Broilerių ligų ir priežasčių, simptomų ir gydymo metodų aprašymas

Yra daug broilerių ligų, kiekviena turi skirtingą požymį. Jie sugeba išprovokuoti įvairių pažeidimų atsiradimą. Kartais pavojingos ligos yra paralyžiaus ir net mirties priežastis. Laiku aptikti ligą ir pasirinkti taktiką gydymo patologijai padeda išvengti tokių problemų.

Kokias ligas turi broileriai ir kaip jas galima gydyti?

Jauni paukščiai dažniausiai yra jautrūs ligoms, nes formavimo ir vystymosi stadijoje kūnas yra jautriausias neigiamiems veiksniams.

broilerių voratinklis 500

Dispepsija

Ši patologija būdinga virškinimo organų funkcijų pažeidimui. Dėl mitybos pažeidimų simptomai dažnai pasireiškia vienadieniams viščiukams. Jaunų paukščių kūnas yra labai jautrus, todėl reikia atidžiai kontroliuoti pašaro kokybę.

Problemų priežastys yra netinkama mityba ir temperatūros sutrikimas. Viduriavimas laikomas pagrindiniu ligos pasireiškimu. Vištos praranda apetitą ir judrumą.

Norėdami susidoroti su liga, viščiukams skiriamas 0,03% sodos tirpalas. Jie turėtų į savo racioną įtraukti rūgščių rūgščių sultinius. Meniu turėtų būti rauginti pieno produktai, žolelės, vitaminai, pašarai, kuriuos lengva virškinti, mėsos ir kaulų miltai.

dispepsija broileriuose

Bronchopneumonija

Ši liga yra labai pavojinga broileriams. Sergantys paukščiai tampa neklusnūs, praranda apetitą, mažėja jų kūno svoris. Dažnai paukščiai pradeda kosėti.

Norint susidoroti su patologija, rekomenduojama išgerti 1,5 puodelio sodos pelenų ir sumaišyti su 3 litrais karšto vandens. Įpilkite baliklio tirpalo - 1 stiklinę į 7 litrus vandens. Palikite gaminį užvirinti ir įpilkite vandens, kad susidarytų 20 litrų. Apdorokite namą gautu mišiniu.

Viščiukų gydymui leistina naudoti Norfloxacin ar Penicillin. Iš liaudies vaistų tinka dilgėlių ir ženšenio tinktūros.

Bronchopneumonija broileriuose

Hipovitaminozė

Vitaminų ir mineralų trūkumas lemia įvairių ligų vystymąsi. Vitamino A trūkumas yra apetito praradimas, vystymosi sustojimas, silpnumas ir sumažėjęs fizinis aktyvumas. Ligai progresuojant, sutrinka virškinimas ir pažeidžiama nervų sistema.

B grupės vitaminų trūkumas sukelia virškinimo organų veiklos sutrikimus, konjunktyvito atsiradimą, vystymosi problemas, apatiją. Gydymas atliekamas su vitaminų papildais.

Į viščiukų racioną verta įtraukti žalumynus, mėsos ir kaulų miltus, daigintus grūdus.

Broilerių hipovitaminozė

Mareko liga

Šią ligą išprovokuoja virusinė infekcija, esanti DNR. Tai sukelia goiterio paralyžių ir nervų sistemos pažeidimą. Patologijos simptomai yra rainelės spalvos pasikeitimas, apetito praradimas, silpnumas, kojų skausmas, galūnių ir kaklo deformacija.

Nėra veiksmingų vaistų Mareko ligai gydyti. Virusas ilgai išlieka paukščių plunksnose. Todėl, pastebėjus pirmuosius ligos požymius, paukštis turi būti paskerstas.

Mareko liga

Kokcidiozė

Šią infekciją sukelia infekcija su eimeria tenella. Ligos rizika padidėja šiltu ir drėgnu oru. Kokcidijos į organizmą patenka per vandenį, patalynę, maistą. Užsikrėtę pažeidžiami virškinimo organai ir nervų sistema.

Praėjus 1-2 dienoms po užsikrėtimo, atsiranda viduriavimas, apetito praradimas, silpnumas. Plunksnos tampa neryškios, o oda blyški. Vištos miršta po 4 dienų.

Norėdami susidoroti su liga, naudojami tokie vaistai kaip Koktsisan, Baykoks. Paukščius reikia izoliuoti ir 4 dienas vartoti vaistus į maistą ir vandenį.

Kokcidiozė vištoms

Pullorozė

Tai yra viena iš salmoneliozės veislių. Salmonella pullorum-gallinarum tampa priežastiniu ligos sukėlėju. Ligos rizika padidėja esant antisanitarinėms sąlygoms ir esant dideliam drėgniui vištienos kooperacijoje.

Viduriavimas su baltomis priemaišomis tampa pagrindiniu ligos simptomu. Paukščiai depresiški, praranda apetitą ir jaučia stiprų troškulį. Ligai būdingas bendras silpnumas, kvėpavimo nepakankamumas, pakilusi temperatūra.

Kovai su liga naudojami antibakteriniai vaistai - Biomicinas ir Sulfadimezinas.

Rekomenduojama išskirti užkrėstus paukščius. Likę asmenys turėtų būti gydomi antibiotikais ir antivirusiniais vaistais.

Broilerių pulorozė

Niukaslio liga

Vystantis ligai, paukščiams atsiranda kosulys, apatija, sutrinka judesių koordinacija. Jie suserga ir numeta svorio. Užkrėsti asmenys dažnai tempiasi vienoje vietoje.

Kadangi tai užkrečiama liga, rekomenduojama izoliuoti paveiktus paukščius. Tuo pačiu metu nėra veiksmingų vaistų nuo patologijos.

Niukaslio liga broileriuose

Kolibacilozė

Escherichia coli, kurio yra vištienos išmatose, lemia patologijos vystymąsi. Užkrėstos masės gali patekti į vandenį ar maistą, todėl visos vištos gali būti sužeistos.

Pirmieji ligos pasireiškimai yra viduriavimas, apatija, mėlynas atspalvis buko. Dažniausiai pažeidžiamos jaunos vištos. Sanitarinių sąlygų pažeidimas tampa patologijos priežastimi.

Susidurti su liga įmanoma tik pradiniame etape. Tam naudojami antibiotikai - Enronit, Lexofon. Jei visi gyvuliai yra užkrėsti, paukščius reikia naikinti. Jų mėsą draudžiama valgyti.

Kolibacilozė broileriuose

Salmoneliozė

Tai yra infekcinė patologija, kuri gali plisti oro lašeliais nuo sveikų paukščių iki sergančių. Ligai būdingas ašarojimas, apetito praradimas, viduriavimas, augimo sulėtėjimas ir kojų patinimas.

Jei aptinkama salmoneliozė, visiems gyvuliams reikia skirti levomicetiną. Kartais ligos simptomų nėra, todėl ją nustatyti gali būti sunku. Paprastai pirmieji simptomai pasireiškia praėjus kelioms dienoms po užsikrėtimo.

Ligos profilaktikai verta vartoti mineralinius papildus. Kartais naudojamas vaistas Enroflon.

Salmoneliozė broileriuose

Aspergiliozė

Tai grybelinė liga, pažeidžianti kvėpavimo takus. Tokiu atveju atsiranda švokštimas ir kosulys. Patogenai patenka į embrionus per kiautą. Grybelinių infekcijų prevencija gulint viščiukams padės išvengti problemų. Vietos šalia tiektuvų ir geriamųjų dubenų turėtų būti sistemingai valomos.

Vystantis ligai, vištos tampa mieguistos ir praranda apetitą. Gydymui verta kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris parinks geriausius vaistus.

Aspergiliozė viščiukams

Raketos

Šią ligą sukelia kalcio, vitamino D, fosforo trūkumas.Taip yra dėl mitybos sutrikimų, reto paukščių vaikščiojimo ir artimo būsto. Patologiją lydi buko suminkštėjimas, eisenos pažeidimas ir atšokimas vaikščiojant, vystymosi vėlavimas, supuvusios plunksnos.

Viščiukams broileriams liga gali pasireikšti 8-10 gyvenimo dieną. Su ūmiu ligos pobūdžiu yra kaulų kreivumas, kūno iškraipymas, galvos padidėjimas mažo kūno fone.

Norint susidoroti su rachitais, rekomenduojama pakoreguoti paukščių racioną. Tuo pačiu metu verta padidinti grūdų ir žolelių kiekį. Taip pat verta duoti jaunikliams žuvies ir mėsos bei kaulų miltų, kreidos, kalkakmenio. Iš vaistų skiriami vitaminų kompleksai.

Viščiukų raketa

Paukščių gripas

Tai yra infekcinė patologija, kuria naminiai viščiukai perduodami iš laukinių paukščių. Užsikrėtus paukščių motorinis aktyvumas sumažėja, padidėja kūno temperatūra, atsiranda troškulys, pastebimas apetito praradimas.

Gleivinės parausta, atsiranda viduriavimas, plunksnos suplonėja. Vystantis patologijai, kenčia kvėpavimo ir virškinimo organai. Atsižvelgiant į ligos formą, mirtis įmanoma 10–100% atvejų.

Jei aptinkami patologijos požymiai, verta apie tai pranešti vietos veterinarijos gydytojui. Šiandien nėra veiksmingo paukščių gripo gydymo būdo. Sergančių paukščių mėsa neturėtų būti valgoma. Todėl jie skerdžiami ir deginami.

Paukščių gripas

Vėjaraupiai

Patologija yra virusinio pobūdžio. Galite užsikrėsti nuo sergančių paukščių, vabzdžių, graužikų. Infekcija patenka į kūną per pažeistas vietas ir gleivinę. Yra kelios ligos formos:

  1. Oda - laikoma lengviausia. Tokiu atveju ant atvirų odos vietų atsiranda raudonos karpos.
  2. Difterija - yra ūmiausia veislė. Tokiu atveju kenčia kvėpavimo organai, stemplė, gerklos, gleivinės. Vištos negali valgyti maisto. 50% atvejų mirtis įvyksta.
  3. Mišrus - tokiu atveju virusas užkrečia odą ir gleivinę.

Gydoma tik švelniausia ligos forma. Tuo pačiu metu užkrėsti asmenys yra izoliuojami ir jiems skiriamas Furacilin arba Anfluron tirpalas. Namus rekomenduojama apdoroti formaldehidu ir dezinfekuoti. Sveiki paukščiai turėtų būti nedelsiant paskiepyti.

Vėjaraupiai

Sinusitas

Ši liga greitai plinta. Jei nustatomi užkrėsti asmenys, jie turi būti nedelsiant išskirti. Viščiukai gali būti užkrėsti nuo laukinių paukščių. Dulkės ar daiktai, kuriuose yra viruso, taip pat sukelia problemą.

Pirmieji sinusito simptomai yra pageltimas, švokštimas ir kosulys. Be to, vištoms atsiranda vokų patinimas, skysčiai iš akių ir nosies, mėšlungis, čiaudulys, plunksnos ant galvos prilimpa.

Jei nepradėsite terapijos laiku, yra proceso lėtinio pavojaus rizika. Tuo pačiu metu paukščiai atsilieka nuo vystymosi. Sinusito gydymui naudojami antibiotikai. Veiksmingiausias vaistas yra terramicinas. Jis skiriamas aerozoliu arba dedamas į pašarą. Chlortetraciklinas taip pat padeda pasiekti gerų rezultatų. Agentas įmaišomas į maistą ar vandenį.

Vištienos sinusitas

O kas, jei ligos nepavyktų atpažinti?

Jei įtariate ligą, viščiukus turėtumėte nedelsdami parodyti veterinarui. Tik gydytojas gali atlikti tikslią diagnozę, atlikęs laboratorinius tyrimus.

Remdamasis tyrimų rezultatais, specialistas paskirs vaistus ir pasirinks prevencines priemones likusiems gyvuliams.

Prevenciniai veiksmai

Viščiukų kaupimasis ir greitas kartų pasikeitimas lemia įvairių infekcijų atsiradimą. Norint išvengti problemų, verta dezinfekuoti įrangą, gėrimus ir tiektuvus laiku. Visus šiuos prietaisus rekomenduojama kruopščiai nuplauti ir apdoroti specialiais tirpalais.

Patalpoms reikia sistemingo vėdinimo. Rekomenduojama juos reguliariai balinti ir džiovinti. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas pašarų kokybei.Paukščiams griežtai draudžiama šerti rūgštų ar pelėsį turinčius maisto produktus.

broileriai pas veterinarą

Periodiškai naudokite skystus priedus ir stebėkite vandens kokybę. Temperatūros, apšvietimo ir drėgmės sąlygų laikymasis neturi jokios reikšmės.

Yra daug broilerių ligų, kurios gali baigtis jų mirtimi. Kiekvienai patologijai būdingi tam tikri pasireiškimai. Norint išspręsti problemą, rekomenduojama laiku atlikti teisingą diagnozę ir pasirinkti tinkamą gydymą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas