyti beveik viską, kas slypi viduje.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Įrengimas turi vieną trūkumą: dėl viršutinės dalies nebuvimo gyvūnai dažnai šokinėja į vidų. Todėl būtina aprūpinti šėrimo dėžę dangčiu arba padidinti sienų aukštį.

Iš vamzdžių

Iš medžiagų, likusių pakeitus kanalizacijos sistemą, išleidžiami drenažo įtaisai dachoje, paruošti pašarų dalytuvai. Jums reikės plastikinių vamzdžių, kurių skersmuo yra 10 ar daugiau centimetrų. Nepageidautina naudoti naudotas konstrukcijas, kurios liečiasi su atliekomis: ožkos rizikuoja užsikrėsti.

Tiektuvo konstrukcijos aukštis yra iki 1,5 metro. Vamzdis supjaustomas į 3 dalis - 700, 200 ir 100 milimetrų. Jums taip pat reikės šakos, arbatos. Toliau segmentai sujungiami, kaip parodyta paveikslėlyje. Aštrūs kraštai ir šiurkštumas turi būti nušlifuoti ir pašalinti. Ant viršaus uždedamas dangtis, gatavas balionėlis vandentiekio spaustukais pritvirtinamas prie ožkos rašiklio sienos.

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Iš plastikinės statinės

Puikūs ožkų tiektuvai gaunami iš našlaičių plastikinių konteinerių. Talpyklą galite naudoti tik kruopščiai išvalę, pakartotinai plovę muilu ir išdžiovinę. Būtina sąlyga: statinėje neturi būti nuodingų skysčių, medžiagų (degalų ir tepalų, tirpiklių, dažų) likučių. Visos šios medžiagos sukels ligas ir gyvūnų mirtį.

Pažeisti konteineriai su įtrūkimais, drožlėmis, kriauklėmis ir skylėmis neveiks. Tada pasirinkite 1 iš 2 galimų tiektuvo organizavimo variantų - horizontalų arba vertikalų.

Horizontalus

Pirmiausia uždėkite švarią, sausą statinę ant šono.Tada iš eilės pažymėkite 5-15 centimetrų atstumu nuo krašto galuose, kad pašalintumėte "dangtelį" iš viršaus. Gautas langas bus užpildytas maistu. Šoninėse sienose reikia padaryti skylių šėrimui (kad ožka galėtų įkišti galvą).

Dugne patartina gręžti keletą skylių plonu gręžtuvu: tai užtikrins skysčio nutekėjimą, supaprastins tiektuvo valymą. Belieka išvalyti aštrius kraštus, padaryti konstrukciją sunkesnę arba sumontuoti į medinę dėžutės laikiklį. Nupjautą dalį galima paversti dangčiu, pritvirtinant ją prie statinės vyriais ar virve.

Ožkų tiektuvų tipai ir kaip tai padaryti patys, instrukcijos ir brėžiniai

Vertikalus

Konstrukcija yra sudėtingesnė nei ankstesnė ta prasme, kad reikės tiksliai pažymėti statinę. Paprastai tiektuvo paruošimas atrodo kaip „G“ raidė. Tokie skaičiai turėtų pasirodyti 2. Pjūvio aukštis iki konteinerio krašto turėtų būti lygus 20 centimetrų. Vertikali siūlė tiksliai dalija statinę per pusę. Tada gautą langą galite uždaryti smulkiu tinkleliu, paliekant ožkas su anga apačioje. Konstrukcija pritvirtinta prie stiprios pagrindo arba sveriama žemyn.

Horizontalusis tiektuvas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas