Braškių veislės „Zenga Zengana“ aprašymas ir savybės, auginimo taisyklės

Skirtingų šalių selekcininkai sukuria uogų pasėlių hibridus, auginamus tam tikromis klimato sąlygomis. Braškės „Zenga Zengana“ sodinamos vidutinėse platumose. Vėlyvo nokinimo įvairovė paprastai toleruoja šaltą užkandį, atlaiko šaltį ir šilumą bei išsiskiria nepretenzingu priežiūros būdu. Vienoje vietoje šios sodo braškės neša vaisius iki 7 metų, įsitvirtina skirtinguose dirvožemiuose, duoda vieną derlių per sezoną, uogos skinamos vasaros pradžioje.

Sodo braškių veislės ir savybių aprašymas Zenga Zengana

Nors nepretenzingas hibridas buvo veisiamas ilgą laiką, augalas vis dar traukia vasaros gyventojus savo ypatybėmis. Ilgą laiką šios sodo braškės buvo auginamos pramoniniu pagrindu įvairiose šalyse, tačiau dabar ūkiai mieliau augina atkuriamuosius hibridus, kurie per sezoną duoda kelis derlius.

Sodo braškių krūmai

Zenga Zengana yra aukšta veislė. Braškės yra tankiai padengtos lygiais tamsiais lapais, esančiais tame pačiame lygyje kaip gėlių stiebai. Kai prinokę, vaisiai kartais liečiasi su dirvožemiu. Krūmai neužima daug vietos, nes jie neauga pločio, o aukštyn.

Uogos

Braškės turi kūgio formą ir sunoksta antrą birželio dešimtmetį. Pirmųjų vaisių svoris siekia 30 gramų, kitų svoris sumažėja iki 10–15. Uogų spalvą įtakoja apšvietimas, tos, kurios prinokusios saulėje, turi vyšnių atspalvį, o šešėliai prinokusios braškės yra daug lengvesnės. Saldaus ir rūgštaus skonio vaisiuose nėra tuštumų. Uogos džiugina sodriu aromatu, blizgančia tankia oda.

prinokusių braškių

Išeiga

Veislė Zenga Zengana visas jėgas nukreipia į kiaušidžių formavimąsi, o ne į ūsų formavimąsi. Iš kompaktiško aukšto krūmo vienu metu galima surinkti 1–1,5 kg uogų. Inkstai klojami 12 valandų dieną.

Transportas ir perdirbimas

Dėl tankios hibridinių braškių odelės jas galima gabenti dideliais atstumais praktiškai neprarandant. Uogos neišsausėja, išlaiko skonį ir aromatą, kai užšąla. Iš braškių jie gamina kompotus, gamina uogienes.

prinokusių braškių

Veisimo istorija ir augimo regionas

Per karą Vokietijoje mokslininkai pradėjo kurti braškių hibridą, kirsdami veislę Singer ir laukinių braškių mergeles.Kova sutrukdė selekcininkų darbą, Zenga Zengan buvo veisiama jau 50-aisiais. Rusijoje šios braškės auginamos skirtinguose regionuose, tarp jų:

 • Šiaurės vakarų;
 • Centrinė Juodoji Žemė;
 • Vidurio ir Žemutinės Volgos regionas.

Hibridas auginamas Maskvos srityje, Urale. Vaisinės vokiečių veislės braškės sodinamos Šiaurės Kaukaze.

braškių zenga

Veislės pranašumai ir trūkumai

Nors nuo „Zenga Zengan“ braškių sukūrimo praėjo daugiau nei pusė amžiaus, o jos populiarumas šiek tiek sumažėjo, daugelis sodininkų ir toliau augina braškes, nes 6-8 metus išlaiko veislės savybes. Vokietijos hibrido pranašumai yra šie:

 • puikus skonis;
 • stabilus ir didelis derlius;
 • gabenimo dideliu atstumu galimybė.

Braškės neša vaisius druskingose ​​pelkėse, sunkiose dirvose ir išeikvotose žemėse. Bet norint pririšti daug uogų, netoliese reikia dėti apdulkinamų veislių.

braškių krūmas

Iškrovimo tvarka

Norint gauti maksimalų braškių kiekį, būtina sudaryti tinkamas augimo ir vystymosi sąlygas, atitikti žemės ūkio technologijos reikalavimus.

Tinkamos vietos pasirinkimas ir paruošimas

„Zenga Zengana“ veislė jaučiasi patogiausiai, jei priemoliai yra mažai rūgštiniai. Braškės gerai neša vaisius saulėtoje vietoje, apsaugotoje nuo vėjų, negali atlaikyti sustingusio vandens. Sodinimo vietą geriau skirti pietinėje pusėje, nepageidautina kultūrą dėti po serbentų, agrastų, aviečių. Šie augalai pritraukia tuos pačius kenkėjus ir patogenus kaip ir braškės.

braškių krūmas

Geriausi „Zenga Zengana“ veislės pirmtakai yra šie:

 • garstyčios;
 • morkos;
 • česnakai.

Braškės normaliai auga po pupelėmis, žirniais, javais. Vieta braškėms turėtų būti parenkama ant nedidelio kalno, o ne žemumoje.

Iškrovimo operacijos

Braškių lovų sklypas atlaisvinamas nuo piktžolių, šaknų ir stiebų liekanų, iškasamas ir išlyginamas. Norėdami sunaikinti žemėje pasislėpusių kenkėjų lervas, dirva laistoma amoniako tirpalu. 2 ar 3 savaites prieš sodinant braškes kv. skaitiklio markė:

 • superfosfatas - 2 šaukštai;
 • humusas - pusė kibiro;
 • kalio druska - 20-25 g.

sodinti braškes

Norėdami sumažinti rūgštingumą, žemė skiedžiama kreida, pelenais ir kalkėmis. Braškių krūmai dedami pagal vienos eilutės schemą, kurioje kas 20 cm iškasamos skylės, tarp eilių paliekant 70. Braškės sodinamos, kai dirva sušyla iki 15–16 ° C. Vidurio platumose gegužę pastebimas didelis atšilimas. Hibridinės braškės gali būti dedamos į dviejų eilučių modelį, sukuriant kelias eilutes 30 cm intervalu. Skylės iškastos iki 15-18 cm gylio ir padarytas piliakalnis:

 1. Daigas nuleistas į skylę.
 2. Šaknys apibarstomos dirvožemiu, paliekant augimo tašką ant paviršiaus.
 3. Po kiekvienu įvoriu užpilkite 0,5–1 litrą vandens.
 4. Žemė padengta humusu ar durpėmis.

Lapai, šviežia žolė netinka braškių lovoms mulčiuoti. Pjuvenos arba šienas pilamas 7–8 cm sluoksniu.

žydinčių braškių

Augalų priežiūros ypatybės

Rūpintis hibridu nėra sunkiau nei kitų veislių uogomis. Turite stebėti drėgmę, atlaisvinti dirvą, pamaitinti įvores.

Laistyti augalus

Braškių drėkinimas atliekamas atsižvelgiant į orą; karštyje vanduo greitai išgaruoja. Net jei braškės mulčiuojamos humusu ar šienu, tokiu oru jos laistomos bent kartą per savaitę. Dirvožemis turėtų būti įmirkęs iki 20 cm, ypač būtina gausiai sudrėkinti kultūrą prieš pasirodant gėlėms, kai susidaro kiaušidės.

braškių krūmas

Tręšimas

Ankstyvą pavasarį hibridas „Zenga Zengan“ yra šeriamas karbamidu tokiu greičiu, kiek medžiagos yra viename kibire vandens. Kai daigai palieka lapus, naudokite supuvusį devynmedį. Gegužės viduryje augalai tręšiami paruoštais mineralų kompleksais. Prieš žydėjimą pridedama kalio nitrato ir pelenų. Rudenį braškės šeriamos superfosfatu.

Perkėlimas

Braškių krūmus į naują vietą galite perkelti ne tik pavasarį, bet ir liepos mėnesį, rinkdami uogas, tačiau reikia dažniau ir gausiau sudrėkinti dirvą, kad augalai neišnyktų šilumoje. Braškės persodinamos rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje.

braškių krūmas

Pasiruošimas žiemai

Prieš prasidedant šaltam orui, vieta yra pašalinama iš piktžolių ir atlaisvinama. Braškės yra apdorojamos fungicidais, purškiamos priemonėmis, kurios neleidžia kenkėjams daugintis. Nupjaunami ūsai ir sausi lapai. Lovos padengtos pjuvenomis, pušies adatomis ar durpėmis, daigai mulčiuoti eglių šakomis.

Dauginimo metodai

Veisti braškes nėra sunku, ypač jei tokia veislė jau auga svetainėje.

Ūsai ir rozetės

Pasirinkus šią parinktį, neįmanoma gauti daug sodinukų, nes hibridinė veislė visas jėgas išleidžia kiaušidžių formavimui, o ne ūsams. Ūgliai parenkami iš derlingiausių augalų, aplink juos esantis dirvožemis atsargiai atlaisvinamas ir sudrėkinamas. Užaugę ūsai nupjaunami ir persodinami į kitą vietą.

braškių zenga

Padalijus krūmą

Taikant šį dauginimo būdą, braškės iškasamos nuo trejų metų. Jie išvalo augalą nuo sausų lapų, pamirkykite šaknis augimo stimuliatoriuje arba vandenyje ir padalykite krūmą į 3-5 dalis.

Sėklos

Hibrido „Zenga Zengan“ gėlės yra ne vyriškos, o moteriškos, todėl veislių braškių veislės savybių auginti neįmanoma. Iš sėklos išaugs visiškai kitokios braškės. Sėklos sukietėja, išdėstomos dėžutėje, apibarstomos dirvožemiu, kai ant ūglių pasirodo 5 lapai, jie pasodinami ant sodo lovos.

Braškių sėklos

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Braškės pritraukia įvairius parazitus, yra paveiktos grybelių, kenčia nuo bakterinės infekcijos.

Pilkasis puvinys

Kartais prinokusios ar žalios braškės žydi, patamsėja ir išnyksta. Vokietijos hibridinė veislė neturi atsparumo pilkajam puviniui. Norėdami išsaugoti sergantį krūmą, lapai nupjaunami, augalai apdorojami Bordeaux skysčiu arba garstyčių tirpalu. Jei uogos dar nebuvo subrendusios, naudokite vaistą "Alirin B".

Pilkas braškių puvinys

Ruda dėmė

Esant palankioms sąlygoms, suaktyvėja grybeliai, infekcija užkrečia lapus, jie nudžiūsta. Siekiant užkirsti kelią ligoms, ankstyvą pavasarį lovos purškiamos Bordo skysčiu.

Jei žydėjimo metu braškėse susidarė rudos dėmės, jos apdorojamos fungicidu Oxyhom.

Braškių erkė

Kai pasirodo didelis kenkėjas, augalas nustoja vystytis, lapai susiraukšlėja, įgauna rudą atspalvį ir nudžiūsta. Kad braškės nepažeistų braškių erkės, lovos apdorojamos koloidine siera. Parazitus įmanoma sunaikinti naudojant „Actellic“ ir „Karbofos“ insekticidus.

Derliaus nuėmimas ir laikymas

Kad braškės nesunaikintų, sausu oru geriau jas skinti kartu su cepelinukais. Reikia skinti prinokusias uogas, negalima leisti vaisiams pernokti. Supuvusios ar nugrimzdusios braškės nedelsiant perdirbamos. Stiprios ir tankios braškės sudedamos sluoksniais į kartoninę dėžę ir išnešamos į vėsią patalpą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas