50 geriausių kukurūzų veislių su aprašymais ir savybėmis

Renkantis kukurūzų veislę, kruopščiai tiriamos jų savybės. Pasirinkimas atliekamas atsižvelgiant į numatomą pasėlių paskirtį ir auginimo sąlygas. Iš daugelio rūšių rūšių kukurūzai parenkami atsižvelgiant į specifinį skonį ir nokinimo laiką. Paskirtos pašarinių kukurūzų rūšys, skirtos kukurūzams ir kitiems tikslams.

Geriausios kukurūzų veislės

Skiriamos skirtingos kukurūzų rūšys, kurių neįmanoma išskirti. Yra didelė grūdinių kultūrų klasifikacija. Būtina pasirinkti tinkamą veislę atsižvelgiant į geografines savybes ir oro sąlygas.

Svarbų vaidmenį renkantis veislę vaidina nuimto derliaus paskirtis. Pavyzdžiui, pūsti kukurūzus tinka tik sprogusios daržovės. Tam tikros rūšys yra tinkamos konservuoti, virti ar užšaldyti.

Namuose auginant Rusijoje geriausiomis kukurūzų veislėmis laikomos:

 • Saldusis „Lakomka 121“ veislė išsiskiria ankstyvu derliaus nokinimu. Nuo sudygimo iki brendimo momento praeina 65 dienos. Derlius didelis, grūdai geltoni, augalo ilgis 18 cm.
 • Dobrynya išsiskiria didelėmis ausimis, turinčiomis saldų skonį. Augalo aukštis 160 cm, geltoni grūdai. Derlius nuimamas po 70 dienų.

Dobrynya kukurūzų išvaizda

 • Dvasia priklauso ankstyvosioms saldžiosioms kultūroms. Derliaus nuėmimas prasideda praėjus dviem mėnesiams po pasodinimo. Augalas yra nepretenzingas, pasiekia dviejų metrų aukštį, grūdai yra dideli, sodriai geltoni.
 • Veislė Ankstyvasis auksas reiškia ankstyvojo nokinimo laikotarpio augalus (praeina 90 dienų). Daržovė pasižymi atsparumu grybelinėms ligoms, formuoja didelį derlių. Ausys yra mažos, su geltonais, minkštais grūdeliais.
 • Ledo nektaras yra vėlyva nokinimo rūšis. Skiriasi dideliu saldumu ir gausiu derlingumu. Ausys yra didelės, grūdai geltoni, minkšti ir sultingi.

Kitos javų veislės ir hibridai yra šie: Sundance, Pioneer, Syngenta, Jubili.

Kukurūzai: veislės ir hibridai

Buvo nustatytos ne tik veislės, bet ir kukurūzų hibridai. Jie pasižymi dideliu atsparumu ligoms, turtingu derlingumu, atlaiko oro pokyčius, o nuimtas derlius ilgą laiką laikomas ir nepablogėja.

Yra 6 pagrindinės daržovių veislių cukraus rūšys, kurios skiriasi grūdų spalva ir forma, taip pat burbuolių ir lapų struktūra. Kiekvienoje grupėje yra labai derlingos kukurūzų rūšys. Kukurūzų rūšys:

 • Kukurūzai su cukrumi naudojami virimui. Grūdai yra maistingi ir saldūs, išorinis apvalkalas yra raukšlėtas.
 • Dantų tipo daržovės dažniausiai naudojamos pramoniniams tikslams. Skiriamasis bruožas yra 75% krakmolo kiekis, didelis stikliniškumas ir mažas miltelių tūris.

atviro lauko kukurūzai

 • Titnagas ar indiška veislė neturi didelio derlingumo, tačiau turi daug kitų privalumų: gerai toleruoja šalčius, yra atsparūs daugeliui ligų, o stiprus stiebas neleidžia apsigyventi. Idealiai tinkamas gyvūnų pašarams, nes grūduose yra daug krakmolo.
 • Malusi ar krakmolinga grūdinių kultūrų įvairovė Rusijoje auginama retai. Jis gerai nelaiko ir toleruoja blogą orą. Grūdų lukštų praktiškai nėra, todėl derlių nuimti sunku, dauguma ausų yra pažeistos.

 • Vaškinė kultūra yra reta. Grūdai turi būdingą vaškinę spalvą, odelė yra plona ir lygi, juose yra 95% krakmolo. Naudojamas gyvūnų pašarams.
 • Kukurūzai, naudojami sprogus, naudojami konditerijos gaminiams ruošti. Krakmolo kiekis grūduose yra ne didesnis kaip 60%.

Produktyviausias daržovių veisles galima rasti tarp kitų grupių. Taip pat yra pusiau dantytų, randingų, krakmolingo cukraus rūšių kukurūzai.

jau virti kukurūzai

Ankstyvi kukurūzai

Ankstyvosioms kukurūzų veislėms priskiriami augalai, kurie sugeba suformuoti derlių per trumpą laiką, 11–12 savaičių po pasodinimo. Tinka regionams, kur trumpa vasara. Geriau sodinti sodinukus atviroje žemėje. Veislės:

 • Ankstyvas saldus „Trophy F1“ hibridas su 75 dienų auginimo sezonu. Augalo stiebas neviršija dviejų metrų, ausis yra maža (ne didesnė kaip 22 cm). Augalas atsparus ligoms, gerai toleruoja sausrą.
 • Jubiliejus F1 išsiskiria ankstyvu nokinimu (81 dieną), sodriu skoniu, dideliu derlingumu ir atsparumu ligoms. Burbuolės ilgis 23 cm, grūdai geltoni, saldūs.

 • Ankstyvas prinokęs hibridas „Landmark F1“ gali būti laikomas ilgą laiką po derliaus nuėmimo, rodo atsparumą daugeliui ligų, burbuolės ilgis 21 cm, grūdai geltoni, sultingi.
 • Kukurūzų hibridinis „Ladoga 250 MV“ turi vidutinės ankstyvosios brandos ribas. Auginimo sezono trukmė yra 105 dienos. Grūdai yra dantyti, geltoni. Augalas yra 250 cm aukščio.Hibridas yra labai atsparus sausrai, neužmiega, retai suserga.
 • „Ladoga 191“ priklauso ankstyvojo brandinimo kukurūzų hibridams. Derlių galite pradėti derėti po 95 dienų. Grūdai yra odontoidinio ir silicio spalvos, geltonos spalvos. Augalo stiebas siekia 250 cm, hibridas gerai toleruoja šaltį ir yra labai atsparus ligoms.

Ankstyvosios augalų veislės leidžia ankstyvą derlių ir visos turi geras savybes.

kukurūzų branduoliai

Vidurio sezono saldžiųjų kukurūzų veislės

Ilgesniam nokinimo laikotarpiui būdingos daržovės, kurių vidutinis nokinimo laikotarpis. Šios kukurūzų veislės gerai toleruoja trumpalaikę sausrą, javai gerai laikomi ir išlaiko savo skonį bet kokio kulinarinio gydymo metu. Veislės:

 • Puikios kokybės ir nuostabaus, saldaus skonio hibridas „Sweetstar F augalas“ apie du metrus. Ausys yra 22 cm ilgio, grūdai yra gintaro geltonumo. Parodo gerą atsparumą ligoms.
 • Kukurūzų „Maxalia“ hibridas pasižymi vidutiniu augalo dydžiu, pailga ausimi, dantimis, geltonais grūdais. Hibridas atsparus daugeliui ligų, suteikia didelį derlių.
 • Brusnitsa veislės auginimo sezonas trunka 80 dienų. Voratinklis yra 22 cm ilgio ir sveria 200 g. Grūdai yra sultingi ir gelsvos spalvos. Didelis atsparumas ligoms.

 • Mėgstamiausias hibridas reikalauja tręšimo ir drėkinimo, yra atsparus daugeliui ligų ir turi didelį derlių. Augalo aukštis 170 cm, ausies ilgis 19 cm, svoris 200 g. Ryškiai geltonos spalvos kariopas.
 • Į veisles kukurūzai grūdams Saldus, sultingo skonio perlai, kurie nesikeičia verdant, šaldant ir konservuojant. Stiebas yra 20 cm aukščio, ausis suformuota 21 cm ilgio.Aukštas atsparumas ligoms ir gera laikymo kokybė.

Kitos populiarios grūdinių daržovių veislės ir hibridai, kurių vidutinis nokinimo laikotarpis yra: Delikatesas, Rusalka, Spirit F1.

kukurūzų sūpynės

Produktyviausios vėlyvosios veislės

Daržovė su vėlyvu derliaus nuėmimu yra labai atspari įvairiems neigiamiems veiksniams. Produktyviausios vėlyvojo brandinimo kukurūzų veislės yra šios:

 • „Polaris“ hibrido auginimo sezonas yra 105 dienos. Kultūra reikalauja tręšimo, drėkinimo, netoleruoja šalčio, tačiau yra atspari ligoms ir nakvynei. Stiebo aukštis yra 200 cm, burbuolės ilgis - 24 cm, o svoris - 330 g. Grūduose yra daug cukraus, jie yra geltoni, o viršuje padengti plonu apvalkalu.
 • Bashkirovets hibridas pradeda bręsti po 140 dienų. Daigai netoleruoja šalčio. Augalas siekia 280 cm, burbuolės ilgis - 23 cm, svoris - 350 g. Caryopsis yra didelis, lygus, šviesiai geltonos spalvos. Kultūrą retai veikia įvairios ligos.
 • Rusų sprogimas 3 trunka 95 dienas. Augalo augimas 180 cm, ausies ilgis 20 cm, svoris 250 g. Derlius vidutinis, parodo atsparumą ligoms. Naudojamas kukurūzų ir grūdų gamybai.

Visų veislių grūduose yra didelis cukraus kiekis, minkšta ir sultinga caryopsis.

Popcorn kukurūzai

Aguonoms pasirenkamos tam tikros kultūros veislės. Šios grupės daržovių agurkai turi plonas sienas, jų viduje yra lašas vandens su krakmolu, kuris kaitinant virsta garais. Dėl to grūdai suyra slėgiu.

Virimui naudojamos šios veislės kukurūzų: Lopai-lopai, Ping-pong, Volcano, Zeya red, Gostinets, Vnuchkina džiaugsmai.

Aguonų kukurūzų veislių charakteristikos:

 • Oerlikono burbuolės pradeda bręsti po 105 dienų. Augalo aukštis 220 cm, burbuolės svoris 120 g, dideli geltoni grūdai. Veislė išsiskiria dideliu atsparumu šalčiui ir ligomis.

gražus kukurūzų sūpynės

 • Vulcan veislė yra atspari daugeliui ligų, sausrai, šalčiui. Augalo aukštis 200 cm, ausies ilgis 21 cm, grūdai maži, geltoni.
 • Puiki Zeya red veislė išsiskiria bordo-raudonos spalvos grūdais ir ankstyvu nokinimu (80 dienų). Augalas užauga iki 180 cm, burbuolių ilgis - 20 cm.
 • Ankstyvo nokinimo daržovių veislė „Vnuchkina Joy“ kukurūzams išsiskiria ankstyvu nokinimu, vidutiniškai pakanka 72 dienų. Augalas pasiekia 160 cm aukštį, burbuolės yra mažos, jų ilgis 11 cm, svoris - 230 g. Grūdai yra maži, oranžiniai. Veislė atspari ligoms, suteikia pastoviai aukštą derlių net nepalankiomis sąlygomis.

Sprogstantis pasėlis yra reikalingas dirvai laistyti, tręšti ir orui. Todėl akmenis, atlaisvinimą, ravėjimą reikia atlikti reguliariai.

Krasnodaro kukurūzai

Geriausios grūdinių daržovių veislės, naudojamos atviroje žemėje, yra plačiai naudojamos gamyboje ir sėkmingai auginamos karšto klimato regionuose. Visi jie išsiskiria dideliu, stabiliu derlingumu, jie toleruoja nepakankamą dirvožemio drėgmę ir gerą sausrą:

 • Į vidutinio ankstyvumo augalų tipus įeina kukurūzų sėklos veislės Krasnodarskiy 291. Auginimo sezonas trunka 108 dienas. Hibrido derlius yra didelis. Grūdai yra dantyti, geltoni. Augalo aukštis 190 cm, cilindrinė ausis sveria 300 g. Hibridas atsparus ligoms ir sausrai.

kukurūzų veislės Kukurūzų Krasnodaras 194 MB

 • Kukurūzų Krasnodaro 194 MB derlius yra vidutinis. Jie auginami grūdams ir silosui. Pagrindinės Krasnodarskiy 194 kukurūzų veislės savybės yra tokios: burbuolė yra cilindro formos, grūdai yra odontoidiškai silicio formos, augalas užauga iki 250 cm. Hibrido aprašyme yra didelis atsparumas nakvynei, šalčiui ir ligoms.
 • „Krasnodar 377 AMV“ priklauso vidutinio sezono augalų tipui, kurio vegetacijos periodas yra 113 dienų. Augalo aukštis 250 cm, grūdai geltoni, danties formos. Ausis sveria maždaug 370 g.Hibridas gerai toleruoja sausrą, atsparus ligoms.

Kitos Krasnodaro kukurūzų veislės: hibridiniai Krasnodaro kukurūzai, Krasnodaro cukrus 250, Krasnodar 436 MV, Krasnodar 303 TV.

Pašarinių kukurūzų veislės

Pašariniai kukurūzai auginami naminiams žolėdžių augintojams. Augalas turėtų būti išskirtas masyviais žalumais ir negalima laukti visiško burbuolių nokinimo. Šios sėklos laikomos geriausiomis pašarinių kukurūzų veislėmis:

 • Daržovių hibridas „Pearl“ pasižymi dideliu derlingumu, vidutinio ankstyvumo nokinimu (82 dienos), atsparus daugeliui ligų.
 • Adevey kukurūzų hibridinės sėklos auginamos grūdams ir silosui, tinkamos ankstyvajai sėjai. Augalo aukštis 270 cm, pailgos burbuolės, silikatiniai-dantyti grūdai. Hibridas atsparus nakvynei, sausrai, ligoms.
 • Vidutinio dydžio Saratovo cukrus, kurio stiebo aukštis 150 cm, pasižymi ankstyvu nokinimu. Veislė vertinama dėl atsparumo sausrai, šaltam orui ir ligoms.
 • Geriausias pašarinis kukurūzas yra „Aurica“. Augalo aukštis 170 cm. Ankstyvosios subrendusios veislės. Silpnai paveiktos grybelinių ligų.

pašarinių kukurūzų išvaizda

Kokias kitas kukurūzų veisles galima auginti gyvūnams šerti? Šios pašarų veislės yra populiarios:

 • Didelio derlingumo, ankstyvo nokinimo hibridas „Auksinė vilna“ yra atsparus pagrindinėms ligoms ir yra atsparus nakvynei. Kultūra reikalauja šilumos, laistymo ir tręšimo.
 • Ankstyvojo subrendimo hibrido „Kuban“ augalai užauga iki 170 cm. Jie išsiskiria dideliu siloso masės produktyvumu.
 • Ankstyvas prinokęs hibridas Viola pasižymi dideliu siloso derlingumu. Hibridas atsparus nakvynei ir ligoms. Kamieno aukštis 2 metrai.

Yra įvairių elitinių DKS kukurūzų hibridų iš „Monsanto“. Visi hibridai yra tinkami silosui auginti laikantis tradicinių žemės dirbimo būdų.

Baltojo kukurūzo veislės

Baltoji daržovių įvairovė priklauso hibridams. Saldus audinys yra baltas ir mažo dydžio. Pats augalas užauga iki dviejų metrų, lapai ilgi, smailūs. Rūšys:

 • „Thompson Prolific“ yra derlingi derliai iš Šiaurės Amerikos. Augalas užauga iki 3 metrų. Ausų ilgis yra 42 cm, stambūs grūdeliai yra balti. Dažniausiai auginami miltams gaminti.
 • Hibridinė sniego lavina reiškia anksti subrendusius, vidutinio dydžio, derlingus augalus. Baltieji grūdai yra saldūs ir sultingi. Hibridas gerai toleruoja sausrą ir šaltį.

baltų kukurūzų išvaizda

 • Viduržemio sezono daržovių veislė Baltasis debesis, skirtas pūsti kukurūzus. Augalas yra vidutinio dydžio, ausies ilgis 22 cm.Šiaurė yra atspari pietinei helmintosporiozei.
 • Ankstyvas prinokęs hibridinis „Snow Queen“ yra skirtas virti ir kepti. Augalas pasižymi dideliu atsparumu ligoms, stiebo aukštis siekia 180 cm, ausų ilgis 18 cm, grūdai yra balti, turintys daug cukraus.

Kitos veislės, turinčios baltųjų grūdelių spalvą, yra tokios: „White Sugar Queen“, „Eskimo“, „Ice Nectar“, „Snow White“.

Japonų kukurūzai

Tarp kitų grūdinių kultūrų veislių yra tik japoniški kukurūzai, kurie yra labiau dekoratyvinės veislės. Pogrupis skiriasi ne tik savita burbuolių spalva ir forma, bet ir gražiais lapais.

Ausys tinkamos vartoti pieniškame prinokimo etape, tačiau jų forma nevienoda, o grūdai - maži. Japoniškų kukurūzų sėklos dažniausiai būna tamsiai raudonos, burbuolės mažos, pailgos.

Kukurūzai Perlų stebuklas išsiskiria gražiais, dekoratyviniais žalumynais su įvairiaspalvėmis juostelėmis. Augalas pasiekia 160 cm aukštį, prinokusias ausis galima valgyti ir jomis papuošti. Atvirame lauke auginama kultūra reikalauja šilumos ir dirvožemio sudėties. Netoleruoja skersvėjų ir stipraus vėjo.

įvairiaspalvis kukurūzas

Bonduelle veislė

Tiesą sakant, tokio tipo kukurūzų nėra.„Bonduelle“ yra konservuotų maisto prekių ženklų, vienijančių saldžiųjų rūšių daržoves, pavadinimas: „Trophy F1“, „Spirit F1“, „Dobrynya F1“, „Bonus“.

Saldus, stambiagrūdis Bonduelle kukurūzų veislė yra skirta auginti centrinėje Rusijos dalyje. Daugeliui pasėlių hibridų būdingas didelis derlius ir puikus skonis. Ausys su saldžiais grūdais gali būti valgomos šviežios arba virtos.

Norint auginti kukurūzus su geru derliumi, būtina nustatyti pakankamą drėkinimo ir tręšimo režimą. Galite pasirinkti veisles Bonduelle, kurių nokinimo laikas ir skonis yra skirtingi.

Bonduelle kukurūzų sėklos

Kukurūzai virti

Virimui reikia pasirinkti ne pašarines kukurūzų veisles, o cukraus rūšis pieno subrendimo stadijoje. Grūdų spalva turėtų būti pieniškai geltona arba auksinė. Virimui geriausia pasirinkti cukrinių kukurūzų veisles: Spirit, Voronezh 80, Pioneer, Ice nectar, Jubili, Early gold, Lakomka.

Daržoves galite virti puode, lėtoje viryklėje, orkaitėje, mikrobangų krosnelėje. Prieš verdant, ausies nereikia nulupti, tiesiog reikia pašalinti viršutinius lapus. To paties dydžio burbuolės kurį laiką dedamos į šaltą vandenį ir tik tada jos pradeda virti. Tada jie perpilami į naują šaltą vandenį ir uždedami. Druska ir cukrus dedami 15 minučių prieš virimą.

Jauni kukurūzai visiškai virti užtrunka 20 minučių. Subrendusi daržovė virta šiek tiek daugiau, apie 40 minučių. Paruošimą galima vertinti pagal kruopų minkštumą, jei jie lengvai pradurti šakute, tuomet jūs galite nusausinti vandenį. Po to dar 30 minučių keptuvė su daržove apvyniojama šiluma.

Dantiniai ir pusiau dantyti

Dietinių kukurūzų veislėse (Sterling, Syngenta, Dneprovsky 172 MV, Krasnodar 436 MV, Kadr 443 SV) grūdai turi pailgą formą su būdingu įdubimu viršuje, kuris susidaro nokinimo metu. Iš esmės jie primena dantį. Šiai augalų grupei priklauso veislės ir hibridai su geltonais ir baltais grūdais. Dažniausiai veislės su vėlyvu derliaus nokinimu.

Pusiau dantis pasėlis gaunamas sukryžminant titnago ir daigų kukurūzus. Ši grupė išsiskiria veislėmis, turinčiomis didelį derlių. Augalas gali būti naudojamas gyvūnų pašarams gaminti, ausims leidžiama valgyti.

kukurūzų sterlingų išvaizda

Silicio

Titnaginių kukurūzų grūdai yra apvalūs, viršus išgaubtas, paviršius lygus ir blizgus. Spalva gali būti alyvinė, šokolado, margi arba geltona. Skiriamasis bruožas yra didelio kiekio krakmolo kiekis.

Populiariausi titnaginių kukurūzų tipai yra šie: „Voronezh 80“, „Voronezh 76“, „Severodakotskaya“, „Cherokee Blue“, „Ornamental Congo“. Visoms veislėms būdingas didelis derlius, atsparumas ligoms ir oro temperatūros pokyčiai.

kukurūzų veislė Voronežas 80

Hibridinis reiškinys

SI kukurūzų hibridas turi vidutinio ankstyvumo derlių. Auginamas auginant gyvulinius pašarus, taip pat grūdus. Grūdai turi dantį primenančią oranžinės spalvos formą, krakmolo kiekis yra 72%. Augalas pasižymi dideliu atsparumu ligoms.

Kitos hibridinio fenomeno savybės: didelės ausys su daugybe eilučių, grūdai nokinimo metu greitai išleidžia drėgmę, šaknų sistema greitai vystosi. Augalas yra labai atsparus sausrai, šalčiui ir nakvynei.

Pioneer ir jo hibridai

Žinomas kukurūzų sėklų gamintojas yra „Pioneer“. Užaugintos augalų veislės auginamos bet kokiomis klimato sąlygomis, jos pasižymi atsparumu grūdinių kultūrų įprastoms ligoms ir leidžia nuimti turtingą derlių. Grūdai ant burbuolės yra pailgi, dideli ir dantyti. Korpusas yra vidutinio kietumo.

Populiariausi „Pioneer“ kukurūzų hibridai apima: PR38D93 Anasta, 3893 Clarica, Pioneer 37D25 ir 39F58. Veislių charakteristikos:

 • Į silicio dantis panaši veislė Pr39B29 FAO 170 su labai ankstyvu nokinimu. Auginamas silosui ir grūdams. Grūdų minkštimas turi daug krakmolo, jie greitai išskiria drėgmę nokindami.
 • „Elita FAO 210“ pasižymi greitu augimu, atsparumu neigiamiems veiksniams ir ligoms bei gerai prisitaiko prie bet kurios dirvožemio sudėties. Silikatinio grūdo, kuriam būdingas didelis drėgmės grįžimas nokinimo metu.

pionierių kukurūzų išvaizda

 • „Costella FAO 220“ yra trumpas augalas. Grūdai yra silicio danties tipo ir turi daug krakmolo. Hibridas atsparus pagrindinėms ligoms, prisitaiko prie bet kurios dirvožemio sudėties.
 • „Claric FAO 310“ sezono vidurio hibridas pasižymi dideliu derlingumu. Grūdų rūšis yra danties tipo, brandinimo metu jie gerai išskiria drėgmę. Hibridas gerai toleruoja sausras ir ligas.
 • Vidutinio vėlyvumo hibridas PR 38D93 Anasta su dideliu derlingumo potencialu. Grūdai išsiskiria dideliu drėgmės grįžimu ir yra danties tipo. Parodo atsparumą daugeliui ligų.

Dėl didelio maistinių komponentų kiekio „Pioneer“ kukurūzuose jis naudojamas žolėdžių pašarų gamybai, taip pat naudojamas maisto pramonėje miltų, grūdų, konservuotų produktų gamyboje.

kukurūzų pradininkas atvirame lauke

Filmas

Visos lukštentų kukurūzų veislės neturi maistinės vertės, todėl jų yra labai mažai. Auginkite kukurūzus tik silosui, siekiant žaliosios masės. Plačiai paplitusi kultūros įvairovė Afrikoje, kur ji eina žolėdžių augalų maitinimą.

Filmuotų augalų rūšių tėvynė yra Pietų Amerika. Grūdų spalva ir forma nesiskiria nuo kitų rūšių kukurūzų.

Būdingas bruožas yra svarstyklės, apimančios visą ausį ir kiekvieną atskirą grūdelį.

Vaškinis

Vaškinių kukurūzų veislės turi matinį, lygų grūdelių paviršių. Išorinis apvalkalas yra nepermatomas ir tankus. Minkštimas yra nemandagus, lipnus, nes minkštimas yra beveik 100% amilopektino.

Vaškinis kukurūzas

Veislių aprašymas:

 • Vidurvasario sezone braškių kultūra yra susijusi su dekoratyviniais augalais, tačiau ir žoleles galite valgyti. Skonis malonus ir šiek tiek saldus. Lapai yra juostelės formos su baltomis juostelėmis. Burbuolės raudonai bordo, 7 cm ilgio. Augalo stiebas 150 cm.
 • Viduržiemio sezono veislė „Mother of Pearl“ pasiekia 220 cm aukštį. Ausys yra piramidės formos, 14 cm ilgio. Grūdai yra pailgi, pilki, alyvinės baltos spalvos ir perlamutrinės spalvos.
 • Oaxacan raudonieji kukurūzai yra ankstyvas subrendimas (90 dienų). Augalo aukštis 2 metrai. Ausis yra suapvalinta, 20 cm ilgio. Vidutinio dydžio grūdai yra raudonos spalvos, sultingi ir saldūs.

Vaškinis kukurūzų krakmolas

Vaškinių kukurūzų burbuolės branduoliai būna įvairių formų ir spalvų. Pagrindinis subrendusios kultūros tikslas yra tolesnis perdirbimas į krakmolą.

Atsiliepimai
 1. Echidna
  1.01.2019 15:12

  gėdingai klausia, per kiek laiko kukurūzai virto daržove?

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas