Viščiukų kirminų simptomai ir gydymas namuose, prevencijos metodai

Daugelis naminių paukščių savininkų susiduria su viščiukų užkrėtimu kirmėlėmis. Net ir kruopšti prevencija yra bejėgė nuo visur esančių parazitų ir jų lervų. Kirminai provokuoja viščiukų svorio kritimą, sutrikdo vidaus organų darbą, o esant sunkiai infekcijai, jie gali sukelti paukščio mirtį. Apsvarstykite helmintų rūšis, simptomus, būdus, kaip išgydyti ir apsaugoti sluoksnius nuo naujos infekcijos.

Žala, kurią helmintai daro vištoms

Kirminai yra visa grupė kirminų, kurie parazituoja viščiukų, gyvūnų ir žmonių kūne. Parazitai gyvena skirtinguose organuose, todėl šeimininkas išsekia ir susilpnėja. Helmintų padaryta žala:

 • kirminai iš viščiukų atima didelę dalį maistinių medžiagų iš pašarų, dėl to jie gali numesti svorio;
 • parazitų atliekos nuodija organizmą, sukelia intoksikaciją;
 • migracijos metu kirminų ir lervų kolonijos sunaikina gleivinę, infekcija prasiskverbia lengviau per pažeidimus, vištos praranda imunitetą;
 • lervos vystosi skirtinguose paukščio organuose - plaučiuose, širdies raumenyje, kepenyse, destabilizuoja jų veiklą;
 • smarkiai susikaupus kirminams virškinamajame trakte, sutrinka patentavimas, paukštis gali mirti.

Kirminai maitinasi maistu, kurį valgo vištos ir kūno audiniai, todėl pastebimai pablogėja paukščių sveikata.

Infekcijos priežastys

Kirmėlės į organizmą patenka virškinimo būdu, tai yra, per virškinamąjį traktą. Vištos valgo užterštą pašarą arba geria užterštą vandenį, per ekskrementus pačios paskleidžia parazitus per visą viščiuko kooperaciją. Infekcijos priežastys yra:

 • prastos kokybės (apvaisintas) pašaras ir vanduo;
 • sergančios vištos ar kiti kontaktiniai gyvūnai;
 • purvas, ananitarinės sąlygos viščiukų kooperacijose, retas valymas;
 • didelė drėgmė, kurioje helmintai dauginasi greitai ir jaučiasi patogiai;
 • šliužai, graužikai - kirminų nešiotojai;
 • naujai atvežtos užkrėstos vištos, vištos;
 • šerti naminius paukščius ganyklose (sliekai, vabzdžiai).

Žmogus pats gali įnešti helmintus į vištų kooperatyvą ant drabužių ir batų. Atminkite, kad kirminai yra visur paplitę.

kirminai viščiukuose

Svarbu: infekciją provokuojantis veiksnys yra viščiukų imuninės sistemos susilpnėjimas, kuris dažnai atsiranda dėl nesubalansuotos mitybos ir blogų gyvenimo sąlygų.

Kirmėlių simptomai ir rūšys

Viščiukų ligą sukelia įvairių tipų helmintai, patogeną galima nustatyti pagal pažeidimo tipą, pobūdį, laboratorinius tyrimus. Simptomai priklauso nuo pažeidimo sunkumo.Daugelis gero imuniteto viščiukų, būdamos nešiotojos, yra sveikos ir neturi jokių ligos požymių.

Visų helmintozių simptomai yra nesidomėjimas viščiukų šėrimu, mieguistumas iki visiško apatijos, nešvarus netvarkingas sumušimas, šukų spalva. Kiaušiniai tampa trapūs, su nelygiais lukštais, dažnai be išorinio apvalkalo. Išmatos įgauna nenatūralų vaizdą, matomi parazitų gabaliukai, gleivės. Kiaušinių gamyba sumažėja.

Amidostomosis

Sukėlėjas yra Amidostomum anseris, nematodas iki 2 centimetrų. Kirminai yra virškinamojo trakto viršūnėje. Požymiai - letargija, mieguistumas, kvėpavimo sutrikimai, nelygi, banguota eisena.

kirminai viščiukuose

Kapiliariazė

Ligą sukelia nematodai Capillariidae. Pagrindiniai parazitų nešiotojai yra sliekai, kuriuos kapoja laisvai laikomos vištos dedeklės. Paukščiams pavojingai ligai būdingas staigus apetito sumažėjimas, mieguistumas, viduriavimas ir kūno drebulys. Plunksnos pakeliamos, tampa nuobodu, purvina, auskarai ir šukos pasidaro balti.

Singamozas

Singamozę sukelia trachėjoje gyvenantys kirminai Syngamidae. Liga yra pavojinga viščiukams, jauni gyvūnai miršta 80–100% atvejų. Infekcijos požymiai:

 • galvos purtymas;
 • kosulys su švokštimu ir švilpimu;
 • greitas, netolygus kvėpavimas;
 • kaklo ištempimas;
 • gleivių išsiskyrimas iš snapo.

Gleivinės ir keteros pasidaro blyškios, vištos neaktyvios, apatiškos.

kirminai viščiukuose

Ascariasis

Liga pasižymi virškinamojo trakto pažeidimais ir bendrąja organizmo intoksikacija. Sukėlėjai yra dideli (2–7 centimetrų) kirminai Ascaridia. Dažniausias viščiukų helmintiazės tipas. Jauni gyvūnai užkrečiami vaikščiojant suaugusiomis vištomis, viščiukų mirtingumas yra 30%. Požymiai - apatija, viduriavimas su krauju, kartais - vėmimas ir nervinės veiklos sutrikimai.

Čestodozė

Bendras kelių (7) skirtingų helmintozių rūšių pavadinimas. Kirminų dydis yra nuo 0,5 milimetrų iki kelių centimetrų. Paveikiamos skirtingos virškinamojo trakto dalys. Požymiai - troškulys, išsekimas, išmatų sutrikimai, kvėpavimo sutrikimai, traukuliai. Čestodozės stebimos nekokybiškose viščiukų košėse, kai vištos valgo nekokybišką pašarą.

skirtingi kirminai

Kokcidiozė

Ligą sukelia patys paprasčiausi parazitai - Coccidiida, kurie gyvena audinių ląstelėse. Jie dauginasi žarnyne, sukeldami gleivinės sutrikimus ir papildomą infekciją. Vištos ištroškusios, plunksnos pasidaro nešvarios ir neišsausėjusios, ant kraiko lipnios gleivės, išmatose kraujas.

Prostogonymiosis

Helminto invazija nustatant Prosthogonimidae helmintus viščiukų lytiniuose organuose (kiaušidėse). Liga, pavojinga dedeklėms vištoms, kuri dažnai baigiasi mirtimi. Tai būdinga temperatūros padidėjimas, pilvo pūtimas ir tankinimas, kiaušinių išsiskyrimo pažeidimas. Vietoj kiaušinio išeina tirštos gleivės. Vištiena tampa neaktyvi, nepalieka vietos, eisena dreba.

Gydymo metodai

Pasireiškus pirmiesiems kirmėlių užkrėtimo požymiams, viščiukai turi būti gydomi, kad neprarastų gyvulių. Helmintams naikinti buvo sukurti antiparazitiniai vaistai, yra patikrintų liaudies metodų.

kirminai viščiukuose

Gydymas vištoms apima:

 • anthelmintinių vaistų ar liaudies vaistų įvedimas į pašarus;
 • kruopštus mėšlo pašalinimas ir deginimas, vištienos košės valymas, dezinfekavimas;
 • sergančių viščiukų izoliacija švariose patalpose;
 • dietinių dietų vartojimas sergantiems viščiukams.

Ypač būtina atidžiai stebėti viščiukų būklę, nes kirminų užkrėtimas jiems yra pavojingesnis, dažnai lemia mirtį.

Vaistas

Renkantis vaistą, turėtumėte kreiptis pagalbos į veterinarą. Daugelis šiame regione nuolat vartojamų vaistų praranda savo aktyvumą, nes kirminai sukuria atsparumą jų veikimui. Patarimai, kaip pasirinkti vaistą nuo kirminų namuose:

 • vartoti platų vaistų spektrą, kurie yra veiksmingi kovojant su įvairių tipų kirmėlėmis;
 • griežtai laikykitės dozavimo - vaistai yra toksiški, nesaugūs, jei viršijama dozė;
 • išstudijuokite naudojimo instrukcijas;
 • laikykitės rekomenduojamo naudojimo dažnio, kitaip kirminai vėl pradės daugintis iš lervų;
 • vartoti vaistus vištoms (ne katėms, šunims).

krumas vištoms

Nešvirkškite paukščio, nepilkite vaistų į vandenį ar pašaro. Preparato tūris paprastai parenkamas atsižvelgiant į bendrą vištų masę.

Flubenvet

Stiprus antihelmintinis vaistas, veiksmingas kovojant su įvairių tipų kirmėlėmis. Sergančios vištos turėtų būti gydomos izoliuotame kambaryje su betoninėmis grindimis. Prieš „Flubenvet“ dachą jie nemaitina 10 valandų. Sausi milteliai derinami su pašaru 60 g / 20 galvijų.

Rekomenduojama kas savaitę izoliuoti pacientus po gydymo. Išmatos reguliariai pašalinamos ir sudeginamos. Vaistas padidino toksiškumą, būtina griežtai laikytis dozavimo. Iš organizmo jis išsiskiria per dvi dienas.

Piperazinas ir Pirantelis

Populiariausi vaistai nuo antihelmintikų, veiksmingi infekcijų gydymui ir prevencijai. Jie priklauso mažai toksiškiems agentams. Dozavimas - 1/3 tabletės vienam paukščio svorio kilogramui. Tabletės susmulkinamos į miltelius, dedamos į maistą ar geriamąjį vandenį.

Piperazinas ir Pirantelis

Rekomendacijos:

 1. Piperazinas. Duokite 2 kartus per dieną, tada vėl per mėnesį. Vištos - vienas valgis. Veiksmingas sergant ascariasis. Kiaušinius ir mėsą vartokite praėjus 4 dienoms po narkotikų vartojimo.
 2. Pirantelis. Vaistas paukščiui skiriamas 3 kartus su 6 dienų intervalu. Jis skirtas tik suaugusiesiems, o ne viščiukams. Kiaušiniai naudojami ne anksčiau kaip praėjus 4 dienoms po gydymo.

Gydymo laikotarpiu paukščiai palaikomi sustiprintu šėrimu, praturtintu vitaminu A.

Levamisolis-pliusas

Vaistas turi antihelmintinį ir imunostimuliuojantį poveikį. Vaistas gaminamas tirpalų, miltelių pavidalu, skirtingomis dozėmis. Vaistą naudokite kaip pašarą, geriamąjį vandenį ar injekciją. Kiaušinius galima naudoti per savaitę po viščiukų apdorojimo, mėsą - po 3 dienų.

Nuoroda: preparatai yra toksiški, todėl laikomasi dozės, vištienos produktai maistui naudojami instrukcijose nurodytais terminais.

Liaudies gynimo priemonės

Daugelis naminių paukščių augintojų kaip prevencinę priemonę naudoja liaudies gynimo priemones. Namų metodai negali sunaikinti kirminų kolonijų viščiukų kūne. Esant nestipriai infekcijai, galite gerti žolelių užpilus, duoti pašarų priedų; stiprus imunitetas ir vaistiniai augalai padės vištoms kovoti su kirmėlėmis. Nereikia jokių toksiškų chemikalų.

šerti viščiukus

Vaistažolės nuo kirminų

Daugelis augalų turi anthelmintinių savybių ir yra naudojami vištų gydymui ir prevencijai:

 • bjaurus - užsikrėtęs ascaris;
 • moliūgų sėklos - universali priemonė nuo įvairių rūšių kirminų;
 • svogūnų plunksnos;
 • kartausji kirmėlė išstumia apvalius ir juostinius parazitus;
 • celandinas (šaknis) susidoros su kirminiais, kurie gyvena žarnyne.

Vartodami vaistažoles, turite laikytis saikingai ir rekomenduojamų dozių, nes kirmėles naikina augaluose esantys nuodai.

Česnakai

Česnako skiltelės smulkiai supjaustomos ir pridedamos prie paukščių lesalo. Norėdami išvengti infekcijos nuo kirminų, česnakai skiriami kartą per savaitę, ligos atveju - savaitę kiekvieną dieną. Vasaros sezono metu naudinga pridėti strėlių ir česnako plunksnų į žalią maistą, kad apsaugotumėte nuo kirminų ir sustiprintumėte imunitetą.

galvos česnako

Pavojus žmonėms ir prevencinės priemonės

Asmuo, kontaktuojantis su sergančiomis vištomis, gali pats užsikrėsti kirmėlėmis. Pagrindinės vištienos helmintų rūšys yra pavojingos žmonėms. Norint sumažinti naminių paukščių užsikrėtimo riziką, rekomenduojama:

 • rūpinkitės paukščiu, išvalykite vištienos kooperaciją kombinezonais;
 • po apsilankymo vištienos kooperacijoje nusiplaukite rankas karštu vandeniu ir muilu;
 • reguliariai atlikite naminių paukščių antihelmintines priemones, nenaudokite indų, įrangos ne vištų namuose.

Norėdami apsaugoti viščiukus nuo kirminų, turite:

 • reguliariai valykite paukštyną, išimkite mėšlą, jei įtariate kirminus, deginkite ekskrementus tam skirtose vietose;
 • naudoti aukštos kokybės pašarus naminiams paukščiams, palaikyti sluoksnių imunitetą;
 • karantinuoti naujas viščiukus;
 • laikyti viščiukus atskirai nuo suaugusių paukščių;
 • užtikrinkite normalią vištienos drėgmę.

Sunaikinkite graužikus, vabzdžius, neleiskite savo vištoms liestis su nepažįstamais žmonėmis ir laukiniais gyvūnais bei paukščiais.

gražus gaidukas

Ar galima valgyti mėsą ir kiaušinius, jei viščiukai turi kirminų?

Jei kirminų randama sluoksniais, nerekomenduojama valgyti mėsos ir kiaušinių. Paruošus aukštą temperatūrą, ji yra minimali, tačiau apvaisintas maistas virtuvėje yra padidėjęs, ypač vaikams.

Parazitologai primygtinai pataria pirmiausia sunaikinti kirminus, laukti vaistui rekomenduojamo laiko, kad parazitai ir vaistų likučiai išeitų iš sluoksnių kūno. Po to galite valgyti mėsą ir kiaušinius, nerizikuodami užsikrėsti.

Prevencinių priemonių laikymasis apsaugo viščiukus nuo infekcijos nuo kirminų. Subalansuota mityba stiprina paukščių imunitetą, palaikydama švarą ir drėgmę viščiukų košėje apsaugo nuo parazitų užkrėtimo visais gyvuliais. Šiuolaikiniai antihelmintiniai vaistai padės išgydyti helmintiazę, užkirsti kelią gyvulių praradimui ir materialinei žalai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas